معرفی و دانلود خلاصه کتاب برتری ناعادلانه

عکس جلد خلاصه کتاب برتری ناعادلانه
قیمت:
۲۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب برتری ناعادلانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب برتری ناعادلانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب برتری ناعادلانه

آیا می‌دانید که چرا ثروتمندان در بحران‌های مالی پولدارتر می‌شوند؟ رابرت کیوساکی در میکروکتاب برتری ناعادلانه، به شما می‌آموزد تا با بالا بردن دانش مالی خود همانند ثروتمندان روز به روز پولدارتر شوید و موقعیت‌های جدیدی را در زندگیتان خلق کنید.

درباره‌ی برتری ناعادلانه:

یکی از موضوعات مهمی که همه‌ی افراد به دنبال آن می‌باشند رسیدن به امنیت مالی است. این مسئله هم زمانی رخ می‌دهد که افراد به دنبال افزایش دانش خود در این زمینه باشند. متأسفانه بسیاری از انسان‌ها در زندگی خود اطلاعات کافی در حوزه‌ی امور مالی ندارند و با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. رابرت کیوساکی در میکروکتاب برتری ناعادلانه (Unfair advantage: the power of financial education) به شما یاد می‌دهد که از چه روشی دانش مالی خود را بالا ببرید و کیفیت زندگیتان را بهبود بخشید.

شما در این میکروکتاب با پنج مزیت ناعادلانه آشنا خواهید شد که براساس نظرات کیوساکی، یک آموزش مالی واقعی و موفق چنین ویژگی‌هایی دارد:

- مزیت ناعادلانه دانش
- مزیت ناعادلانه مالیات
- مزیت ناعادلانه بدهی
- مزیت ناعادلانه خطر
- مزیت ناعادلانه جبران خسارت

به بیان دیگر نویسنده عوامل تاثیرگذار بر همه اقشار جامعه مانند مالیات را بررسی می‌کند و با نگاه و رویکردی جدید، شما را تشویق می‌کند تا خود را تغییر دهید و از روش‌های جدید برای مقابله و بهره‌گیری از آن‌ها استفاده کنید. در واقع مردم باید آگاهی داشته باشند که روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند از طریق آن نیازهای اقتصادی خود را تأمین کنند و رویکردهای رایج و کلیشه‌ای که باعث فقیر شدن آن‌ها می‌شوند را کنار بگذارند. زیرا اگر دقت کرده باشید ثروتمندان با بدهی و مالیات‌های سنگین باز هم پولدارتر می‌شوند، اما همین شاخص‌ها افراد فقیر و طبقه متوسط را با سختی‌های فراوانی روبه‌رو می‌کند.

راهکارهای رابرت کیوساکی کاملا واضح و عملی است و هر فرد و خانواده‌ای می‌تواند در ابتدا آموزش ببیند و سپس آن را به یک دانش کاربردی و یک تاکتیک قدرتمند تبدیل کند.

میکروکتاب برتری ناعادلانه برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به تمام افرادی که به دنبال افزایش دانش مالی خود هستند تا از طریق آن به درآمد بالایی برسند، پیشنهاد می‌شود.

رابرت کیوساکی را بیشتر بشناسیم:

نویسنده پرفروش کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول که برای شش سال موفق شد در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد، کسی جز رابرت کیوساکی (‏‫Robert Kiyosaki) نیست. او یک سرمایه‌گذار، مربی و کارآفرین است که دیدگاه‌هایش درباره پول و سرمایه‌گذاری توانسته فکر ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان را تغییر دهد.

او باور دارد که بسیاری از توصیه‌های قدیمی دیگر منسوخ شده‌اند و نمی‌توان با حرف‌هایی نظیر پس انداز کردن پول، داشتن شغل خوب و سرمایه‌گذاری طولانی مدت و... به ثروت رسید. بنابراین باید ابزارها و تکنیک‌های مالی خود را در دنیای پرسرعت و پر رقابت امروز تغییر داد.

کتاب پدر پولدار و پدر بی‌پول رابرت کیوساکی یکی از آثار مهم و پرطرفداری‌ست که موفق شد برای دو سال متوالی، شماره یک کتاب‌های مالی USA Today شود و به عنوان سومین کتاب پرفروش تاریخ در حوزه تخصصی خودش قرار بگیرد. به همین خاطر کیوساکی در سال 2005 به عنوان یکی 25 نویسنده برتر سایت آمازون انتخاب شد.

باید گفت کسب‌وکار این سرمایه‌گذار ژاپنی - آمریکایی از سال 1985 با تاسیس یک شرکت آموزش بین المللی آغاز شد که در آن به ده‌ها هزار دانشجو در سراسر جهان، دروس تجارت و سرمایه گذاری را آموزش می‌داد. رابرت در سال 1994 شرکت خود را فروخت و از طریق سرمایه گذاری‌هایش توانست در سن 47 سالگی بازنشسته شود.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب برتری ناعادلانه می‌خوانیم:

مردم همیشه این سوال را می‌پرسند که نمی‌دانند باید چه کاری با پول خود انجام دهند؟ مثلا می‌خواهند بدانند که باید در چه زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کنند؟ چه مقدار از آن را در بانک به عنوان پس‌انداز ذخیره کنند و چطور آخر ماه کم نیاورند؟ همیشه افرادی هستند که به شما راهکارهای مدیریت مالی ارائه می‌دهند، اما من توصیه می‌کنم که اگر نمی‌دانید باید با پول خود چه کار کنید، بهتر است که از هیچ کس سوال نپرسید. چون فرد مقابل از نادانی شما استفاده می‌کند و می‌گوید: «پولت رو بده به من تا بهت بگم باید باهاش چی کار کنی. مطمئن باش من بهترین کسی هستم که می‌تونم از منابع مالی تو مراقبت کنم!».

