معرفی و دانلود کتاب اعترافات یک جاسوس

عکس جلد کتاب اعترافات یک جاسوس
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اعترافات یک جاسوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اعترافات یک جاسوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اعترافات یک جاسوس

کتاب اعترافات یک جاسوس نوشته‌ی الیزابت وین، از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز، جوایز بسیاری را کسب کرده است و داستانی هیجان‌انگیز از تاریک‌ترین روزهای جنگ جهانی دوم را شرح می‌دهد. دو دختر از سیستم جاسوسی انگلستان ماموریت مهمی را برعهده‌ می‌گیرند، اما هواپیمایشان در خاک تحت اشغال دشمن سقوط می‌کند و هر کدام سرنوشت متفاوتی می‌یابند.

درباره‌ی کتاب اعترافات یک جاسوس:

رمان جذاب و خواندنی اعترافات یک جاسوس (Code Name Verity) ماجرایی را بازگو می‌کند که در دل جنگ جهانی دوم و در سال 1943 رخ می‌دهد. در تاریخ 11 اکتبر هواپیمای جاسوسی انگلستان در خاک فرانسه سقوط می‌کند، در این تاریخ فرانسه تحت اشغال نیروهای نازی است و این موضوع ابعاد دلهره‌انگیزتری به ماجرا می‌دهد. مسافر و خلبان دوستان نزدیکی هستند اما تنها یکی از دخترها شانس زنده ماندن دارد. مدی خلبان این هواپیماست که تحت نظارت سرویس جاسوسی انگلستان فعالیت دارد و دیگری وریتی است که به عنوان جاسوس باید اطلاعات مهمی را در کشور فرانسه بیابد. وریتی که قصد دارد تحت هر شرایطی ماموریت خود را به انجام برساند، زنده می‌ماند و با چتر نجات از هواپیما خارج می‌شود اما توسط گشتاپو دستگیر می‌شود. او دیگر مطمئن است که هیچ شانسی ندارد؛ جاسوسی اسیرشده در خاک دشمن مانند کابوسی است که در آن به سر می‌برد. بازجویان نازی به او فرصت یک انتخاب ساده را می‌دهند: فاش کردن مأموریت خود یا اعدامی سخت.

وریتی نیز می‌پذیرد اعتراف‌نامه‌ای بنویسد اما در این اعتراف تلاش می‌کند اسرار ماموریت خود را لو ندهد، برای همین از زندگی خود و گذشته‌اش می‌‌نویسند. او از مدی می‌گوید و ماجرای آشنایی و دوستی‌شان را شرح می‌دهد و دلایل خود را برای ترک دوست خلبانش عنوان می‌کند. این دختر جوان برای زندگی خود می‌جنگد و ضمن مرور خاطرات با ایثار، شکست، امیدها و ناامیدی‌هایی روبرو می‌شود که از سر گذرانده است، اما آیا مطرح کردن چنین اطلاعاتی برای نجات از دست دشمن کافی است؟

یکی دیگر از جذابیت‌های این رمان خواندنی نوع روایت آن است؛ کتاب اعترافات یک جاسوس دو راوی دارد و این دو دوست هر کدام ماجراهایی را که از سر می‌گذرانند، برایتان شرح می‌دهند. الیزابت وین (Elizabeth Wein) با قلم زیبای خود و دستمایه‌ قرار دادن وقایع تاریخی داستانی زیبا و به یاد ماندنی از دوستی، ایثار و فداکاری در اختیارتان قرار می‌دهد و در شخصیت‌پردازی به حدی قدرتمند عمل می‌کند که شما را بدون هیچ تردیدی با خود همراه می‌سازد.

افتخارات کتاب اعترافات یک جاسوس:

- نامزد جایزه آگاتاکریستی برای کتاب نوجوان سال 2012
- برنده جایزه ادگار برای بهترین کتاب نوجوان سال 2013
- نامزد جایزه Michael L. Printz سال 2016
- نامزد بهترین کتاب نوجوان Rhode Island سال 2014
- نامزد جایزه کتاب نوجوان Milwaukee County سال 2013
- بهترین داستان Boston Globe-Horn سال 2012
- نامزد جایزه The Inky سال 2013
- نامزد جایزه لینکن سال 2015
- نامزد جایزه کتاب کودکان اسکاتلند برای خوانندگان قدیمی سال 2012
- نامزد جایزه کتاب نوجوان شمال شرق سال 2012
- نامزد بهترین کتاب نوجوان از سوی کاربران گودریدز
- نامزد مدال کارنگی سال 2013
- لیست کوتاه جوایز Inky برای جوهر نقره‌ای سال 2013
- برنده جایزه printz honor سال 2013
- از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز

نکوداشت‌های کتاب اعترافات یک جاسوس:

- یکی از هوشمندانه‌ترین و بهترین رمان‌های سال. (نانسی پِرل، اِن‌پی‌آر)

