معرفی و دانلود کتاب کیمیاگر

عکس جلد کتاب کیمیاگر
قیمت:
28000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کیمیاگر

پائولو کوئیلو در یکی از پرترجمه‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان، ما را به سفری به‌منظور کشف گنج می‌برد، گنجی که در درون ما نهفته است. کتاب کیمیاگر داستانی درباره‌ی رها کردن تعلقات و دنبال کردن رؤیاهاست. این کتاب که بسیاری آن را الهام‌بخش زندگی خود دانسته‌اند برنده‌ی جوایز ادبی متعددی شده است.

درباره‌ی کتاب کیمیاگر:

سانتیاگو چوپان است. او که ساکن شهر آندلس است در آرزوی کشف جهان پیرامون و آنچه درونش می‌گذرد به سر می‌برد. به‌خاطر همین هم هست که چوپانی را انتخاب کرده، تا بتواند در طبیعت سیر و سیاحت کند و به رازهای آن پی ببرد. کتاب کیمیاگر (The Alchemist) درباره‌ی سانتیاگو و اتفاقاتی است که سرنوشت او را دستخوش تغییر می‌کند.

روزی سانتیاگو خوابی می‌بیند؛ پسربچه‌ای با حیوانات گله‌اش بازی می‌کند، اما ناگهان به‌طرف او می‌آید و می‌خواهد او را تا اهرام مصر ببرد. در این هنگام، پسر جمله‌ای می‌گوید: «اگر اینجا بیایی، یک گنج مخفی را پیدا می‌کنی.» سانتیاگو از خواب می‌پرد؛ دقیقاً در همان زمانی که پسر می‌خواهد نشانی دقیق گنج را به او بگوید. این اتفاق دو بار می‌افتد و سانتیاگو پیش کولی‌ای می‌رود تا خوابش را تعبیر کند. با وعده‌ی دادن یک‌دهم گنج به کولی، سانتیاگو به راهش ادامه می‌دهد، اما آشنایی با یک پیرمرد است که مسیر زندگی سانتیاگو را برای همیشه دگرگون می‌کند.

در ادامه، آشنایی با تاجر بلور، مرد انگلیسی و کیمیاگر هر یک بر سانتیاگو و افکارش تأثیر چشمگیری می‌گذارند و ملاقات با دختری به نام فاطمه عشقی را در دل سانتیاگو شعله‌ور می‌کند. تک‌تک این افراد سانتیاگو را در مسیرش برای کشف گنجی که به‌دنبالش است یاری می‌دهند.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در رمان کیمیاگر از رهایی از قیدوبند تعلقات و وابستگی‌ها و از دنبال کردن رؤیاها و آرزوها سخن می‌گوید. کوئیلو با نگارش این رمان می‌خواهد به ما بگوید که اگر رؤیاهایمان را رها نکنیم، هستی همیشه حاضر است تا به ما در مسیر رسیدن به خواسته‌هایمان کمک کند.

کتاب کیمیاگر که بسیاری آن را الهام‌گرفته از داستانی در کتاب هزار و یک شب می‌دانند و گروهی دیگر آن را برگرفته از دفتر ششم مثنوی معنوی، از زمان انتشار خود در سال 1988 توانست نظر بسیاری از افراد را در سراسر دنیا به خود جلب کند و یکی از پرترجمه‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان شود. این کتاب که در اصل به زبان پرتغالی نوشته شده، در سال 1993 به زبان انگلیسی و سپس به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده است.

موفقیت و محبوبیت رمان کیمیاگر سبب شده تا تفسیرهای بسیاری از نمادها و نشانه‌های کتاب ارائه شود و بسیاری افراد از آموزه‌های این کتاب برای زندگی امروزه‌ی ما سخن بگویند.

اقتباس‌های فرهنگی از کتاب کیمیاگر:

از این کتاب پرطرفدار، اقتباس‌های فرهنگی بسیاری در قالب کمیک، کتاب تصویری، موسیقی، نمایش و فیلم سینمایی شده است، که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در سال 1994 کتاب کمیکی برگرفته از این اثر و با هنرمندی الکساندر جبران منتشر شد و علاوه‌بر این، نسخه‌های تصویرسازی‌شده‌ای از این کتاب نیز منتشر شده است.

در سال 2002 و در لندن نیز نمایشی بر اساس کتاب کیمیاگر روی صحنه رفته است.

ویل اسمیت در سال 2021 نیز اعلام کرده که بر مبنای کتاب کیمیاگر فیلمی در دست ساخت دارد، هرچند جزئیات آن هنوز روشن نیست.

