معرفی و دانلود PDF کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان

عکس جلد کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان

کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان نوشته پژمان سهرابی، به روایت زندگی و خاطرات سرلشگر خلبان بازنشسته جانباز فرج‌الله فرسیابی می‌پردازد.

کتابی که پیش رو دارید اثری نه در ستایش جنگ و نه در مذمت آن، بلکه به واقع ادای احترامی خالصانه است نسبت به زندگی که از گذرگاه حسب‌حال مردی با سرنوشتی شگفت‌انگیز جاری شده است.

نویسنده در تنظیم خاطرات، شکل و قالبی داستان‌وار به آن‌ها داده و تلاش کرده تا حدی از شیوه‌های رایج فاصله بگیرد. بنابراین شاید در نگاه اول، از سبک غیرمتعارف روایت که البته در ادبیات جهان به هیچ‌وجه بدون پشتوانه و سابقه نیست جا بخورید.

در بخشی از کتاب ماموریت شبح - 5 می‌خوانیم:

از اتاق طراحی تقریباً هیچ اثری به‌جا نمانده بود. در همین محل بود که من نقشه رزم بسیاری از همکارانم را کشیدم. بعد از مجروحیت نیز که تلاش می‌کردم باری از دوش بقیه بردارم، طرح نقشه اساساً بدل به یکی از مشغله‌های اصلی‌ام شد. کاری که تبحر و دقت و حوصله می‌خواست و من هر سه را داشتم.

یک بار بعد از طرح نقشه پرواز ایکانی و رضوانی، خودم ایشان را با جیپ تا پای هواپیما رسانده و سپس گفتم: «شما سوار شوید، من جنگنده را چک می‌کنم.» بعد هم ایستادم تا پرواز کردند.

ده دقیقه نگذشت که آن‌ها را با چشم‌های سرخ در گردان دیدم. با حیرت پرسیدم: «چه شده؟» گفتند: «امیرجان! وقتی تو را دیدیم که با ذوق و علاقه هواپیما را چک کردی و آن وقت با گردن کج و نگاه حسرت‌بار ایستاده‌ای تا ما پرواز کنیم آن‌قدر ناراحت شدیم که نتوانستیم به ماموریت ادامه دهیم.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات راهبردی نهاجا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۸۵
زبانفارسی
شابک978-622-6296-29-8
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان

روح الله عرفانی
۱۳۹۹/۵/۱۴
سبک نگارش بسیار زیبا عالی وهوشمندانه بود وبر جذابیت کتاب افزوده بود. خاطرات جناب فراسیابی هم بسیار آموزنده وپر بار و ارزشمند بود و بسیاری واقعیتهارا برای خواننده روشن می‌سازد وصد افسوس که افرادی همانند جناب فراسیابی که باید در بالاترین ردها قرار بگیرند برای اصلاح وآموزش نسلهای آینده به فراموشی شده سپرده اندو هزار حیف که شایسته سالاری در این سرزمین جایی ندارد همانگونه که بارها در متن این واقعیت دیده می‌شود.. درود به شرف تمام مدافعان وطن.
ممنون از کتاب راه برای انتخابهای عالی
محسن امیری
۱۴۰۰/۲/۱۹
کتابی بسیار ارزشمند و با نوشتاری متفاوت. فقط چقدر خوب میشد که ناگفته‌های جناب فرسیابی و همرزمانش دلاورش در نیروی هوایی از گنجینه‌ی سربه مهرشان خارج میشد، یا حداقل کمی لای درب آن باز میشد. و عجیب اینکه حتی آنهایی که از کشور خارج شده‌اند نیز مایل به واگویه کردن محتوای این گنجینه نیستند. برای شما و جناب فرسیابی شادکامی، تندرستی و سربلندی از یزدان پاک خواهانم.
پیمان هنرور
۱۴۰۰/۸/۲۶
کتاب خوبی هست. خواندنش رو به همه توصیه می‌کنم. همه باید بفهمند که کار دفاع از سرزمین چقدر مشکل و در مواردی مهلک بوده است، کتاب روایتی است از رشادتهای خلبانان ایرانی در طول جنگ است. همچنین اطلاعاتی راجع به برخی اصطلاحات و فنون رزم هوایی هم ذکر شده که میتواند مفید باشد. نثر کتاب هم زیبا و پرمایه است.
حسام صیادی
۱۴۰۱/۶/۲۰
عالی بود خاطرات جناب فرسیابی خیلی قشنگ هستش خلبان آر اف فور باشخصیت وباکلاس و باعشق من واقعا خودم عاشقشم همه خلبانارو دوست دارم مخصوصا خلبانای جنگنده نیروهوایی وخلبانای هوانیروز اونایی که شهید شدن و فوت شدن روحشون شاد وقرین رحمت الهی واونایی که هستن خداحفظ شون کنه
mohammad meghrazi
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
خیلی عالی و خواندنی‌ای کاش مردم و مخصوصا جوانان بجای وقت گذرانی‌های بیهوده در فضای مجازی چنین کتابهایی را مطالعه می‌کردند. من باز تاکید به مطالعه این کتاب دارم بسیار دلچسب و شیرین نگاشته شده است. من فکر نمیکردم نیروی هوایی اینقدر در جنگ تاثیر گذاربوده است.
Mehran Saeedi
۱۳۹۹/۴/۲۰
واقعا کتابی به یاد ماندنی از روزهای پر تلاطم دفاع با نثری زیبا و ساختارمند است. درود میفرستیم به تمام رزمندگان غیور این سرزمین در هر لباس و درجه و جایگاه که مردانه و بی ادعا ایستادند تا ایران بماند. شدیدا خواندنش توصیه می‌شود.
hadi ghasemi
۱۴۰۰/۳/۱۷
شاید در ماه یک بار باید حتما مرور کنم زیرا بسیار قلم زیبا و روایت داستانش با آنچه خوانده اید متفاوت است. نویسنده چیره دست درکنار خلبان باهوش شناسایی که گاهی اشک انسان را بجوش می‌آورد مثل روایت شهادت ذوالفقاری دلاورمرد ایران
علیرضا حسینی
۱۳۹۹/۱۲/۳
کتاب خوب و جذابی بود. همیشه احترام خاصی برای دلاور مردان ارتشی قائل بوده‌ام ولی قبول کنیم که گل سر سبد نیروهای نظامی کشور نیروی هوایی ارتش است ولی دریغ و صد افسوس که با آن‌ها مانند بچه سر راهی رفتار می‌شود.
محمد قرایی خضری
۱۴۰۱/۸/۷
سلام
لذت بردم از خواندن این کتاب قشنگ
همش به خودم میگم‌ای کاش میشد آقای فرسیابی رو از نزدیک میدیدم و یه دل سیر باهاش حرف میزدم کاش
روح همه شهدا شاد باد
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۳/۲۹
حرف نداشت مخصوصا نثر روان و جذابش که نفهمیدم چطور یک روز کامل رو یک نفس نشستم و خوندمش. عالی بود ممنونم
M.R Farzadi
۱۴۰۰/۷/۱
درود بیکران بر جناب تیمسار فرج‌الله فرسیابی
از مردان مرد نیروی هوایی و گردان شناسایی
حمید نجاری
۱۴۰۱/۲/۲۸
کتاب بسیار پر محتوا وخوب بود خواندن اون رو به تمام کتاب دوستان توصیه می‌کنم
حمید حیدری
۱۴۰۰/۴/۱۶
عالی، پر از قهرمان‌های واقعی با تمام اشتباهات لازمه بشر اما دلیر و مایه افتخار
Amir Mohammad Gilani
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
با ذکر جزییات کامل حال و هوای اون روزها رو درک میکنم
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان

برای دریافت کتاب ماموریت شبح - 5: چشمی در آسمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.