دانلود کتاب پرنسس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرنسس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرنسس

کتاب پرنسس نوشته‌ی جین ساسون داستانی کاملا واقعی و بحث برانگیز برگرفته از زندگی واقعی روزمره شاهزادگان سعودی است که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

از عربستان سعودی چه تصوری دارید؟ یک حکومت فاسد و یک خاندان سلطنتی که در ثروتی بی‌کران غوطه‌ورند و زندگی را با نهایت تجملات و شکوهی باورنکردنی سپری می‌کنند؟ پرنسس (Princess) روایتی بی‌پروا و صریح از واقعیت‌های زندگی شاهزادگان سعودی را در قالبی داستان گونه به چالش می‌کشد.

برای اولین بار، یک زن از خاندان سلطنتی سعودی، درها را به روی مخاطبین باز می‌کند! پرنسس سلطانا یک شاهدخت، از نوادگان نزدیک شاه سعودی است که پرده‌ها را از روی دنیایی بی‌رحم کنار می‌زند که پر از خشونت، تعدی، بردگی، قتل و بی‌عدالتی در برابر زنان، چه در خاندان سلطنت و چه در میان دیگر زنان آن کشور است.

در اواخر سال 1970 (1350 شمسی) جین ساسون (Jean Sasson) که زنی مجرد بود، برای سفری ماجراجویانه به عربستان سعودی رفت. او در سپتامبر 1978 به این کشور پادشاهی رسید و تا بهار سال 1991 در این کشور ماند و از سال 1978 تا 1982 در بخش اداری - پزشکی بیمارستان تخصصی سلطان فیصل و مرکز تحقیقاتی آن اشتغال داشت.

ساسون طی این چهار سال، با شماری از اعضای خاندان سلطنتی سعودی دیدار کرد. او بعد از ترک بیمارستان سلطنتی و در پی ازدواج با یک تبعه‌ی انگلیسی، نه سال دیگر آن جا ماند و با شوهرش در ویلایی در همسایگی سعودی‌ها زندگی کرد. طی این دوازده سال اقامت، موقعیت خوبی برای شناخت هرچه بیشتر کشوری پیدا کرد که دنیا شناخت چندانی از آن‌جا نداشت و این فرصت را یافت که با بسیاری از عرب‌های سعودی و طبقه متوسط و دیگر ملیت‌های عربی ساکن عربستان از نزدیک آشنا شود.

او در این مدت به سفرهای زیادی رفت و با بسیاری از کشورهای عربی را شناخت و در سال 1983 با یک زن استثنایی، یعنی پرنسس سلطانا آل سعود دیداری داشت. ماجراهای واقعی زندگی سلطانا در این کتاب، بیانگر دوستی‌‌ها و همدلی‌های ساده، شوخ طبعی، عشق بین مادر، خواهرها و خدمتکارهای زن است. شما وقتی به راز انتقام او از برادر تحمل ناپذیرش «علی» پی می‌برید، ماجراهای جالبی را تجربه می‌کنید و به این نکته پی می‌برید که گرچه بیشتر زندگی سلطانا تلخ و غم‌انگیز بوده ولی او زمان‌هایی را هم با شادکامی‌های بزرگ سپری کرده است.

داستان پرنسس، گواه زنی شکست‌ناپذیر با شهامتی تحسین برانگیز است که در شرح زندگی خود برای نویسنده، با بیم از خشم و غضب تشکیلات سعودی، از ذکر اسامی واقعی در کتاب خودداری نمود و جین ساسون با رعایت این نکته، داستان را به رشته تحریر درآورده است، داستانی که هرگز فراموش نخواهید کرد.

این کتاب بر همه‌ی زنان، در هر سن و ملیتی تأثیر گذاشت و چیزی نگذشت که در بسیاری از کشورها جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها شد. اکنون بسیاری از استادان در کلاس‌های ادبیات، پرنسس را به عنوان یکی از منابع درسی در فهرست‌هایشان قرار داده‌اند. کتاب پرنسس در شمار یکی از 500 اثر برتر زنان قرار گرفته است.

نکوداشت‌های کتاب پرنسس:

- یک داستان جذاب و فوق‌العاده غمگین (People magazine)
- یک داستان جالب... یک گزارش زنده از یک کابوس... (Entertainment Weekly)
- کتابی که هر فرد علاقه‌مند به حقوق بشر باید یخواند. (USA Today)
- تکان دهنده... صریح... غمگین... ترسناک و دلسوزانه (San Francisco Chronicle)

در بخشی از متن کتاب پرنسس می‌خوانیم:

در این سرزمین هنوز کاری نیست که مردان برای اطمینان از تولد یک فرزند پسر، انجام ندهند و یا انجام نداده باشند. ارزش متولد شدن یک انسان، در پادشاهی عربستان سعودی هنوز بر اساس جنسیت او سنجیده می‌شود. مردان کشور من فکر می‌کنند که آنچه باید داشته باشند، دارند.