افتخارات کتاب کیمیاگر:

- یکی از پرترجمه‌ترین کتاب‌های جهان
- برنده‌ی جایزه‌ی ادبی نیلسن در سال 2004 در بریتانیا
- برنده‌ی جایزه‌ی گرند پریکس در سال 1995 در فرانسه
- برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی کورین در سال 2002 در آلمان

نکوداشت‌های کتاب کیمیاگر:

- افسانه‌ای حکیمانه و الهام‌بخش درباره‌ی شکل زیارت‌گونه‌ای که زندگی باید داشته باشد. (ام. اسکات پک)
- داستانی ماجراجویانه که پر از جادو و خرد است. (رودولفو آنایا)
- افسانه‌ای تأثیرگذار و الهام‌بخش. (ایندیاناپلیس استار)
- کتابی کوچک و جادویی. (سان‌فرانسیسکو کرونیکال)
- کتاب‌های پائولو کوئیلو تأثیر شگرفی بر زندگی میلیون‌ها خواننده داشته‌اند. (لندن تایمز)
- به‌اندازه‌ی شازده کوچولو، به‌یادماندنی و معنادار است. (آستین امریکن استیسمن)
- داستانی عجیب‌وغریب و شیرین برای پیر و جوان. (پابلیشرز ویکلی)

کتاب کیمیاگر برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب محبوب و پرفروش را به تمامی کتاب‌خوان‌ها توصیه می‌کنیم.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم:

نیویورک تایمز درباره‌ی این نویسنده‌ی برزیلی می‌گوید «این جادوگر برزیلی باعث می‌شود کتاب‌ها به‌سرعت از کتاب‌فروشی‌ها ناپدید شوند.» پائولو کوئیلو که یکی از محبوب‌ترین نویسندگان جهان است از سال 1982 نویسندگی را آغاز کرد. هرچند در ابتدای کار شکست خورد، به نوشتن ادامه داد و موفق شد یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان شود.

آثار این نویسنده که بیشتر در زمینه‌ی خودیاری، فلسفه و روان‌شناسی قرار می‌گیرند به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه و بارها تجدید چاپ شده‌اند.

بیشتر آثار کوئیلو به زبان فارسی نیز برگردان شده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد»، «هیپی»، «کوه پنجم» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب کیمیاگر می‌خوانیم:

به دختر بازرگان فکر کرد. مطمئن بود که او تا الآن ازدواج کرده است. شاید با یک نانوا یا چوپان دیگری که می‌توانست کتاب بخواند و برایش داستان‌های جالب تعریف کند. درهرحال او تنها پسر منطقه نبود. از اینکه نظر ساربان را آن‌قدر خوب فهمیده بود تعجب کرده بود. شاید او هم آن زبان جهانی را که درباره‌ی گذشته و آینده‌ی همه‌ی انسان‌ها بود فراگرفته بود. مادرش به آن «حس ششم» می‌گفت. پسر کم‌کم می‌فهمید که بصیرت واقعاً غرق‌شدن ناگهانی روح در جریان جهانی زندگی است؛ همان‌جایی که گذشته‌ی همه‌ی انسان‌ها به هم متصل می‌شود و ما می‌توانیم همه‌چیز را بفهمیم، چون همه‌چیز آن جا نوشته شده است.

پسر با به‌یادآوردن بلورفروش گفت: «مکتوب.»

صحرا در بعضی از قسمت‌ها کلاً از شن و در بعضی قسمت‌ها سنگی بود. وقتی صخره‌ای راه کاروان را می‌بست، مجبور بودند آن را دور بزنند. اگر به یک منطقه‌ی بزرگ سنگی می‌رسیدند، مجبور بودند مسافت زیادی را دور بزنند. اگر شن‌ها برای سُم حیوانات بیش‌ازحد نرم بودند، به‌دنبال راهی می‌گشتند تا شن کمی مقاوم‌تر شود. در بعضی از قسمت‌ها زمین پوشیده از نمک خشک‌شده‌ی مرداب‌ها بود.

در چنین قسمت‌هایی حیوانات از حرکت بازمی‌ایستادند و ساربان‌ها مجبور بودند پایین بیایند و از بار آن‌ها کم کنند. ساربان‌ها در چنین زمین‌های خیانت‌کاری بارها را خودشان بر دوش حمل می‌کردند و بعد از عبور از آن جا دوباره بارها را روی حیوان‌ها می‌گذاشتند. اگر یکی از راهنما‌ها مریض می‌شد یا می‌مرد، ساربان‌ها با قرعه‌کشی راهنمای جدیدی انتخاب می‌کردند.

