معرفی و دانلود کتاب خودشفقتی برای نوجوانان: مهارت‌های ذهن آگاهی و کاهش رنج‌های درونی

عکس جلد کتاب خودشفقتی برای نوجوانان: مهارت‌های ذهن آگاهی و کاهش رنج‌های درونی
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خودشفقتی برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودشفقتی برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودشفقتی برای نوجوانان: مهارت‌های ذهن آگاهی و کاهش رنج‌های درونی

کارن بالاث در کتاب خودشفقتی برای نوجوانان، با ارائه‌ی راهکارهایی جدید به نوجوانان یاد می‌دهد که چطور در لحظه‌های دشوار زندگی همواره دوست خود باشند و با مهربانی و مراقبت، زندگی سرشار از شادی را تجربه کنند. مطالب ارائه شده در این کتاب میان اکثر نوجوانان نیز مشترک است.

درباره‌ی کتاب خودشفقتی برای نوجوانان:

نوجوان بودن در دنیای امروز چندان آسان نیست. فشار و استرس بسیار زیادی برای این گروه سنی وجود دارد: مدرسه، برنامه‌های پس از فارغ‌التحصیلی، گروه‌های همسالان، دوستان، والدین، دوست‌یابی و تعجب از این‌که چگونه خود را با این شرایط وفق می‌دهند. هنگامی که سعی می‌کنند راه خود را در جهان بیابند، ممکن است کشکمش‌هایی را با والدین خود تجربه کنند. زندگی با این همه استرس اثرات زیان‌بار خود را می‌گذارد و بسیاری از نوجوانان نمی‌دانند چگونه با این درد و تنش کنار بیایند.

در نهایت ممکن است نوجوانان با اضطراب و افسردگی دست‌وپنجه نرم کنند یا از روش‌های ناسالم برای کنار آمدن با شرایط مثل خوردن زیاد، سوء‌مصرف مواد یا آسیب به خود، استفاده کنند. اگرچه زندگی برای یک نوجوان همیشه با چالش همراه بوده است، اما سخت‌تر از این هم خواهد بود. تحریک مداوم شبکه‌های اجتماعی، نگرانی درباره‌ی تغییر شرایط و حتی وضعیت سیاسی کشور و جهان نیز تأثیر زیادی می‌گذارد.

به همین خاطر در حالی که نمی‌توانیم اتفاقاتی را که برای ما رخ می‌دهد کنترل کنیم، اما می‌توانیم انتخاب کنیم که در میان تمام درگیری‌ها و کشمکش‌هایی که داریم چگونه به خود پاسخ دهیم. می‌توانیم انتخاب کنیم که به‌جای انتقاد و سرزنش، با خودمان گرم و مهربان باشیم. خودشفقتی منبع پشتیبانیِ پایداری را برای کمک به ما فراهم می‌کند تا با نقایص و مشکلات زندگی کنار آمده و کمبودها و نقایص انسانی خود را بپذیریم.

دکتر کارن بالاث در کتاب خودشفقتی برای نوجوانان (The self-compassionate teen) راهکارهایی را به شما نوجوانان معرفی می‌کند که بتوانید آن‌ها را در زندگی روزمره‌ی خود بگنجانید. زمانیکه احساس تنهایی می‌کنید، در شبکه‌های اجتماعی مقایسه می‌شوید، هنگامی که با استرس تحصیلی یا فشار همسالان روبه‌رو هستید یا در حال عبور از هویت جنسی یا جنسیتی خود هستید، می‌توانید از این راهکارها نیز بهره ببرید.

کتاب حاضر دربردارنده‌ی تمریناتی‌ست که برخی از آن‌ها نه تنها برای نوجوانان، بلکه برای بزرگسالان نیز کاربردی است؛ تمریناتی که انجام دادنشان بسیار آسان است و به دانش و تجربه‌ی پیشرفته‌ای نیاز ندارند. نکته‌ی جالبی که برای تمرینات کتاب خودشفقتی برای نوجوانان وجود دارد این است که هر کجا و در هر شرایطی که باشید می‌توانید آن‌ها را اجرا کنید.

امید است با مطالعه‌ی این کتاب یاد بگیرید که چطور به خودتان ایمان داشته باشید و با مهربانی و خودشفقتی، در شرایط متشنج و استرس‌زا نیز آرامش خود را حفظ کنید و همواره متمرکز بمانید.

نکوداشت‌های کتاب خودشفقتی برای نوجوانان:

- با توجه به نرخ بی‌سابقه‌ی استرس و مسائل مربوط به سلامت روانِ بزرگسالان در عصر حاضر، این کتابِ بسیار مفید برای افرادی است که در زمان مناسب بیشترین نیاز را به آن دارند. (کریستوفر ویلارد)

- در این دنیای پرتنش، افراد، به‌ویژه نوجوانان، ممکن است احساس سردرگمی، عدم ثبات و استرس کنند. با توجه به این شرایط، گرفتار شدن در امواج متلاطم خودانتقادی و مقایسه‌ی اجتماعی به‌سادگی اتفاق می‌افتد. این کتاب مانند یک ناجی به شما امکان می‌دهد کنترل زندگی خود را در دست بگیرید و همزمان، شادی، قدرت هیجانی و آسودگی بیشتری را در دنیای اجتماعی خود تجربه کنید. (مارک برتین)

