معرفی و دانلود کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن

عکس جلد کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن
قیمت:
۴۹,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز به قلم مارک منسون فرصتی‌ست برای تفکر بیش‌تر درباره دغدغه‌هایی که در زندگی دارید و یا خودتان ساخته‌اید. راهی برای تغییر و بهبود زندگی.

امروزه فرهنگ جوامع در انتظارات مثبت اما غیر واقعی خلاصه می‌شود اما اگر یک لحظه فکر کنید، متوجه خواهید شد که این توصیه‌ها، در واقع بر نداشته‌هایتان متمرکز است. به مفهومی دیگر آنچه را به ‌عنوان کمبودهای شخصی و شکست‌هایتان حساب می‌کنید، نشانه گرفته، و همان‌ها را برایتان پر رنگ می‌کند.

مارک منسون (Mark Manson) در کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن (The subtle art of not giving a f*ck) از شما می‌خواهد تا این اثر را به چشم راهنمایی برای چگونگی راحت‌تر و معنی‌دارتر رنج کشیدن ببینید و با فروتنی بیش‌تر نگاهش کنید. این کتاب نمی‌خواهد چگونه به دست آوردن یا اندوختن را به شما آموزش دهد، بلکه قصد دارد نشان دهد که چطور ببازید و رها کنید. به شما یاد می‌دهد چطور سیاهه‌ای از زندگی‌تان ساخته و همه چیز جز اساسی‌ترین‌ها را خط بزنید.

بله باید چشم‌ها را بست و مطمئن شد که می‌توان خود را به پشت رها کرد، حتی اگر قرار است با شکست مواجه شد. به عبارتی دیگر منسون قصد دارد که به شما بیاموزد که دغدغه‌های کم‌تری داشته باشید. به عقیده او همه‌ی چیزهای ارزشمند در زندگی از طریق فائق آمدن بر تجربه‌ی تلخ مرتبط با آن به دست می‌آید. اگر سعی کنید از چیزهای منفی فرار کنید، فقط نتیجه‌ی معکوس خواهید گرفت. فرار از رنج، خود به نوعی رنج است.

باید پذیرفت که حقیقت نهان زندگی در این موضوع خلاصه می‌شود: چیزی به عنوان رهایی از اضطراب وجود ندارد. باید اضطراب چیزی را در دل داشت. بخشی از طبیعت ما انسان‌هاست که همیشه به چیزی اهمیت بدهیم و در نتیجه دغدغه‌ای داشته باشیم. پس سؤال بنیادی اکنون این خواهد بود که دغدغهٔ چه چیز را باید داشت؟

کتاب حاضر، اثری بهت‌برانگیز است؛ منسون، با بیانی روان و سبکی ماهرانه مفاهیم پیچیده را، با روایت نمونه‌هایی متفاوتی از زندگی واقعی افراد گوناگون به شما منتقل می‌کند. او، زندگی خودش را نیز در جریان پرجوش و خروش کتاب وارد کرده و همین باعث می‌شود که شما با کتاب احساس نزدیکی کنید.

شاید در آخر بتوان محتوای اثر حاضر را در این داستان خلاصه کرد: روزی در شیکاگو مردی به اورژانس مراجعه و از صدای بلند قلبش شکایت می‌کند. دکترها اول چندان جدی نمی‌گیرند و گمان می‌کنند این مشکل ریشه در ذهن آن فرد دارد، ولی بعد از آزمایشات فراوان در می‌یابند که این مشکل مربوط به یک جراحت قبلی است. یعنی صدای ضربان قلب مرد حقیقتا بلند است و هیچ درمانی هم برای این معضل وجود ندارد. در نهایت متخصصین تصمیم می‌گیرند به وسیله‌ی سونو قلب مرد را به او نشان دهند و به او بگویند: نگاه کن، این قلبت توست، در نبردی بی‌پایان برای زنده نگه داشتن تو! تا کمک کنند مرد با این صدا آشتی کند.

این داستان دقیقا مشابه عملکرد منسون در این اثر است. او به جای اینکه مانند بقیه آثار خود یاری، راه حل رهایی از رنج و مشکلات را به شما نشان دهد، قصد دارد شما را به این درک نهایی برساند که زندگی تماما رنج است و قرار نیست چیزی جز این باشد.

