دانلود کتاب 70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان

کتاب 70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان نوشته‌ی محرم نقی زاده و مهرداد اصفهانی به مقایسه‌ی آموزش و پرورش 20 کشور مختلف در دنیا می‌پردازد. هدف این کتاب طرقی وضعیت آموزش و رشد و پرورش ذهنی دانش‌آموزان است.

جهانی فکر کردن و منطقه‌ای عمل کردن جمله نغزی است که کمابیش شنیده‌ایم. فکر کردن نیاز به اطلاعات دارد و فکر کردن بدون اطلاعات همان قدر اشتباه است که اطلاعات بدون فکر. برای آن که جهانی فکر کنیم باید به اطلاعات جهانی دسترسی داشته باشیم. در راستای تفکرات راهبردی، داشتن تصوری از کل بسیار اهمیت دارد. در واقع کسانی می‌توانند استراتژیک فکر کنند، تصمیم بگیرند و عمل نمایند که بتوانند تصور مناسبی از کل داشته باشند.

هر جزئی باید بتواند خود را در کل باز تعریف کند، بنابراین کسب مهارت ادراکی برای مدیران و تصمیم‌سازان به منظور تصور شفافی از کل، پرهیزناپذیر به نظر می‌رسد. تلاش این کتاب که می‌توان آن را ترجمه، گردآوری و حتی به نوعی تألیف نامید، گامی موثر برای در اختیار قرار دادن اطلاعات به منظور جهانی فکر کردن، ایجاد مهارت ادراکی در مدیران و تصمیم‌سازان و کور سوئی برای ایجاد یک تصویر کلی و نگاه از بالا به مسائل آموزش و پرورش کشورمان است.

در گردآوری این کتاب سعی بر این بوده است که از منابع معتبر بین‌المللی استفاده شود. به همین خاطر محرم نقی زاده و مهرداد اصفهانی در به روز بودن اطلاعات اهتمام ویژه داشته‌اند. مدیران و تصمیم‌سازان نیز می‌توانند از مجموعه‌ی اطلاعات این کتاب در تدوین برنامه‌ها و ارائه سخنرانی‌های خود استفاده نمایند.

در بخشی از کتاب 70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان می‌خوانیم:

چنان که لوتان کوی در کتاب ارزشمند خود تحت عنوان «آموزش و پرورش فرهنگ‌ها و جوامع» تأکید دارد، آموزش و پرورش تطبیقی به معنای واقعی کلمه یک رشته نیست، بلکه یک قلمرو مطالعاتی است که تمام رشته‌هایی را که برای فهمیدن و توضیح آموزش و پرورش لازم است، مانند زیست‌شناسی و روان‌شناسی، زبان‌شناسی و معنا‌شناسی، اقتصاد و جامعه‌شناسی، تاریخ و مردم شناسی در برمی‌گیرد.

تشخیص شباهت‌ها و تفاوت‌های بین انواع مختلف جوامع امکان می‌دهد تا معنای پدیده‌های به ظاهر مشابه بیرون کشیده شود: این معنا می‌تواند بر حسب نوع جامعه متفاوت باشد؛ یک رابطه (یک قانون) که در جایی معتبر است ممکن است در جایی دیگر معتبر نباشد.

 ۱۶۸ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-94101-7-0 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: شاخص‌ها
فصل دوم: نگاهی به وزارت آموزش و پرورش کشورها
فصل سوم: معرفی منابع
منابع

راهنمای دانلود کتاب 70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان

برای دانلود کتاب 70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  70 شاخص آموزشی در 20 کشور جهان