معرفی و دانلود PDF کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه

عکس جلد کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه

در کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه، تالیف مریم اسدی، ساختار یک مقاله (از عنوان و چکیده تا نتیجه) با نمونه و مثال‌های متعدد تشریح شده است و شما، گام به گام با مراحل نگارش یک مقاله آشنا می‌شوید.

امروزه بسیاری از دانشجویان و متخصصان، به چاپ و نشر نتایج علمی خود در مجلات و همایش‌های علمی علاقه‌مند هستند، ولی معمولاً با ساختار یک مقاله علمی و نحوه نگارش آن آشنایی کمتری دارند. کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی بر اساس همین نیاز و برای آموزش مفاهیم و فرآیندهای نگارش یک مقاله علمی است و برای دانشجویان رشته‌های مختلف نیز می‌تواند مفید باشد. 

کتاب Writing A Scientific Research Article: From Abstract To Conclusion اثر نریمان قدرتی از دانشگاه مدیترانه شرقی، مبنای تدوین محتوای این اثر بوده است. مثال‌های فارسی به نمونه‌های انگلیسی اضافه شده تا برای تدوین مقاله در هر دو زبان، مفید و کافی باشد. سعی شد تمام مثال‌ها با دقت تجزیه و تحلیل شود، و نکته‌های ضروری  بیان شود. از منابع دیگر  نیز در حد ضرورت استفاده شد. عبارت‌های پرکاربرد  انگلیسی نیز در هر بخش اضافه شد. این عبارت‌ها برای تدوین یک مقاله حرفه‌ای، بسیار راهگشاست. 

محتوای کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی در 10 فصل، به شرح زیر تنظیم و تدوین شده است: فصل اول: عنوان و کلیدواژه‌ها؛ فصل دوم: چکیده؛ فصل سوم: مقدمه؛ فصل چهارم: پیشینه پژوهش؛ فصل پنجم: روش‌شناسی و تحلیل داده‌ها؛ فصل ششم: بحث و نتیجه‌گیری؛ فصل هفتم: جدول و شکل؛ فصل هشتم: مراجع؛ فصل نهم: سپاسگزاری، و فصل دهم: سرقت محتوایی. 

در بخشی از کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی می‌خوانیم:

چکیده در یک مقاله پژوهشی حاوی خلاصه‌ای از کل محتوای یک مقاله است، معمولاً سعی می‌شود در چکیده مطالب فنی کمتری نسبت به خود مقاله ارائه شود تا متن و هدف مقاله به‌خوبی برای خواننده قابل درک باشد و وی را از ادامه خواندن دلسرد نکند. چکیده اغلب فقط متن است، از این رو سعی شود از علائم اختصاری، اعداد و استنادها در چکیده استفاده شود. چکیده بهتر است بدون زیرنویس (پانویس) باشد. مقدار چکیده به سیاست‌های ناشر و همینطور به خود مقاله بستگی دارد اما بهتر است یک یا دو پاراگراف 150 تا 200 کلمه‌ای باشد. ضمناً چکیده باید مستقل از متن باشد و اطلاعات لازم را بدون نیاز به متن اصلی ارائه کند. 

چکیده از نظر ساختار به دو نوع چکیده ساختاریافته ساختارنیافته تقسیم می‌شود. چکیده ساختارنیافته بدون ساختار از پیش‌ تعیین شده و در یک یا چند پاراگراف ارائه می‌شود. بخش‌های مختلف این نوع چکیده، عنوان مستقلی ندارد، اما محتوای چکیده ساختار یافته دارای ساختار از پیش‌ تعیین شده و اغلب منعکس‌ کننده ساختار خود مقاله است. معمولا این نوع چکیده‌ به بخش‌های جداگانه مانند مقدمه، ابزار و روش‌، یافته‌ها و نتیجه‌ گیری و غیره تقسیم می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل 1: عنوان مقاله و کلیدواژه
فصل 2: چکیده
فصل 3: مقدمه 
فصل 4: پیشینه پژوهش
فصل 5: روش‌شناسی
فصل 6: یافته‌ها، بحث و نتیجه‌ گیری
فصل 7: جدول و شکل 
فصل 8: مراجع یا فهرست منابع/ مآخذ
فصل 9: سپاس و قدردانی
فصل 10: سرقت محتوایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۰۰
زبانفارسی
شابک978-600-241-088-7
موضوع کتابنگارش
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه

مسعود رضازاده
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
از بخش روش شناسی و فصل ده این کتاب استفاده کردم. نسبت به قیمت محتوای خوبی داشت. ممنونم از نویسنده اثر.
محمد جمعه کریمی
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
کتاب ارزشمند و دیدنی را در این مدت خواندم و از زیبایی آن استفاده کردم
majid mokhtari
۱۳۹۹/۷/۵
به نظرم مفید بود ولی کامل و کافی نبود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه

برای دریافت کتاب راهنمای نگارش مقاله علمی: از چکیده تا نتیجه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.