در عربستان سعودی، حرمت غیرت و غرور یک مرد، از زنش نشأت می‌گیرد، بنابراین باید اقتدار و نظارت خویش را بر مسائل زنان اعمال کنند و یا با سرزنش مردم مواجه شوند. ناتوان ساختن زنان در اینکه هیچگونه اختیاری بر خواسته‌های خود نداشته باشند، این ضرورت را ایجاب می‌کند تا مردان سلطه‌گر با دقت مراقب زنان باشند. این مهار مطلق زنان، به خاطر عشق و علاقه نیست، بلکه ترس مردان از خدشه دار شدن آبرویشان است. اقتدار یک مرد سعودی نامحدود است، اگر او بخواهد زن و بچه‌هایش، جان سالم به در می‌بردند. این شرایط پیچیده، با تربیت پسران جوان آغاز می‌شود. از ابتدای کودکی، فرزندان پسر یاد گرفته‌اند که زن‌ها از ارزش کمی برخوردارند و وجود آن‌ها فقط برای راحتی و آسایش مردها است.

یک پسر بچه شاهد تحقیر و اهانتی است که پدرش به مادر و خواهرانش روامیدارد. این بی‌حرمتی‌های بی‌پرده، رهنمون اوست تا همه زنان را خوار و خفیف بشمارد. آن‌ها فقط نقش ارباب و برده را یاد می‌گیرند و عجیب اینکه وقتی به اندازه کافی بزرگ می‌شوند تا جفتی انتخاب کنند، او را جزو اموالشان به حساب می‌آوردند، نه شریکی برای زندگی.

و سرانجام این است آنچه بر سر زنان می‌آید: آن‌ها مورد بی‌اعتنایی پدرانشان، تحقیر برادرانشان، و سوء استفاده شوهرانشان قرار می‌گیرند.

 ۳۱۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-247154-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کودکی
فصل دوم: خانواده
فصل سوم: خواهرم سارا
فصل چهارم: طلاق
فصل پنجم: على
فصل ششم: سفر
فصل هفتم: انتهای سفر
فصل هشتم: دوستان دختر
فصل نهم: زنان خارجی
فصل دهم: هدی
فصل یازدهم: کریم
فصل دوازدهم: ازدواج
فصل سیزدهم: زندگی زناشویی
فصل چهاردهم: تولد
فصل پانزدهم: اسرار مخوف
فصل شانزدهم: مرگ پادشاه
فصل هفدهم: اتاق زنان
فصل هیجدهم: زن دوم
فصل نوزدهم: فرار
فصل بیستم: افق روشن
خاتمه
واژه‌نامه
گاه شمار وقایع «تاریخ‌شناسی»

راهنمای دانلود کتاب پرنسس

برای دانلود کتاب پرنسس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرنسس

نظرات کتاب پرنسس

بهاره رحیمی
۱۳۹۹/۴/۱۳
شرح حالی بود از زنان در عربستان سعودی. به عنوان یک زن وقتی این کتاب رو می‌خوندم موجی از خشم و اندوه در وجودم مرتبا حس می‌کردم. از خودم پرسدپ واقعا کی قراره ستم به زنان به پایان برسه؟
مطمئن هستم حداقل یک راهش این هست که که ما زن‌ها در مقابل هم قرار نگیریم و در کنار هم باشیم.
z g
۱۳۹۹/۴/۲۲
فضای کتاب کاملاازدیدیک زن اشرافی اسرافکار وخودخواه بیان شده که بیانگر خوی سلطنتی ونگاه از بالا به پایین نسبت به انسانهاست، نه از دید یک زن مظلوم ستمدیده. زنهاو کودکان در یمن سوریه وعراق که با بمبها وپولهای سعودی‌ها هرروز کشته می‌شوندودرقحطی وگرسنگی به سر می‌برند، مظلومند. اعتقادات وهابیون تکفیری به (که دینی ساخته شده توسط انگلیس است) دراین کتاب عنوان اسلام، بیان شده درحالی که اعتقادات وهابیت بادین اسلام متفاوت است. پیشنهاد می‌کنم که بیشتر افراد مطلع، بادید باز وانتقادی کتاب را مطالعه کنند.
Zahra Sa
۱۳۹۹/۵/۲
متاسفانه این کتاب، چیزی غیر از اسلام واقعی رو به اسلام نسبت داده... به همین خاطر ترجیح میدم به کسی پیشنهاد نکنم. با اینکه کتاب از زبان زن اشراف و ثروتمندی بود، تبعیض و بی احترامی و انسان حساب نکردن زن خیلی واضح ومشخص بود. وقتی این کتاب رو میخوندم، فهمیدم واقعا تو ایران، ما آزادی‌های زیادی داریم که خیلی هاش به واسطه اسلام هست... شاید اگر دین عربستان، اسلام حقیقی بود، چنین بی احترامی و بدرفتاری‌ای نمیشد...
مشاهد همه نظرات (۳۶)