معرفی و دانلود خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

عکس جلد خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

میکروکتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نوشته هنریت کلاوسر، به شما آموزش می‌دهد که چطور بوسیلۀ نوشتن، نخستین گام برای رسیدن به آرزوهایتان را بردارید. همچنین مشاهده می‌کنید که بعد از انجام این کار راحت، چطور معجزه‌ها در زندگی شما یکی پس از دیگری اتفاق خواهند افتاد.

این میکروکتابی است که شما حتما لازمش دارید و با انجام تمرینات خیلی راحت آن، هر روز به خواسته‌های با ارزش خود نزدیک‌تر خواهید شد و یک راهنمای راحت و مفید برای تبدیل کردن آرزوهای شما به حقیقت با استفاده از شیوه نگارش است. میکروکتاب بنویس تا اتفاق بیفتد (Write it down Make it happen) یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2001 بود.

نوشتن منجر شده آرزوهای فراوانی انجام شود، ارتباط اشخاص با اطرافیانشان بهتر شود، مشکلات‌شان حل شود و زخم‌های درونی و عاطفی‌شان بهبود یابد. مطالعۀ این میکروکتاب بدون تردید ظرفیت‌ها و امکانات تازه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود به ابزاری مفید برای خودشکوفایی فردی و غنی‌سازی زندگی‌تان دست یابید.

تجربه اثبات کرده است اشخاصی که هدف‌های کتبی دارند از زندگی برتری نسبت به بقیه دارا هستند. اگر سررشته‌ی امور زندگی‌تان را به دست بگیرید و آن‌ها را کنترل کنید می‌توانید به آرزوهایتان عمل کنید. با نوشتن، حوادث رخ می‌دهند، دکتر هنریت آن کلاوسر (Henriette Anne Klauser) به شما چگونگی انجام آن را یاد می‌دهد و توصیه می‌کند، نوشتن آرزوها و اهدافتان شما را یاری خواهد کرد تا به اهدافتان برسید. شما در این میکروکتاب داستان‌هایی درباره‌ی مردم عادی می‌خوانید که معجزات عظیم و کوچکی در زندگی خود مشاهده کردند، کسانی که نوشتن اهداف در زندگی‌شان نقش اصلی و مهم را بازی کرده و آرزوهای آن‌ها را تبدیل به واقعیت کرده است.

هنریک کلاوسر یکی از برترین نویسنده‌های زن آمریکایی است. او توانسته با نوشتن کتاب‌هایی در حوزه موفقیت، به میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا کمک کند تا به راحتی به آرزوهای خود دست یابند و این راه را برای همیشه ادامه دهند.

آثار او در ایران با استقبال فراوانی مواجه شد و معروف‌ترین اثر او کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد است. او که فارغ‌التحصیل رشته دکترا از دانشگاه فوردهام است، در دانشگاه‌های فراوانی مثل دانشگاه واشنگتن، کالیفرنیا، سیاتل و... آموزش می‌دهد و علاوه بر نویسندگی به برپایی کلاس‌های تقویت دو نیم کره مغز به وسیله نوشتن، گسترش فردی، برطرف کردن استرس و روانشناسی هم می‌پردازد. او همچنین به عنوان یک مشاوره عالی برای کسب و کارها و نیروی انسانی معروف است.

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می‌خوانید:

گاهی اوقات ما در رسیدن به اهداف خود مکث کرده و بهانه تراشی می‌کنیم. از همه بدتر اینکه نتیجه‌ به هدف نرسیدن‌مان را به گردن دیگران و شرایط می‌اندازیم. اما تنها کسی که سد راه اهداف شماست، فقط خودتان هستید.

من دوستی به نام ترینا دارم که بعد از مدت‌ها اتفاقی همدیگر را دیدیم. این دیدار باعث شد تا با هم در مورد موضوعی که باعث خوشحالی ترینا شده، حرف بزنیم. ترینا در کالج اقتصاد درس خوانده بود ولی همیشه دوست داشت تا کاری برای مردم فقیر کشورهای جهان سوم انجام دهد. با توجه به اینکه مدرک او تجارت بود، همیشه به این فکر می‌کرد که با این مدرک چگونه می‌تواند به مردم فقیر کمک کند.

