معرفی و دانلود کتاب دوشیزگان

عکس جلد کتاب دوشیزگان
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دوشیزگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوشیزگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوشیزگان

روایتی هولناک از قتلی مرموز در دانشگاه کمبریج... الکس مایکلیدیس در کتاب دوشیزگان، قصه‌ی درمانگری را روایت می‌کند که درگیر یک پرونده جنایی و خطرناک می‌شود و راز یک انجمن مخفی را کشف می‌کند. این رمان پرفروش نیویورک تایمز توانسته عنوان بهترین کتاب جنایی - معمایی وبسایت آمازون را کسب کند.

درباره کتاب دوشیزگان:

هیچکس فکرش را نمی‌کند که یک روز خبر قتل دختری دانشجو را در دانشگاه معتبر کمبریج انگلستان بشنود. اما ماریانا، درمانگر باتجربه و باهوش کتاب دوشیزگان (The Maidens) به واسطه خواهرزاده‌اش درگیر یک ماجرای معمایی و خطرناک می‌شود و قصه‌ی کشته شدن دختری دانشجو را می‌شنود.

چیزی که ماجرا را عجیب‌تر می‌کند، آن است که ردپای ادوارد فوسکا، استاد تراژدی‌های یونان دانشگاه کمبریج به این پرونده‌ی قتل باز می‌شود. مردی جذاب و کاریزماتیک که مدام مورد تحسین دیگران قرار می‌گیرد و هیچکس فکرش را نمی‌کند که او نقشی در این ماجرا داشته باشد.

اما ماریانا که از شم خوبی برخوردار است و به‌واسطه‌ی سال‌ها کارِ درمان، از پیچیدگی‌های روان انسان‌ خبر دارد، کم‌کم متوجه می‌شود که ادوارد انجمنی مخفی به نام «دوشیزگان» را مدیریت می‌کند که تنها برخی از دانشجویان ویژه استاد در آن عضویت دارند و از قضا، مقتول نیز عضو این انجمن بوده است.

سرانجام ماریانا که خود زمانی دانشجوی این دانشگاه بوده، به سرعت این مرد مرموز مشکوک می‌شود و پی می‌برد که در پس معماری زیبا و کهن دانشگاه و سنت‌های باستانی رایج در آنجا، چیزی شوم پنهان شده است. او گمان می‌کند که ادوارد قاتل است اما نمی‌داند که چرا یک استاد باید شاگردانش را به چنین طرز ترسناکی به قتل برساند؟ آیا این درمانگر باتجربه موفق به کشف این راز می‌شود؟

جوایز و افتخارات کتاب دوشیزگان:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- بهترین کتاب سال 2021 به انتخاب Barnes and Nobel
- نامزد بهترین کتاب معمایی و جنایی گودریدز در سال 2021
- از بهترین کتاب‌های معمایی، جنایی و رازآلود وبسایت آمازون

نکوداشت‌های کتاب دوشیزگان:

- درون‌مایه‌ای فریبنده و عناصری که نمی‌توان در برابرشان مقاومت‌ کرد. (نیویورک‌تایمز)
- طرفداران کتاب بیمار خاموش، عاشق این کتاب خواهند شد... (ریلی سِیگر)
- مایکلیدیس اسطوره‌شناسی و جنایت را طوری درهم می‌آمیزد که به کتابی تبدیل می‌شود که نمی‌شود آن را کنارش گذاشت. (اپرا دیلی)
- مایکلیدیس اثبات کرده است که می‌تواند یکی از اثرگذارترین و خوش‌خوان‌ترین نویسندگان جنایی جهان شود. (Book reporter)

کتاب دوشیزگان برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسی که دوست دارد طعم هیجان را بچشد و قصه‌ای جذاب و رازآلود را بخواند، رمان دوشیزگان یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود.

با الکس مایکلیدیس بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده انگلیسی در سال 1977 و در قبرس به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در رشته ادبیات انگلیسی و در دانشگاه کمبریج ادامه داد و پس از آن در رشته فیلمنامه‌نویسی فارغ‌التحصیل شد. وی در سال‌های 2013 و 2018 دو فیلم‌نامه سینمایی نوشت و از همین طریق موفق شد در بین مردم به‌عنوان فیلمنامه‌نویس موفقی شناخته شود.