برخی از جملات برگزیده هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن:

- پرورش نفس و موفقیت، اغلب با هم رخ می‌دهند؛ اما این لزوماً به این معنا نیست که این‌ها یکی هستند.
- رهایی از دغدغه یعنی با ترسناک‌ترین و دشوارترین چالش‌های زندگی رو به‌ رو شوید و با وجود این به کارتان ادامه دهید.
- مشکلات هیچ‌وقت متوقف نمی‌شوند؛ صرفاً تغییر می‌کنند یا به روز می‌شوند.
- خودآگاهی مثل پیاز است. چندین لایه دارد و هر چه لایه‌های بیش‌تری را کنار بزنید، احتمال بیش‌تری دارد که در مواقع نامناسب شروع به گریه کنید.
- ما مسئول تجاربی هستیم که همیشه تقصیر خودمان نیست. این جزئی از زندگی است.

در بخشی از متن هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها می‌خوانیم:

من اگر می‌توانستم ابرقهرمانی ابداع کنم، یکی به اسم «پاندای مأیوس کننده» ابداع می‌کردم. او چشم‌بندی مسخره می‌داشت و پیراهنی (با حرف T بزرگ روی آن) می‌پوشید که برای شکم پاندایی بزرگش زیادی کوچک بود. قدرتش هم این می‌بود که به مردم حقایق تلخی را درباره‌ی خودشان بگوید؛ حقایقی که نیاز دارند بشنوند، ولی حاضر به پذیرشش نیستند.

این ابرقهرمان من همچون فروشنده‌ی انجیل، خانه‌به‌خانه می‌رفت و زنگ درها را می‌زد و چیزهایی می‌گفت؛ مثل «البته درآمد زیاد باعث خوشحالی‌ت می‌شه؛ ولی باعث نمی‌شه که بچه‌هات دوستت داشته باشن» یا «اگه از خودت پرسیدی که به زنت اعتماد داری یا نه، در این صورت احتمالاً اعتماد نداری» یا «چیزی که به‌عنوان دوستی تصور می‌کنی، فقط تلاش‌های بی‌وقفه‌ت برای تحت‌تأثیر قراردادن مردمه.» بعد به صاحب‌خانه روزخوش می‌گفت و به‌سمت خانه‌ی بعدی به راه می‌افتاد.

فوق‌العاده می‌شد و آزار دهنده و غم‌انگیز و روحیه‌بخش و ضروری. هرچه باشد، مهم‌ترین واقعیت‌ها در زندگی، اغلبْ آن‌هایی هستند که شنیدن‌شان ناخوشایندتر از همه است.

