معرفی و دانلود کتاب استراتژی بازاریابی صادرات

برای دانلود قانونی کتاب استراتژی بازاریابی صادرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب استراتژی بازاریابی صادرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب استراتژی بازاریابی صادرات

کتاب استراتژی بازاریابی صادرات نوشتۀ شامینگ زو، دگوان کیم و تام گاوسکیل، یک راهنمای گام به گام برای آموزش هنر بازاریابی فرامرزی جهت دستیابی شما به موفقیت در این علم است.

صادرات به معنای ارتباط با بازارهای فرامرزی و تقاضای این بازارها برای کالاهای داخلی است. در بازار جهانی، صادرات نقشی مهم در رشد و سودآوری شرکت‌ها ایفا می‌کند. امروزه، برای شرکت‌های چند ملیتی بزرگ، دیگر صادرات مزیت محسوب نمی‌شود. علت این امر کاهش موانع موجود برای تجارت، پیشرفت ارتباطات از راه دور، حمل‌ونقل، فناوری‌های پردازش داده و افزایش مسافرت‌های جهانی است. در واقع، در دهه‌های اخیر، شمار زیادی از شرکت‌های متوسط به صادر کنندگانی فعال و پویا در بازار جهانی تبدیل شده‌اند. همچنین صادرات به یکی از ابتکارات راهبردی مهم در رشد بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط تبدیل شده است. بدون موفقیت در صادرات، بسیاری از کارخانه‌ها نمی‌توانند در بازار داخلی اشباع‌ شده به حیات خود ادامه دهند.

موفقیت در بازاریابی صادرات برای شرکت‌های کوچک و متوسط به‌ هیچ‌ وجه ساده نیست. بسیاری از شرکت‌ها در بین‌المللی‌سازی موفق هستند، اما می‌توان به نمونه‌های عدیده‌ای از شکست در بازاریابی صادرات اشاره کرد. کتاب استراتژی بازاریابی صادرات (Export marketing strategy)، برای هر فردی در کسب‌وکارهای کوچک یا متوسط تألیف شده است. همچنین بخش‌های بازاریابی بین‌المللی شرکت‌های بزرگ نیز می‌توانند با استفاده از راهنمایی‌های استراتژیک این اثر به سطوح بالاتری از موفقیت در صادرات دست پیدا کنند.

امروزه مهم‌ترین عامل عملکرد صادراتی در یک شرکت، استراتژی بازاریابی صادرات آن محسوب می‌شود. شامینگ زو (Shaoming Zou)، دگوان کیم (Daekwon Kim) و تام گاوسکیل (Tamer Cavusgil)، نویسندگان این کتاب دریافته‌اند که تناسب بین استراتژی بازاریابی صادرات یک شرکت و ویژگی‌های بازار خارجی تعیین‌ کنندۀ عملکرد نهایی صادرات است. شرکتی که بنابر استراتژی بازاریابی صادرات بتواند واکنشی کارآمد و مناسب با محیط داخلی و خارجی نشان دهد، شاهد بهبود عملکرد صادرات خود خواهد بود.

در بخشی از کتاب استراتژی بازاریابی صادرات می‌خوانیم:

برای تعیین هزینه‌های مرتبط صادراتی، صادر کننده باید عواملی مانند انعطاف قیمت در بازار خارجی، نرخ بهره‌گیری از ظرفیت، هزینه‌های ثابت تحمیل‌ شده، سطح رقابت و ویژگی‌های ساختار کنونی صنعت مانند موانع موجود برای ورود یا تهدیدهای مختلف را بررسی کند. در بازار بسیار رقابتی، که تقاضا باعث انعطاف‌پذیری در قیمت می‌شود، در مقایسه با بازار داخلی، صادر کننده می‌تواند قیمت کمتری را برای محصولاتش در‌نظر بگیرد.

در اینجا نکتۀ کلی، نگاه به حاشیه‌های مشارکتی صادرات است؛ یعنی، باید قیمت صادراتی با هزینه‌های حاشیه‌ایِ مرتبط با صادرات مقایسه شود. در این حالت، حتی اگر صادرات بدون سود به‌ نظر برسد، نتیجه برعکس خواهد شد؛ برای مثال، اگر صادر کننده متعهد شود هزینه‌های ثابت بالا را به هر نحو پرداخت کند و در عین حال، ظرفیت اضافی‌ای دارد که بازار داخلی نمی‌تواند آن را جذب کند، فروش با قیمتی بیش از هزینه‌های متغیر نقشی مهم خواهد داشت و سود بیشتری برای شرکت به همراه دارد.

از سوی دیگر، شرکت شاید تمام ظرفیتش را صرف تأمین بازار داخلی‌ کند. در این صورت، شرکت باید هر هزینۀ اضافی صادراتی مورد نیاز را هم بررسی کند که شامل افزایش هزینه‌های ثابت و متغیر می‌شود. اگر سود تدریجی حاصل از صادرات بیش‌ از هزینۀ تدریجی باشد، صادرات سودآور خواهد بود. البته قبل از هر تصمیم‌گیری، مدیریت باید هزینه‌های پیش‌بینی‌ شدۀ آینده و سودها را در نظر بگیرد و میزان تخفیف‌های احتمالی را در آینده بررسی کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1. مقدمه: استراتژی بازاریابی صادرات
فصل 2. ارزیابی آمادگی شرکت برای صادرات
فصل 3. تحقیق و انتخاب بازارهای صادرات
فصل 4. بررسی وضعیت ورود به بازار بین‌المللی
فصل 5. استراتژی‌های شراکتی
فصل 6. پی‌ریزی برنامۀ بازاریابی صادراتی
فصل 7. همکاری با شرکت‌های حمایتی و تسهیل‌کننده
فصل 8. بودجه‌بندی صادرات
فصل 9. تحلیل محیطی قانونی صادرات
فصل 10. مدیریت لجستیک و زنجیرۀ تأمین در صادرات
فصل 11. درک فرهنگ‌های خارجی
فصل 12. مطابقت‌دادن محصول با بازارهای هدف
فصل 13. تبلیغات و آگهی در صادرات
فصل 14. هزینه‌های صادرات
فصل 15. قیمت‌گذاری برای بازارهای صادرات
فصل 16. جنبه‌های مالی و پرداختی در صادرات
فصل 17. مدیریت عملیات‌ صادراتی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب استراتژی بازاریابی صادرات
نویسنده، ،
مترجماحمد روستا، حمیدرضا پورمیرزا
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات408
زبانفارسی
شابک978-964-236-919-5
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
69900 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب استراتژی بازاریابی صادرات

ولید بوعذار
۱۳۹۸/۷/۲۷
نسبت به سایر سایتها واقعا قیمتش عالیه متشکرم
در مورد خود کتاب هم جزء اصولیترین کتابهای صادرات میباشد
دانیال فتاحی
۱۳۹۷/۹/۱۶
کتاب بوق العاده و جامعی هست. به تموم همکاران عزیزم پیشنهاد میکنم خوندنشو
meisam moosavian
۱۴۰۱/۱/۵
کاربردی و حاصل از تجربه زیاد است
به دستان که قصد صادرات را دارند توصیه می‌کنم
ali tala
۱۳۹۷/۷/۱۱
خوب کتابی بود
حسین جلیلیان
۱۴۰۰/۲/۵
یکی از بهترین کتاب ها
A Mohammadi
۱۳۹۹/۱/۷
فوق العاده مفید و کاربردی
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب استراتژی بازاریابی صادرات

برای دریافت کتاب استراتژی بازاریابی صادرات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.