معرفی و دانلود کتاب سرگذشت ایرانیان: از پیدایش مادها تا پایان قاجار

عکس جلد کتاب سرگذشت ایرانیان: از پیدایش مادها تا پایان قاجار
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سرگذشت ایرانیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سرگذشت ایرانیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سرگذشت ایرانیان: از پیدایش مادها تا پایان قاجار

کاظم سلطانی در کتاب سرگذشت ایرانیان با تخلیص مطالب تاریخی به شکل فشرده شما را با تاریخ پرفراز و نشیب ایران و حکومت‌های مختلف آشنا می‌کند. این کتاب چکیده‌ای از تاریخ کامل کشور از پیدایش مادها تا پایان دوران قاجار است.

درباره‌ی کتاب سرگذشت ایرانیان: مختصر و مفید:

ایران با قدمت و تمدنی کهن از چنان عظمتی برخوردار است که امکان نگارش کتابی که تمام تاریخ آن را شامل شود، وجود ندارد. کتاب‌های مختلفی که طی سالیان مختلف تالیف شده‌اند نیز نتوانستند همه‌ی شخصیت‌ها و وقایع تاریخی را به طور کامل شرح دهند. به همین جهت تردیدی وجود ندارد که کتابی کامل از تاریخ ایران که با جامعیت کل تاریخ را دربرگیرد در دسترس نیست.

تاریخ مکتوب شده برای ما از دوران مادها شروع می‌شود و به طور مستمر در حال بازنگری و تغییر است چرا که با به دست آمدن اطلاعات و مدارکی جدید، تاریخ تالیف شده مدام دگرگون می‌سازد. اشیاء فراوان باستانی این گنجینه‌های با ارزشی که در هر گوشه و کنار ایران به فراوانی یافت می‌شوند هر کدام برگ جدیدی بر تاریخ ایران می‌افزایند.

از سوی دیگر تحریفات تاریخی خواه از سر جهالت خواه از سر بدخواهی ما را در روایت تاریخ کشورمان دچار مشکل می‌کند اما چاره‌ای نیست. نمی‌توان صبر کرد تا بلکه روزی، روزگاری تاریخ کامل و بدون نقصی را به فرزندان این کشور ارائه داد و آموخت. به همین دلیل برای جلوگیری از فراموشی تاریخ، حوادث آن و شخصیت هایش، مدام باید تاریخ را تکرار کرد و این احتمال را در نظر داشت که به دست آمدن مدارک و اسناد جدید و حضور پژوهشگران وطن پرست و میهن خواه، روزی تاریخ حقیقی و کامل این سرزمین از پس تحریف‌ها، پنهان کاری ها، وارونه کردن حوادث و اتفاقات تاریخی بدست آید.

بعد از آمدن اسلام به ایران وقتی ایرانیان به مرور توانستند خود را از یوغ عرب‌ها برهانند، مردانی وطن‌پرست در زمانه‌ی خود به ثبت و ضبط حوادث و شخصیت‌های تاریخی دست زدند که خوشبختانه بسیاری از این آثار باقی ست.

بخش عظیمی از تاریخ ما، توسط مورخین و پژوهشگران غربی مکتوب شده که با تمام نواقص آن، شایسته‌ی قدردانی است. قدمت تاریخ کشور ما به گونه‌ای است که امکان تهیه یک تاریخ کامل از آن به تنهایی وجود ندارد.

بسیاری از نقش‌آفرینان تاریخ، خود به تنهایی مبنای یک کتاب بزرگ هستند. شما به تعداد تمام پادشاهان، وزیران، سرداران، دانشمندان، شاعران و ... می‌توانید کتاب بنویسید. چه رسد به شرح حوادث و وقایع کوچک و بزرگ در دوره همان‌ها.

کتاب سرگذشت ایرانیان: مختصر و مفید مناسب چه کسانی است؟

اگر به تاریخ ایران باستان و کتاب‌های تاریخی علاقه دارید، خواندن این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

کاظم سلطانی را بیشتر بشناسیم:

کاظم سلطانی (لکیامیم) فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک در سال 69 است. او در دهه 50 داستان‌هایی در مجله کیهان بچه‌ها منتشر می‌کرد؛ در اواخر دهه 60 و در دهه هفتاد عضو شورای نویسندگان فصلنامه هنر و دبیر سینما و عکاسی بود و به عنوان کارشناس فیلمنامه در بنیاد سینمایی فارابی حضور داشت. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به ساخت چند مستند با موضوع ایرانشناسی و مفاخر ایران اشاره کرد. در سال 94 هم آموزشگاه داستان‌نویسی ویکتور هوگو و انتشارات ویکتور هوگو را تاسیس کرد که مهم‌ترین هدف سلطانی از تاسیس آن‌ها حمایت از نویسندگان آینده ایران بود.

در بخشی از کتاب سرگذشت ایرانیان: مختصر و مفید می‌خوانیم:

داریوش که از خاندان هخامنشی بود به مصر رفت و پیکر کمبوجیه را به ایران آورد و در همین زمان با زیرکی توانست راز دروغین گوماته غاصب (بردیای دروغین) را آشکار سازد و به کمک شش تن از بزرگان، گوماته را کشت و خود بر تخت شاهی نشست. تصویر نه تن از یاران بردیا را که دستگیر شده به کیفر رسیده‌اند با نام هر یک در کتیبۀ بیستون دیده می‌شود.