ترینا نتوانست راهی پیدا کند و مشغول کار کردن در شغل خود به عنوان هماهنگ کننده‌ جشنواره موسیقی شد. ترینا مطلبی راجع به یک سازمان پیدا کرد که هدفشان وام دادن به مردم فقیر در کشورهای مختلف بود. از این طریق مردان و زنان فقیر می‌توانستند کار کنند و خرج خود و خانواده‌ خود را درآورند. ترینا گفت من آدرس و شماره‌ این سازمان را نوشتم اما هرگز به آن زنگ نزدم. ترسیدم که مرا قبول نکنند یا شکست بخورم.

یک ترس باعث شده بود تا او تماس را برقرار نکند. من به او گفتم به دنبال علت مقاومت خود برو و از خودت سوال کن که از چه چیزی اینقدر می‌ترسی؟ ترینا شروع به نوشتن کرد و علت ترس را خود را که همان شکست خوردن بود، نوشت. فهمید که باید به ترس خود غلبه کند و برای مشکل راه‌حل‌هایی هم پیدا کرد.

مدتی گذشت و در یک مهمانی حضور پیدا کرد. اتفاقی با زنی آشنا شد که مدیر همان سازمانی بود که ترینا مدت‌ها بود که می‌خواست با او تماس بگیرد. کاری که ترینا کرد این بود که علت را پیدا کرد، تعلل را کنار گذاشت و به سمت خواسته‌ خود حرکت کرد.

هر علتی که باعث شده تا شما در برابر خواسته‌ها و کاری که انجام می‌دهید مقاومت کنید را بنویسید. اگر دوست دارید می‌توانید تعلل خود را به گردن دیگران بیاندازید. اما باید هر چیزی که هست را بنویسید. وقتی شروع به نوشتن کنید، حقیقت آشکار می‌شود و این حقیقت شما را نجات خواهد داد.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: بنویس تا اتفاق بیفتد
در کمین علائم و نشانه‌ها
برق انداختن نارگیل‌ها
تعیین اهداف
لمس کردن آسمان
جمع‌آوری ایده‌ها
جمع کردن ستایش‌ها
آماده شدن برای دریافت کردن
فصل دوم: پرداختن به ترس‌ها و احساسات
آزاد شدن
غر زدن مثبت
ساده کردن کارها
تمرکز روی نتیجه
رفتن به فراتر از نتیجه
فصل سوم: تغییر دادن محیط خود
زندگی روزمره‌ خود را به رشته‌ تحریر درآورید
متعهد شدن
روی هم چیدن اهداف
فصل چهارم: تشکیل یک گروه
چه چیزی؟ چه موقع؟
ابتکار عمل را به دست گرفتن
نامه‌ نوشتن برای خدا
مقاومت بی‌دلیل نیست
فصل پنجم: ایجاد یک مراسم آیینی
رها کردن و ایجاد تعادل
شکرگزاری
دنیا را به جای بهتری تبدیل کنیم
تحمل شکست
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۷
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک
۴۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

