دانلود کتاب همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان

کتاب همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان نوشته‌ی محمد تقی امینی و علی اکبر آقاجانی افروزی، به جاری‌سازی دانش و کسب مزیت‌های ناشی از کسب و کارهای دانش بنیان از طریق گسترش اینگونه کسب و کارها می‌پردازد.

عصر حاضر، عصری است که تحولات و تغییرات به سرعت در حال وقوع است. دنیای تجاری و کسب و کار نیز از این سرعت تغییر و تحولات بی‌نصیب نمانده است. از جمله این تغییرات به گرایش سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی به استفاده روزافزون از دانش بشری می‌توان اشاره نمود.

همچنین در این عصر، اقتصاد دانش بنیان بیش از هر دوره دیگر به عنوان منبع اصلی تولید، توزیع و استفاده از دانش برای رشد اقتصادی و تولیدات ثروت مورد توجه قرار گرفته است. شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌ها و مؤسسات حقوقی هستند که با ایجاد کسب و کارهای دانش محور به منظور تبدیل پایدار دانش به ثروت تشکیل شده و فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها مبتنی بر فعالیت‌های تحقیق و توسعه در زمینه‌های فناوری‌های نو و پیشرفته است و به توسعه اقتصاد دانش محور در جامعه کمک می‌کند.

بی‌تردید گسترش فعالیت‌های ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه و همکاری‌های مشترک دانشگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی و صنعتی در زمینه کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان فرصت طلایی برای کشور جهت ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال، پایداری مشاغل موجود، استفاده بهینه از منابع و عوامل مادی و انسانی، برخورداری از فناوری‌های پیشرفته و نوین و افزایش تولید و ثروت ملی و در نهایت افزایش سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی جامعه را فراهم خواهد نمود.

برگزاری همایش ملی کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان توسط دانشگاه پیام نور فرصت خوبی است که اندیشمندان، پژوهشگران و اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به تبیین موضوع و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی در این زمینه بپردازند.

در بخشی از کتاب همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان می‌خوانیم:

کارآفرینی سازمانی شیوه برانگیختن و سپس بهره‌گیری از افراد در درون یک سازمان می‌باشد. شیوهای که افراد فکر می‌کنند قادرند کارها را به طریقی متفاوت و بهتر انجام دهند. بنابراین به منظور جلوگیری از خروج افراد کارآفرین و توانمند از سازمان توجه به کارآفرینی سازمانی و فراهم آوردن بستر مناسبی برای آن در استراتژی شرکت‌ها شدیدا مورد تاکید و توجه قرار می‌گیرد. شکل‌گیری فعالیت‌های کارآفرینانه بنگاه بارزترین نشانه‌های کارآفرینی سازمانی است. در این میان کارآفرینی سازمانی فرآیندی است که در آن محصولات یا فرآیندهای نوآوری شده از طریق القاء و ایجاد فرهنگ کارآفرینانه در یک سازمان از قبل تاسیس شده، به ظهور می‌رسد.

شکل‌گیری فعالیت‌های کارآفرینانه بنگاه بارزترین نشانه‌های کارآفرینی سازمانی است در این مقاله در ابتدا به تعریف کارآفرینی، انواع کارآفرینی، و کارآفرینی سازمانی می‌پردازیم. تفاوت کارآفرینی فردی و کارآفرینی سازمانی، ضرورت کارآفرینی برای تحول سازمان‌های امروزی، مدیریت و کارآفرینی سازمانی، عوامل موثر بر کارآفرینی در سازمان، فرهنگ سازمانی و فرهنگ کارآفرینانه و ویژگی‌های سازمان‌های کارآفرین مورد بررسی قرار می‌گیرد. در پایان با بررسی مدل‌های کارآفرینی سازمانی بیان می‌شود که شرکت‌ها چگونه کارآفرینی را در سازمان خود توسعه می‌دهند و عوامل تسهیل کننده کارآفرینی سازمانی نیز بیان می‌شود.

 ۵۵۱ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-241-081-8 

چاپ ۱۳۹۲: ۲۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان

برای دانلود کتاب همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همایش ملی مدیریت بازرگانی با محور کسب و کارهای کارآفرینانه و اقتصاد دانش بنیان