دانلود کتاب پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد

  • از: محمدعلی اعظمی
  • ناشر: انتشارات راهبردی نهاجا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد

کتاب پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد نوشته محمدعلی اعظمی، خاطرات این آزاده را از زمان کودکی او تا حضور در جبهه، دوران اسارت و شهادتش به تصویر می‌کشد.

چه عاشقانه آمدند و چه صادقانه گام در مسلخ عشق نهادند. خلبانانی که گویی با خود و با این ملت آزاده و آن یار سفر کرده، عهدی ناگسستنی داشتند و این‌گونه است که در یادها جاودانه مانده‌اند. ماندنشان به رفعت آبی آسمان و ژرفای آب‌های نیلگون خلیج فارس می‌ماند، تا خاری باشند در چشم دشمنان و طمع‌ورزان به این دیار کهن.

خلبان غلامرضا یزد در سال 1326 در شهر رشت متولد شد. او در آبان سال 1359 به اسارت نیروهای عراقی درآمد و دوران اسارتش را در حدود 10 سال در زندان‌های بالغرفه، ابوغریب و الرشید گذراند و سرانجام با 70 درصد مجروحیت در سال 1369 آزاد شد و به میهن بازگشت.

در بخشی از کتاب پرواز معلم می‌خوانیم:

صبح اول وقت پس از صرف صبحانه عازم محل مأموریت شدیم، ما چند نفر سپاهی دانش و یک نفر از معلمان قدیم بودیم، هوا سرد و زمین پوشیده از برف بود. ساعت‌ها از کوه‌ها و تپه‌های پربرف عبور کردیم. به علت تحرک زیاد، بدنمان گرم شده بود و از سرما چیزی حس نمی‌کردیم.

پس از سه ساعت به یک ده رسیدیم که محل مأموریت یکی از سپاهیان همراه بود، ما را نزد کدخدای ده برد. کدخدا از ما استقبال کرد و به صرف چای میهمان او شدیم.

پس از صرف چای، آن سپاهی آن جا ماند و ما به راه خود ادامه دادیم، مسیر بعدی طولانی‌تر، هوا سردتر و در ارتفاعات به حدی برف می‌بارید که تقریباً خیس شده بودیم، ساعت هشت بعد از ظهر را نشان می‌داد و هوا تاریک شده بود. صدای عوعوی سگ‌های ده نزدیک شدنمان به روستای قلعه بیک را نوید می‌داد.

 ۶۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-97-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد

برای دانلود کتاب پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرواز معلم: زندگینامه و تاریخ شفاهی سرهنگ خلبان آزاده غلامرضا یزد