معرفی و دانلود خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها

عکس جلد خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها

میکروکتاب باشگاه 5 صبحی‌ها به عنوان یک شاهکار معروف از رابین شارما، تغییری بنیادین در مدیریت فردی ایجاد می‌کند. این کتاب اهمیت سحرخیزی را در قالب داستانی برای افرادی روایت می‌کند که در جستجوی دستیابی به راه‌های موفقیت‌اند.

داستانی از تاکیدهای یک بی‌خانمان میلیاردر به یک خانم کارآفرین و یک آقای هنرمند می‌خوانید؛ کسانی که در گرفتاری‌های فراوانی فرو رفته‌اند، ولی با تاکیدهایی که از باشگاه 5 صبحی‌ها دریافت می‌کنند، عکس‌العمل‌شان به زندگی به شکلی دگرگون می‌شود.

بی‌خانمان به شما توصیه می‌کند که با بیدار شدن در 5 صبح چگونه می‌توانید زندگی خودتان را تغییر دهید و البته به این پرسش اصلی که اصلاً چگونه 5 صبح از خواب بیدار شویم و به باشگاه 5 صبحی‌ها (The 5am Club) بپیوندیم هم جواب می‌دهد. بعضی مواقع، زندگی روی ناخوشش را به ما نمایان می‌کند. مانند چیزی که برای خانم کارآفرین پیش آمد. هنگامی که او چرخ‌های قسمت عظیمی از عرصه‌ صنعت را می‌چرخاند، به خاطر خیانت شریکان، بیشتر مالکیت خود را از دست داد. اکنون برای اینکه بتواند ادامه دهد، باید حرفه‌ی جدیدی پیدا می‌کرد.

شرایط برای او به اندازه‌ای دشوار شده بود که تصمیم گرفت به زندگی خود پایان دهد، چرا که در مدت زمان کمی، زندگی مجللش از بین رفته بود. پیش از اینکه کار خود را با قرص‌های خواب‌آور پایان دهد، روی میزش، متوجه بلیت یک گردهمایی توسعه فردی شد. هنگامی که در اوج بود به این کاغذ‌ها و انسان‌ها ارزشی قائل نمی‌شد، اما اکنون وقت آن رسیده بود تا در همه چیز نظر خود را تغییر دهد. یا باید به زندگی خود پایان می‌داد یا باید به کنفرانسی می‌رفت که روی میزش قرار داشت.

چه کسی می‌تواند جمعیتی به اندازه‌ یک ورزشگاه را در روبروی خود جمع کند و سخنرانی کند؟ استادی که در کنفرانس قرار داشت می‌توانست این کار را انجام دهد. کاری که این سخنران ماهر انجام می‌داد باعث به حرکت درآوردن نیروهای درونی اشخاص می‌شد. سخنران کنفرانس با اینکه سنش زیاد بود اما کارش را تخصصی انجام می‌داد. سخنران کنفرانس می‌گفت: شما برای اینکه دگرگونی در جهان ایجاد کنید، چشم به جهان گشوده‌اید، در جهانی که مردم گرفتار ظواهر هستند شما می‌توانید در اندیشه، دگرگونی ایجاد کنید. نباید کم‌ و کاستی‌ها، قدرت اندیشه کردن را از شما بگیرد. هر کسی که در اینجا نشسته امکان دارد گذشته‌ای تاریک و غم‌انگیز داشته باشد، ولی نباید اجازه بدهیم که شرایط دشوار زندگی از ما یک آدم منفعل بسازد. نباید اجازه بدهید که رنج گذشته از شکوفایی آینده شما چیزی را کم کند. هر ندای منفی درونی باید آرام شود و کسی که می‌تواند این کار را انجام بدهد فقط خودتان هستید.