با مرگ فرزندان کوروش، کشور در آشوب فرو رفته بود اما داریوش با سرعت، تمام گردن کشان را سرکوب و گوشمالی داد و آرامش را برقرار ساخت سپس چون شنید که مصر نیز آرام نیست به سرزمین فراعنه رفت و به جلب قلوب کاهنان مصری که در آن کشور صاحب نفوذ بسیار بودند پرداخت و حاکم ایرانی ستمگری را که بر مردم مصر رنج‌ها داده بود به سزای اعمالش رساند و همچون کوروش با آنان با مهربانی رفتار کرد و آئین آن‌ها را محترم شمرد.

چنان که داریوش خود در کتیبۀ بیستون به تفصیل نگاشته است، در اکثر کشورهایی که به تصرف ایرانیان درآمده بود شورش‌هایی برخاست و در هر ناحیه، اشخاصی بر علیه داریوش قیام کردند ولی او در اندک زمان بر تمام مخالفان غلبه کرد و ایشان را از میان برداشت.

پس از آن داریوش از شورشی که نزدیک بود در آسیای صغیر ظهور کند جلوگیری کرد. قسمتی از راه‌های بازرگانی مصر را اصلاح کرد و آموزشگاه پزشکی مصر را که بسته شده بود بار دیگر دایر نمود.

ویرانی‌ها را نیز آباد کرد سپس فرمان داد تا از دریای سرخ راهی به دریای روم (مدیترانه) باز کنند تا کشتی‌ها بتوانند از آن راه به هند و ایران راه یابند و بازرگانی کنند.

فهرست مطالب کتاب

فراموشی تاریخ
آریایی‌ها
اقوام دیگر
مادها
هخامنشیان
اشکانیان
ساسانیان
طاهریان
آغاز استقلال ایران
ساجیان آذربایجان
صفاریان
سامانیان
زیاریان
بوئیان
غزنویان
سلجوقیان
اتابکان
خوارزمشاهیان
مغول ها
جلایریان
مظفریان
صفویه
افشاریه
زندیه
قاجاریه
فهرست منابع
درباره کاظم سلطانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سرگذشت ایرانیان: از پیدایش مادها تا پایان قاجار
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ویکتور هوگو
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۱
زبانفارسی
شابک978-622-7497-10-6
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سرگذشت ایرانیان

Kimia Omidvar
۱۴۰۱/۳/۲۸
کتاب خوب و جذابی بود که خیلی مختصر ومفید تمام گذشته‌ی ما ایرانیان رو بهمون معرفی میکنه🙂🙂🙂خوندنش رو به همه‌ی دوستان پیشنهاد میکنم ارزش وقت گذاشتنو داره🌻🌻🌻
قاسم ملک محمودی
۱۴۰۱/۵/۸
کتاب زیبایی که باعث ایجاد غروری دلچسب در من گردید که البته برایم حسرتی نیز آفرید...
غروری برای داشتن نیاکانی اینچنین بزرگ مرد و با اخلاق.
ملیحه رحمتی راد
۱۴۰۱/۱/۲۳
کتاب خیلی مفیدی بود به ویژه برای من که ازتاریخ ایران چیزی نمی‌دانستم و همیشه دوست داشتم باصرف زمان کمی آن را مطالعه کنم.
حدیث ...
۱۴۰۱/۳/۲۳
کتاب خیلی خوبی بود... مختصر و تقریبا جامع.. ولی تنها مشکلی که داشت این بود که اشتباهات تایپی زیادی داشت
Alireza Jamshid beik
۱۴۰۱/۲/۱
مختصر و مفید. مهمترین حوادث هر سلسله رو میتوان به راحتی از این کتاب برداشت کرد
من راضی بودم
جمال یاراحمدی
۱۴۰۱/۱/۲۷
برای هر ایرانی واجبه که تاریخ کشور خودشو بدونه، و این کتاب شاید کامل نباشه ولی خیلی به درد بخوره
Farzad Ranjavar
۱۴۰۰/۷/۲۵
عالی و کامله. از ابتدای حکومت ماد‌ها حکومت ساسانی‌ها خیلی جالبه
ساسان اسدی فر
۱۴۰۱/۵/۱۱
خیلی خوب و مختصر به خیلی از وقایع تاریخ اشاره میکنه این کتاب
علیرضا زارعی
۱۴۰۱/۱/۱۱
مختصر و مفید ولی پر از غلط و اشتباه تایپی
حمیدعسکری
۱۴۰۱/۱/۱۳
به نظرمن مختصر و مفید بود
علی حسینی
۱۴۰۱/۱/۲
عالیه به طور خلاصه و مفید توضیح میده
Gholamreza Saeednia
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
کتاب مفید و ارزشمند است
موس فداییان
۱۴۰۱/۵/۱۰
کتاب مختصر و مفید
مشاهده همه نظرات ۱۳

راهنمای مطالعه کتاب سرگذشت ایرانیان

برای دریافت کتاب سرگذشت ایرانیان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.