Dana Kiyani
۱۳۹۹/۴/۶
مثل سایر کتاب‌های موفقیت بود اینکه باید هدف داشته باشی
و کتبی باشه و خواستن توانستن است
همه این کتاب‌ها دارن‌ی چیز رو میگن، بخواه، بنویس و حرکت کن
به نظرم دیگه بستگی به خود آدم داره که چقدر از این کتابا استفاده کنه و براش موثر باشه
و اینکه انجام دادن هدف‌مند منجر به موفقیت میشه
در کل اگر کتابای موفقیت زیادی نخوندید میتونید اینو بخونید در غیر اینصورت براتون تکراریه
حدیث عزیزی
۱۴۰۰/۵/۱۰
کتاب عالی بود گفته‌هایی در آن مطرح شده که تمثیلی از زندگی واقعی مردمی هست که به آموزه‌ها عمل کردن و نتیجه گرفتن. قطعا نوشتن نیروی به اعمال ما میده که شاید خیلی از صحبت کردن‌های بی هدف نده
کتاب عالی بود و حتما پیشنهاد میکنم مطالعه کنید
ممنونم از این کتاب خوبی که توی اپلیکیشن گذاشته شده🌸♥️
فرزان زارع
۱۳۹۹/۱/۲۳
این کتاب واقعا عالی و تاثیر گذاره، من کتابای زیادی در حیطه همچین موضوعاتی خوندم ولی روم تاثیری نداشت اما واقعا این کتاب فوق العاده بود و ارزش خوندن رو داره. حتما کتابی رو که در اخر معرفی میکنه بخونین که از اینم تاثیرگذارتره
مجید Tav
۱۳۹۹/۷/۲۸
واقعا نوشتن می‌تونه تاثیر خوبی داشته باشه و البته درک نشانه‌ها و به موقع عمل کردن یک اصل مهمه...
مثالهای خوبی در کتاب آورده شده و مهمترین آن‌ها که باعث شده این کتاب نوشته شود خود نویسنده هست که برایش اتفاق افتاده...
سرور هوشمندفر
۱۳۹۹/۱/۴
کتاب بسیار خوبیه از مزیت‌های نوشتن میگه و یاد میده که چجوری بنویسیم من بعد از خوندن این کتاب هر چی میشه فقط شروع میکنم به نوشتن بدون اینکه حتی بدونم دارم چی مینویسم
آرش خوش چین
۱۳۹۹/۱/۱۱
کتاب بسیار عالی، متن خیلی جذابی داره و وقتی شروع به خواندن میکنیم گیرایی محتوا باعث میشه اشتقیاق داشته باشیم برای تموم کردن کتاب.
معصومه اکرادلو
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
کتاب عالی بود واقعا نوشتن و فهرست کردن کارها احساسات و. ‌... علاوه بر کمک به ارامش فکری و تمرکز برای رسیدن مزیتهای دیگری هم دلرد
رز زرین
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بسیار تاثیر گذار و من قبلا بارها از این روش به خواسته هام رسیدم... کتاب بسییار مفیدیه👌
اکرم علیزاده
۱۳۹۸/۹/۲۲
کتاب فوق العاده با نثری روان و قابل درک و بسیار مهیج و کاربردی. سپاس فراوان بابت این کتاب ارزشمند
fateme kalantary
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
خرید این کتاب رو بهتون پیشنهاد میکنم اگر میخواین تغییری توی زندگیتون ایجاد مسائلی که براتون پیچیده است و تغییرش بدین حتما یکبار این کتاب رو بخونید.
افرا جهان
۱۴۰۰/۲/۳
کتاب عالی، ساده، روان، کاملا آموزشی. انگار نویسنده دلسوزانه میخواد ما رو نویسنده کنه وهرچی بلده رو ارائه میده. شروع کردم به نویسندگی. میدونم موفق میشم. ان شالله
افسانه نظامی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
فقط میتونم بگم عالی، بعضی کارهایی که میگفت توی زندگیمون کم و بیش انجام دادیم ولی کاملا گذرا و سرسری بدون هدف و نیت و احساس شکرگذاری
حسنعلی پویش
۱۳۹۸/۹/۲۶
ذکات دانش، نشر آن است
مینو حسن زداه
۱۳۹۸/۹/۸
کتاب ارزش خوندن داشت حتما عمل کنید خودم به شخص سعی کردم زندگی اجرا کنم نتیجه برسم
Ehsan Rezaie
۱۳۹۸/۹/۴
اگر میخواهید بخوانید وعمل نکنید احمق...
من إز وقتی این کتاب رو خوندم تو زندگیم معجزه شده😜😜😜😜😜😜😜😜😜
مشاهده همه نظرات ۵۷

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

برای دریافت خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.