معرفی و دانلود کتاب نویسنده شدن

عکس جلد کتاب نویسنده شدن
قیمت:
70000 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نویسنده شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نویسنده شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نویسنده شدن

کتاب نویسنده شدن نوشته دروتیا برند، راهنمایی گام به گام برای شروع به کار نویسندگی است و گره‌های روانی و فکری فراوانی را چه در تازه‌کارها و چه در کهنه‌کارها باز می‌کند.

امروزه مشکلاتی که یک نویسنده دارد چه کهنه‌کار و چه تازه‌کار باشد، هیچ تفاوتی با سال 1394 که کتاب نویسنده شدن (Be coming a Writer) برای نخستین بار منتشر شد ندارد. این مشکلات به تکنیک‌های نویسندگی مربوط نمی‌شود بلکه مشکلات بنیادینی که نویسنده‌ها با آن دست به گریبان‌اند مشکلات شخصیتی هستند. مشکلاتی از قبیل عدم توانایی برای شروع به کار، داستانی را بسیار خوب آغاز می‌کند اما مدتی بعد از آن دلسرد یا سردرگم می‌شود، گاهی خیلی خوب می‌نویسد و گاهی خیلی بد، کار برجسته و درخشانی منتشر می‌کند اما بعد دیگر نمی‌تواند داستانی عالی خلق کند و... در واقع مشکلات بنیادین نویسنده در اعتمادبه‌نفس، آزادی و احترام به خود خلاصه می‌شود.

برای نویسنده‌ای که اعتمادبه‌نفس ندارد و دچار شک و دودلی است، نه معلمان نویسندگی و نه کتاب‌های آموزشی کمکی به او نمی‌کنند و چه بسا او را در سردرگمی بیشتری فرومی‌برند. دروتیا برند در کتاب حاضر تلاش می‌کند تا همان چیزی را در اختیار نویسنده قرار دهد که گاهی از او دریغ می‌شود. او در کتابش می‌گوید نبوغ نویسندگی نه ذاتی بلکه اکتسابی است.

نویسنده باید این موضوع را بداند که چه عادات فکری و عملی مانع پیشرفت او می‌شود و چه چیزهایی اطمینان و اعتماد او را خدشه‌دار می‌کند.

هدف دروتیا برند (Dorothea Brande) در کتاب نویسنده شدن این است که راهنمای نویسنده برای ارتباطی خوب و تنگاتنگ با ناخودآگاهش باشد و باعث شود که عادت‌های نیکو و سالمی را در خود پرورش دهد و او را به سمتی رهنمون کند که هیچ‌گونه مشکل و انسدادی در هنگام نوشتن نداشته باشد و در حقیقت بیشتر تمرکز دروتیا بر قلب و ذهن نویسنده است.

در بخشی از کتاب نویسنده شدن می‌خوانیم:

نوعی سِحر نویسندگی وجود دارد. دستورالعملی که خیلی از نویسندگان برحسب اتفاقی خوش‌یمن به آن رسیده یا خودشان از آن سر درآورده‌اند، و بخشی از آن می‌تواند آموخته شود. برای یادگیری‌اش ناچارید از راهی کم‌وبیش غیرمستقیم بگذرید، ابتدا عمدۀ مشکل‌هایی را که با آن‌ها روبرو خواهید شد مورد توجه قرار دهید و سپس تمرین‌های ساده اما سفت و سختی را به خود تحمیل کنید تا بتوانید بر مشکلات فائق آیید. و آخر این‌که باید ایمان یا کنجکاوی لازم را داشته باشید تا نصیحتی را بپذیرید که به هیچ‌کدام از توصیه‌هایی که تا امروز در کلاس‌ها یا کتاب‌های آموزشی به آن برخورده‌اید، شبیه نخواهد بود.

