دانلود کتاب گسست


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گسست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گسست

کتاب گسست نوشته‌ی راضیه اسلامی نسب، داستان افول مردی اهل ادب و معناست که زندگی را به تمامی زیسته، اما به لحاظ از دست دادن تدریجی قدرت مغز، زندگی‌اش به سمت نابودی می‌رود.

خلاصه کتاب گسست:

هستی همسر حامد در اوج جوانی متوجه می‌شود همسرش حامد به آلزایمر مبتلا شده است. ظاهر شدن بیماری آلزایمر در سن چهل و دو سالگی، بسیار کم اتفاق می‌افتد اما همین امر زندگی عاشقانه و شیرین هستی و حامد را به چالش کشید و از استاد ادبیات دانشگاه، مردی خانه‌نشین و از همسرش که وکیلی پرکار است، مراقب و پرستار ساخت.

این کتاب به مسائل درونی انسان‌ها از قبیل مرگ و زندگی، عشق و فرزندآوری، تنهایی و رابطه، معنا و ایمان، نگاهی متفاوت می‌اندازد.

گسست یک پرسش مهم پیش روی شما می‌گذارد:

وقتی سلول‌های مغز به سمت نابودی می‌روند، زمانیکه انسان قادر به تجزیه و تحلیل و قضاوت و برقراری ارتباط نیست، هنگامیکه رابطه‌ی فرد با «زمان» از بین می‌رود و تمامی وابستگی‌های زندگی یکی یکی جلوی چشمانش نابود می‌شود، کدام ذخیره‌ی معنا یا ایمان، کدام عشق یا کدام خاطره، به انسان انگیزه دوباره زیستن را می‌دهد؟

در بخشی از کتاب گسست می‌خوانیم:

حامد تخم مرغ‌ها را در ظرفی هم زد، دستش را نزدیک تابه برد. روغن داغ شده بود. تخم مرغ‌ها را کف تابه ریخت. صبر کرد تا کمی‌ببندد. قارچ و پنیر را روی تخم مرغ پهن کرد و املت را رول پیچید.

هستی دستش را زیر چانه‌اش گذاشته و به برگ‌های چنار پشت پنجره خیره بود. این درخت از صمیمی‌ترین دوستانش بود. هر صبح قبل از آنکه کتری را روی گاز بگذارد، توی بالکن می‌رفت و به او سلام می‌داد. گاهی یواشکی برگ‌هایش را می‌بوسید. به نظر هستی آدم در دنیا چند جور دوست خالص و ناب نیاز داشت: یکی آنکه با او بگوید و بشنود، احساس تفاهم کند. کسی که بشود با او دنیا را از افقی نزدیک به هم تماشا کرد کسی که دیوانگی‌هایش شبیه دیوانگی‌های آدم باشد و بغض‌ها و قهقهه‌هایش هم.

یکی دیگر دوستی بود که از آدم بیشتر بفهمد، اما بی‌ادعا باشد. به آدم نوازش و ستایش ببخشد و گهگاه که می‌بیند و هم برش داشته و خیلی مست شده، با سوزنی ملایم بادش را خالی کند. هر آدمی‌ به دوستی احتیاج دارد که هم در گوشش بخواند: "تو خوبی و دنیا با تو جای بهتری است" و هم هر از گاهی در گوشش نجوا کند: "خیال نکن خیلی آدمی! نه! تو هم یک خری مثل بقیه! منتها خریتت خیلی مجال ظهور پیدا نکرده!" و مهم بود که آن دوست این پروژه پنچرسازی روحی را چنان با ملایمت انجام دهد که آدم بعد از مدت کوتاهی زمین گیر شدن، به خودش بیاید و دوباره راه بیفتد.

به جز این‌ها آدم به نوع سومی‌ دوست هم نیاز داشت: دوستی که فقط بشنود. در سکوت مطلق. دوستی که در برابر آدم خالی خالی باشد. بدون هیچگونه واکنشی. دوستی برای روزهایی که آدم سرش به سقف بودنِ خودش می‌خورد. دنیا با همه بزرگی‌اش بر او تنگ می‌شود و فقط محتاج ناله کردن است. بدون اینکه بخواهد دلداری بشنود یا برایش از رنج‌های بزرگ‌تری بگویند تا وضعیت خودش را قدر بداند. روزهایی که آدم می‌خواهد بنالد، حتی بی‌دلیل و غیرموجه و فقط می‌خواهد دوستی بشنود. همین!

 ۴۶۰ صفحه، ۳۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-286-226-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۲۵۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اول
دوم: هفت ساعت بعد
سوم: هفت ساعت قبل
چهارم: سه ساعت بعد
پنجم
ششم
هفتم: یک ساعت بعد
هشتم: صبح دوشنبه یک هفته بعد
نهم: چهارشنبه دو هفته بعد
دهم: چهارشنبه یک ماه بعد
یازدهم
دوازدهم: چهار ماه بعد
سیزدهم: هفت ماه بعد
چهاردهم: ده ماه بعد
پانزدهم: یک سال بعد
شانزدهم: یک سال و سه ماه بعد
هفدهم: یک سال و یازده ماه بعد
هجدهم: سه سال قبل
نوزدهم
بیستم: دو سال بعد
بیست یکم: دو سال و یک ماه بعد
بیست و دوم: دو سال و دو ماه و یک هفته بعد
بیست و سوم: دو سال و چهار ماه بعد
بیست و چهارم: دو سال و پنج ماه بعد
بیست و پنجم: دو سال و هفت ماه و دوازده روز بعد از اول داستان
بیست و ششم: مراسم ختم حامد
بیست و هفتم: پاره‌هایی از دفتر مشترک حامد و هستی

راهنمای دانلود کتاب گسست

برای دانلود کتاب گسست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گسست
مهدی خوارزمی
۱۳۹۸/۹/۲۴
با #گسست و تجارب نادرش!
✍ مسعود قربانی
🔸 شاید "کنشِ همراه با تفکر" موجزترین تعریفی باشد که بتوان برای رمانِ #گسست اثر #راضیه_اسلامی‌نسب برگزید.
گسست داستان زوجی است از طبقه‌ی تحصیل‌کرده ایران که و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)