دانلود کتاب کبوتر سپید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کبوتر سپید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کبوتر سپید

کتاب کبوتر سپید، مجموعه داستانی کوتاه از فرات جوری است که به مسائل روز و اتفاقات پیرامون جامعه می‌پردازد.

فرات جوری (Frat Jewery) نه تنها در شاعری و داستان‌نویسی ناشناخته نیست، بلکه از روزنامه‌نگاران و نویسندگان نامی و سرآمد اهل قلم کردستان است، وی شاعری نکته‌سنج و خیال‌‌پرداز، داستان‌نویسی چیره‌دست و شیرین زبان، سردبیر و روزنامه‌نگاری موفق است. او می‌خواهد برگی نوین در ادبیات معاصر کردی بگشاید، به بیانی دیگر در جریان حرکت مرزبندی‌های سیاسی و حزبی در فرهنگ و ادبیات نیست و از طبقه و دسته‌ای کردن ادبیات و فرهنگ بیزار است، می‌خواهد با مردمش باشد و برای آن‌ها و از آن‌ها بنویسد.

اکثر داستان‌های وی به زبان‌های سوئدی، آلمانی، عربی، ترکی و به لهجه کردی سورانی ترجمه شده‌اند همچنین داستان‌های وی در دایرة‌المعارف داستان‌های آلمانی و عربی و ترکی نیز جای گرفته است.

او با شیوه‌های نوین داستان‌نویسی پا به میدان داستان‌نویسی و روایت داستان کردی می‌گذارد و از ابزارهای هنرمندانه داستان‌نویسی معاصر برای روایت و نقل داستان‌هایش که زندگی انسان معاصر کرد است و روزانه در جریان زندگی عادی برایش اتفاق می‌افتد استفاده می‌کند.

فرات جوری در داستان‌هایش به دنبال گم شده‌اش است، گم شده‌ای که می‌تواند، مادی، معنوی، دوستان، اهداف و وطنش باشد و این گم شدگی ارادی نیست و در پی بیداری دوباره و اصلاح و تغییر وضعیت موجود، نقل گذشته و ترسیم آینده بر اساس تغییر و اصلاح است. وی از تمام عناصر داستان جهت ارائه ارزش‌های انسانی و بیان فرهنگ و واقعییات زندگی و اهداف متعالیش استفاده می‌کند.

در بخشی از کتاب کبوتر سپید می‌خوانیم:

چقدر می‌خواهم یگانه برادرم را بغل کنم، چقدر می‌خواهم نور دیدگانم را بغل کنم، کاکایم، پدرم، برادرم، ولی نمی‌توانم از تو جدا شوم گم خواهم شد. بخاطر اینکه من مرده‌ام و شما مرا کشته‌ای، ‌آخ، کاکایم چقدر شما را دوست داشتم.

به‌ خاطرت نمی‌آید آنگاه که در مورد عروسیت صحبت می‌کردیم؟ شما می‌گفتی که شما باید سر چوبی را بگیری. بخاطرت می‌آید کاکایم؟ بخاطرت می‌آید به عروسیت زمان کمی مانده بود؟ بعد از اینکه مرا کشتی نامزدت به از یک سال خود را زیر ترن انداخت و خود کشی کرد، درست قراربود آن روز شما ازدواج کنید و من سر چوبی عروسی را تنها می‌کشیدم.

درست آن روز نامزدت مهمان من بود، او برایم از احوالت گفته بود می‌گفت زمانی که مرا کشتی دستگیر شده بودی. او نیز تحمل نکرده و خودکشی نموده و مرده بود. دیگر خبر زیادی ازش ندارم. بعد از آن شبی که در زندان به خوابت آمده بودیم، دیگر من او را ندیدم. اگر بشنود که آزاده شده‌ای هر کجا که باشی حتما خواهد آمد.

چندین بار خواستیم که با هم به دیدنت بیایم، ولی ژاندارم‌ها ما را می‌ترساندند و بخاطر آن‌ها ما هم می‌ترسیدیم که بیاییم. نامزدت همیشه به تو می‌اندیشید. آن روز که به دیدم آمده بود، گفت:هر طوری که شده من خودم را به او خواهم رساند. ازدواج را در هر دو دنیا برای خود حرام کرده و به عشق تو دیوانه شده. کاکایم، وی تنها بخاطر اینکه شما مرا کشتی با تو قهر کرده است.

 ۶۱ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2551-12-8 

چاپ ۱۳۸۵: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
نگاهی به زندگی فرات
کبوتر سپید
دل شکسته
شب عید
دکتر سرتاش
هشتم مارس
ستاره‌ای در آسمان ما درخشید
رویای اورهان اوف
سوسک معروف

راهنمای دانلود کتاب کبوتر سپید

برای دانلود کتاب کبوتر سپید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کبوتر سپید