پاسخ کامل و درست به این سوال این است که باید آموزش مالی را یاد بگیرید. افراد معمولی که از این آموزش‌ها بی‌بهره هستند به سمت روش‌های بی‌هدف پس‌انداز پول خود در بانک، خرید املاک، سهام، اوراق قرضه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌روند. این موارد تنها ارزش پول شما را از بین می‌برد. مهارت‌های مالی به شما کمک می‌کند که از پول دیگران برای افزایش منابع مالی خود استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود با کمترین ریسک موجود، حتی در شرایط بحران‌های اقتصادی هم پول‌های کلانی به جیب بزنید و هیچ مالیاتی هم برای آن پرداخت نکنید. شاید فکر کنید که برتری داشتن در دانشگاه‌ها باعث می‌شود که افراد مهارت‌های مالی را یاد بگیرند. اما همین شاگرد اول‌های هر دانشگاهی با به دست گرفتن اقتصاد دولت‌ها، باعث به وجود آمدن بحران‌های عظیم مالی شدند. بحران‌هایی که بیشترین ضرر آن‌ها را شهروندان هر کشوری می‌دیدند.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
دلیل اول: پایان عصر صنعتی
دلیل دوم: تحول در قوانین پول
دلیل سوم: دست به یکی کردن دولت‌ها با بانک
دلیل چهارم: بالا رفتن تورم
دلیل پنجم: سونامی بزرگ فقر
فصل اول: سواد مالی
یادگیری‌های شرطی
ساده کردن موضوعات
ارزشمند بودن آموزش‌های مالی
فصل جدید کار بعد از بازنشستگی
فقر، پایه و اساس همه مشکلات است
درس‌های بازی مونوپولی
فصل دوم: خطرپذیری
چرا امنیت کاری تنها یک توهم است؟
بازی دولت‌ها با پول کشورشان
نبرد بر سر پول
توهمی به نام سرمایه‌گذاری مطمئن
سهام عادلانه
صندوق سرمایه‌گذاری مشترک
خرید اوراق بهادار متنوع
نداشتن بدهی
چهار نوع دارایی اصلی
مراقب رابین‌ هودها باشید
فصل سوم: حقوق و دستمزد
پولدارها برای پول کار نمی‌کنند!
داشتن پول زیاد به معنای پولداری نیست
هرگز کمتر از درآمدتان خرج نکنید
فصل چهارم: مالیات
جایگاه مالی خود را تغییر دهید
فصل پنجم: اهرم جادویی با عنوان بدهی
راهکار نهایی
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب برتری ناعادلانه
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۶
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب برتری ناعادلانه

niloofar Islamnezhad
۱۴۰۱/۱/۱۰
بسیار عالی و روشنگرایانه به بررسی ۵ مزیت ناعادلانه می‌پردازد. طبق نظر رابرت کیوساکی یک اموزش مالی واقعی و موفق به بررسی مزیت‌های ناعادلانه دانش، مالیات، بدهی، خطر و جبران خسارات می‌پردازد. این کتاب منبع الهامی برای علاقه مندان به یک زندگی با درامد خوب و درک دانش مالی است. ذهنیت بر از بین رفتن برخی مشاغل در اینده دنیا، تمرکز بر کسب و کارهای پیشرو و نوین در این کتاب مورد تاکید نویسنده است. با خواندن این کتاب رد پای سیاست‌های زندگی هوشمندانه و اقتصادی را فراخواهید گرفت.
arash rad
۱۴۰۰/۱/۳
کتاب خوبیه اما کتاب پدر پولدار پدر بی پول کامل تر و بهتر از این کتاب رابرت کیوساکیه بخش‌هایی از کتاب پدر پولدار پدر بی پول داخل این کتاب شرح داده شده اما کتاب خوبیه درکل ارزش دانلود کردن داره
positive psychology
۱۴۰۱/۵/۲۴
من نسخه اصلی این کتاب رو نخوندم اما خلاصه‌اش می‌تونست بهتر باشه. جاهای مهم باید ارائه بشه
امیرحسین میردوستی
۱۴۰۰/۱۰/۳
به نظرم در میکرو کتاب نمیگنجید و همون کتاب پدر پولدار و پدر بی پول رو بخونی کامل تر درک میکنی
SAM IRANI
۱۴۰۰/۹/۷
کتابی عالی که بایستی بشکلی عملی وارد زندگی وشغل وحرفه‌تان کنید، صرف داشتن اطلاعات اهمیتی ندارد.
afshar davodipeymann
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
هر کتابی ارزش یه بار خواندن داره
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب برتری ناعادلانه

برای دریافت خلاصه کتاب برتری ناعادلانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.