دانلود کتاب پایگاه داده پیشرفته (ویژه آزمون دکتری و فراگیر کارشناسی ارشد)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پایگاه داده پیشرفته (ویژه آزمون دکتری و فراگیر کارشناسی ارشد) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پایگاه داده پیشرفته (ویژه آزمون دکتری و فراگیر کارشناسی ارشد)

کتاب پایگاه داده پیشرفته (ویژه آزمون دکتری و فراگیر کارشناسی ارشد) نوشته‌ی سی جی دیت، شامل مرجع درسی پایگاه داده و سوالات تستی همراه با پاسخ‌های تشریحی آزمون‌های پیام نور، آزاد و دکتری است.

درس پایگاه داده پیشرفته از دروس کلیدی و بسیار مهم در آزمون ورودی دوره‌های تحصیلات تکمیلی همچون فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد و البته دکتری رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار می‌باشد.

کتاب حاضر بر اساس جلد دوم کتاب آقای سی جی دیت (Christopher J Date) ترجمه و ویراست شده است. این کتاب می‌تواند به عنوان مرجع درس پایگاه داده پیشرفته نیز مورد استفاده قرار گیرد. امید است این اثر مورد توجه اساتید و دانشجویان گرامی قرار گیرد.

در بخشی از کتاب پایگاه داده پیشرفته می‌خوانیم:

دو موضوع ترمیم و همروندی بسیار به همدیگر مرتبط می‌باشند. اما از نقطه نظر آموزشی سعی بر این است که این دو موضوع تا حد امکان به طور جداگانه بحث شود. بنابراین در این فصل تمرکز اصلی ما به طور ویژه بر روی موضوع ترمیم است و در فصل آینده موضوع همروندی مطرح می‌گردد.

ترمیم در سیستم پایگاه داده اصولا به معنی ترمیم کردن خود پایگاه داده می‌باشد. که این یعنی باز گرداندن پایگاه داده به یک وضع درست بعد از بروز برخی خرابی‌ها که باعث شده است وضع موجود، نادرست یا حداقل مشکوک باشد. (ما در فصل بعدی منظورمان را از یک وضع درست از پایگاه داده" تشریح خواهیم کرد.) البته اصل اساسی که ترمیم بر پایه آن است به طور کامل ساده است و می‌تواند در یک کلمه خلاصه شود، افزونگی (افزونگی در سطح فیزیکی، طبیعتا ما نمی‌خواهیم چنین افزونگی در سطح منطقی نمایش داده شود.) به عبارتی دیگر راهی که می‌توان اطمینان حاصل نمود که پایگاه داده ترمیم‌پذیر است این است که اطمینان حاصل کنیم هر قطعه از اطلاعات که در پایگاه داده وجود دارد قادر است که از برخی اطلاعاتی دیگر که به طور افزونه در جایی دیگر در سیستم پایگاه داده ذخیره شده‌اند، بدست آید.

 ۶۰۳ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-93011-7-1 

چاپ ۱۳۹۳: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: ترمیم
فصل دوم: همزمانی
فصل سوم: امنیت
فصل چهارم: بهینه‌سازی
فصل پنجم: بانک اطلاعاتی توزیع شده
فصل ششم: سیستم‌های پشتیبانی سیستم
فصل هفتم: بانک اطلاعاتی زمانی
فصل هشتم: بانک اطلاعاتی مبتنی بر منطق
فصل نهم: بانک اطلاعاتی شی گرا
فصل دهم: بانک اطلاعاتی شی / رابطه‌ای

راهنمای دانلود کتاب پایگاه داده پیشرفته (ویژه آزمون دکتری و فراگیر کارشناسی ارشد)

برای دانلود کتاب پایگاه داده پیشرفته (ویژه آزمون دکتری و فراگیر کارشناسی ارشد) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پایگاه داده پیشرفته (ویژه آزمون دکتری و فراگیر کارشناسی ارشد)
مهشید فخارزاده
۱۳۹۹/۳/۳۱
اینکه میتونم تو راه بخونم و روی گوشیمه عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)