- این ماجرای حیرت‌انگیزِ رفاقت و حقیقت، بال درمی‌آورد و در قلبتان اوج می‌گیرد. (لوری هالس اندرسون، نویسندۀپرفروش نیویورک‌تایمز)

- از آن کتاب‌هایی است که مرا به یاد لذت‌های خواندن انداخت. حظ و رضایت محضی که از خواندن یک کتاب عالی تجربه می‌کنی؛ یک‌جورهایی مثل هری پاتر قدرتمند است. این را هم یادم انداخت که چرا عاشق نوشتن در ژانر نوجوان هستم، به خاطر شیوه‌ای ارائۀ درون‌مایۀ قهرمانی، تراژدی و پیوندهای دوستی و عشق در این ژانر. هم ویرانگر است، هم حقیقی، هم شگفت‌انگیز. (ملیسا د لا کروز، نویسندۀ پرفروش نیویورک‌تایمز)

- در وهلۀ اول، کتابی دلهره‌آور است و البته خیلی چیزهای دیگر، یک رویاپردازیِ بی‌نظیر و رمانتیک دربارۀپرواز و دوستی و شجاعت و دل‌شکستگی. می‌توانید اعترافات یک جاسوس را بخوانید و تمام کنید اما هرگز نمی‌توانید از فکر کردن به آن دست بردارید. (لِو گروسمن، نویسندۀ پرفروش نیویورک‌تایمز)

- کتاب را که بستم حس می‌کردم با آدم‌هایی واقعی آشنا شدم که هرگز فراموش نخواهم کرد. شخصیت‌های اعترافات یک جاسوس نه تنها در ذهنم مانده‌اند، بلکه تسخیرم کرده‌اند. هرچقدر که این کتاب را پیشنهاد بدهم باز هم کم است. (مگی استیف‌واتر، نویسندۀ پرفروش نیویورک‌تایمز)

به‌راستی حیرت‌آور است. به عمق وجودت رخنه می‌کند و آن‌جا می‌ماند. (مورین جانسون، نویسندۀ پرفروش نیویورک‌تایمز)

خواندن جواهری مثل این کتاب یک‌جورهایی مثل عاشق‌بودن است. من عاشق این دختران شجاع، شجاع و عجیب و غریب شدم. کتاب‌های زیادی نیستند که غافلگیرم می‌کنند، کتاب‌های کمتری به گریه‌ام می‌اندازند، اما این یکی مرا به هق‌هق انداخت و باعث شد اشک‌هایم فوران کنند. (گِیل فورمن، نویسندۀپرفروش نیویورک تایمز)

- این کتاب به‌یادماندنی با ذهنم بازی کرد و بعد قلبم را از هم درید. (نانسی ورلین، نویسندۀپرفروش نیویورک تایمز)

- به‌واقع درخشان! رمانی حیرت‌انگیز با روایتی حیرت‌انگیز یکی از اندک کتاب‌هایی که پس از پایانِ خواندنش فوراً به صفحۀ اول برگشتم تا دوباره خواندنش را از سر بگیرم. (بث رِویس، نویسندۀپرفروش نیویورک تایمز)

- اعترافات یک جاسوس، کتابی دهشتناک و به طور کلی باورپذیر، من را ویران کرد. این کتاب به اندازۀ رفاقتی که در آن توصیف شده غیرمنتظره، زیبا و سرسخت است. بی‌رحمیِ داستان یک‌جورهایی مأنوس است. توصیف قهرمانی‌ها آن‌قدر واقعی و زنده است که انگار شخصیت‌ها خارج از صفحات کتاب هم زنده‌اند. دلت می‌خواهد آن‌ها را به خودت بچسبانی تا شاید بتوانی صحیح و سالم نگهشان داری و قلبت می‌شکند وقتی می‌فهمی چنین کاری از تو برنمی‌آید. (لی باردوگو، نویسندۀ پرفروش نیویورک تایمز)

- درون‌مایۀ امید، دوستی و مصمم‌بودن، حتی در غیرممکن‌ترین موقعیت‌ها برای تمام خوانندگان ملموس و قابل‌ درک است. (VOYA)

- اعترافات یک جاسوس یکی از آن اتفاقات نادر است: یک داستان ماجراجویی هیجان‌انگیز و تأثیرگذار زنانه. (گاردین)

الیزابت وین را بیشتر بشناسیم:

او با نام کامل الیزابت ای. وین در سال 1964 به دنیا آمد و به خاطر نوشتن داستان‌های تاریخی به شهرت رسید. این نویسنده تابعیت کشورهای آمریکا و انگلیس را دارد و در پنج کتاب نخست خود داستان‌های شاه آرتور را روایت می‌کند. او در جوانی برای ادامه تحصیل به دانشگاه ییل رفت. الیزابت هفت سال از عمر خود را برای دکترای فولکلور در دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا گذراند. این نویسنده در سال 1991 با همسر خود آشنا شد و از سال 2000 در اسکاتلند زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب اعترافات یک جاسوس می‌خوانیم:

شاید خبر نداشته باشید که یهودی‌های زیادی در منچستر و حومه‌های پر از دود و دَمش زندگی می‌کنند و کسی هم با این مسئله مشکلی ندارد. خب البته شاید چندتا فاشیست احمق مشکل داشته باشند، ولی فکر کنم متوجه منظورم شده باشید. این یهودی‌ها اهل روسیه و لهستان و بعدها رومانی و اتریش بودند؛ تمام اروپای شرقی، در سرتاسر قرن نوزدهم. از قضا موتورسیکلت‌فروشی‌ای که مشتری‌هایش مورد بحث بودند، فروشگاهی بود که بابابزرگ مدی سی سال اداره‌اش کرده بود.