نخستین رمان الکس مایکلیدیس (Alex Michaelides) بیمار خاموش بود که در سال 2019 آن را منتشر کرد. این اثر پس از مدتی با استقبال زیادی از جانب مخاطبان مواجه شد و موفقیت زیادی به دست آورد.

در بخشی از کتاب دوشیزگان می‌خوانیم:

با وجود مخالفت ماریانا، اصرار داشت چمدانش را حمل کند.

«این کاری است که ما در اینجا انجام می‌دهیم. خودتان می‌دانید. سنت کریستوفر جایی است که زمان در آن متوقف شده.» به ماریانا لبخند زد. به نظر مطمئن و آرام‌بخش می‌آمد، با تمام رفتارهای بزرگ‌منشانه که تا جایی که ماریانا به یاد داشت و برای تمام کارکنان خدماتی این دانشکده صدق می‌کرد و گویا هنوز وجود داشت. بدون آنها، ارائه‌ی سرویس‌های هر روزه خیلی زودتر از این از هم می‌پاشید.

ماریانا پشت سر موریس وارد اتاقی در تالار گابریل شد. این همان محوطه‌ای بود که در زمان دانشجویی در سال آخر در آن جا زندگی می‌کرد. در حین عبور به راه‌پله‌ی قدیمی‌اش نگاه کرد، به پله‌های سنگی‌اش که سباستین میلیونها بار از آن‌ها بالا و پایین رفته بود.

پشت سر موریس به کنج محوطه رسید، به برجکی هشت‌ضلعی که از سنگ گرانیتی درست شده بود و در راه‌پله‌ی مشرف به اتاق‌های مهمان در دانشکده ساخته شده بود. داخل رفتند و از پله‌های مدور با روکش چوب بلوط بالا رفتند و به طبقه‌ی دوم رسیدند. موریس قفل و در اتاق را باز کرد و کلید را به ماریانا داد.

«بفرمایید خانم.»
«ممنونم.»

وارد اتاق شد و نگاهی به اطراف انداخت. اتاق کوچکی بود با پنجرهای تورفته، شومینه، با چهار تخت از چوب بلوط با پایه‌های عصایی به رنگ کهربا. سایبان و پردهی تخت‌ها که به دورشان بسته شده بود، از جنس چیت گلدار بود. ماریانا با خود فکر کرد کمی خفه‌کننده‌اند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوشیزگان
نویسنده
مترجممریم حسین نژاد
ناشر چاپینشر سنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات351
زبانفارسی
شابک978-622-7383-18-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوشیزگان

E.Am
۱۴۰۱/۶/۲۷
(شاید کمی خطر اسپویل)
بنظرم چیزی که رمان‌های جنایی رو جذاب میکنه اینه که اول خواننده رو گیج میکنه و حس کنجکاوی رو درش ایجاد میکنه، بعد طوری پیش بره که خواننده فکر کنه به نتیجه رسیده ولی بعد شوکه میشه و همه چیز غیرقابل پیش بینی میشه تا لحظه اخر داستان که اوج داستانهای جنایی هست. حالا اگر یه انتهای
کمی باز هم اخر داستان وجود داشته باشه، یک چیز کوچک که در ذهن خواننده بدون جواب باقی بمونه، اگر درست و بجا باشه جذابیت رومان رو بیشتر میکنه. توی این رمان نویسنده خیلی تلاش کرده موضوع رو مبهم و حساس نشون بده ولی بنظرم شخصیتهای اضافی در داستان وجود داشتند (مثل هنری، تا جایی که در قسمت اول داستان میموند اشکالی نداشت ولی حضورش و نقشش توی دانشگاه و باقی قضایا بی معنی بود). همچنین تلاش شده بود از سمبل‌ها و نشانه ها (مثل دیدن قو. یا اینکه فرد هم همان زمان که سباستین مرد در جزیره بوده و...) برای رازآلود کردن داستان استفاده بشه ولی بی فایده بود چون توضیح دلنشینی برای درستی نشانه‌ها ارائه نشد. علاوه بر اون انتهای داستان در جای اشتباهی باز میمونه، لحظه‌ای این اتفاق می‌افته که اوج تاثیرگذاری بر مخاطب نیست، انگار نویسنده فقط با بی توجهی نوشتن را تمام کرده! من واقعا اولش فکر کردم کتاب نصفه دانلود شده: |
البته فکر میکنم از اونجا که کتاب ترجمه شده، نمیشه با قطعیت راجع به نویسنده و داستانش نظری داد.
Xahra6
۱۴۰۱/۶/۱۳
بدون اسپویل
احتمالا اکثر خواننده‌های این کتاب، بیمار خاموش رو از همین نویسنده خوندن و دلیل آشناییشون با این کتاب هم همین بوده. اما بنده بیمار خاموش رو هنوز مطالعه نکردم و اومدم سراغ دوشیزگانِ الکس مایکلیدیس. و قطعا قضاوتم از این رمان در شرایطی که بیمار خاموش رو خونده بودم متفاوت تر بود بدلیل که سه
مقایسه‌ای ناخودآگاه صورت می‌گرفت.
قصه بخش داره، بخش اول با کودکی و جوانی ماریانا و روحیه‌اش آشنا می‌شیم تاحدودی.
بخش دوم ماجرا آغاز می‌شه و قصه کلید می‌خوره (که این خودش می‌تونه یه نقد باشه چرا که اگر واقعا قلم نویسنده در بخش اول قوی و گیرا نبود، صبر خواننده سر میومد)، و بخش سوم اوج داستان هست اونجا که دیگه نمی‌تونی سرتو بخارونی. و البته 20 صفحه آخر بخش سوم یعنی پایان بندی داستان که احتمال 90 درصد همزمان با کاراکتر اصلی (ماریانا) همونقد شوکه می‌شی. (البته با پایان بندیش مشکل داشتم)
خود قصه راجع به زنی میانسال (37 ساله) و رنجور بخاطر از دست دادن همسرش سباستین هست که تراپیست گروهیه و با تماسی از طرف خواهرزادش زویی از کمبریج ماجرا شروع می‌شه (بخش دوم کتاب) و..... حال و هوای کتاب حول الهه و افسانه‌های یونانی می‌چرخه و اگر طرفدار نمایشنامه‌ها و اساطیر یونانی هستید و اطلاعاتتون خوبه واقعا کتاب براتون دل پذیر تر می‌شه و اگر نیستید مثل من باز هم پی نوشت‌ها عالی هستن و سوالی نمی‌مونه براتون (در واقع چیدمان داستان و حتی بخش جنایی داستان تشبیهات زیاد و ارتباطات زیادی با الهه‌های یونان برقرار می‌کنه). یادمه وقتی کتابو شروع کردم چند هفته بعدش که حوصلم سر رفته بود اومدم سراغش و خب اواخر بخش اول که ماریانا به گروه روان درمانیش می‌پردازه تازه برام قصه رنگ و بو گرفت. این کتاب از اونجا که عمق روانشناختی زیادی
مژگان ...
۱۴۰۱/۶/۱۴
