معرفی و دانلود کتاب چرا کار می‌کنیم؟

عکس جلد کتاب چرا کار می‌کنیم؟
قیمت:
33000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چرا کار می‌کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چرا کار می‌کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چرا کار می‌کنیم؟

کتاب چرا کار می‌کنیم؟ به قلم بری شوارتز، از مجموعه کتاب‌های هوش کسب و کار است که با نگاهی علمی، دقیق و کاربردی به موضوع شغل و کارآفرینی می‌پردازد و با رویکردی فلسفی و ریشه‌ای آن‌ها را بررسی می‌کند.

درباره کتاب چرا کار می‌کنیم؟

به عنوان یک فرد شاغل تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که دلایل کار کردنتان چیست؟ انگیزه‌های شما برای ادامه دادن در یک محیط کاری شامل چه مواردی می‌شود؟ به چه علت هر روز صبح از خواب برمی‌خیزید تا سرکار بروید؟ احتمالا پاسخ اکثریت افراد به این سوالات «کسب درآمد» است، اما همه چیز به همین‌جا ختم نمی‌شود و دلایلی فراتر از مادیات برای کار کردن افراد وجود دارد.

بسیاری از کارگران و کارمندان به کار خود به چشم یک چالش و حتی سرگرمی نگاه می‌کنند، افرادی که تفکر این چنینی نسبت به کار خود دارند از اقبال بلندی برخوردارند. مورد دیگری که باعث می‌شود افراد نسبت به کار کردن متعهد باشند پاسخ‌گویی به حس مسئولیت‌پذیری، استقلال، مشارکت اجتماعی و تا حدودی آزادی عمل است. گروهی از مردم هم با این انگیزه کار می‌کنند که بتوانند هم زمان با انجام وظیفه چیزهای جدیدی یاد بگیرند و تجربه‌هایی تازه به دست آورند. به این ترتیب افراد‌ی که از کارشان راضی هستند، از زندگی خود هم رضایت بیشتری دارند و حتی می‌توانند تاثیرات مثبتی در زندگی اطرافیانشان هم ایجاد کنند.

انسان‌ها با هم می‌توانند دیدگاه‌های موجود درباره ذات انسان را که مدت‌هاست باعث شده محیط کار چیزی به جز ایدئولوژی نباشد مطرح و بررسی کنند. در نتیجه این فرایند دکترها، وکلا، معلم‌ها، آرایشگرها و خدمتکارهای بهتر و همین‌طور بیماران سالم‌تر، دانش‌آموزان آگاه‌تر و مشتریان و موکلان راضی‌تر خواهند بود و به این ترتیب همه افراد در خلق نوعی از ذات انسان دخیل خواهند بود که ارزش زندگی کردن داشته باشد.

کتاب چرا کار می‌کنیم؟ (Why We Work) به گونه‌ای فیلسوفانه و عمیق به کار کردن انسان می‌نگرد و تفاوت‌های میان کار کردن خوب و بد را نشان می‌دهد تا شما بتوانید پس از مطالعه کامل این اثر بینشی متفاوت نسبت به حقیقت کار داشته باشید و بتوانید نکته‌هایی کاربردی را که نظریه پردازان متفاوت در این باره ارائه کرده‌اند را دریابید.

نکوداشت‌های کتاب چرا کار می‌کنیم؟

- فراخوانی برای ترویج اخلاق کاری اصیل. (Kirkus Review)
- اثری مستند و و تخصصی بر اساس 40 سال تحقیقات روان‌شناسانه در زمینه کارهایی که کمک می‌کند بهترین خودمان باشیم. (Library Journal)

کتاب چرا کار می‌کنیم؟ مناسب چه کسانی است؟

اگر برای راه اندازی کسب و کارتان و یا حتی کار کردن انگیزه کافی ندارید یا دلایلی قانع کننده برای خودتان نمی‌یابید که به کار کردن متعهد باشید، مطالعه این کتاب به شما توصیه می‌شود.

با بری شوارتز بیشر آشنا شویم:

پرفسور بری شوارتز (Barry Schwartz) نویسنده کتاب‌های انگیزشی متعدد، سخنران کنفرانس‌ها و مجالس مشهور و شناخته شده مانند «تِد» و استاد دانشگاه و متخصص روانشناسی و اقتصاد است که در سال 1946 چشم به جهان گشود. او تحقیقات بسیاری در زمینه‌ی رفتارهای اجتماعی انجام داده است که حاصل تحقیقاتش در سراسر دنیا مورد توجه عموم قرار گرفت. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: پارادوکس انتخاب، هزینه‌ی زندگی، روانشناسی یادگیری و رفتار، یادگیری و حافظه، جنگ طبیعت انسان و رفتارگرایی دانش و طبیعت انسان.

جملات برگزیده کتاب چرا کار می‌کنیم؟

- دیدگاه‌های اقتصاددانان و فلاسفه سیاسی، هم وقتی که حق با آن‌هاست و هم وقتی نیست، قوی‌تر از آن است که همه تصور می‌کنند. درحقیقت، جهان با چیزی بیش از این اداره نمی‌شود. افراد اجرایی، که خود را از هرگونه تأثیرپذیریِ روشنفکرانه مبرا می‌دانند، معمولاً برده اقتصاددانی منسوخ‌شده هستند.

