معرفی و دانلود PDF کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری

عکس جلد کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری
قیمت:
۶۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری

الهام کسایی پور در کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری، اهداف ویژه‌‌ای که در صنعت گاو شیری از اهمیت برخودار هستند را دنبال می‌کند. ریشه‌یابی، کنترل، پیشگیری و حتّی پیش‌بینی بیماری‌ها در سطح گلّه برای جلوگیری یا کاهش خسارات اقتصادی در زمینه مدیریت صنعت گاوهای شیری، امریست ضروری.

مدیریت گلّه‌های بزرگ گاو شیری در حال حاضر امری دشوار است و نیاز به آگاهی و دانسته‌های مختلف در زمینه‌های علمی گوناگون دارد. مدیریت دقیق، فشرده و پویا، انتخاب‌های شایسته ژنتیکی، تغذیه ریرمغذّی‌ها، سیستم‌های شیردوشی دقیق و کارا، الگوهای بهداشت مناسب و تأسیساتی که راحتی حیوان را تأمین کند از اجزاء لازم یک واحد گاوداری مدرن و سودده امروزی است.

هر کدام از شاخه‌های یاد شده در مدیریت صنعت گاوهای شیری مستلزم حوزه گسترده‌ای از اطلاعات است که مدیران واحدها باید به آن دسترسی داشته باشند تا بتوانند زمینه‌های سوددهی در واحدهای گاو شیری را فراهم سازند. در برخی از حوزه‌های این صنعت، علیرغم تلاش‌های علمی گسترده‌ صورت گرفته، نتایج ناامید کننده بوده است. مطالعه کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری، می‌تواند اطلاعات مناسبی در مورد فرآیند تولید مثل در اختیار علاقه‌مندان به این رشته قرار دهد. این فرآیند از جفتگیری طبیعی تا کلونینگ پیش‌رفته است و لیکن نتایج آماری تولید مثل رضایت‌بخش نیست. تأسیسات و جایگاه‌ها اصلاح شده‌اند، با این حال لنگش هنوز معضلی اساسی در واحدهای پرورش گاو شیری است، نکات بهداشتی با ریزبینی مورد توجه و بازنگری قرار گرفته است ولی هنوز ورم پستان برای اقتصاد یک واحد پرورشی تهدیدی جدّی تلقی می‌شود.

با این وجود، هنوز تلاش برای دسترسی به سطوح بالاتر تولید با دقّت و استمرار بیشتر و استفاده از فناوری‌های نو صورت می‌گیرد که این باعث دشواری بیشتر در کنترل تعادل فیزیولوژیکی حیوان در فضای پرورشی می‌شود. بنابراین، به نظر می‌رسد مدیران واحدهای پرورش گاو شیری باید هر چه بیشتر به یافته‌های علمی و فناوری‌های جدید جهت غلبه بر مشکلات موجود دست یابند. پرورش گاو شیری امروزه روش ساده‌ای برای کسب درآمد نیست. این حرفه، به صنعتی پیچیده و پویا تبدیل شده است که اهداف، جهت‌گیری‌ها و روش‌های اجرایی ویژه‌ خود را دارد و چه بسا با بحران نیز رو به رو شود. همانند صنایع دیگر، این صنعت نیز به همکاری و هماهنگی گستره‌ وسیعی از مشاغل، کنترل عملکرد و کنترل کیفیت نیاز دارد تا عمده‌ترین محصول آن، یعنی شیر، با قیمت و کیفیتی خوب و قابل رقابت تولید گردد.

کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری، اشاره می‌شود که در میان مشاغلی که صنعت گاو شیری به آن‌ها نیاز دارد، دامپزشکی از مشاغل کلیدی است که از دیرباز خدمات ارزنده‌ای ارائه داده است. خدمات درمانی، به شکل متعارف، تنها یکی از راه‌های ارائه‌ خدمات دامپزشکی به این صنعت پیچیده است. اهداف ویژه‌ صنعت گاو شیری ایجاب می‌کنند که در کنار خدمات متعارف درمانی، به شکل فراگیری ریشه‌یابی، کنترل، پیشگیری و حتّی پیش‌بینی بیماری‌ها در سطح گلّه مورد توجه قرار گیرند و همواره برای جلوگیری یا کاهش خسارات اقتصادی آمادگی لازم وجود داشته باشد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول
اهمیت ناهنجاری‌های متابولیک
عوامل مؤثر در ایجاد ناهنجاری‌های متابولیک
لنگش
مکانیزم توسعه لنگش
انواع لنگش
اثرات نحوه تغذیه و توزیع خوراک و مدیریت آخور بر لنگش در گله‌های گاو شیری
فصل دوم
اثرات مدیریت آخور برلنگش در گله‌های گاوشیری
خوراک‌دهی و مدیریت گاو در دوره انتقال
رابطه بین اسیدوز و لنگش
راهبردهای مدیریتی پیشگیری از اسیدوز
مدیریت عوامل غیر تغذیه‌ای
کاهش لنگش از طریق انتخاب ژنتیکی
ساختار ظاهری دست و پا
برآوردهای ژنتیکی که برای عوامل غیرژنتیکی تنظیم شده اند
انتخاب مستقیم برای به حداقل رساندن لنگش
فصل سوم
گروه‌بندی مزارع پرورش گاو‌شیری
خصوصیات اجتماعی و شخصی مالکان گاوداری‌ها
فصل چهارم
راهبردهای تغذیه‌ای
فصل پنجم
اثر عوامل غیر تغذیه‌ای بر روی شاخص‌های تولیدی، تولید مثلی و اقتصادی
فصل ششم
روش درمان لنگش
همبستگی‌های مهم بین شاخص‌های تولیدی در مزارع پرورش گاو شیری
منابع و مآخذ
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ویهان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۶
زبانفارسی
شابک978-600-8809-87-6
موضوع کتابکتاب‌های دامپزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری

هومان عزیزی
۱۳۹۹/۷/۱۴
متاسفانه ضعیف نوشته شده و بیشتر از نظر آماری بررسی کرده نه درمان و یا پیشگیری
Sahar Mahmoudi
۱۳۹۹/۳/۲۶
کتاب فوق العاده کاملی است برای جمع آوری اطلاعات
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری

برای دریافت کتاب پیشگیری از لنگش در گاو شیری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.