معرفی و دانلود PDF کتاب حسابداری صنعتی 2

برای دانلود قانونی کتاب حسابداری صنعتی 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حسابداری صنعتی 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حسابداری صنعتی 2

کتاب حسابداری صنعتی 2 به آموزش کامل بهایابی مرحله‌ای محصولات مشترک و محصولات فرعی، بهایابی استاندارد، بهایابی جذبی و تفاضلی و تجزیه و تحلیل بهای تمام شده، حجم فعالیت و سود در موسسات تک محصولی و چند محصولی می‌پردازد.

محصول مشترک به این موضوع اشاره می‌کند که بیش از یک خروجی از یک مجموعه منفرد از ورودی‌ها تولید می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از محصولات که قبلا بی‌استفاده در نظر گرفته می‌شدند از نظر تجاری قابل ارزش شدند. از آن جا که اقلام ضایعات بیشتری قابل فروش در بازار شد، تعداد مراحل ارائه دهنده محصولات مشترک افزایش یافت. انواعی از صنایع با محصولات مشترک مثل پالایشگاه‌های نفت، مواد شیمیایی و لبنیات هستند. هر یک از آن‌ها یک مجموعه منفرد از ورودی‌ها را جذب و چندین خروجی تولید می‌کنند. برای برخی از صنایع با محصول مشترک، نسبت به ماهیت و کیفیت، ورودی ثابت است.

در سایرین، ترکیب محصول ممکن است تغییر کند اما تنها از طریق پردازش بیشتر. خصوصیات اصلی محصولات مشترک به این شرح است: 1- محصولات مشترک رابطه فیزیکی غیر قابل اجتنابی دارند که به طور همزمان به پردازش عمومی نیاز دارند. 2- تولید محصولات مشترک یک نقطه تفکیک دارد که محصولات مجزا فروخته می‌شوند یا بیشتر پردازش می‌شوند.
3- محصولات مشترک ارزش‌های فروش یکسانی دارند.

به منظور تصمیم گیری، محصولات مشترک به طور بالقوه مشکلات پیچیده‌ای را برای مدیر ارائه می‌دهند. برخی از بیشترین مباحثه‌ها در حسابداری مربوط به تخصیص هزینه‌های مشترک با عمومی است. چنین تخصیصی به دو دلیل لازم است: a) فراهم کردن ارزشیابی‌های محصول مورد نیاز برای حسابداری مالی و سایر بخش‌ها. b) هماهنگی فعالیت‌های تصمیم گیرندگان در یک سازمان غیر متمرکز. خروجی‌های که به طور همزمان از برخی مراحل مشترک به طور گسترده ایجاد می‌گردند، به دو گروه تقسیم می‌شوند: محصولات فرعی و محصولات مشترک.

تمایز بین آن‌ها بر مبنای ارزش‌های نسبی بازار آن‌ها با ارزش‌های خالص بازیافتنی است. یک محصول در صورتی به عنوان محصول فرعی یا کمکی طبقه بندی می‌شود که کل ارزش تخصیص داده شده به آن درصد کوچکی از کل ارزش تخصیص داده شده به محصولات در مراحل تولید باشد. یک محصول در صورتی محصول اصلی یا مشترک است که بخش قابل توجهی از مخارج مشترک به آن تخصیص یافته و از ارزش فروش نسبتا بالایی برخوردار باشد. البته، برخی محصولات در یک حوزه محصول فرعی اما در حوزه دیگر محصول اصلی هستند. مثالی خوب در این ارتباط، تغییر اهمیت بنزین و نفت سفید از فرآیند پالایشگاه است.

کتاب حسابداری صنعتی 2 (Cost Accounting 2) چهار فصل دارد و در پایان هر فصل نکات خلاصه شده، واژه‌نامه، سوالات نظری، عینی، چندگزینه‌ای و مسائل را دربردارد که به فهم بیشتر مطالب و آموزه‌‌های کتاب کمک شایانی می‌کند.

در بخشی از کتاب حسابداری صنعتی 2 می‌خوانیم:

هدف حسابداری صنعتی برنامه ریزی، کنترل و تعیین بهای تمام شده است و برنامه با ارقام برآوردی سروکار دارد. بهایابی استاندارد یک روش مناسب برای این اهداف می‌باشد که ارقام برآوردی آن استانداردهای عوامل تولید از لحاظ نرخ و مقدار می‌باشد. روش کنترل نیز از طریق مقایسه ارقام بهای استاندار عوامل تولید با ارقام بهای واقعی آن‌ها است که منجر به انحرافات مساعد یا نامساعد خواهد شد. هر یک از عوامل تولید دارای انحرافاتی از لحاظ نرخ و مقدار می‌باشند. انحرافات مواد شامل انحراف نرخ و و انحراف مصرف مواد می‌باشد که انحراف مصرف برای شرکت‌هایی که بیش از یک نوع ماده اولیه استفاده می‌کنند، از دو انحراف به نامهای انحراف ترکیب و بازده مواد تشکیل می‌شود.

انحرافات دستمزد شامل انحراف نرخ و کارایی دستمزد می‌باشد که انحراف کارایی نیز از دو انحراف مکمل به نامهای انحراف ترکیب و بازده دستمزد تشکیل می‌گردد. انحرافات سربار را نیز می‌توان به روش‌های 4 انحرافی 3 انحرافی و 2 انحرافی تحلیل نمود که مهمترین آن‌ها شامل انحراف هزینه سربار، انحراف ظرفیت و انحراف کارایی سربار می‌باشد. روش‌های حسابداری بهایابی استاندارد نیز شامل روش یگانه، روش ناقص و روش مختلط است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بهایابی مرحله‌ای محصولات مشترک و محصولات فرعی
فصل دوم: بهایابی استاندارد
فصل سوم: بهایابی جذبی و تفاضلی
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل بهای تمام شده، حجم فعالیت و سود در موسسات تک محصولی و چند محصولی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حسابداری صنعتی 2
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات فکر سبز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات158
زبانفارسی
شابک978-600-7449-06-6
موضوع کتابکتاب‌های آموزش حسابداری
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حسابداری صنعتی 2

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب حسابداری صنعتی 2

برای دریافت کتاب حسابداری صنعتی 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.