این کتاب خیلی از افسانه‌ها و داستانهای قدیمی یونان رو دربر میگیره و به دلیل عدم شناخت این داستانها حداقل برای من باعث خستگی مخاطب میشه و تعدد اسامی این روند رو تسریع میکنه، از لحاظ داستانی برای اینکه آخر داستان به نوعی غافلگیر کننده باشه شخصیتها مخصوصا زویی زیاد بهش پرداخته نمیشه و یه سری از که مهم شخصیتها اصلا نیستن زیاد راجبشون مطلب نوشته میشه و درنهایت داستان مخاطب متوجه بی اهمیت بودن قسمتهای زیادی از داستان میشه دلیل یه سری از اتفاقها هم کلا بیجواب میمونه مثل ملاقات موریس با سرنا، یا کسی که درسایه ماریانا رو دنبال میکنه وغیره که کلا باز هم حس تلف شدن وقت داستان رو به مخاطب القا میکنه، خیلی روند کندی داره و فقط آخر کتاب خیلی سریع پیش میره، و چون غافلگیری پایان داستان کلی سوال بیجواب تو ذهن مخاطب میزاره زیاد جالبش نمیکنه، درکل برای افرادی که رمان زیاد میخونن میتونه به نوعی خوب باشه
پونه
۱۴۰۱/۵/۱۶
دیوانه‌وار، بعد روان‌شناسی، به ویژه روان‌پریشی کتاب را خیلی دوست داشتم، معمای جالبی بود، یک حقه ساده، پیچیده وعمیق، من همیشه داستان‌ ادم‌های روانپریش را دوست داشته‌ام، ولی هرگز ادمی که به جنون برسد را در هیچ داستانی ملاقات نکرده بودم، این دیوانگی‌ست، حس دلسوزی و تاسف، و شاید حسی که نمی‌دانم چیست، و یک داستان عاشقانه یک روان‌درمانگر و تعدای روانپریش، به عبارتی یک روان‌درمانگر با ادم‌هایی که همه روان‌پریش‌اند و شاید... شاید همه روان‌پریش‌اند، داستان تاثیر کودکی، داستان چیز‌ها و احساساتی که به تازگی حقیقت‌شان را در کتاب خواندم، می‌خواهم از فلسفه و الهه‌های یونان بیشتر بدانم، شاید لازم باشد کمی بیشتر حول احساساتم وحقیقت‌شان بیندیشم، گذشته از این که من این کتاب را یک کتاب جنایی می‌دانم، به نظرم بیشتر یک داستان حول روان انسان است، از جنسی دوست‌داشتنی و جذاب، دلهره‌اور نبود، داستان سرشار از سادگی و خلاقیت است، همان خلاقیت و ظریف‌کاری که یک هنرمند را به اوج موفقیت می‌رساند و اثر هنری بی‌بدیلی می‌سازد، و در اخر از کتابراه تشکر می‌کنم.
یادم رفت بگم؛ حالات انسانی و افکار و احساسات و این چیزا رو خیلی عالی توصیف کرده.
sadaf khd
۱۴۰۱/۵/۳۱
اولین کتابی که ازین نویسنده خوندم بیمار خاموش بود که میتونم‌ بگم دوستش داشتم کشش لازم‌رو داشت و از لحاظ روانشناختی و معمایی و غافلگیری خوب بود آخرش خیلی غافلگیر کننده بود برای همین حدس میزدم این کتاب هم همونطور باشه یعنی تا حدودی حدسم‌درست بود و آخرش حسابی غافلگیر میکنه آدمو ولی به اندازه کتاب قبلی برام هیجان انگیز و پر کشش نبود و آخرش هم تقریبا نصفه تموم میشه با همه‌ی اینها به نظرم کتاب جنایی روانشناختی خوبی بود یه چیزی که راجع به این نویسنده دوست دارم و در این دو کتاب ازش دیدم اهمیت تجارب کودکی و تاثیراتی که محیط و خانواده کودک در اون زمان روی کودک میذاره رو به شدت تاکید میکنه داخل کتاباش یعنی تمام شخصیت‌ها چه خوب چه بد این مشکلات رو در کودکی داشتن و تا بزرگسالی دارن باهاش دست پنجه نرم میکنن که بنظرم از نقاط مثبت و قوی کتابه به هر پیشنهاد میکنم‌بخونید خالی از لطف نیست
سارینا دهدشتی
۱۴۰۱/۵/۱۷
سلام و درود
کتاب دوشیزگان، کتابی معمایی، جادویی و درعین سادگی سرشار از ابهامه.
باین معنی که من در طول خواندن کتاب متوجه بودم که نظر ماریانا نسبت به دکتر فوسکا سوءظن هست، اما باز هم ادوارد فوسکا کاملا بیگناه بنظر نمیرسید.
انجمن دوشیزگان بسیار سری و کمی ترسناک هستن.
ذهنیت درمانگر‌ها و توانایی
تشخیصشون برام جذاب بود.
همچنین مشتاق شدم بدونم شیوه درمان گروهی در واقعیت به چه شکله و مبتنی برچه قواعدی هست.
