معرفی و دانلود رایگان خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا
قیمت:
۰ رایگان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا

کتاب صوتی پیامی به گارسیا (چکیده کتاب) نوشته‌ی آلبرت هابرد، متعلق به کسانی‌ست که در دنیای تجارت مشغول به کارند و اگر شما هم جزء این دسته از افراد باشید، با شنیدن آن شیوه درست مسئولیت‌پذیری و تلاش برای بهبود کسب‌وکارتان را یاد خواهید گرفت.

درباره کتاب صوتی پیامی به گارسیا:

داستان کتاب صوتی پیامی به گارسیا (A Message to Garcia) در سال 1899 نوشته شده و بیانگر ارزش ابتکار عمل فردی و وظیفه‌شناسی در کار است. آلبرت هابرد برای نشان دادن چنین مفهومی قصه‌ی سربازی جسور را برای شما تعریف می‌کند که در میانه جنگ اسپانیا و آمریکا باید پیامی مهم از ویلیام مک کینلی رئیس جمهور به رهبر شورشیان کوبا برساند و در این مسیر باید تمام تلاش خود را بکند تا با تمرکز و توان بالا کار را تمام کند.

پیامی به گارسیا یکی از اولین نوشته‌های الهام‌بخشی به شمار می‌رود که به فرهنگ تجارت اختصاص داده شده و تاکنون از روی آن دو فیلم، چندین برنامه رادیویی و نمایش اقتباس و الهام گرفته شده است. با اینکه بیش از یک قرن از نوشتن این کتاب می‌گذرد، پیامی به گارسیا همچنان در حوزه رهبری و موفقیت پیشتاز و کاربردی به حساب می‌آید.

نکته جالب توجه درباره این کتاب، استفاده از نام آن در فرهنگ و اصطلاحات عمومی مردم آمریکاست. برای مثال وقتی می‌خواهند درباره ابتکار عمل در انجام کاری دشوار صحبت کنند، از عبارت پیامی به گارسیا استفاده می‌کنند. حتی در نوارهای وارتگیت که مکامله بین ریچارد نیکسون و هنری کیسینجر و جان ارلیچمن است، چنین جمله‌ای را می‌شنویم.

نویسنده درباره ایده اولیه نوشتن کتاب پیامی به گارسیا می‌گوید:

این اثر کوتاه ادبی در شامگاه و پس از صرف غذا، ظرف یک ساعت نوشته شد. نگارش آن مطابق بود با 22 فوریه 1899، زادروز جرج واشینگتن، نخستین رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا، درست زمانی که قصد داشتیم شماره ماه مارس مجله‌مان را چاپ کنیم.

آنچه نوشتم سخن قلبی‌ام بود، پس از پشت سر گذاشتن روزی سخت که تلاش می‌کردم به برخی از این ‌روستائیان وظیفه‌نشناس بیاموزم، کمی به خود بیایند و از جایشان تکانی بخورند.

اما ایده اصلی آن زمانی به ذهنم رسید که در حال صرف چای و صحبت با دوستم بودم. دوستم «بِرت» گفت: «قهرمان حقیقی نبرد کوبا «رووآن» بود. رووآن به تنهایی کار را به انجام رسانده بود؛ او پیام را به گارسیا رسانده بود.»

ناگهان چیزی در ذهنم جرقه زد! بله حق با اوست؛ قهرمان کسی است که کاری را که به عهده گرفته، به سرانجام می‌رساند.

آلبرت هابرد را بیشتر بشناسیم:

«دوست کسی است که همه‌چیز را در مورد شما می‌داند و هنوز هم شما را دوست دارد.»، این یکی از گفته‌های البرت گرین هابرد (Elbert Hubbard) نویسنده، ناشر، هنرمند و فیلسوف آمریکایی‌ست که یکی از تاثیرگذارترین نمایندگان در حوزه هنر صنایع دستی بود و مشهورترین نوشته او پیامی به گارسیا است.

او که در هادسون ایلینویز بزرگ شد، در اوایل فعالیت خود فروشنده مسافرتی شرکت صابون لارکین بود. هابرد یکی از بنیان‌گذاران جامعه صنعتگرهای «رویکرافت» است؛ جایی که یکی از بخش‌های تأثیرگذار جنبش هنر و پیشه شناخته می‌شود. در حال حاضر برخی از ساختمان‌های پردیس رویکرافت باقی مانده و ترمیم شده‌اند تا مردم از آنجا بازدید کنند. سرانجام هابرد همراه با همسر خود در سال 1915 سوار بر یک کشتی در دریا غرق شد.

