معرفی و دانلود کتاب کیمیاگر

عکس جلد کتاب کیمیاگر
قیمت:
14000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کیمیاگر

پائولو کوئیلو در معروف‌ترین کتابش کیمیاگر، قصه روح سرگردانی را بازگو می‌کند که در جست‌وجوی مقصود و سلوک است.

کیمیاگر (The Alchemist) داستان زندگی چوپانی به نام سانتیاگو است که تمام زندگی‌اش در سفر کنار گوسفندانش خلاصه می‌شود. از آن‌جایی که پدر و مادرش علاقه داشتند تا او کشیش شود، تا دوره نوجوانی در یک صومعه‌ تحت آموزش بود. سانتیاگو از بچگی آرزو داشت تا دنیا را بگردد. کشف کائنات و شناخت خدا نهایت آمال و آرزوی او بود. تا اینکه او روزی تصمیم می‌گیرد تحصیل در صومعه را کنار بگذارد، چند گوسفند بخرد و به تمام دنیا سفر کند.

سانتیاگو به شمال آفریقا سفر می‌کند. او در پی کشف یک گنج در دل اهرام مصر است و در این مسیر با یک زن کولی، مردی که ادعای پادشاهی دارد و یک کیمیاگر آشنا و عاشق دختر صحرا، فاطمه می‌شود.

آزادی از بند تعلقات و وابستگی‌ها و رهایی از هر چه که هست، موضوع اصلی رمان کیمیاگر را شکل می‌دهد. این کتاب زندگی روزمره را نقد و تأکید می‌کند که برای رسیدن به یک هدف بزرگ باید جنگید و از تلاش دست نکشید. این کتاب پایانی شاد دارد چرا که سانتیاگو در آخر با تمام سختی‌ها، با تلاش زیاد به هدف خود می‌رسد.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در این کتاب می‌گوید: اگر هدفی را برای خود مهم شمارید و آن را غیرقابل دسترس ندانید و برایش بجنگید، مطمئناً به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. او ایده اولیه کیمیاگر را از یکی از داستان‌های هزار و یک شب و یکی از داستان‌های خورخه لوئیس بورخس به نام دو رویابین به دست آورده است.

پائولو کوئیلو را بیشتر بشناسیم:

او اولین کتابش را با نام آرشیوهای جهنم در سال 1982 منتشر کرد که با شکست روبه‌رو شد. سال 1987 کتاب کیمیاگر را توسط یک ناشر برزیلی به چاپ رساند و حتی تصمیم داشت دیگر آن را تجدید چاپ نکند! غافل از اینکه این کتاب به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های برزیلی تبدیل می‌شود و 65 میلیون نسخه از آن در تمام جهان به فروش می‌رسد. کتاب کیمیاگر تاکنون در بیش از 150 کشور به چاپ رسیده و به بیش از 70 زبان هم ترجمه شده و نامش در گینس به دلیل رکورددار بودن تعداد ترجمه به زبان‌های مختلف ثبت شده است.

جملات برگزیده کتاب کیمیاگر:

- همه چیز تنها یک چیز واحد است.
- جهان بیش از یک زبان سخن می‌گوید.
- هر جا گنجت است، مسلماً قلبت در آنجا قرار دارد.
- هرگز نباید تسلط بر خودت را از دست بدهی، حتی اگر به دور دست‌ها بروی.
- عشق نیرویی است که «روح جهان» را تغییر می‌دهد و آن را بهبود می‌بخشد.
- حتی اگر تمام زندگیت سنگ جمع کنی، هرگز نمی‌توانی یک هرم در باغچه‌ات داشته باشی.
- هر چیزی که یک بار اتفاق بیفتد، دوباره هرگز پیش نمی‌آید. اما هر چیزی که دوبار پیش بیاید، مطمئناً بار سومی هم هست.

در بخشی از متن کتاب کیمیاگر می‌خوانیم:

مرد جوان آن شب نخوابید. دو ساعت پیش از سحر او یکی از پسرانی را که در همان چادر خوابیده بود، از خواب بیدار کرد و از او خواست به او محل زندگی فاطمه را نشان دهد. آن دو از چادر خارج شدند و به آن جا رفتند. او به راهنمایش طلای کافی برای خرید یک میش را داد. سپس از او خواست محلی را که دختر جوان خوابیده بود، پیدا کند، او را از خواب بیدار کند و به او بگوید که پسر جوان بیرون چادر منتظرش است. پسر عرب مأموریتش را انجام داد و به عنوان پاداش پول لازم برای خرید یک میش دیگر دریافت کرد. او به پسر گفت: «حالا ما را تنها بگذار!»

او هم به چادرش برگشت تا دوباره بخوابد، در حالیکه از اینکه به مشاور واحه کمک کرده است احساس غرور می‌کرد و همینطور از اینکه پولی برای خرید گوسفند دارد، خشنود بود.