آخر داستان برام خوب بود، ولی ناراحت کننده. ضربه روحی و روانی وارد شده به زویی، شخصیت غلط سباستین و...
اما شخصیت فرد برام دلنشین بود.
اتفاقاتی که در کتاب رخ داد، غافلگیر کننده بود تاحدی.
مثلا دیدگاهی که در ابتدا به موریس پیدا کردم، با شخصیتی که ازش رو شد.
در کل برای علاقمندان باین مدل کتاب‌ها بنظرم کتاب خوبیه.
ممنون از عوامل خوب کتابراه
Amir Reza
۱۴۰۱/۷/۲۵
خب باز هم این نویسنده‌ی عزیز کتابی رو در ژانر جنایی- معمایی نوشته که موفق شده عنوان بهترین کتاب در این ژانر رو از سایت آمازون کسب کنه، ولی....
ولی خی بنظر من این کتاب مثل کتاب قبلیش نتونسته اون هیجان و غیرقابل پیش‌بینی بودنِ 'بیمار خاموش' رو در بیاره... حالا چه به لحاظ توالیِ خط داستان، چه در با
رابطه لحظاتی که غافلگیر کننده باشه در عین باورپذیر بودن!... و همینطور نشانه‌هایی که برامون می‌ذاره که جزو عناصری هست که در این سبک استفاده میشه به این خاطر که به خواننده سرنخ‌هایی رو ارائه بده، اکثرشون بی ربط به خط داستان بنظر میان!
در هر حال اصولا کتاب‌هایی در این سبک و ژانر باعث میشه ساعاتی تخیل و ذهنمون به چالش کشیده بشه.
.
خسته نباشید می‌گم به تیم قوی و دوس داشتنیِ 'کتابراه' 🌱🙏
سارا قراچرلو
۱۴۰۲/۱/۱۱
خیلی دوست داشتنی بود در جایی از کتاب دو اثر از این نویسنده توسط شخصیت روث که درمانگر و استاد تیو در کتاب بیمار خاموش بود و درمانگر و استاد ماریانا در این کتاب بود پیوند خورده بود که برایم این کار نویسنده جالب بود کتاب در ژانر معمایی و جنایی بود و درست مثل کتاب بیمار خاموش در ۵۰ صفحه آخر کتاب شدم و غافلگیر کتاب هیجان انگیزی بود ۳۵۰ صفحه رو در یک روز خواندم فقط از ماریانا که خود درمانگر بود بعید بود چنان بازی بخورد و تمام زندگیش دروغ و فریب باشد در کل کتاب نثر روانی داشت مشابهت زیادی یا کتاب بیمار خاموش داشت مثل استفاده از الهه‌ها وداستان‌های یونانی و غافلگیر کنندگی در آخر داستان و در نهایت هر دو داستان محوریت درمانگرها بود ماریانا و تیو
فرزانه امیدی
۱۴۰۱/۸/۳
کتاب خوبی هست، واقعا لذت بردم، من اساطیر یونانی را دوست ندارم ولی در این کتاب به نوعی برام جذاب بود.. ژانر کتاب معمایی هست.. بازی نویسنده با خط سیر داستان باعث شد در اواسط و انتهای کتاب کاملا ذهنم درگیر باشه و فکر کنم متوجه معما شدم ولی طبیعتا اشتباه حدس زده بودم. البته به نظرم نویسنده هم معما را و خیلی جالب پاسخ نداده بود پاسخ خودم مهیج تر بود😂 به دور از شوخی نقاط قوت اثر: نثر زیبا و روان، معمای جذاب، آشنایی و لذت از مبحث اساطیر یونانی، پیچیدگی جذاب..... نقاط ضعفش: پایان بندی کتاب مناسب نیست و همین خیلی بدجا تموم شد و در حدی که من فکر کردم کتاب کامل دانلود نشده ولی این دو نقص اصلا از لذت و زیبایی اثر کم نمیکنه، و به نظرم حتما مطالعه کنید
نرگس سیف
۱۴۰۱/۷/۲۱
کتاب دوشیزگان فوق العاده مهیج و بسیار با مضمون کار آگاه بودن شخصیت اصلی داستان حرکت میکرد و در پستی و بلندی‌های ماجراهای زندگی‌اش با تلنگر‌های بسیاری روبرو میشویم.
بنظر من عاشقی کردن در این کتاب برای شخصیت اصلی سخت بود، چرا که او از بیماران خود دوری میکرد و از نزدیکان و دوستانش بعد از مرگ همسرش و
همه را به چشمام بدی میدید.
اما جایی که داستان به آخر خود می‌رسد، شخصیت اصلی متوجه میشود که عزیزترین کَس خود همان جلاد بی اعتمادی است که هر روز سرنخ‌هایی جدید از اون پیدا میکرد این باعث شد به این نتیجه برسد که باید نسبت به تمام اطرافیانش به یک اندازه توجه و اعتماد داشته باشد.
