دانلود کتاب گاراژ خود را بسازید

  • از: برند اشمیت
  • ناشر: سبکتو
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گاراژ خود را بسازید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گاراژ خود را بسازید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گاراژ خود را بسازید

در کتاب گاراژ خود را بسازید اثر برند اشمیت می‌خوانیم که چطور گاراژ خودمان را بسازیم و به عنوان یک مدیر، رشد سازمانی داشته باشیم.

تقریبا همه ما با شنیدن نام گاراژ یاد مکانی می‌افتیم که در آن اتفاقات بزرگ تکنولوژی در سال‌های بعد قرار است رخ دهد، یاد استیو جابز و بیل‌ گیتس که در گاراژ که محل کارشان محسوب می‌شد، بزرگ‌ترین اتفاقات دنیا را رقم زدند.

گاراژ شیوه جدیدی برای فکر کردن به کسب‌وکار است. تفکری که از مدل‌های محض مکانیکی، سلسله مراتبی و تحلیل درباره کسب‌وکار که بنیان مدیریت سنتی هستند فاصله می‌گیرد. بنابراین با شیوه گاراژ کسب‌وکارها تنها بر اساس اهداف عقلانی مدیریت نمی‌شوند، بلکه روی جهت، فرصت‌ها و انعطاف‌پذیری تمرکز می‌کنند.

کسب‌وکارهایی که با ابتکار به موقعیت‌های بزرگ رسیدند و در میان آشوب‌ها، کارهای بزرگی را آغاز کرده‌اند، همگی در درون یک گاراژ اتفاق افتاده‌اند. در میکروکتاب گاراژ خود را بسازید (Build Your Own Garage) می‌خوانیم که چطور گاراژ خودمان را بسازیم و به عنوان یک مدیر رشد سازمانی داشته باشیم.

گاراژها در فرهنگ کسب‌وکار به عنوان مکان‌هایی که ایده‌های خوب در آن‌ها رشد می‌کنند و تبدیل به کسب‌وکارهای جدید می‌شوند، شناخته می‌شوند. اما این فقط استارتاپ‌ها نیستند که به یک گاراژ احتیاج دارند، بلکه هر شرکتی به یک گاراژ درونی نیاز دارد (حتی اگر یک گاراژ استعاری باشد) تا در آن ایده‌های خلاقانه را پرورش داده و به طرح‌های خوب و موفق در آینده تبدیل کنند.

به این ترتیب شاید یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که باید به آن پاسخ داد این است که نکات کلیدی برای ساختن و راه‌اندازی یک گاراژ موفق در کسب و کار چیست؟ در بیشتر موارد باید بین جنبه سیستمی کسب‌وکار و جنبه خلاقانه آن تعادل برقرار کرد. اگه بیش از حد به جنبهٔ سیستمی آن توجه شود کسب‌وکار رشد و پیشرفت نخواهد کرد و اشتیاق به آن از بین خواهد رفت.

از سوی دیگر اگر بیش از حد به جنبهٔ خلاقانهٔ آن توجه شود، کسب‌وکار ایده‌های بسیار خوبی خواهد داشت که هرگز عملی نخواهند شد. بهترین شرکت‌ها به این دلیل موفق شده‌اند که توانستند تنش میان این دو بعد متضاد را شناسایی و کنترل کنند.

تقریبا همه سازمان‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک منابعی از خلاقیت دارند. رویکرد گاراژ باعث می‌شود تا ایده‌های خلاقانه خودشان را نشان دهند و هر کدام از ایده‌ها را تبدیل به یک مزیت رقابتی پایدار کنند. همچنین گاراژ رویکردی دیگری هم به شما می‌دهد تا علاوه بر استخراج ایده‌های جدید آن‌ها را تحت کنترل بگیرید و اطمینان حاصل کنید که بیشتر تلاش‌های خلاقانه به بهترین شکل پیاده‌سازی می‌شوند و تا مرحله اجرا رفته و به خوبی هماهنگ می‌شوند.

گاراژ شیوه جدیدی برای فکر کردن به کسب‌وکار فراهم می‌کند. تفکری که از مدل‌های محض مکانیکی، سلسله مراتبی و تحلیل دربارهٔ کسب‌وکار که بنیان مدیریت سنتی هستند فاصله می‌گیرد. به این ترتیب کسب‌وکارها تنها براساس اهداف عقلانی مدیریت نمی‌شوند بلکه بر روی جهت، فرصت‌ها و انعطاف‌پذیری تمرکز می‌کنند. کسب‌وکارهایی که معطوف به موقعیت‌های حساس و ابتکارها هستند و از میان آشوب کارهای بزرگی را آغاز می‌کنند.

برند اشمیت (Bernd Schmitt) پروفسور و مدرس تجارت در دپارتمان کسب‌وکار دانشگاه کلمبیا در نیویورک و مدیر اجرایی مؤسس تفکر مصرف‌ کنندگان آسیایی است که صندوق توسعه اقتصادی سنگاپور از او حمایت می‌کند. او تحقیقات و مشاوره‌های زیادی در مورد شناخت مشتری و نوآوری داشته است و نویسنده کتاب‌های پرفروش و تاثیرگذار بسیاری از جمله بازاریابی تجربی، استراتژی فکر بزرگ و مشتریان خوشحال است.

دکتر اشمیت معمولا در نوشتن کتاب‌هایش از تخصص خود یعنی روانشناسی هم استفاده می‌کند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از کتاب‌هایش تدریس شوند. او در بیش از ۲۰ کشور به عنوان مشاور و سخنران در حوزهٔ کسب‌وکار فعالیت کرده است.

 ۱۲۲ صفحه، ۲۴۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: نقش گاراژ در شرکت
حمایت کردن از ایده‌ها
بیز
بوز
ماده
فصل دوم: اجزای گاراژ (۱)
برنامه‌ کاری
برنامه‌ی کار
فصل سوم: اجزای گاراژ (۲)
جعبه ابزار
۱. ابزارهای کارا
۲. ابزارهای ارتباطی
۳. منابع ابزاری
ابزارهای استخراج خلاقیت
فصل چهارم: اجزای گاراژ (۳)
شاکله‌ها
شاکله اول: تکنولوژی
شاکله دوم: برند سازی
فصل پنجم: شاکله مدیریت تجربه‌ مشتری
۳.  کارایی خدمات
۴. تجربه‌ طول عمر مشتری
۵. تجربه‌ کارمندان
فصل ششم: نقش تنش خلاقانه
ماموریت کسب‌وکار به عنوان مسیر آگاهانه
استراتژی کسب‌وکار به عنوان یک فرصت ساختار یافته
قدرت انعطاف‌پذیری، به عنوان برتری کسب‌وکار است
پیاده‌سازی با حداکثر عملکرد
توانمندسازی به عنوان ابتکار عمل
سخن آخر
پایان

راهنمای دانلود کتاب گاراژ خود را بسازید

برای دانلود کتاب گاراژ خود را بسازید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گاراژ خود را بسازید

نظرات کتاب گاراژ خود را بسازید

محمد نوروزی
۱۳۹۸/۶/۲۰
خیلی کتاب خوبی بود چون درمورد گاراژ یعنی سراغاز تحول و نواوری کسب و کارها صحبت میکنه
طاها محمودی
۱۳۹۷/۱۰/۲۲
خیلی جالبه. ممنون از کتابراه
مشاهد همه نظرات (۳)