- این کتاب پر از اطلاعات مفید، مطالعات موردیِ قوی و تمرین‌های عملی است. همچنین منبعی ارزشمند برای مدارس، والدین و هرکسی که علاقه‌مند به یادگیری این مطلب است که چگونه می‌توان با شفقت و مراقبت، زندگی سرشار از شادی را تجربه کرد. به‌خصوص مناسب افرادی است که هدفشان کمک به جوانان برای یادگیری مهارت‌هایی است تا آن‌ها بتوانند خودگویی‌های منفی و احساس‌های ناشی از مقایسه‌ی منفیِ خود، روابط دشوار، احساس متفاوت بودن، یا صرفاً نوجوان بودن را به سلامت پشت سر بگذارند. (دکتر جانیس ویتلاک)

کتاب خودشفقتی برای نوجوانان برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به نوجوانان یاد می‌دهد تا همواره خودشان را بپذیرند و در شرایط سخت و دشوار نیز بهترین دوست خود باشند. همچنین والدین، مربیان و مدارس نیز می‌توانند از اطلاعات کتاب حاضر بهره ببرند.

در بخشی از کتاب خودشفقتی برای نوجوانان می‌خوانیم:

جِیمی احساس تنهایی می‌کرد. والدینش در حال جدا شدن بودند. در نتیجه، اخیراً به همراه پدرش به شهر جدیدی نقل مکان کرده بود و در آن جا هیچ‌کس را نمی‌شناخت. جیمی شرایط بسیار بدی داشت. بیشتر وقتش را در اتاقش می‌گذراند و به دوستان مدرسه‌ی سابقش پیام می‌داد. این کار تأثیری بر حال و روزش نداشت، چون دوستانش باهم بیرون قرار می‌گذاشتند و خوش می‌گذراندند، اما او در آپارتمان با پدرش و نامزد جدید پدرش زندگی می‌کرد. کلاس‌ها در مدرسه‌ی جدیدش تماماً فرق داشت؛ نمراتش در حال افت کردن بود، چون نمی‌دانست چه اتفاقی در حال رخ‌دادن است و احساس سردرگمی می‌کرد. هرکدام از هم‌کلاسی‌هایش گروه‌های دوستی خود را داشتند و او عضو هیچ گروهی نبود، انگار همه از زمان کودکستان یکدیگر را می‌شناختند. از همه بدتر، به نظر می‌رسید کسی او را درک نمی‌کند و برایشان مهم نیست او در حال تحمل چه شرایطی است.

اغلب ممکن است احساس تنهایی کنید. هیچ‌کس شرایطی مشابه شما ندارد. ممکن است زیر هجوم احساس عدم‌امنیت و بی‌ارزشی قرار داشته باشید. گاهی به نظر می‌رسد همه چیز خوب پیش می‌رود و احساس شادی می‌کنید اما لحظه‌ی بعد، هق‌هق گریه می‌کنید و نمی‌دانید چرا!

این احساس تنهایی و مهم نبودن توسط رسانه‌های اجتماعی تشدید می‌شود. همان‌طور که می‌دانیم، افراد بهترین بخش خودشان را در رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌کنند، نه آن اتفاق‌های واقعی که هر روز تجربه می‌کنند. برداشتی که اغلب دریافت می‌کنید این است که زندگی دیگران فوق‌العاده است. آن‌ها مشکلی ندارند و زندگی‌شان افسانه‌وار در جاده‌ای صاف بدون حتی یک دست‌انداز کوچک پیش می‌رود. ممکن است نتیجه بگیرید واقعاً یک جای کارتان می‌لنگد. این‌که شما تنها آدمی هستید که چنین شرایط دشواری را می‌گذرانید.

ما در یک جامعه‌ی تصویر - محور (متأثر از رسانه‌ها) زندگی می‌کنیم که با تبلیغات و تلاش برای کسب سود هدایت می‌شود. دشوار است که در این دنیای مدرن احساس انزوا نکنیم. این واقعیت را نیز در نظر بگیرید که مقایسه‌ی اجتماعی دقیقاً آن چیزی است که ما به‌عنوانِ انسان انجام می‌دهیم و به طور خاص در سال‌های نوجوانی بسیار شایع است.

نتیجه‌ی نهایی: این احساس که ارزشمند نیستم، قد علم می‌کند. اغلب احساس حقارت می‌کنید و از همه مهم‌تر، مطمئنید تنها فردی هستید که چنین احساسی دارد. دیگران با هم و در کنار هم زندگی می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

قدردانی
پیش‌گفتار
پیش‌گفتار مترجمان
مقدمه: کنار گذاشتن منتقد درونی؛ سلام، خودشفقتی!
فصل 1: ذهن‌آگاهی یا چگونه شنیدن صدای حقیقی خود
فصل 2: هیجان‌های مشترک انسانی؛ تو تنها نیستی
فصل 3: مهربانی با خود با خودتان همانند یک دوست خوب رفتار کنید
فصل 4: یافتن شگفتی در امور کوچک و بی‌اهمیت
فصل 5: استرس مدرسه دیگر نمی‌تواند شما را از پا دربیاورد
فصل 6: رسانه‌های اجتماعی: چطور می‌توان از مقایسه‌ی خود با دیگران دست برداشت
فصل 7: مواجهه با روابط دشوار
فصل 8: صلح با تصویر شخصیِ خود
فصل 9: عبور از هویت اِل جی بی تی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودشفقتی برای نوجوانان: مهارت‌های ذهن آگاهی و کاهش رنج‌های درونی
نویسنده
مترجمعباس عبداللهی، آرزو ضاربی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۴
زبانفارسی
شابک978-622-281-051-1
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خودشفقتی برای نوجوانان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خودشفقتی برای نوجوانان

برای دریافت کتاب خودشفقتی برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.