دانلود کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب

کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب نوشته‌ی سودهانسو چوکروورتی همراه با ارائه سوالات تخصصی، به بحث در مورد جنبه‌های متنوع خواب طبیعی و غیرطبیعی و تجلی بالینی آن می‌پردازد.

خواب آدمی را از دوران کهن مسحور خود ساخته است. این علاقمندی را می‌توان در آثار مختلف شعرا، فلاسفه و دانشمندان به وضوح مشاهده کرد. در نیمه دوم قرن گذشته تکامل شگرفی در شناخت ما از خواب حاصل شده است. بنابراین آگاهی عمومی از اهمیت خواب خوب شبانه بیش از پیش اهمیت دارد.

به نظر شما چرا باید علاقمند باشیم که درباره خواب بیشتر بدانیم؟

طبق گزارش کمیسیون ملی پژوهش اختلالات خواب که در سال 1993 منتشر شد، تقریبا 40 میلیون آمریکایی از اختلالات مزمن خواب و بیداری رنج می‌برند. بنابراین آگاهی از اهمیت خواب خوب شبانه و مشکلات خواب هم برای مردم و هم برای متخصصین مراقبت‌های پزشکی ضروری است؛ چرا که بی‌خوابی شبانه تاثیرات مخرب بسیاری در روند زندگی انسان‌ها می‌گذارد.

همچنین عدم تأمین خواب کافی و مناسب شبانه در کودکان تبعات زیر را به دنبال دارد: تحریک پذیری، پرخاشگری، تغییرات خلق، اختلال در توجه و تمرکز، مشکلات یادگیری، بیش فعالی، رفتارهای پرخطر و افت آموزشی.

با توجه به مطالب گفته شده در رابطه با اهمیت خواب مناسب سودهانسو چوکروورتی (Sudhansu Chokroverty) در کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب (100questions & answers about sleep and sleep disorders) سعی دارد تا همه‌ی مسائل مهم مربوط به خواب و اختلالات آن را به زبانی ساده اما کاملا علمی در قالب پرسش و پاسخ ارائه دهد.

دکتر سودهانسو چوکروورتی را بیشتر بشناسیم:

دکتر چوکروورتی، مجلات علمی ملی و بین‌المللی متعددی را منتشر کرده است. از فعالیت‌های او می‌توان به انتشار 450 مقاله، خلاصه مقاله و نیز ارائه دویست و پنج سخنرانی در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی اشاره کرد.

سودهانسو چوکروورتی علایق پژوهشی خود را بر روی خواب و اختلالات حرکتی، سندرم پاهای بی‌قرار و اختلالات تنفسی مربوط به خواب در بیماری‌های عصبی - عضلانی، نارسایی سیستم عصبی خودکار و اختلالات دژنراتیو مغزی، اکتی‌گرافی در تشخیص و درمان بی‌خوابی متمرکز کرده است.

 ۱۵۹ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-420-708-2 

چاپ ۱۳۸۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مطالب پایه‌ای
فصل دوم: عوامل خطرساز/پیشگیری/همه‌گیرشناسی
فصل سوم: تشخیص
فصل چهارم: درمان
فصل پنجم: زندگی با اختلال خواب
فصل ششم: رفتارهای طبیعی و غیرطبیعی در خواب کدامند؟
فصل هفتم: اختلالات خواب و بیماری‌های دیگر
منابع

راهنمای دانلود کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب

برای دانلود کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب
خواب، توصیه هایی برای خواب خوب شبانه، توصیه های لازم برای یک خواب خوب، بیداری های شبانه، کیفیت خواب، اختلالات شایع خواب، انواع بی خوابی، اختلال خواب گردی، تشخیص و درمان اختلالات خواب، اختلالات خواب، رفتارهای طبیعی و غیرطبیعی در خواب، درمان اختلالات خواب، انواع اختلالات خواب، افسردگی و اختلال خواب، اختلالات خواب در کودکان، دانلود کتاب درباره خوابیدن، روانشناسی خواب، کتاب روانشناسی خواب، خواب و رویا در روانشناسی، دنیای خواب، خواب شناسی، جنبه های فیزیولوژیکی خواب، جنبه های روانشناسی خواب، عقاید رایج نادرست درباره خواب، آپنه، خرناس، کتاب صد پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب، کتاب صد پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب pdf، کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب pdf، دانلود pdf کتاب ‫100 پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب، دانلود pdf کتاب ‫صد پرسش و پاسخ درباره خواب و اختلالات خواب، کتاب دنیای خواب و صد پرسش، سودانسو چوکروورتی، Sudhansu Chokroverty، 100‭ ‮‭Questions and answers about sleep and sleep disorders