معرفی و دانلود کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن

عکس جلد کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن

رابرت کیوساکی نویسنده‌ای برجسته و کارآفرینی موفق‌ در حوزه اقتصاد فردی در کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن، به شما نشان می‌دهد چگونه بدون خساست،‌ کلاهبرداری و یا نیاز به ازدواج با یک فرد ثروتمند، سرنوشت مالی خود را به بهترین شکل ممکن رقم بزنید.

درباره‌ی کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن:

همانطور که می‌دانید داشتن یک شغل پردرآمد، خانه‌ی بزرگ، اتومبیل‌های گران و مسافرت‌های پرهزینه نشان‌دهنده‌ی ثروت زیاد و یا باسواد بودن نیست بلکه دقیقا برعکس است! بسیاری از افراد با باز کردن حساب‌های قرعه‌کشی می‌خواهند به زندگی پر زرق و برق دست پیدا کنند، اما احتمال رسیدن به ثروت و برنده شدن در این قرعه‌کشی‌ها بسیار ناچیز است. همانطور که خانه‌ی بزرگ نشانه‌ی پولدار بودن نیست، یک گوشه نشستن و باز کردن حساب بانکی دارای قرعه‌کشی هم هزینه‌ای برای رسیدن به ثروت نخواهد بود!

برای رسیدن به ثروت راه‌های بسیار زیادی وجود دارد. برنده شدن در مسابقات و یا قرعه‌کشی تنها دو مثال است. شما قادر هستید با دزدی، کلاهبرداری، خساست و یا ازدواج با فردی پولدار، ثروتمند شوید. این روزها خیلی‌ها تمام هدفشان ازدواج با فردی پولدار است!! بدون شک هر کدام از این راه‌ها برای ثروتمند شدن هزینه‌ای دارد که همیشه با پول قابل سنجش نیست. حال منظور از هزینه‌ی پولدار شدن چیست؟ کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن (Rich dad’s guide to becoming rich without cutting up your credit cards) به این سؤال پاسخ می‌دهد.

برای مثال در مسابقات تلویزیونی و یا قرعه‌کشی تعداد زیادی از افراد دست خالی صحنه را ترک می‌کنند که این خود هزینه‌ای زیاد است. راه‌های بسیار زیادی برای پولدار شدن وجود دارد که اکثر مردم حاضر به پرداخت هزینه‌های آن نمی‌باشند. به همین خاطر تنها یک درصد از مردم جهان ثروتمند هستند. همان‌طور که پدر پولدار گفت: اکثر مردم دوست دارند پولدار شوند، اما دوست ندارند هزینه‌ی آن را بپردازند.

یکی از مهم‌ترین راه‌های پولدار شدن این است که هوش مالی خود را تقویت کنید و سواد مالیتان را بالا ببرید و در برابر خویش پاسخ‌گو باشید. وقتی در برابر خود پاسخگو شوید مسئولیت همه‌ی دستاوردها، نتایج، آموختن بی‌وقفه و تبدیل شدن به یک انسان بهتر را به گردن خواهید گرفت!

خب، منظور از این هزینه چیست؟ اگر روزی دلتان بخواهد هیکل یک ورزشکار حرفه‌ای را داشته باشید چه کاری انجام می‌دهید؟ اکثر شما خواهید گفت: «کتانی‌هایمان را می‌پوشیم، روزی 10 کیلومتر می‌دویم، روزی 3 ساعت به سالن بدن‌سازی می‌رویم و دور پیتزا را خط می‌کشیم.» منظور از هزینه، همین است.

کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر ارزشمند برای افرادی مناسب است که به دنبال پولدار شدن یک شبه نیستند و می‌خواهند با تلاش و کوشش به ثروت برسند.

رابرت کیوساکی را بیشتر بشناسیم:

او در هاوایی متولد شد. خانواده‌ی رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) از مدرسان برتر و برجسته‌ی مملکت بودند. رابرت بعد از به پایان رساندن دوران دبیرستان خود، در نیویورک ادامه تحصیل داد و بعد از فارغ‌التحصیلی به عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی به ویتنام نقل مکان کرد.

رابرت یکی از اقتصاددانان پیشرو و صاحب تئوری‌های نوآورانۀ اقتصادی در دنیا به شمار می‌رود. وی با نوشتن کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول افراد زیادی را جذب خود نمود.

جملات برگزیده‌ی کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن:

- اکثر مردم دوست دارند پولدار شوند، اما دوست ندارند هزینه‌ی آن را بپردازند. (پدر پولدار)
- بانک من تا به حال سراغ کارنامه‌ی مدرسه‌ام را نگرفته است. (پدر پولدار)
- باید تفاوت میان بدهی بد و بدهی خوب را بدانید. (پدر پولدار)

در بخشی از کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن می‌خوانیم:

زمانی که 15 سال داشتم به‌خاطر املای خیلی ضعیفم در درس زبان انگلیسی مردود شدم. درواقع باید بگویم معلم انگلیسی‌ام از چیزهایی که من می‌نوشتم خوشش نمی‌آمد. به همین راحتی مجبور شدم سال دوم دبیرستان را دوباره بخوانم.

