معرفی و دانلود PDF کتاب حسابداری صنعتی 3

عکس جلد کتاب حسابداری صنعتی 3
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حسابداری صنعتی 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حسابداری صنعتی 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حسابداری صنعتی 3

اسماعیل علی نیا، امید ایمانی و مهران فضل اله پور در کتاب حسابداری صنعتی 3 به آموزش مباحثی چون بودجه‌بندی، بودجه‌بندی سرمایه‌ای، بهای تمام شده تفاضلی، اندازه‌گیری سود، ارزیابی عملکرد، قیمت‌گذاری انتقالات داخلی و ... به طور کامل و با جزییات می‌پردازند.

اگر بخواهید به مفاهیم بودجه و بودجه‌ریزی بپردازید قبل از هر چیز باید به فرآیند برنامه‌ریزی و کنترل توجه کنید. برنامه‌ریزی، فرآیندی برای رسیدن به اهداف است. بسته به فعالیت‌ها، هر برنامه می‌تواند بلند مدت، میان مدت یا کوتاه مدت باشد. برای مدیرانی که در جستجوی حمایت‌های بیرونی هستند برنامه‌ریزی، مهمترین و کلی‌ترین سند برای رشد است. برنامه‌ریزی می‌تواند نقش مهمی در کمک به جلوگیری از اشتباهات یا تشخیص فرصت‌های پنهان یاری کند. در واقع برنامه‌ریزی به پیش‌بینی آینده و ساختن آینده تا حدودی قابل تصور کمک می‌کند.

برای یک تعریف تئوریک‌تری از برنامه‌ریزی می‌توان اینگونه بیان کرد: «برنامه‌ریزی عبارت است از فرآیند انتخاب هدف‌های راهبردی، تعیین عملیات، پیش‌بینی منابع مالی و انسانی مورد نیاز برای دوره‌ای آینده.» با توجه به اهمیت برنامه ریزی باید گفت، برنامه‌ریزی بدون کنترل برای سازمان‌ها هیچ گونه مزایایی ندارد و در سازمان‌ها حتما بایستی برنامه ریزی به همراه کنترل صورت گیرد.

در تعریف کنترل، دانشمندان و نویسندگان مدیریت، تعاریف مختلفی از کنترل و نظارت ارائه کرده‌اند که هر کدام از زاویه‌ای به کنترل نگاه کرده و آن را مورد بررسی قرار داده‌اند. یکی از تعاریف نسبتاً جامعی که از کنترل انجام گرفته، تعریفی است که استیفن رابینز ارائه کرده است. او معتقد است کنترل عبارت است از «فرآیند تحت نظر قراردادن فعالیت‌ها، به منظور حصول اطمینان از اینکه آنهاهمان گونه که برنامه‌ریزی شده‌اند انجام می‌پذیرد و نیز اصلاح کردن انحرافات قابل ملاحضه و مهم.»

کتاب حسابداری صنعتی 3 (Cost Accounting 3) هفت فصل دارد و در پایان هر فصل نکات خلاصه شده، واژه‌نامه، سوالات نظری، عینی، چندگزینه‌ای و مسائل را دربردارد که به فهم بیشتر مطالب و آموزه‌‌های کتاب کمک شایانی می‌کند.

در بخشی از کتاب حسابداری صنعتی 3 می‌خوانیم:

بودجه‌بندی سرمایه‌ی عبارتست از فرآیند تشخیص، ارزیابی، طرح‌ریزی و پشتیبانی مالی پروژه‌های عمده سرمایه‌گذاری در واحدهای تجاری - تولیدی است. این بودجه یکی از مهمترین قسمت‌های تصمیم‌گیری مدیریت است. که اهمیت وجوه (منابع) بکار گرفته شده و همچنین زمان لازم جهت بازیافت سرمایه گذاری‌ها، انجام تجزیه و تحلیل‌های دقیق و قضاوت‌های معتبررا ضروری می‌سازد. هزینه‌های سرمایه‌ای موجب ایجاد تعهدات بلند مدت به منظور تحصیل منافع آتی می‌گردد. این مخارج، هدف‌های اساسی واحد تجاری را منعکس می‌کند و بر موقعیت اقتصادی آن آثار بلند مدت و عمده‌ای دارد. از آنجائیکه منافع حاصل از هزینه‌های سرمایه‌ای، طی یک دوره زمانی نسبتاً طولانی حاصل می‌شوند، لذا اشتباهات مدیریت در این زمینه می‌تواند باعث شود که واحد تجاری طی سال‌های متمادی هزینه‌های هنگفتی را متحمل گردد.

بودجه‌بندی سرمایه‌ای فرآیند تشخیص، ارزیابی، طرح ریزی و پشتیبانی مالی پروژه‌های عمده سرمایه گذاری در واحد‌های سازمانی است. تصمیماتی که در ارتباط با بودجه بندی سرمایه‌ای اتخاذ می‌شود، تا حدود زیادی بر موفقیت سازمان در دستیابی به هدف‌های تعیین شده اثر می‌گذارد. بنابراین، بودجه بندی سرمایه‌ای نقش عمده‌ای را در موفقیت بلند مدت این واحدها ایفا می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بودجه‌بندی
فصل دوم: بودجه‌بندی سرمایه‌ای
فصل سوم: بهای تمام شده تفاضلی
فصل چهارم: اندازه‌گیری سود و ارزیابی عملکرد و قیمت‌گذاری انتقالات داخلی
فصل پنجم: بهایابی و مدیریت بر مبنای فعالیت
فصل ششم: حسابداری سنجش مسئولیت
فصل هفتم: مباحث معاصر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حسابداری صنعتی 3
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات فکر سبز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات196
زبانفارسی
شابک978-600-7449-07-3
موضوع کتابکتاب‌های آموزش حسابداری
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حسابداری صنعتی 3

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب حسابداری صنعتی 3

برای دریافت کتاب حسابداری صنعتی 3 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.