کتاب صوتی پیامی به گارسیا به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به دنبال راهکارهایی برای رسیدن به زندگی موفق هستید و می‌خواهید کتابی را بشنوید که یک نمونه عالی انگیزشی در زمینه تجارت و زندگی‌تان باشد، این اثر برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی پیامی به گارسیا می‌شنویم:

بزرگ‌ترین دعای من این نیست که فرزانه باشم، بلکه به دنبال آن هستم که متجلی باشم، تجلی سلامتی، سرور، سلامت، شجاعت و حسن نیت باشم. می‌خواهم صادق، عاری از تصنع، دارای ذهنی زلال و بدنی پاک باشم؛ اگر نمی‌دانستم بگویم نمی‌دانم؛ همه انسان‌ها را به یک چشم ببینم؛ با هر مشکل و مشقتی بی‌باکانه روبه‌رو شوم؛ آرزو دارم دیگران نیز به بهترین شکل از زندگی بهره بگیرند. دعا می‌کنم هیچ گاه آنجا که نباید، دخالت و امر و نهی و مداخله نکنم. پند و اندرز نطلبیده ندهم و آن هنگام که به یاری من نیازی نیست، یاری ندهم.

اگر بتوانم به مردم کمکی کنم، به آن‌ها فرصتی خواهم داد خود به داد خود برسند؛ اگر فرصتی برای تعالی و الهام بخشی داشته باشم، بهتر است از طریق سرمشق، استنتاج و اشاره باشد تا اجبار و امر و نهی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
یادداشت به نویسنده
۱۲ دقیقه
پیامی به گارسیا
۲ دقیقه
زندگی در وفور نعمت
۱ دقیقه
یادداشت مترجم
۱ دقیقه
درباره ما

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا
نویسنده
مترجمزهره نوروزی
گویندهاحسان اطهری
ناشر صوتی ماهنامه ره آورد مدیریت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، خلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا

F J
۱۴۰۰/۲/۲۵
خیلی خوب بود هم خوب صداگذاری شده بود هم داستان جالبی بود دقیقا پیشرفت کشورها در همین یک مورد هست ینی فقط یک رهبر دارن و بقیه گوش میکنن ولی ایرانیا درسته به ظاهر یک فرمانده دارن (تو مشاغل مختلف) اما ما خودمون رو همکاره میدونیم وقتی فرمانده یک تدبیری میچینه و میگه فلان کار رو بکنین ما از نظر خودمون و بررسی می‌کنیم هرجور خودمون دوست داریم بهش عمل می‌کنیم... همین میشه که کار پیش نمیره... تصور کنید یک کارگر شهرداری دستور داده بشه که برگهای فلان جا رو جمع کنید و (اون بیاد برای خودش استدلال کنه) برگهای پاییزی خیلی زیبا هستند و صدای آرام بخشی دارند و در کل به وظیفش عمل نکنه؛ اون‌یکی یجور دیگه، خب اگه مدیر یکی دیگس این وسط این چی میگه 😐☹️ هرکس باید جایگاه خودش رو بدونه اگه یک نفر رو فرمانده خودش میدونه کاملا گوش بفرمان باشه اگه هم واقعا میبینه خیلی خوب فرماندش مدیریت نمیکنه و حرف بی منطق میزنه نباید پیرویش کنه، بیادبره دنبال یک فرمانده و رهبر دیگه که با ایده هاش موافق باشه نه اینکه بشینه همونجا هم اون مدیر بدبخت رو پیر کنه هم خودش اذیت شه... آدما باید از جون دل یک مدیر رو انتخاب و با جون و دل به حرفاش گوش کنن تا یک کار در یکسو حرکت کنه و درنهایت پیشرفت حاصل بشه😊... اینو به اونایی گفتم که فک میکنن این کتاب سلطه جویی رو زیاد میکنه و... خب وقتی میبینی زور میگه پسش بزن (همراهیش نکن) بقیه هم ولش میکنن و اون در آینده کسی رو نخواهد داشت که بهش دستور بده.... و از مدیریت برکنار خواهد شد (از اول مدیر درست رو انتخاب کن 😉)
سهیل تخصصی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
کتاب خوب بود، ولی دید بسیار بدی هم داشت.
نتیجه گیری درست و ارزشمند اینکه:
وقتی که می‌خواهید برای کسی کار کنید و یا به قولی کارمندی برای کارفرمایی باشید، بهتر است که آن کار را دوست داشته باشید در غیر این صورت بهتر است که منافع خودتان و کارفرما را مد نظر قرار دهید و بدانید که اگر برای کسی کار است
می‌کنید بهتر کار خود را با عشق انجام داده و به اتمام برسانید.
اگر کاری را دوست ندارید و نمی‌خواهید برای کسی کارمند باشید و اصلاً آن کار را نیز دوست ندارید، یا کارفرما را دوست ندارید، واقعاً دل و عقل و خدا پیشنهاد میکنند بهتر است که این را با خود در میان بگذارید و بروید و استعفا دهید هم خودتان راحت شوید و هم کار کارفرما را ساده تر کنید.
وقتی که میدانید شما دوست ندارید در یک محیطی کار کنید بهتر است آن محیط را ببوسید و کنار بگذارید بیخودی وقت خودتان و کار کارفرما را خراب نکنید و هدر ندهید، بروید به دنبال کاری که دوست دارید انجام دهید.
همان هدفی که از ته وجودتان به آن علاقه مند هستید.
Mersana Fakhimi
۱۳۹۹/۷/۲۷
این جمله کتاب که می‌گفت «به هنگام درماندگی و تنگنا، سر سوزنی وفاداری می‌ارزد به خروار خروار رندی» خیلی دوست داشتم. فکر می‌کنم شنیدنش برای هر کسی ضروری باشه
SAhar A
۱۴۰۰/۱/۷
این کتاب مخصوصا داستان پیامی برای گارسیا به سلطه مدیران بر کارمندهاشون دامن میزنه و یجوری صحبت میکنه انگار که هر کارمندی باید همیشه جفت پا و دولا به جلو روبروی رییسش بایسته و منتظر باشه هرچی گفت بی چون و چرا بره و انجام بده و البته این کتاب میگه که این آدما کمن و نیستن و همیشه باید زور بالای سر تا کارمندا باشه یکاریو انجام بدن وکرنه انجام نمیدن!
چه خوب که انجام نمیدن چون همین حالاشم تو کل دنیا انقدر مردن معمولی سرخم کردن و بخاطر نیازشون به پول دست به هر کاری میزنن و هرکاری که رییس شرکتشون ازشون میخواد و انجام میدن که شبیه برده‌داری شده همه چیزمون، همه چیز این دنیا...
و نویسنده بامزه این کتاب برمیگرده میگه این درستشه و بایدم همینطور باشه، تو باید هروقت رییست هرچی ازت خواست بی چون و چرا و بدون سوال پرسیدن حتی، بری فورا انجامش بدی... آره خب اونجوری پادوی خوبی میشیم که رییس هم ازمون راضیه...
انتخاب با شما
گلاره مقدم
۱۳۹۹/۷/۲۷
بی نظیر بود. رووآن شخصیت اصلی کتاب منو یاد اسکافیلد نقش اول فیلم 1917 انداخت.
Hoda Karami
۱۳۹۹/۷/۲۷
محتوای کتاب درباره موفقیت بود. بخش جالبش اونجاست که میگه بدون سوال اضافی کاری که بهتون محول میشه رو فقط انجام بدید!
پیشنهاد میکنم هر کسی در هر زمینه مطالعاتی این کتاب گوش کنه
رضا پیشگر
۱۴۰۰/۳/۲
بنظرم در نگاه کلی کتاب خوبی است، اما اگر وارد جزئیات شیم نگرش ارائه شده جامع و مانع نیست.