تمام این‌ها فقط به یک دلیل مهم اتفاق می‌افتادند؛ صرف‌نظر از اینکه چند بار دور می‌زدند یا مسیر را تغییر می‌دادند، کاروان همیشه به‌سمت یک نقطه‌ی جغرافیایی از روی قطب‌نما حرکت می‌کرد. بعد از اینکه موانع تمام می‌شدند، کاروان به مسیر اصلی‌اش برمی‌گشت و به‌سمت ستاره‌ای می‌رفت که مکان واحه را نشان می‌داد. وقتی مردم آن ستاره را می‌دیدند که در آسمان سحرگاه می‌درخشد، می‌فهمیدند که در مسیر درست به‌سمت آب، درختان نخل، پناهگاه و باقیِ مردم هستند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کیمیاگر
نویسنده
مترجمسونیا سینگ
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات144
زبانفارسی
شابک978-964-453-141-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
28000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کیمیاگر

هوشنگ شیرالی پور
۱۴۰۱/۱۱/۲۹
کتاب لبریز است از تخیل، استعاره، حقایق، تمثیل وبارمعنائی سنگین. اعتراف میکنم هر جمله و پاراگراف راچند بار میخو اندم تابهترین برداشت راداشته باشم. میباید برای بهره وری بهینه از هدف نویسنده ژرفنگر بود و واقع بین. پیشنهاد میکنم برای درک کامل مفاهیم چند بارخوانده شود ۲۸ بهمن ۱۴۰۱
Nafise
۱۴۰۲/۳/۱۳
اگر به دنبال معنی زندگی میکردین، چرایی اتفاقات براتون مهمه، و میخواین عمر با ارزش تون رو با بهترین کیفیت سپری کنین یکی از کتابهایی که میتونه شما رو به فکر فرو ببره که “ دارم با روزهای عمرم چیکار میکنم؟ ” قطعا همین کتاب هست، کوتاه و در عین حال جذاب👌🏻
زینب جعفری
۱۴۰۲/۴/۲۴
اگه به کتاب‌های فلسفی علاقه دارید این کتاب عالیه. خیلی جذابه در حدی که نمیشه کتاب رو پایین گذاشت. کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست هم تقریبا همین مفهوم رو داره و اون هم داستان جالبیه که تهش به خلقت و خدا ختم میشه
ماریا عدالت
۱۴۰۲/۲/۲۱
عالی بود از جمله کتاب‌های که خیلی از جمله‌ها‌ی آن را چندین بار خواندم و استفاده کردم. شاید بتوان گفت کتابی بود که بدون پیچیدگی خداوند را در همه چیز جاری میدید
اسماء میرخطیب
۱۴۰۲/۶/۱۰
کتابی قابل تامل و عالی، به تمامی علاقه مندان به خواندن کتاب پیشنهاد میکنم حتماً برای یک بار هم که شده این کتاب را مطالعه کنند...
شری خاکی نهاد
۱۴۰۲/۶/۱۴
من که عاشق این کتابم. چندین بار خوندم و گوش کردم
هر بار هم چیز جدیدی ازش کشف میکنم
بهزاد کرمی
۱۴۰۱/۵/۲۸
کتاب دارای نثر روان و یکدستی است و فلسفه‌ی زندگی را به شیوه‌ی داستانی روایت می‌کند.
abbas bahadori
۱۴۰۲/۹/۱۵
باسلام
رمان جذاب ومفید خیلی لذت بردم از مطالعه کتاب. ممنون از کتابراه
سارا سلطانی
۱۴۰۲/۸/۲۸
کمیاگری رو واقعا یاد میده هر فصلش تجربهی جدیدی رو فرا میگیری
سمیه اصغری
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
رمان شیرین و جذابی بود، پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایید
سهیلا رفیعی
۱۴۰۱/۷/۲۱
جزو کتابایی بود که نتونستم یروزه تمومش نکنم☺️
رقیه جلالی
۱۴۰۱/۷/۲۱
کتابی با ادبیات و فهم و درک بالا بسیار عالی و اموزنده
Hamed Zeyghami
۱۴۰۱/۴/۲۲
بنده هیچ جذابیتی توی این کتاب ندیدم، یا شاید هم با سلیقه‌ی بنده جور نبود.
Hamed Dehghan
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
کتاب جالب‌ی بود و ارزش مطالعه را دارد
ﺳﻌﻴﺪ ﺁﺭﻳﺎﻧﺴﺐ
۱۴۰۱/۶/۲۶
داستان خیلی جالبی داره
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب کیمیاگر

برای دریافت کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.