همینطور که سخنران به حرف‌های خود ادامه می‌داد شخصی از میان جمعیت گفت: «این حرف‌ها زیبا و راحت است ولی زمانی که بخواهیم به آن‌ها عمل کنیم دشوار است». سخنران هم پاسخ داد: «اگر همه‌ چیز این قدر آسان به دست می‌آمد همه از آن برخوردار بودند. وقتی بتوانیم از دایره‌ راحتی خودمان خارج شویم آن زمان می‌توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم، کلید رسیدن به خوشبختی این است که بدانید همه‌ی سعی خودتان را برای رسیدن به نتیجه‌ مورد انتظارتان انجام دادید. جایی که ناحیه‌ی راحتی شما به خاتمه می‌رسد، نقطه‌ای است که فرصت‌های تازه‌ای در زندگی‌تان به دست می‌آید.»

در همه‌ی زمانی که سخنران مشغول صحبت بود، چیزی عجیب به نظر می‌رسید، حالش خوب نبود و مدام مکان خود را تغییر می‌داد. بعضی مواقع عرق می‌کرد و بعضی مواقع سرفه، این‌ها مکث طولانی میان صحبت‌هایش ایجاد می‌کرد. سخنران حالش بد شد و روی زمین افتاد و چشم‌هایش بسته شد.

رابین شارما (Robin Sharma) در سال 1965 به دنیا آمد، او نویسنده، سخنران، نویسنده و مجری مشهور کانادایی در برنامه‌های تلویزیونی است و سال‌هاست در حوزه گسترش فردی در حال نوشتن و آموزش به افراد گوناگون می‌باشد. او نخست به حرفه وکالت مشغول شد اما در سن 25 سالگی تصمیم گرفت یک سخنران انگیزشی باشد! او از 1994 تا به حال 13 کتاب به انتشار درآورده که آخرین کتاب او باشگاه 5 صبحی‌ها، معروف‌ترین اثر وی است.

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب باشگاه 5 صبحی‌ها می‌خوانیم:

عشق و علاقه بین خانم کارآفرین و آقای هنرمند بیشتر شد و آن‌ها تصمیم گرفتند تا با هم ازدواج کنند. به دعوت از آقای رایلی آن‌ها برای مراسم عروسی به بزرگترین شهر برزیل، یعنی سائوپائولو رفتند. خانم کارآفرین پیشرفت خوبی داشت، بر ترس‌هایش غلبه کرده بود و از اینکه توانسته بود تغییرات بزرگی در خودش ایجاد کند، بسیار خوشحال بود.

اما در مسیر رسیدن به کلیسا، کسانی که دستور کشتن خانم کارآفرین را داده بودند، افرادی را فرستادند تا کار را تمام کنند. به ماشین آقای رایلی حمله کردند. بادیگاردهای آقای رایلی حضور پیدا کردند و تیراندازی شدت گرفت، اما ماموران آقای رایلی همه چیز را مرتب کردند.

در این بین خانم کارآفرین دید که آقای هنرمند در ماشین نیست و برای پیدا کردن او در کوچه‌ها و خیابان‌ها دوید. او را در حالی یافت که مردی اسلحه به دست سر او را نشانه گرفته بود. با صحبت‌ها و حرف‌هایی که از طریق همین باشگاه 5 صبحی آموخته بود، توانست مرد را فراری دهد و جان هنرمند را نجات داد.

این کار خانم کارآفرین نشان داد که هر کسی می‌تواند تغییر کند و این تغییر به لطف باشگاه 5 صبحی و مهم‌تر از آن حضور آقای رایلی صورت گرفته بود.

