معرفی و دانلود PDF کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا

عکس جلد کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا

کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا نوشته‌ی زهرا نظری و احمد پیشگاه زاده، متشکل از آثار علمی دانشمند بزرگ حمید مولاناست که موضوعات گوناگونی از روابط بین‌الملل و ارتباطات گرفته تا علوم سیاسی، اقتصاد، فلسفه و بسیاری از حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی را پوشش می‌دهد.

در ویرایش دوم کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا (Bibliography of Hamid Mowlana) سعی شده تا آثار کامل‌تری از ایشان در دو بخش مستقل فارسی و لاتین پوشش داده شود. در تدوین این کتابشناسی، از روش کتابخانه‌ای یا اسنادی و برای گردآوری اطلاعات از روش مشاهده استفاده شده است.

هر چند از منظر کتابشناسی این اثر در زمره کتابشناسی‌های اشخاص قرار می‌گیرد اما در واقع به سبب تنوع افکار و اندیشه‌های پروفسور مولانا که در آثار ایشان متبلور شده، خوانندگان، پژوهشگران، دانشجویان و محققان با مطالعه و جستجو در این کتاب می‌توانند نیازهای خود را به موضوعات گوناگون در بازه‌های زمانی مختلف یافته و در تحقیقات علمی خود به کار گیرند و فارغ از نوع کتابشناسی از آن در جهت اعتبار مقالات و پژوهش‌های خود در همه حوزه‌ها بهره‌مند شوند.

پروفسور حمید مولانا را بیشتر بشناسیم:

پروفسور حمید مولانا، استاد ممتاز بازنشسته روابط بین‌الملل در دانشگاه امریکن در واشنگتن و مؤسس و بنیان‌گذار اولین و قدیمی‌ترین برنامه آموزشی و پژوهشی رشته ارتباطات بین‌الملل در ایالات متحده آمریکا است. او یکی از پیشکسوتان این رشته در سطح جهانی است که بیش از نیم قرن در دانشگاه‌های امریکا و کشورهای دیگر به تدریس و پژوهش مشغول بوده است. پروفسور مولانا چندین سال ریاست «انجمن بین‌المللی پژوهش در علوم ارتباطات و رسانه‌ها» را به عهده داشت و به عنوان دانشمند برجسته و ارشد «انجمن مطالعات بین‌المللی» انتخاب شده و یکی از چهره‌های ماندگار» برگزیده ایران است.

پروفسور مولانا در 6 اسفند 1315 شمسی در یک خانواده علمی و روحانی در تبریز، آذربایجان، متولد شد. پدربزرگ ایشان، مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد مولانا (1294 تا 1363 قمری) از مراجع تراز اول بودند و در نجف اشرف تحصیل نموده و در آغاز نهضت و انقلاب مشروطیت به ایران مراجعت کردند.

ایشان هم دوره مرحوم آیت الله العظمی عبدالکریم حائری یزدی، مؤسس حوزه علمیه قم بودند. نسبت پروفسور
مولانا با بیست واسطه تمام به امام هفتم شیعیان، حضرت موسی بن جعفر علیه السلام می‌رسد و سید معین‌الدین قاسم‌الانوار، شاعر و عارف قرن نهم هجری (عهد تیموریان) از اجداد او می‌باشد.

در بخشی از کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا می‌خوانیم:

حمید مولانا، دوران زندگی درخشان شما به عنوان یک دانشمند ارتباطات بین‌الملل در تهران آغاز گردید و با تحصیلات عالی شما در اقتصاد با مسئولیت شما در روزنامه کیهان به عنوان سردبیر آن نشریه همراه شد. شما به عنوان مؤسس یک سازمان دانشگاهی، یک دانشمند عالی قدر و یک استاد برجسته و بارز می‌باشید. در سال 1968 پس از پیوستن به هیأت علمی دانشکده خدمات بین‌المللی مطالعات بین‌المللی شما بلافاصله اولین برنامه مطالعات ارتباطات بین‌المللی را در ایالات متحده آمریکا تأسیس نموده و به مدت چهل سال مدیریت و ریاست آن را با برجستگی ویژه‌ای عهده‌دار بودید.

خدمات موفقیت آمیز شما با جوایز و سمت‌های علمی که در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی، اروپا، آسیا و آفریقا نصیبتان شده، در سراسر جهان شناخته شده است. شما به مدت چهار سال از 1994 تا 1998 میلادی سمت ریاست انجمن بین‌المللی پژوهش در علوم ارتباطات و رسانه‌ها را به عهده داشتید و تحت رهبری شما بود که این سازمان به عنوان پیشکسوت این رشته و پیشروترین انجمن ارتباطات در جهان شناخته شده است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
زندگینامه
اظهار نظر دانشمندان معاصر درباره پروفسور حمید مولانا
جوایز و بزرگداشت‌های علمی
کتاب‌ها
فصول و مقالات در کتاب‌ها و دایره المعارف‌ها
مقالات در فصل نامه‌ها و مجلات
مقالات در مطبوعات
گفتگوها
نمایه عنوان
نمایه موضوعی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۲۲
زبانفارسی
شابک978-600-241-165-5
موضوع کتابکتابداری، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا

برای دریافت کتاب کتابشناسی پروفسور حمید مولانا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.