- این در ذات هر انسانی است که تا آن جا که می‌تواند راحت زندگی کند؛ و اگر دستمزد او برای انجام وظایف سبک و سنگین یکسان باشد، کارها را تا حدی که مسئولان متوجه نشوند با شلختگی و بی‌دقتی تمام انجام دهد.

- استقلال را می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب برای افرادی که آن کار را انجام می‌دهند ایجاد کرد. و احتمالاً مهم‌تر از همه اینکه، با پیوند این مشاغل با رفاه اشخاص، می‌توان به کار معنا بخشید.

- این ویژگی ذاتی هر فردی است که بخواهد تا حد ممکن در آسایش زندگی کند، مخصوصاً زمانی که چه کار سنگین بدنی انجام دهد چه نه و چه کارش را با بی‌دقتی و شلختگی به انجام برساند چه برعکس، دستمزدش تفاوتی نکند.

در بخشی از کتاب چرا کار می‌کنیم؟ می‌خوانیم:

ما در عصر و فرهنگی زندگی می‌کنیم که تأثیر فناوری علمی در آن مشهود و فراگیر است. خواه لپ‌تاپ، تلفن هوشمند و تبلت باشد، خواه ام. آر. آی، اصلاحات ژنتیکی و مواد مخدر صنعتی، استفاده از فناوری حقیقت ناملموس و جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره‌مان است. برخی از ما فناوری را مشتاقانه در آغوش می‌کشیم و برخی دیگر آن را با اکراه می‌پذیریم، اما همه از آن استفاده می‌کنیم.

هنگامی‌که در مورد تأثیرات نوین علم فکر می‌کنیم، فناوری تلفن‌های هوشمند و ام. آر. آی -فناوری اشیا- چیزی است که به فکر اکثر ما خطور می‌کند. اما علم، علاوه‌بر خلق اشیا، مفاهیم را نیز خلق می‌کند که عبارت است از راه‌های درک جهان و جایگاه ما در آن، که تأثیر عظیمی در شیوه تفکر و عملکرد ما دارد. اگر معتقد باشیم عیوب مادرزادی کار خداست، در آن صورت دعا می‌کنیم؛ اگر آن را ناشی از شانس بدانیم، خود را به تقدیر می‌سپاریم و شانس خود را امتحان می‌کنیم؛ اگر آن را ناشی از اهمال والدین بدانیم، از زنان باردار بهتر مراقبت می‌کنیم.

نیازی به گفتن نیست که افراد عمیقاً از شرایط مادی زندگی‌شان -از رفاه جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند- متأثرند. دردسترس‌بودن ضروریاتی مانند غذا و سرپناه، و شرایط دسترسی به آن‌ها می‌تواند بقیه ابعاد زندگی را تحت‌الشعاع قرار دهد. بدون غذا اشخاص احساس گرسنگی می‌کنند، چه بپذیرند شرایطشان خواست خداست، چه بپذیرند به‌دلیل ناکارآمدی خودشان است و یا آن را نتیجه بی‌عدالتی اجتماعی بدانند. وقتی غذا نیست، دلیلش هرچه باشد، شکم خالی می‌ماند.

بااین‌حال، واضح است که دیدگاه‌ها هم مهم‌اند و خیلی هم اهمیت دارند، حتی در موردی کاملاً مادی مثل تأمین غذا. کمبود غذای یک سنجاب در پارک ربطی به این ندارد که او چه دیدگاهی در مورد این کمبود دارد. سنجاب دنبال این نیست که برای غذا دعا کند، درخت بکارد یا دیگر سنجاب‌ها را جمع کند تا علیه انسان‌هایی که محیط را آلوده کرده‌اند و باعث حذف منابع غذایی آن‌ها شده‌اند تظاهرات کنند؛ سنجاب فقط دنبال غذا می‌گردد. اما رفتار افراد در شرایط فقدان غذا تا حد زیادی به نحوه درک موضوع بستگی دارد. دیدگاه‌ها تأثیر بسزایی در این دارد که افراد در مقابل کمبود غذا صبر کنند یا انقلاب.

فهرست مطالب کتاب

معرفی نویسنده
مقدمه مترجم
قدردانی
مقدمه
سوال کلیدی
1 – منطق نادرست
تبدیل ایده‌های غلط به درست
2 – وقتی کار خوب است
نظافت بیمارستان
تولید موکت
کوتاه‌کردن مو
تبدیل «دور باطل» به «دور مطلوب»
به‌خاطر پول
3 – چگونه کار خوب بد می‌شود: مقررات و مشوق‌ها در مقابل شرافتمندی
4 – فناوری اندیشه
 «ذات انسان» در قالب نبرد استعاره ها
فناوری اندیشه
5 – آینده کار: طراحی ذات انسان
سخنرانی‌های مرتبط
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چرا کار می‌کنیم؟
نویسنده
مترجمسید شمس الدین میرابوطالبی
ناشر چاپیانتشارات ترجمان علوم انسانی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات120
زبانفارسی
شابک978-600-8091-23-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
33000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چرا کار می‌کنیم؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب چرا کار می‌کنیم؟

برای دریافت کتاب چرا کار می‌کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.