معرفی و دانلود PDF کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

عکس جلد کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری
قیمت:
7000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری، به روایت داستان زندگی این خلبان نابغه و شجاع و ایثارگری‌هایش در زمان جنگ ایران و عراق می‌پردازد.

حسین خلعتبری در سال 1328 در روستایی به نام بصل کوه از توابع شهرستان رامسر زاده شد. کودکی و جوانی او در رامسر گذشت و بعد از اتمام دوران ابتدایی و دبیرستان، در سال 1349 عازم خدمت سربازی شد.

بعد از سپری کردن دوران سربازی، در سال 1351 به علت علاقه فراوانی که به خلبانی داشت به دانشکده خلبانی نیروی هوایی رفت و پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز برای فراگیری دوره پیشرفته به آمریکا رفت و بعد از دریافت گواهینامه خلبانی اف 4 و به دست آوردن عنوان شاگرد ممتاز داشنگاه شپارد و تگزاس به ایران برگشت و در پایگاه ششم شکاری بوشهر به خدمت مشغول شد.

او در زمان جنگ ایران و عراق در میان افراد دشمن به حسین ماوریک شکارچی ناوهای اوزای عراقی مشهور شده بود. فردی که مهارت او در خلبانی و شلیک موشک ماوریک در نیروی هوایی از شهرت بسیاری برخوردار بود.

در زمان حیاتش و تا مدتی بعد از شهادت در نشریه‌های جنگی آمریکا چندین بار از شهید خلعتبری به عنوان یک خلبان جنگی نابغه و حرفه‌ای برای هدایت هواپیمای اف 4 هنگام پروازها و مانورها و عملیات نظامی نام برده شد. شهید حسین خلعتبری در اول فروردین 1364 طی یک عملیات به شهادت رسید.

در بخشی از کتاب زندگینامه شهید حسین خلعتبری می‌خوانیم:

31 شهریور 1359 عراق حمله به ایران را آغاز و در نخستین اقدام، 10 مرکز مهم نظامی از جمله پایگاه‌های هوایی کشورمان را بمباران کرد.

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهاجم عراق یکم مهرماه سال 1359 عملیات گسترده‌ای با نام «کمان - 99» را آغاز کرد که طی آن بیش از 200 فروند هواپیما به پرواز درآمدند و 140 فروند از آن‌ها با عبور از مرز به عراق حمله کردند.

حسین خلعتبری به عنوان یکی از اعضای دسته هشت فروندی از پایگاه ششم شکاری بوشهر در این عملیات حضور داشت و مهارت این خلبان و برخی از هم‌رزمانش در اجرای مانورهای عالی و پرواز در ارتفاع بسیار پایین در خبرگزاری‌های خارجی انعکاس گسترده‌ای داشت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات راهبردی نهاجا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات16
زبانفارسی
شابک978-600-8489-59-7
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

میلاد حلمی
۱۴۰۱/۶/۱۶
خیلی کوتاه بود... اما پاراگراف آخر خیلی تاثیرگذار بود.
حسین رضانیامعلم
۱۴۰۱/۲/۳
ای حسین، روح پرواز در تو بود و پر کشیدی.
Sirous Beirami
۱۳۹۹/۱۱/۸
بازنده‌ای نخونی همین
علی رضا یوسفوند
۱۴۰۰/۱/۲۶
خیلی ساده مختصر بود
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

برای دریافت کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.