بعد از اینکه این ماجرا تمام شد آقای رایلی به خانم کارآفرین گفت که نگران چیزی نباشد، چرا که سهام آن شرکت سرمایه‌گذاری را که شریک خانم کارآفرین بوده را خریده و دیگر کسی مزاحم او نخواهد شد. این نهایت اتفاق خوبی بود که می‌توانست برای خانم کارآفرین رخ دهد. آقای میلیاردر باید درس را ادامه می‌داد و گفت که باید به سراغ ده تاکتیکی برویم که جزء مهمی از باشگاه 5 صبحی‌ها است.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
اقدام خطرناک
فصل اول: برخوردی غیر منتظره با یک غریبه‌ عجیب
رها کردن حد متوسط و هر آنچه که معمولی است
ماجرایی عجیب در رابطه با به دست گرفتن صبح
پرواز به قله‌های بهره‌وری، مهارت و شکست‌ناپذیری
فصل دوم: آماده‌سازی برای دگرگونی در بهشت آغاز می‌شود
روش 5 صبح
برنامه‌ صبحگاهی موفق‌های دنیا
چهارچوبی برای نمایان کردن عظمت
چهار زمینه‌ تمرکز افراد تاریخ‌ساز
درس اول: هوش سرمایه‌داری
درس دوم: رهایی از عوامل حواس‌پرتی
درس سوم: تمرین تعالی
تمرین شماره 4: غنیمت شمردن روزها
فصل سوم: هدایت کشتی زندگی در امواج خروشان
اعضای باشگاه 5 صبحی‌ها، تشریفات عادت‌سازی را کشف می‌کنند
سه ارزش مهم قهرمانان عادت‌ساز
تئوری عمومی سلحشوران اسپارتی
اعضای باشگاه 5 صبحی‌ها فرمول 20/20/20 را می‌آموزند
اعضای باشگاه 5 صبحی‌ها ضرورت خواب را درک می‌کنند
فصل چهارم: 10 تکنیک نبوغ مادام‌العمر
تکنیک شماره 1: قدح تنگ تمرکز مطلق
تکنیک شماره 2: قانون 1/ 90/ 90
تکنیک شماره 3: روش 10 / 60
تکنیک شماره 4: پنج مفهوم هر روزه
تکنیک شماره 5: تمرین دوم
تکنیک شماره 6: تشریفات ماساژ
تکنیک شماره 7: دانشگاه ترافیک
تکنیک شماره 8: تیم رویایی
تکنیک شماره 9: سیستم طراحی هفتگی
تکنیک شماره 10: دانش‌آموز 60 دقیقه‌ای
چرخه‌ دوگانگی عملکرد نخبگان
اعضای باشگاه 5 صبحی‌ها به قهرمان زندگی خودشان تبدیل می‌شوند
پنج سال بعد
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات152
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها

ندا نظری
۱۳۹۹/۱/۲۰
این کتاب نصف شده، به خاطر همین محتواشو از دست داده، نسخه کامل کتاب جذاب تره، کتاب راه لطفا این نسخه‌های بی‌کیفیت رو حذف کنید، خواننده‌ای که کتاب رو خلاصه کرده فقط نکاتی که از دیدگاه خودش مهم بوده رو نوشته و محتوا و جذابیت کتاب رو از بین برده، لطفا در صورت امکان نسخه کامل در اپلیکیشن قرار داده بشه
مریم یزدانی
۱۳۹۹/۴/۲۳
اصلا نظرمو جلب نکرد، پیام از اول تا آخر کتاب رو میشه با همون عنوان کتاب رسوند!! نیاز به این تعداد صفحات نبود داستانش هم به نظرم بچگانه و نپخته بود، مثل فیلم‌های تخیلی دو استاد یهو همه جا ظاهر میشدن، به جای راهکار درست و حسابی چند تا راهکار شعاری توی کتاب گنجونده شده بود که با یه حساب کتاب ساده واضح بود که نشدنیه! مگر واسه آدمی که تا ده صبح بیکاره!!
مشکات
۱۴۰۲/۴/۲۷
کتاب عالی بود به من که انگیزه بیدار شدن ساعت ۵ صبح را بیشتر کرد و اینکه اهداف بزرگ در ساعات اولیه صبح رقم میخورد و بیشتر موفقیت‌ها از همین اول صبح است. پیشنهاد میکنم از ۱۰ راهکار این کتاب حتما بهترین استفاده را ببرید و در زندگی از آن استفاده کنید.
eliii
۱۴۰۲/۳/۲۸
به نظرم خیلی خوب بود اینکه به صورت داستان حرفشونو به ما رسونده بودن و با مثال‌های آشکار زندگی اونارو به ما فهموندن جای تشکر داره
در کل جالب بود و کمک میکرد ک بتونیم صبح‌ها زودتر بیدار بشیم و حتی تمرین هم برای صبح زود دادن ک پر انرژی بشیم ارزش خوندن رو داره
ر اسماعیلی
۱۳۹۹/۴/۲۱
کتاب خوب و جالبی بود و برای من نکات و حس خوبی داشت. البته اگه نویسنده از مثال‌های اشخاص موفق از دنیای واقعی که این سبک زندگی رو داشتن در کتاب استفاده میکرد میتونست تاثیر بیشتری و بهتری داشته باشه و از تیم کتابراه تشکر میکنم
كتاب كتاب
۱۳۹۸/۹/۱۸
نسخه کامل رو خوندم
که درباره سحر خیزبودن در ساعت ٥ صبح میباشد
که بصورت داستان که از ٤نفر شخصیت تشکیل شده
که میتونه مثمر ثمر باشه به شرطى اینکه بتونیم به گفته‌ها عمل کنیم و...
با تشکر از کتابراه و دوستان
فیروزه روزیطلب
۱۴۰۱/۱۱/۲۹
خلاصه مفید و خوب بود ولی من کتاب کاملش هم گرفتم و خواندم کتاب خوبی هست ولی سیستم بدن ما کلا در صبح خوب کار نمیکند به نظرم بهتره هر کسی بدن خودش رو بشناسه وبر اساس آن کارها را انجام دهد ولی در کل کتاب خوبی بود
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۲/۲۹
درسته میکرو کتاب بود و خلاصه ولی همین خلاصه هم محتوای خاص و عمیقی نداشت و میشد خلاصه تر هم بشود... به نظرم اینکه نویسنده خواسته حرفهایش درباره موفقیت را در خلال یک داستان بی مزه بگوید حتی آن را سطحی تر کرده است.
محسن صفری
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
تکنیک‌هایی ک داخلش هست ب نظرم باحال و جدید بودن، همچنین پیج اینستا شونم باحاله، نیروی خوبی تو انجام کارا بهم داد برعکس بقیه کتاب‌ها ک فقط حرف هس همش، این کتاب رو رفتارم بیشتر اثر گذاشت، قشنگ تاثیر کلام رو رفتارمو حس کردم.
kimia kavand
۱۳۹۹/۸/۲۱
یکم خلاصه نویسیش به شکلی بود که فرم کتاب رو بچه گانه میکرد و احساس میکنم زیادی حذفی داشت. چون من ازین کتاب زیاد تعریف شنیدم اما این چیز زیادی برای گفتن نداشت... با تشکر از کتاب راه 🌼
Neda Delgosha
۱۳۹۸/۹/۱۷
کتاب خیلی خوبیه. داستان گونه هست. همینطور که از اسمش مشخصه در مورد معجزه سحرخیز بودنه که تو همه چیز بهمون کمک میکنه. خوب خلاصه شده بود و متن روانی داشت.
مریم موسوی
۱۳۹۹/۴/۱۳
کتاب خوبی بود توضیحات جالبی داشت بخصوص توضیح اول برای خرید خیلی زیاد بود ودر ضمن به نسبت جدید بود راجع به اینترنت و موبایل و... صحبت میکرد ممنونم از شما برای این کتاب
Behrouz Azarin
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
این کتاب به صورت داستان داره یکی از باارزش‌ترین روش‌های موفقیت رو میگه که برای افرادی هم که فکر میکنن 24ساعت کم هست براشون و همیشه وقت کم میارن، میتونه پرکاربرد باشه.
Foad Abdollahpour
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
موضوع کتاب بی‌نظیر بود
و چیزی هستش که من تجربه‌شو داشتم
کتاب صبح جادویی هال الرود رو هم به شما توصیه می‌کنم
الان شش و بیست دقیقه صبحه و من جزو باشگاه پنج صبحی‌ها هستم
masa rnjbr
۱۳۹۹/۲/۲۳
نسخه کامل را هنوز نخوندم. این نسخه دید کلی‌ای نسبت به محتویات و موضوع کتاب را میدهد و اینکه یک عصاره از نسخه اصلی است که حق مطلب را ادا میکند
مشاهده همه نظرات 55

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها

برای دریافت خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.