فاطمه در آستانه چادر ظاهر شد. آنان قدم‌زنان به وسط نخل‌ها رفتند. مرد جوان می‌دانست که این خلاف سنت است اما اینک دیگر این موضوع اهمیتی نداشت.

پسر جوان گفت: «من دارم می‌روم. و می‌خواهم بدانی که باز خواهم گشت. من تو را دوست دارم چون... »

فاطمه حرفش را قطع کرد: «چیزی نگو! آدم دوست دارد چون دوست دارد. همین! دوست داشتن دلیل نمی‌خواهد.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کیمیاگر
نویسنده
مترجمدنیا مملکت دوست
ناشر چاپیانتشارات فانوس دنیا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات200
زبانفارسی
شابک978-622-6097-54-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کیمیاگر

فرشید بهمنی
۱۴۰۱/۹/۲۲
قبل از ثبت نظرم راجع به خود کتاب باید انتقادی رو به متن، ویراستاری و اشتباهات تایپی بشدت زیاد موجود در این نسخه ابراز کنم تا حدی که شدت زیاد غلط‌های موجود بعضاً باعث میشد ذهن من و تمرکزم به کلی منحرف بشه از موضوع و این اتفاق در بین این تعداد کتابی که در کتابراه خواندم جدید بود و البته عجیب.
اما و
داستان بشدت جذاب روایت بی نهایت ساده بود. اونقدر ساده و روان که بعضی جاها احساس میکردم نکنه این فقط یه داستانه ولی با جلوتر رفتن متوجه شدم که همیشه گنج ما درست روبروی چشمای ما هست و اصلا گم نشده و در درون خود ماست اما ذهن ما نمیتونه قبول بکنه که مسیر رسیدن به گنج به این سادگی هست و بخاطر همین گمراه میشیم و از مسیر دور. دقیقا مثل لوح زمردینی که در داستان وجود داره، همونقدر ساده همون قدر در دسترس ولی کیمیاگران برای فهمیدن آن و رسیدن بهش هزاران کتاب و مقاله نوشتند بگونه‌ای که بطرز عجیبی از آن دور افتاده‌اند. در نهایت من راه ورود خودم به همسو شدن با مسیر زندگی رو فهمیدم «فقط شروع کن» اونقدر ساده که اصلا نمیتونستم متوجهش باشم و همیشه دنبال فرمول‌های پیچیده بودم.
Fatemeh .R
۱۴۰۱/۶/۲۱
تنها بدیش که میشه ازش گذشت اشتباهات وافر نگارشی بود: (
اما از خوبیاش که هرچی بگم کمه:)
اوایل داستان به چیزی که انتظارشو داری نمیرسی وسطاش اووج میگیره 😍اخراش باز میگی نتیجش؟ ولی در اخر اخر میبینی که دقیقا همونیه که میخواسی 😍داستان یه پسر که افسانه شخصیشو دنبال میکنه) هرکی افسانه شخصیشو زندگی در
کنه نهایت این زندگیه که با اون سخاوتمندانه رفتار میکنه😍 (این جمله عالی‌ترین جمله کتابه و پائولو قصد داره تو کل کتاب در قالب یه داستان پرکشش که هر لحظه میخوای بدونی به کجا میرسه، این جمله رو به همه بفهمونه. داستان پسری به اسم سانتیاگو که رویاشو دنبال میکنه رویایی که در ابتدا برای خواننده هم دنبال کردنش مضحکه اما در نهایت...
و به نظرم گفته‌های کتاب واقعیتن گاهی اوقات رویاهان که واقعیت رو میسازن
سانتیاگو (پسر جوان) که در طول مسیر دنبال کردن افسانه شخصی خودش چند باری پشیمون میشه و فکر میکنه که گنجشو پیدا کرده اما در نهایت با تمام موانعی که سر راهش قرار میگیرن چه موانع خوب چه موانع بد مقابله میکنه و تصمیمس میگیره به راهش ادامه بده (هروقت خوندید متوجه میشید از چی میگم😍) و در نهایت این شمایید که باید ببینید گنج سانتیاگو چی بوده
تو دنیای همه ما موانع حرفها و ادمهایی بودن که باعث منصرف شدن ما از دنبال کردن رویاهامون شدن و اغلب ما رویاهامون رو دنبال نکردیم اما یادتون نره درس این کتاب اینه (هرکس افسانه شخصی‌اش را دنبال کند در نهایت زندگی سخاوتمندانه با او رفتار میکند)
تنها نقدی که تونسم به این کتاب داشته باشم اشکالات نگارشیش هس که شاید در نسخه‌های دیگر این کتاب در همین اپ کمتر دیده شه یا اصلا دیده نشه