جملات کلیدی خوبی داشت. آدم وقتی کاملا گوش به فرمان مدیر است که مدیر اعتماد کامل کارمندش را کسب کنه... و بخشی از ضعف عدم اعتماد و گوش بفرمان نبودن به مدیر برمی‌گردد... اما نکته‌ای که برداشت من است اینه که ار
کتاب درست می‌گوید خیلی کارمندان بی ذوق، بی اشتیاق، غیرمتمرکز و بی هدف هستند و واقعا کار کردن با اونا مطمئنم سخته... (هرچند خودم الان کارمند هستم) بنابراین در کل کتاب خوبی است و موجب تامل در آدم میشه
راضیه شمس
۱۴۰۰/۴/۲۱
عالیه و چون خودم کارمند بودم میگم که واقعا یا تو یه سازمان بمون و کاملا اطاعت کن یا برو بیرون و بهتره قبل از وارد شدن تصمیم بگیری که نه کارفرما اذیت شه نه خودت. بهتره اگه به قول بعضی دوستان میخوای اصلاح ایجاد کنی اول از خودت و خانوادت و دوستات شروع کنی نه همکاران یا کارفرما. بعدشم حقوق میگیری که نه اطاعت کنی سرپیچی و انجام کاری که خودت فک میکنی درسته. اگه اینجوری فک میکنی که خودت بهتر میدونی چی درسته برو کارفرما شو و اون وقت می‌بینی چقد بده که کارگرت سرپیچی کنه یا اعتراض. آرامش داشته باشیم...
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۵
در هر سیستمی احساس مسئولیت و با جان و دل کار کردن انسانی و ستودنی هست و همیشه سعیم در زندگی همین بود و این مسئله کاملا درونی هست.
از جامعه آن‌ها خبر ندارم که تا چه حد شایسته سالاری حاکم هست ولی در جامعه ما مدیران بر اساس لیاقت و درایت انتخاب نمی‌شوند که بتوانند کارهای عاقلانه از شما بخواهند و شما
بدون سوال و جواب برید دنبال اون کار بعضا چیزی که از شما میخوان اونقدر غیر منطقی هست که واقعا ناشی از عدم وجود بصیرت کافی هست. و بعضا اجرای آن به خود سیستم هم آسیب وارد می‌کند.
mehdi hamedi
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
از یک نگاه، کتاب بار مثبتی داره در اهمیت پشتکار و تعهد کاری. اما بنظر من بار منفی در ستودن پیگیری اوامر بدون چون و چرا خیلی سنگین تر هستش، طرز فکری که برای ۱۰۰ سال پیشه و بدرد دنیای امروز نمیخوره. دلیل چاپ بالای کتاب هم در اون دوره بخاطر طرفداری از تجدید چاپ با فرماندهان نظامی، روسای کارخانه‌ها و و کسانی که به اطاعت بدون سوال احتیاج داشتند بوده بار اندک مثبت کتاب هم کتاب رو همچنان زنده نگاه داشته.
Nilgoon Nilforoush
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
خیلی زیبا و مفید بود برای هرکس قبل از شروع کار کردن لازمه و حتی اگر کارمند هم باشید خیلی کمک میکنه همیشه اول در ذهنتان برای تمام کارهای زندگی قوانین بزارین که به اونا پایبند باشین و حتی اگر هیچکس نبود باز هم به اونا پایبند باشین به خودتان اول متعهد باشین تا لازم نباشه تو زندگی به کسی متعهد باشین و برای انجام کاری حتما بگین چون اون خواست و چون مجبورم بگین چون خودم میخوام و این مسئولیت منه، من اینم و هرکاری رو به بهترین نحو به اتمام میرسونم.
موفق باشید.
مرضیه حسینی
۱۳۹۹/۸/۱
اصلا اصلا خوشم نیومد غر غر‌های یه رئیس به زیر دستشه با وجود این که یه مشکلو مطرح میکنه به بدترین شکل ممکن مطرح شده و قسمت اخر که میگه منم زیر دست بودم رو باور نمیکنم چون لحن مثل یه ارباب به برده اشه توی۱۲ دقیقه نمیدونم دقیقشو ولی کلمه احمق پرتکرارترین لغتشه!! واقعا برای خودمون متاسفم که به جای نهج خوندن۱۲ دقیقه البلاغه که رفتار با زیر دستان و بالادستان رو به بهترین شکل نشون میده از زبان کسی که خودش عامله به اون به چنین چیزهای بیشتر اهمیت میدیم حتی برای۱۲ دقیقه حتی به صورت رایگان ارزش شنیدن نداشت متاسفم ولی حقیقت همینه
مینا روئین‌فرد
۱۳۹۹/۷/۲۷
خیلی جذاب بود. کتاب روایت‌گر سربازی متعهد است که در نبرد بین اسپانیا و آمریکا مامور رسوندن پیامی از سمت رئیس جمهور آمریکا به ژنرال گارسیا رهبر انقلابیون بوده. پیشنهاد میکنم گوش کنید
Ehsan Sahebnazar
۱۳۹۹/۷/۳۰
چقدر جمله آخر مقدمش زیباست:
" اگر بتوانم به مردم کمکی کنم، به آن‌ها فرصتی خواهم داد خود به داد خود برسند، از طریق سرمشق، تا اجبار و امر ونهی "
علی اکبر غلاث
۱۴۰۰/۲/۱
این کتاب هم میتونه خوب باشه هم بد. از این لحاظ خوبه که به ما میگه هر کاری رو به عهده میگیریم باید تا اتمام کار اون رو دنبال کنیم و مشکلات و سختیها رو پشت سر بذاریم. و از این لحاظ بد، چون انجام کار کورکورانه رو از ما میخواد. مثلا من میتونم یه کارمند خوب تو بخش خودم واسه کارفرما باشم ولی نمیتونم و نمیخوام هر چیزی که به من گفته یا امر میشه رو کورکورانه انجام بدم
مشاهده همه نظرات ۴۱۰

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.