پاندای مأیوس کننده قهرمانی می‌بود که هیچ‌یک از ما خواهانش نبود؛ اما همگی نیازمندش بودیم. مثل سبزیجات بود، وسط غذاهای ناسالم و پر از هله‌هوله‌ی ذهنی ما. باوجوداین‌که احساس بدتری به ما می‌داد، باعث بهتر‌شدن زندگی‌مان می‌شد. با ویران‌کردن‌مان ما را قوی‌تر می‌ساخت، و با نشان دادن تاریکی، آینده‌مان را روشن‌تر می‌کرد. گوش دادن به او همچون تماشا‌ کردن فیلمی ‌بود که در پایان آن، قهرمان فیلم می‌میرد: دوستش خواهید داشت؛ با وجود اینکه احساس افتضاحی به شما می‌دهد، چون از واقعیت سخن می‌گوید.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: سعی نکن
حلقه‌ی بازخورد جهنمی
هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها
مارک، پس اصلاً هدف کوفتی این کتاب چیه؟
فصل دوم: خوشحالی یک مشکل است
بدبیاری‌های پاندای مأیوس‌کننده
خوشحالی از حل‌کردن مشکلات به‌دست می‌آید
احساسات، زیادی بزرگ‌نمایی شده‌اند
کشمکش‌تان را انتخاب کنید
فصل سوم: شما خاص نیستید
همه‌چیز از هم می‌پاشد
استبداد استثناگرایی
ولی اگر قرار نیست خاص یا استثنایی باشم، پس چه هدفی داشته باشم؟
فصل چهارم: ارزش رنج‌بردن
پیاز خودآگاهی
مشکلات ستاره‌ی راک
ارزش‌های مزخرف
تعریف ارزش‌های خوب و بد
فصل پنجم: شما همیشه در حال انتخاب هستید
انتخاب
سفسطه‌ی مسئولیت و تقصیر
واکنش به تراژدی
ژنتیک و قرعه‌ای که به‌نام‌مان درآمده است
مُد قربانی‌بودن
هیچ «چطوری» وجود ندارد
فصل ششم: شما درباره‌ی همه‌چیز اشتباه می‌کنید؛ من هم همین‌طور
معماران عقاید شخصی خودمان
مراقب باشید چه چیزی را باور می‌کنید
خطرهای قطعیت کامل
قانون اجتناب مانسون
خودتان را بکشید
چطور کمی کم‌تر درباره‌ی خودتان قطعیت داشته باشید
فصل هفتم: شکست راه پیشرفت است
پارادکس شکست/موفقیت
درد و رنج بخشی از فرایند است
اصل «کاری بکنید»
فصل هشتم: اهمیت نه‌گفتن
عدم‌پذیرش، زندگی‌تان را بهتر خواهد کرد
مرزبندی‌ها
چطور اعتمادسازی کنیم
آزادی با تعهد
فصل نهم:... و بعد شما می‌میرید
چیزی فراتر از خودمان
نیمه‌ی آفتابی مرگ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن
نویسنده
مترجممیلاد بشیری
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات184
زبانفارسی
شابک978-600-8812-61-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن

سیده نفیسه کشفی
۱۴۰۰/۶/۲۹
کتابی مفید، صریح وجذاب است. منتهای تلاش نویسنده برای در اختیار گذاشتن ناب‌ترین دریافتهایش برای زندگی خوشحال و نهایتا مرگ.
بویژه نیمه نخست کتاب شجاعانه خواننده را به چالش کشیده، نقابی برایش باقی نمیگذارد.
نهایتا پرده آخر:
تنها زمانی میتوانیم با این واقعیت کنار بیاییم که بعنوان یک انسان میرا که
هستیم ارزشهای زندگی ما فراتر از خودمان باشد.
خودمان را جزئی از یک کل و فرعی از یک اصل بدانیم؛ نه مرکز عالم، مهمتر از همه و حق به جانب.
یادآوری یک نکته شاید مفید باشد: میتوان بر اساس باورهایمان این نظر نویسنده که مهمترین سوال مرگ از ما این است که: میراثتان چیست؟ را ویرایش کنیم.
مهمترین سوال مرگ این است: در ازای فرصتی که در اینجا داشتید چه سرمایه‌ای برای زندگی ابدی خود پیش فرستادید؟
به میل ذاتی انسان به جاودانگی با حیات ابدی پاسخ داده شده؛ حیاتی که فقط کتب آسمانی از آن پرده برداشتند.
هایده بلالی
۱۳۹۹/۴/۲۷
به جرئت اقرار میکنم بزرگترین دستاوردهای علم روانشناسی در این کتاب در یک غزل از حضرت حافظ به بهترین و هوشمندانه‌ترین شکل ممکن خلاصه شده:
اگر چه باده فرح بخش و باد گل‌بیز است
به بانگ چنگ مخور می‌که محتسب تیز است
صراحی‌ای و حریفی گرت به چنگ افتد
به عقل نوش که ایام فتنه انگیز است
در آستین مرقع آب
پیاله پنهان کن
که همچو چشم صراحی زمانه خون‌ریز است
به دیده بشوییم خرقه‌ها از می
که موسم ورع و روزگار پرهیز است
---» (مجوی عیش خوش از دور باژگون سپهر
که صاف این سر خم جمله دردی آمیز است)
سپهر برشده پرویزنیست خون افشان
که ریزه‌اش سر کسری و تاج پرویز است
عراق و فارس گرفتی به شعر خوش حافظ
بیا که نوبت بغداد و وقت تبریز است
Ali Emami
۱۳۹۹/۱/۲۴
اول ترجمه فارسیشو خوندم و بعد انگلیسی. قوی، تاثیرگذار، انصافن زده تو خال. ساختارشکن، عملگرا و غیر کلیشه ای. You are Not special. Do not hope for a life without problems and pains. A good life, life with good problems. Not giving a F**K does not mean being indifferent. The only way to be comfortable with death is to see yourself as something bigger than yourself مارک بسیار زیرکانه و منصفانه [منییت، خود برتربینی، عادتهای زندگی مدرن، مصرفگرایی، شبکه‌های اجتماعی] دنیای امروز را نقد میکند. بخش پایانی کتاب (and then you die)، بسیار تکان دهنده و شعور انگیز است. نقطه ضعف: در نسخه اصلی کلمات توهین آمیز زیاد دارد.
. .
۱۳۹۸/۹/۱
کتاب جالبی بود مخصوصا اوائلش. طرز بیان و رک بودن نویسنده رو دوست داشتم. به مسائل یه جور دیگه نگاه میکرد و کمک میکرد که دغدغه هامونو ارتقا بدیم. اما در آخر من نتونستم با خوندن کل کتاب و حتی داشتن دغدغه‌های بزرگ, باز هم از فکر دغدغه‌ای کوچیک و مسخره که چند روزه فکرمو درگیر کرده دربیام با اینکه هدفم و از خرید کتاب این بود. حرفهای نویسنده خوب عالی بود و قبول دارمشون اما در حل مشکلم نتونست کمکم کنه. و اینکه فصل آخر رو که خوندم و کتاب اونجوری تموم شد حس بدی بهم دست داد با اینکه قصد نویسنده این بود که با فکر کردن به مرگ دغدغه‌های بهتری انتخاب کنیم اما من حس خوبی پیدا نکردم
Amir
۱۴۰۰/۵/۷
تو این کتاب نویسنده یکسری حقایق تلخ و بیان میکنه که احتمالا تو لحظه اول براتون ناخوشایند باشه ولی مطمئنا با پذیرش اون حقایق خیلی بهتر میتونید زندگیتونو تغییر بدید و به شکل واقعا درستش دربیارید و خوشحال واقعی رو تجربه کنید.
تو این کتاب یه سری مسائل بیان میشه که احتمالا جایی دیگه اونو نخونید و با و
اینکه شاید با یه بخشی از عقایدش مخالف بودم ولی کتابو دوس داشتم
در کل کتاب خیلی عالی بود ساختار شکنی خیلی عجیبی نسبت به بقیه کتابا با موضوع روانشناسی داشت
و چیزی که خیلی نظرمو جلب کرد بدون پرده بودن نویسنده و بیان خیلی صریحش بود
Soheil Salari Telmadarreh
۱۴۰۰/۲/۱۱