اگر شما هم توی دنبال کردن افسانه شخصیتون مرددین یا در حال دنبال کردن رویاتونید این کتابو بخونید😍
لیلا مرادی
۱۳۹۹/۴/۸
با سلام ممنون بابت کتاب بی نظیر کیمیاگر
متاسفانه غلط تایپی زیاد داره که من تعدادی رو اینجا جهت اصلاح آوردم
صفحه85 کیمیاگری را کیمیاگی نوشته 93 درخت را دخرت نوشته
95 حاضر-حاضیر
95 صدها-صها
104 وقتی - قتی
می اندیشم-می اندشم
106 ردزی-روی انگلیسی - انگلیی
سکوت-سکوکت
و حیلی موارد دیگر لطفا با گوگل داکس متن را ویرایش کنید
عاطفه عبدالهی
۱۴۰۰/۲/۱۵
واقعا کتاب ارزشمندیه
از نمادهای مختلف استفاده شده تا مفاهیم تازه‌ی برامون روشن کنه
مثل گوسفندا ک نماد ادمای نا اگاه ک هرچیو قبول میکنند به صورت کور کورانه
صحرا ک نماد سختی و مشکلاته
از وقتی ک تصمیم میگیریم رویایی شخصیمونو دنبال کنیم
Khatereh M
۱۳۹۹/۲/۲۵
به موازات حالت داستانی جذاب و پرکشش دارای درسها و پیامهای بسیار آموزنده که اگر کتابهای موفقیت رو خواننده قبلا مطالعه کرده باشه از درون داستان میتونه اونارو کنکاش کرده بیرون بکشه. درکل کتاب بسیار زیبایی بود که ارزش خواندن داره.
مهدی سلطانی سیر
۱۴۰۲/۱/۷
عالی عالی عالی
بهت یاد میده که هر چیزی اعم از قدرت، شهرت، معجزه و هرچیزی که در دنیا هست و باید درون خودت پیدا کنی وبرای پیدا کردنش از اتفاقات و رویداد‌هایی که در طبیعت رخ میده کمک بگیری
اکرم سیانی
۱۴۰۱/۱/۴
دنبال نشانه‌ها برو، این کتاب یکی از شاهکارهای پائولو کوئیلو میباشد، در کنار خواندن این کتاب، توصیه می‌کنم کتاب شیطان و دوشیزه پریم را هم از این نویسنده مطالعه نمایید بسیار زیباست
سهند _ک
۱۴۰۰/۴/۸
رمان خوبیه. داستان جالبی داره فقط باید تو حرف‌ها و اتفاقات داستان فکر کرردو عمیق شد تا اون حرف‌های به درد بخور و بارزشو ازش استخراج کرد وگرنه اینم یه رمانه سرگرم کننده س مثله رمانا و داستانهای دیگه.
مرضیه دهقان
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتاب خوبی بود و ارزش خوندن داشت و البته فکر میکنم باید چندبار دیگه هم بخونمش تا بیشتر و بهتر درکش کنم. حتما بخونیدش هم داستانه و هم فکر آدمو درگیر میکنه
علی یوسفی
۱۴۰۱/۱۱/۹
کتابی بسیار زیبا با مفاهیم عالی خیلی از اون مفاهیم رو در زندگی روزمره خودمون میتونیم ببینیم
یه متن مفید روان و جذاب
چی دیگه باید داشته باشه
احسان چینی فروشان
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
داستان جالب و پر از پند و تجربه بودو بهت یاد میداد تا آخرین لحظه باید امیدوار بود و تلاش کرد فقط بعضی جاها غلط املایی و ویراستاری وجود داشت ولی در کل خوب بود
مژده رجب زاده
۱۳۹۹/۷/۲۹
یکی از پرمعناترین، قشنگ‌ترین، آموزنده‌ترین کتابهایی بود که خوندم
و به نظرم ادم باید بارها و بارها این کتاب رو بخونه تا متوجه‌ی تمام پیام‌های اون بشه
مهدی طبسیان
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
بسیار بسیار بی توجه و مرور مجدد پابلیش شده. سرشار از غلط‌های املایی لذت خواندن کتاب را از ما گرفت. حتی در کیفیت ترجمه هم خوب نیست.
Sana Moradian
۱۳۹۹/۲/۲
مطالب دلگرم کننده و انگیزه بخشه و ریتم داستان، هیجانی رو القا میکرد که به خواننده برای ادامه مطالعه ذوق و میل بیشتری میبخشید 😍
محمد آرزومند
۱۴۰۱/۵/۹
کتابی برای تمام کسانی که به دنبال یافتن چرایی اتفاقات زندگی خود هستند. با زبانی داستان گونه و روان کمک میکند.
مشاهده همه نظرات 60

راهنمای مطالعه کتاب کیمیاگر

برای دریافت کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.