گذشته از این‌که می‌پذیرم دانشی وجود دارد که معلوماتی ضروری را در اختیار تازه‌واردهای نویسندگی قرار می‌دهد، قصد دارم راهی غیر از روال معمول کسانی که در‌این‌باره کتاب‌های راهنمایی برای نویسندگان جوان عرضه می‌کنند، در پیش بگیرم. کتاب‌هایی را که به مشکلات نویسندگان می‌پردازند، یکی پس از دیگری باز کنید: در نُه مورد از ده تا، درست از همان ابتدای کتاب، پاراگرافی نومید کننده می‌یابید که اخطار می‌دهد شما ممکن است اصلا نویسنده نباشید؛ این اخطار که شاید شما فاقد ذوق، داوری، تخیل یا هر ردی از قابلیت‌های خاصی باشید که برای این‌که خود را از تازه‌کاری جاه‌طلب به یک هنرمند، یا حتی هنرورزی قابل قبول تبدیل کنید، ضروری هستند. ممکن است بشنوید که میل شما به نوشتن، شاید فقط نوعی خودنمایی کودکانه باشد؛ یا احتمال دارد به شما هشدار داده شود که چون دوستان‌تان فکر می‌کنند نویسندۀ بزرگی هستید (انگار تا به حال چنین چیزی رخ داده باشد!) نمی‌توان از همۀ‌ دنیا انتظار داشت در این عقیدۀ واهی سهیم شوند. و حرف‌هایی ملال‌آور از این دست. دلایل این بدبینی در مورد نویسندگان جهان بر من پوشیده است. در کتاب‌هایی که برای نقاش‌ها نوشته شده، تلویحا گفته نمی‌شود که خواننده شانسی ندارد به چیزی بیش از یک نقاش بد خودپسند تبدیل شود، یا کتاب‌های درسی مهندسی نیز با این اخطار به دانشجو آغاز نمی‌شود که چون توانسته با دو نوار لاستیکی و چوب کبریت یک ملخ بسازد، نباید فکر کند احتمال دارد افتخار حرفۀ مهندسی نصیبش شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مقدمه
1: چهار مشکل
2: نویسنده‌ها چه جور آدم‌هایی هستند؟
3: مزیت‌های دو چهره بودن
4: میان‌پرده، درباره نصیحت‌پذیری
5: مهار کردن ناخودآگاه
6: نوشتن با برنامه
7: ارزیابی اول
8: منتقد در حال کار روی خودش
9: خواندن در مقام نویسنده
10: درباره تقلید
11: آموختن دوباره دیدن
12: سرچشمه اصالت
13: تجدید قوای نویسنده
14: داستان تمرینی
15: کشف بزرگ
16: شخص سوم؛ نابغه
17: سِحر نویسندگی
18: توصیه‌هایی پیش پاافتاده
کتابنامه
پی‌نوشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نویسنده شدن
نویسنده
مترجمآرش محمداولی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات144
زبانفارسی
شابک978-600-253-193-3
موضوع کتابنگارش
قیمت نسخه الکترونیک
70000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نویسنده شدن

Mohmmad
۱۴۰۲/۹/۷
برای شروع نویسندگی کتاب خوب و مبتدی هست که واقعا بکار میاد تنها ایرادش ناپیوستگی موضوعاتش هست که گاهی اوقات باعث گیج شدن می‌شود ولی درکل نکات مهمی داشت
ایوب نیکوزاده
۱۴۰۱/۵/۱
واقعا برای شروع نویسندگی کتاب خیلی خوبی هست. چندتا تمرین ساده و خیلی کاربردی میگه که هر کسی میتونه انجام بده، در کل فرایند نویسنده شدن میگه
Benyamin Sadeghi
۱۴۰۱/۳/۲۷
این کتاب عالیه برای نویسنده شدن همه چی رو یاد میده کسانی که میخوان نویسنده بشم این کتاب عالیه براشون پیشنهاد میکنم بخوانید
Leila82 F
۱۴۰۱/۱/۲۹
این کتاب بهترین انتخاب برای نویسندگان تازه کاری مثل من است قیمت مناسب و ساده و روان و تمرین‌های به درد بخوری دارد
Meisam Adbolahi
۱۳۹۹/۳/۲۵
راهنمای کاملی از اصول نویسندگی با ارائه تمرین‌های استاندارد. واقعا خوبه و این کتاب رو به شدت توصیه می‌کنم.
احمد کاشی
۱۴۰۱/۱/۴
عشق من نویسنده گی است. هنوز کار درست و واضحی نکردم. خواندم که بیشتر به عشق‌ام فکر کنم. کمک‌ام کرد
A J
۱۴۰۱/۴/۲۶
کتاب بسیار خوبیه مخصوصا بخشهایی که راهنمایی میکنه برای شناخت بازار ادبیات
محمد
۱۴۰۱/۸/۲۱
تمام مواردی که دنبالش بودم رو به خوبی داره
حسین یاری
۱۴۰۰/۲/۲۱
بنظرم برای شروع یکی از بهترین کتابهاست
elham nabavi
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
تازه شروعش کردم احساس میکنم میتونه خیلی کمکم کنه
سانی نیکا
۱۳۹۹/۸/۲۶
خوندنش می‌تونه به نوشتن کمک کنه
فرشاد محبی
۱۴۰۰/۴/۲۱
عالی عالی عالی
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب نویسنده شدن

برای دریافت کتاب نویسنده شدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.