از جهات بسیاری شرمنده و اندوهگین شدم. اول از همه این که پدرم رئیس آموزش‌وپرورش هاوایی بود و 40 مدرسه زیر نظر او قرار داشت. همه‌جا و در همه‌ی ادارات آموزش‌وپرورش و مدرسه‌ها با خنده و تمسخر می‌گفتند که پسر خود رئیس مردود شده است. دوم این‌که مردود شدن مساوی بود با همکلاس شدن من با خواهر کوچک‌ترِ خودم. به‌عبارت دیگر او پیشرفت می‌کرد و من پسرفت؛ و سوم این‌که دیگر نمی‌توانستم گواهینامه‌ی بازی در تیم فوتبال مدرسه که همه‌ی وجودم را وقف آن کرده بودم به‌دست بیاورم.

روزی که کارنامه‌ام را گرفته و نمره‌ام را در درس انگلیسی دیدم از خجالت به پشت ساختمان آزمایشگاه مدرسه رفتم تا تنهای تنها باشم. روی آسفالت سرد نشستم، زانوهایم را بغل کردم، به دیوار پشت سرم تکیه دادم و زدم زیر گریه. چند ماهی می‌شد که انتظار چنین نمره‌ی ضعیفی را داشتم ولی دیدن آن بر روی کاغذ باعث شد ناگهان آواری از غصه روی سرم فرو بریزد. بیش از یک ساعت در تنهایی خودم به‌سر بردم.

تنها چیزی که خوشحالم می‌کرد این بود که مایک، پسر پدر پولدار هم مردود شده بود. البته خوشحالی من صرفاً به‌خاطر مردودی او نبود بلکه از این خوشحال بودم که در این بدبختی یک شریک داشتم. دستم را برای او تکان دادم تا صبر کند و مسیر مدرسه تا خانه را با هم برویم. ولی او فقط سری تکان داد و همان‌طور به راه خودش ادامه داد.

آن شب بعد از این که خواهر و برادرم خوابیدند موضوع مردود شدن در سال دوم دبیرستان را با پدر و مادرم در میان گذاشتم. آن زمان طبق نظام آموزشی ما، هر کسی نمی‌توانست از درس‌های زبان انگلیسی و تعلیمات اجتماعی نمره‌ی قبولی بگیرد، کلاً مردود شده و باید یک سال درجا می‌زد. آن‌ها هم با این که انتظار چنین اخباری را داشتند باز هم پذیرفتن این واقعیت برایشان دشوار بود.

پدرم آرام نشسته بود و به من خیره شده بود. ولی موضوع برای مادرم خیلی سخت‌تر بود. می‌توانستم غصه و خشم را به‌طور هم‌زمان در چهره‌اش ببینم. بالاخره مادرم رو به پدرم کرد و گفت: «حالا چه می‌شود؟ باید یک سال درجا بزند؟»

پدرم در پاسخ فقط گفت: «قانون همین است. باید موضوع را پیگیری کنم.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: هزینه‌ی پولدار شدن شدن چیست؟
فصل دوم: هزینه یک اشتباه چیست؟
فصل سوم: هزینه تحصیلات چیست؟
فصل چهارم: هزینه‌ی دور انداختن کارت‌های اعتباری چیست؟
فصل پنجم: برای رهایی از بدهی بد، چه بهایی باید پرداخت؟
فصل ششم: هزینه‌ی ایجاد تغییر چیست؟
جمع‌بندی
نکته‌ی پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن
نویسنده
مترجمشیرین پرورش، سید علیرضا گشتائی
ناشر چاپیانتشارات آسمان کبود
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۱
زبانفارسی
شابک978-622-6618-01-4
موضوع کتابکتاب‌های مالی و بیمه
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن

مهدی غدیرزاده
۱۴۰۰/۴/۲۸
کتاب بسیار پر نکته است که پیشنهاد میکنم مطالعه کنید یکی از نکات که برای من جلب توجه کرد هر چیزی که می‌خواهیم به دست آوریم باید هزینه‌ای برای آن انجام دهیم و سئوالی که از خود انجام می‌دهیم این است که حاضر به پرداخت این هزینه هستیم یا نه
ahmad sbaghy
۱۴۰۰/۱۲/۹
تقریبا تکراری بود، حرف اصلیش مثله پدر پولدار پدر بی پول بود.
اسماعیل توشه اصل
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
این کتاب دیدگاه ادم رو نسبت یه امور مالی اصلاح میکنه.. کتاب خوبیه
رادمان ارشادی
۱۴۰۰/۷/۸
یه کتابی که خوندنش واجبه و بسیار نکات مفید کلیدی داره 👌🏻
آزاد پاشازاده
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
یک کتاب عالی عالی. توصیه میکنم که خونده بشه
علی بی خسته
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
مفید و سازنده به شرط عمل
حکیمه ابراهیمی
۱۴۰۰/۹/۲۹
عالی بود چیزهای زیادی یاد گرفتم
مهرداد اذرطوس
۱۴۰۰/۷/۲۹
عالی هست کنابش حتما توصیه میکنم بخونید
حمیدرضا سرمست
۱۴۰۰/۳/۲۳
عالی بود لذت بردم
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن

برای دریافت کتاب راهنمایی پدر پولدار برای پولدار شدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.