پول خوبی هم ازش درمی‌آورد، آن‌قدر خوب که بتواند زندگی راحتی برای مامان‌بزرگ شیک‌وپیک مدی جور کند، همان زندگی‌ای که بهش عادت داشت. آن‌ها در حاشیۀشهر، توی خانۀبزرگی در گرُوْگرین زندگی می‌کنند و باغبان دارند. کارگری هم هر روز برای نظافت به خانه‌شان می‌رود. به هر حال، وقتی این اراذل شروع کردند به مزخرف گفتن دربارۀمغازۀبابابزرگ مدی، مدیِ بی‌فکر شمشیرش را از رو بست و گفت: «هر کدوم تنهایی فکر کردین یا از هم کمک گرفتین؟»

پسرها موتور را هُل دادند. مدی هم با موتورسیکلت نقش زمین شد، چون قلدری کار مورد علاقۀفاشیست‌های احمق است.

توی آن خیابان شلوغ، سروصدای اعتراض مردم بالا رفت و گردن‌کلفت‌ها دوباره خندیدند و راهشان را کشیدند و رفتند. مدی هنوز صدای خندۀزمخت و تودماغیِ آن یارو را می‌شنید، حتی حالا که پشتش را بهش کرده و رفته بود و دیگر نمی‌شد لابه‌لای جمعیت تشخیصش داد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ ناشر:
بخش اول: وِریتی
اُرمه 43/11/8 JB - S
انواع هواپیما
کمی پشتیبانی بریتانیایی برای یهودستیزی
موقعیت مکانی پروازگاه‌های بریتانیایی
اُرمه 43/11/9 S JB
گارد هوایی غیرنظامی (یک نمای کلی)
بعضی از فعالیت‌های نیروی هوایی امدادی زنان
تلفن‌چی
اُپراتور رادیو
نخودی
شاخۀ ارتباطات
اُرمه 43/11/10 S JB
اُرمه 43/11/11 S JB
اُرمه 43/11/16 S JB
اُرمه 43/11/17 S JB
اُرمه 43/11/18 S JB
اُرمه 43/11/20 S JB
اُرمه 43/11/21 S JB
اُرمه 43/11/22 S JB
مأموریت‌های ویژۀ نیروی هوایی، چند عملیات بین کشوری
اُرمه 43/11/23 S JB
اُرمه 43/11/24 S JB
اُرمه 43/11/25 S JB
اُرمه 43/11/28 S JB
بخش دوم: کیتی هاوک
سخن نویسنده
یک کتاب‌شناسی مختصر
نویسندگان و منتقدانی که اعترافات یک جاسوس را تحسین کرده‌اند:

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اعترافات یک جاسوس
نویسنده
مترجمنیلوفر امن زاده
ناشر چاپیانتشارات خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۶۵
زبانفارسی
شابک978-622-95323-0-0
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اعترافات یک جاسوس

محمد امیری
۱۴۰۱/۲/۹
این کتاب نشون میده انسان در هر شرایطی که باشه میتونه یک قهرمان باشه یا یک بازنده ممکنه باخوندن اول وکتاب بگیم شخصیت داستان خیلی آدم خائنیه ولی ما باید خودمون رو در شرایطی که اون قرار داره بزاریم و ببینیم میتونیم تحت اون فشار و شکنجه سرپا بمونیم یا ماهم می‌شکنیم
maryam nazemi
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
کتاب جذابی است و حتی ممکن است همه این حوادث واقعا اتفاق افتاده باشد ولی قلم دست طرف پیروز است و الان خودشون تو همه جای دنیا ازین بدترشو سر هرکسی باهاشون مخالفه میارن
حمید انواری
۱۴۰۱/۶/۱۰
کتاب بسیار عالی است، مطالعه این کتاب رابه همه علاقه مندان به مطالعه رمان توصیه مینمایم
پری پارسا
۱۴۰۰/۲/۱۳
من انتظارم از این کتاب بیشتر بود. توضیحات اضافه کمی کسل کننده بود.
در مجموع بد نبود
امیر حمزه
۱۴۰۰/۲/۱۴
ماشالله جاسوس‌های نفوذی کشورمون رو توجیببش میزاره
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب اعترافات یک جاسوس

برای دریافت کتاب اعترافات یک جاسوس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.