دانلود کتاب یادگیری معکوس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یادگیری معکوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یادگیری معکوس

کتاب یادگیری معکوس نوشته‌ی جان برگمن و ارون سمز با در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم، به معلمان و تصمیم گیرندگان کمک خواهد کرد تا در جهت بهبود وضعیت آموزش و رشد ذهنی کودکان گامی موثر بردارند.

امروزه در تمام دنیا آموزش ‌و پرورش به دنبال وارد کردن فناوری‌های جدید به سیستم آموزشی است. اما این سودا به مرور به رویا مبدل شده و صرف هزینه‌ها و مبالغ هنگفت هم نتوانسته است آموزش ‌و ‌پرورش را از رخوت و کندی بیرون کند.

امروزه تحقیقات بسیار، نشان می‌دهد که اغلب نوآوری‌های عرصه‌ی فناوری اطلاعات در آموزش‌ و ‌پرورش شکست خورده و اگر هزینه‌ی این نوآوری‌ها در راه دیگر خرج می‌شد، آموزش‌ و ‌پرورش در حال حاضر شرایط بهتری داشت و به انبار کالاهای دیجیتالی تبدیل نمی‌شد.

کتاب یادگیری معکوس (Flipped learning: gateway to student engagement) شاید از این نظر استثنایی است که بیش از اینکه به مهارت‌های فناورانه توجه داشته باشد، اساس کار آن بر توانایی معلم و انگیزه و اندیشه‌ی او استوار شده، در عین اینکه نتیجه‌ی آن بهره‌وری از فناوری در بهترین شکل ممکن بوده است.

جان برگمن (Jonathan Bergmann) و ارون سمز (Aaron Sams) علاوه بر آن که روش خود را مبتنی بر دانش علمی تعلیم‌ و ‌تربیت کرده‌اند، خود نیز معلم‌اند و از بیرون گود معلمی سخن نمی‌گویند. می‌توان گفت که تعلیم‌ و تربیت در جهان امروز در نهایت راهی برخاسته از درون خود برای استفاده‌ی بهینه از فناوری در آموزش ‌و پرورش است.

در بخشی از کتاب یادگیری معکوس می‌خوانیم:

دانش آموزان و معلمان - هردو - به ما گفته‌اند که در مقایسه با تکالیف سنتی، دانش آموزان زمان کمتری را صرف دیدن فیلم می‌کنند. استیسی روشان، معلم ریاضی دبیرستان در مریلند گزارش داده است از زمانی که کلاس حساب دیفرانسیل و انتگرال پیشرفته خود را معکوس کرده، دانش ‌آموزانش کمتر مضطرب‌اند، زمان کمتری را صرف انجام تکالیف می‌کنند و کلاس حساب دیفرانسیل و انتگرال پیشرفته‌اش از هر زمانی بهتر است.

یادگیری معکوس به شکل مثبتی، منجر به گفت ‌و گوی بیشتر درباره تکلیف درس شده است. وقتی دانش آموزان، در مدت مشخصی فیلم درس را می‌بینند، حجم تکلیف درسی را بهتر پیش‌بینی می‌کنند. در شرایط فعلی، غالباً دانش آموزان وقتی به خانه می‌رسند نمی‌دانند باید چه ‌کار کنند چون متوجه، آنچه در کلاس گذشته است، نشده‌اند. در کلاس معکوس دانش آموزان با تماشای فیلم‌ها، مبنای یادگیری خود را می‌سازند وقتی به کلاس می‌روند، بهتر و عمیق‌تر یاد می‌گیرند.

 ۱۷۱ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7977-34-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۲۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1 : الگوی یادگیری معکوس
فصل 2: برداشت‌های نابجا از کلاس معکوس
فصل 3: محتوا، کنجکاوی و رابطه
فصل 4: یادگیری عمیق‌تر، رو به آینده و ایجاد رابطه
فصل 5: یادگیری عمیق در کلاس دانش‌آموز محور
فصل 6: روی آوردن به یادگیری دانش‌آموز محور
فصل 7: کلاس معکوس در تربیت‌بدنی
فصل 8: کلاس معکوس، گذار به یادگیری عمیق
فصل 9: مردم ‌سالارانه شدن یادگیری در کلاس معکوس
فصل 10: درس زبان انگلیسی، درسی برای معکوس شدن
فصل 11: مسیر معلمی من در جهان مدرن
فصل 12: شناخت واقعی دانش‌آموزان
فصل 13: سنجش نوآوری با بالندگی حرفه‌ای معکوس
فصل 14: چاشنی شیرین آموزش

راهنمای دانلود کتاب یادگیری معکوس

برای دانلود کتاب یادگیری معکوس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یادگیری معکوس

نظرات کتاب یادگیری معکوس

شیرین سربیشه
۱۳۹۹/۹/۱۲
لطفا بیشتر کتاب‌های تربیتی بگذارید.
مشاهد همه نظرات (۴)