یادم نمیاد هیچ کتابی را به اندازه این سریع تموم کرده باشم، از بس که جذاب و روون بود مطالبش و البته بسیار مفهومی و درست از دیدگاه من، نگرش و هوش بسیار بالایی داره نویسنده، دستاوردی که میتونید از این کتاب داشته باشید را شاید نتونید توی هیچ کتابی پیدا کنید
و از همه مهمتر جسارتیه که نویسنده بخرج داده
و صراحتا مقابل تمام کاسبان و ساقی‌ها انگیزشی قرار گرفته که همش سعی دارن مردم را واقعیت خودشون فراری بدن و حس مصنوعی و سرخوشی و لذت آنی را نسیب مردم کنن، عاشق این ساختار شکنی آقای منسون شدم. زنده باد
سارا حقیقت
۱۳۹۸/۸/۱۱
کتاب بسیار جالبی است با محتوای بسیار متفاوت از هر کتاب دیگری که در این زمینه خوانده ام. اگر چه در بعضی از جا‌ها با نوشته‌ها و عقایدش موافق نیستم ولی مطالب خوب و مفید زیادی دارد یکی از جملات فوق العاده‌اش این است: خوشحالی واقعی فقط هنگامی رخ می‌دهد که مشکلاتی را بیابید که از داشتن آن‌ها و از حل کردن‌شان لذت ببرید. : )
Mahoor Ahmadi
۱۳۹۸/۸/۲
این کتاب رنج‌های شما را به ابزار، زخمهایتان را به قدرت، و مشکلاتتان را به مشکلات معمولی تر تبدیل میکند... کتاب بسیار عالی با ترجمه‌ای روان
فاطمه ناصری
۱۳۹۸/۸/۲
نویسنده با ادبیات جالب و گفتار شدییدا صادقانه با مخاطب ارتباط برقرار کرده توصیه میکنم وقت کردید حتما بخونید کتابی کاملا قابل درک واینکه به کار هر کسی میاد
فرزانه آرمات
۱۴۰۰/۵/۳۱
راستش با خوندن این کتاب به کتاب‌های دیگه‌ای که تو زمینه رشد فردی خوندم شک کردم، بند بند کتاب مفهومی و پر از جملاتیه که ساعت‌ها تو رو درگیر میکنه
من بر این عقیده بودم مثبت نگری بهترین کاره و من خاصم و البته بگم همیشه ته دلم یه حسه نا مفهوم از تلقین این مثبت نگری‌ها آزارم میداد که این کتاب درکه جدیدی بهم داد و واقعا خیلی خوشحالم که جواب خیلی از سوال هام رو تو این کتاب پیدا کردم
خدایا سپاسگذارم
Hamid F
۱۳۹۹/۵/۲۵
یکی از عمیق‌ترین کتابهایی که تا بحال خوانده ام. نویسنده بدون اینکه ادعا مندانه سخن بگه و یا مانند کنابهای زرد روانشناسی عامیانه نوید خوشبختی و موفقیت چند روز بده؛ تو رو با اساسی‌ترین سوالات درگیر میکنه و بدون اینکه ادعای نجات و یا نسخه نویسی‌های عامیانه داشته باشه؛ تو رو با خودت درگیر میکنه. بعنوان یک روانپزشک از خوندن این کتاب لذت بردم. ترجمه هم که به نظرم بسیار عالی بود
محسن رضوی
۱۳۹۹/۳/۲۰
ترجمه بسیار روان و عالی داره و حتی عینا کلمات بی‌ادبی نویسنده هم ترجمه شده و این باعث شده شما موضوعات این کتاب به راحتی در ذهنتان بمونه، در بین کتاب‌های خودیاری واقعا از موضوعات جالبی استفاده شده.
صرفا نویسنده فقط نشسته بگه من خیلی بدبخت بودم پاشدم یه حرکتی زدم الان خونه خوب دارم و یه زن زیبا. نه!! اصلا این مدلی نیست خیلی رک و راست مشکلات همه امونو داره بهمون میگه و میگه که باید چه غلطی بکنیم.
Hassan Abedi
۱۳۹۸/۹/۱۷
کتاب فوق‌العاده‌ای بود. دیدگاه جدیدی رو به زندگی من اضافه کرد. نکته‌ی جالبش این بود که حقایقی رو بهمون یادآوری می‌کنه که همه از گفتنش می‌ترسن یا بهتره اینطوری بگم، اگه این کتاب رو نخونین، به احتمال زیاد هیچ‌کس دیگه‌ای نیست که حرفای توی این کتاب رو بهتون بزنه. تصمیم دارم یه دور دیگه هم مطالعه‌اش کنم: )
مهرنوش کبیری
۱۳۹۸/۸/۴
انعطاف پذیری، شادمانی و آزادی زمانی به دست می‌آیند که بدانیم به چه چیزهایی اهمیت دهیم و مهم تر اینکه بی‌خیال چه چیزهایی بشویم. #هنر_ظریف_بیخیالی#مارک_منسون
علیرضا وهابی
۱۳۹۹/۴/۷
باید بگم روزها برای من اتفاقاتی میفتاد و شب‌ها زمانی که کتاب رو‌میخوندم دقیقا میگفت امروز باید چه برخوردی میکردم.
خیلی از وقتا ممکن فکرهای درستی کنیم اما انجام ندیم. این کتاب کمک‌میکنه درست تر فکر‌کنیم و همیشه روی خودمون مسلط باشیم. چیزی که متاسفانه توی این دنیا کم داریم. اما با آگاهی یه دست میاد. و این کتاب یک نمونه عالی با استنباط هست
مشاهده همه نظرات 287

راهنمای مطالعه کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن

برای دریافت کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.