دانلود کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ

کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ به قلم سون تزو، تکنیک‌های خارق‌العاده‌ای برای دستیابی به موفقیت در اختیار شما گذاشته، تا بتوانید هر وقت چیزی در زندگی‌تان ارزش نبرد داشت از آن بهره گیرید.

سون تزو (Sun Tzu) کتاب هنر جنگ (The Art of War) را قبل از میلاد مسیح در چین نوشت؛ اثری کهن‌ که تاکنون نظیرش نیامده است. قوانینی که در این اثر آمده پند و اندرز‌هایی هستند که از 2400 سال پیش تاکنون همچنان کاربردی بوده و در حال حاضر به عنوان یک منبع کلاسیک و جاویدان در دانشکده‌های بازاریابی و تبلیغات تدریس می‌شود.

این کتاب نخستین بار توسط فرانسوی‌ها به غرب برده و ترجمه شد. می‌گویند ناپلئون امپراطور فرانسه در برنامه‌ریزی‌های جنگی خود برای فتح اروپا از آن استفاده می‌کرد. در سال 2000 نیز فیلمی با نام هنر جنگ بر روی پرده‌ی سینماها رفت، که اقتباسی از همین کتاب است.

جالب اینجاست که بعد از گذشت حدود 25 قرن از گردآوری این کتاب، هنوز نکات آن کاربرد فراوانی در دنیای معاصر دارند. بخصوص اینکه از مطالب این کتاب در دنیای تجارت و کسب و کار نیز استفاده می‌شود، به نحوی که می‌توان مطالب آن را فراتر از دنیای نبرد و کارزار، در دنیای بازاریابی و مدیریت استراتژیک نیز به کار برد.

موضوع کتاب هنر جنگ چیست؟

در فصول مختلف این کتاب انواع مختلف نبرد و تاکتیک‌های نظامی مرتبط، بحث و بررسی می‌شود و راهکارهای استفاده از ارتش و قوای نظامی مطرح می‌گردد. حقیقت این است که سون تزو قصد ندارد تا شما را صرفا در مورد جنگ راهنمایی کند، او با مجموعه‌‌ای از تکنیک‌ها و راهکارهایش خواهان حل مشکلات است. به عبارتی این کتاب چیزی بیشتر از استعاره‌ی واژه «جنگ» است. این کلمه اشاره به مشکلاتی دارد که فرد در زندگی با آن برخورد می‌کند. چرا که همه‌ی انسان‌ها در طول زندگانی دائم برای رسیدن به اهداف خود در پی نبرد هستند، پس چه شایسته‌تر که با خواندن این کتاب از قبل استراتژی بازی با آن را یاد بگیرید.

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که تزو در این کتاب به آن پرداخته این است که: «اگر شما خودتان را بشناسید و نیز شناخت درستی از دشمنان داشته باشید، دل نگران ماحصل جنگ نخواهید بود، اما اگر فقط خود را بشناسید و از دشمنتان شناخت کاملی نداشته باشید با دستیابی به هر پیروزی باید منتظر رنج شکست هم باشید. زیرا سرلشکری که پیش از شروع جنگ، محاسبات زیادی انجام داده پیروز نبرد خواهد بود، ولی سرلشکری که قبل از شروع جنگ، محاسبات کمی انجام می‌دهد، بازنده است. پس، هرچه محاسبات گسترده‌تر، بهتر!

سون تزو را بیشتر بشناسیم:

سون تزو، یک فرمانده نظامی، استراتژیست چینی بود که در دوران پادشاهی وو، پانصد سال قبل از میلاد مسیح می‌زیست، او به دلیل اهمیت بسیار هنر رزم در بین کشورهای مختلف، اعتقاد داشت، بالاترین سطح هنر در جنگ شکست دادن دشمن قبل از نبرد است.

تزو می‌گوید: شایسته‌ترین نکته در هنر حقیقی جنگ این است که کشور دشمن، سالم و بدون آسیب رسانی تصرف شود. خراب کردن آن ایده خوبی نیست. تسلط بر کل یک ارتش به جای نابودی آن خیلی بهتر است. پس موفقیت در همه جنگ‌ها اوج برتری نیست. برتری واقعی هنگامیست که بتوانید بدون جنگیدن، مقاومت دشمن را درهم بکوبید.

در بخشی از کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ می‌خوانیم:

1. سان‌تزو می‌گوید: در عملیات جنگی، جایی که هزار ارابه‌ی جنگی تیز رو و هزار ارابه جنگی سنگین و صد هزار سرباز زره پوش وجود دارد، به همین مقدار آذوقه و تدارکات برای پشتیبانی از آن‌ها لازم است، چه در خانه چه در خط مقدم جنگ. هزینه‌هایی همچون سرگرم کردن مهمان‌ها، چیزهای کوچکی مانند چسب و رنگ، و تعمیرات ارابه‌ها و جنگ افزارها، و همه این هزینه‌ها می‌تواند روزانه سر به فلک بگذارد. هزینه داشتن لشکری 100 هزار نفر خیلی بالاست.

2. وقتی درگیر جنگ واقعی می‌شوید، اگر پیروزی در نبرد زمان زیادی طول بکشد، جنگ افزار سربازان کُند می‌شود و شور و انگیزه‌شان کمتر می‌شود. اگر مجبور باشید شهری را محاصره کنید، قوای‌تان تحلیل می‌رود.

3. اگر نبرد طول بکشد، منابع کشور کفاف تداوم نبرد را نخواهد داد.

4. وقتی جنگ افزارهای‌تان کُند شد، شور و انگیزه‌تان کاهش یافت، قدرت‌تان تحلیل رفت و خزانه‌تان خالی شد، فرماندهان دشمن از این فرصت نهایت بهره را خواهند برد. اینجاست که حتی یک انسان خردمند نیز نمی‌تواند از عواقب حتمی پیش رو اجتناب کند.

5. بنابراین با آنکه ما در مورد تعجیل احمقانه در جنگ شنیده‌ایم، اما زیرکی هرگز همراه با درنگ‌های طولانی در جنگ نبوده است.

6. هیچ کشوری در دنیا نیست که از طولانی شدن جنگ نفع ببرد.

 ۸۰ صفحه، ۲۱۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-99984-9-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
1: طراحی نقشه
2: شروع جنگ
3: حمله مدبرانه
4: آرایش تاکتیکی
5: انرژی
6: نقاط ضعف و قوت
7: رزمایش
8: انواع تاکتیک
9: راه انداختن ارتش
10: عوارض طبیعی زمین
11: انواع مختلف زمین
12: حمله با آتش
13: استفاده از جاسوسان

راهنمای دانلود کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ

برای دانلود کتاب هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر جنگ: قدیمی‌ترین رساله دنیا در مورد جنگ
ایمان قزلباشان
۱۳۹۹/۱/۲۹
من سالی یکبار میخونمش چون بیشتر از اینکه استراتژی برای نبرد باشه استراتژی برای زندگی هست شدیدا قویا پیشنهاد می‌کنم بخونیدش
Nima Bero
۱۳۹۹/۲/۱۰
صوتی این کتاب گوش دادم، الکترونیکشو نگاهی انداختم، این کتاب از شما یه ژنرال میسازه
Ehsan Zohuri
۱۳۹۹/۱/۲۹
این کتاب تو تمام زمینه‌های رقابتی کاربرد داره فقط هنر جنگ نیست. هنر رقابت با دشمن. هنر مبارزه. هنر خودسازی و هنر معامله و تجارت و....
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۲)