Yasmin Gh
۱۴۰۱/۱۲/۶
مثل کتاب قبلیه الکس مایکلیدس این کتاب هم روانشناسی هیجانی بود ولی من خیلی داستان رو دوست نداشتم‌. کل کتاب شما رو اماده میکنه که بپذیرین چه کسی پشت همه قضایاست (هرچند حدس میزدم کسی دیگه باشه و به یکی دیگه شک کردم) و تقریبا سه چهارم کتاب به همین منوال میگذره و اشکار شدن حقیقت در یک چهارم باقی مانده و به طرز سریعی‌ای اتفاق میوفته راستشو بگم پایان ضعیفی داشت و کاملا بی معنی بود.
هرچند که باید بگم در طول خوانش کتاب هیچ وقت این حسو نداشتم که کتابو بذارم زمین یا حوصلمو سر برده باشه اما اونطوری هم که کتاب قبلی نویسنده جذاب بود این کتاب گیرایی نداشت
❤M❤
۱۴۰۱/۶/۱۰
کتاب در حد خوبی بود ولی دوتا نقص بزرگ داشت اول اینکه عین رمانهای یکی پس از دیگری یا دختر قبلی یه نوشته از زمان حال بود ویک نوشته هم از زندگانی کودکی قاتل، که متاسفانه این برداشت ودارم که رمانهای جنایی در کتابخانه‌های مجازی همه عین هم هستند واقعا دیگه خسته کننده شدن وعیب دومش هم اینه که نویسنده کنه اخررمانشو نتوست سازماندهی پلیس که استاد فوسکارو مبرا از هر جرمی میدونست بر چه سندی خبر انگ رابطه با داشجوهاشو اونم درست پس از نجات ماریانابهش دادواخر داستانم مثل فیلمهای ماهواره‌ای تموم شد قتل بخاطر خیانت وهرزگی
Mahla Lotfinejad
۱۴۰۱/۵/۱۴
مثل همه‌ی کتاب‌هایی که ژانر معمایی دارن پایانی غیر منتظره داشت اما به نظرم داستان هیجان کافی نداشت🤷🏿‌♀️
از اول کتاب تا 20 صفحه اخرش یه جورایی کسل کننده بود...
البته رمان حجم مناسبی داشت من در عرض یک روز تمومش کردم اما احساس میکردم اونقدر راز آلود نیست که با خوندن یک صفحه انتظار رسیدن به بخش و
جدیدش برسم...
اما محض سرگرمی البته به عنوان کتابی که در طرح اخر هفته کتابراه به صورت رایگان در اختیارمون قرار گرفت، میشه گفت کتاب خوبیه. اگر قصد مطالعه کتابی معمایی دارید این کتاب نمیتونه انتخاب اول باشه اما شاید خوشتون بیاد...
خانم کتابخوار
۱۴۰۱/۹/۱۳
کتاب بیمار خاموش رو لاجرعه سر کشیدم و دیدن اسم بیمار خاموش وسوسه م کرد این کتاب رو بخونم.
غافلگیری‌ای که در بیمار خاموش بود مجابم کرده بود هر لحظه منتظرِ هر اتفاقی، در دوشیزگان باشم! اما باز غافلگیر شدم. عناصر مشترک در هر دو داستان، عشق و قتل بود و اینکه در هر دو داستان یکی از شخصیت‌های اصلی روان
درمانگر بود جزییات بیشتر داستان رو لو می‌ده به همین مقدار اکتفا می‌کنم.
دیگه اینکه بیمار خاموش برام خیلی جذابتر بود شاید به این خاطر که دفعه‌ی اولم بود از این نویسنده کتابی می‌خوندم و با قلم و سبکش نا آشنا بودم.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۸/۶
داستانی توامان از جنایت و عشق و تراژدی و اسطوره.
از خیلی جهات یاد آور کتاب دیگر نویسنده یعنی بیمار خاموش بود. از این نظر که شخصیت اصلی روان درمانگر بود و به زندگی او پرداخته میشد و همچنین غافلگیری انتهای داستان و...
در ابتدا گمان میکنید با یک داستان تکراری و حتی کودکانه سرو کار دارید ولی چرخش و
ناگهانی داستان در فصل‌های انتهایی جذابیت ضرب آهنگ خوبی دارد.
البته یک ضعف بزرگ وجود دارد و این است که در طول داستان برای غافلگیری انتهایی هیچگونه کد گذاری نشده و گویی پایان خلق الساعه می‌باشد.
با تشکر از کتابراه
مشاهده همه نظرات 160

راهنمای مطالعه کتاب دوشیزگان

برای دریافت کتاب دوشیزگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.