معرفی و دانلود کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها

عکس جلد کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها

کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها نوشته‌ی افرایم توربان و لیندا ولونیو به بررسی موارد مختلفی از جمله اینترنت و شبکه جهانی وب، موتورهای جستجو، راهنماها و عوامل هوشمند، خدمات شبکه اجتماعی اصلی، از فیسبوک تا فلیکر و خطرات کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد.

این کتاب پنجمین جلد از مجموعۀ "اقتصاد دیجیتال و مدیریت فناوری اطلاعات" است که قبلا با عنوان "فناوری‌اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال" در یک جلد توسط همین ناشر و از همین مترجمان در 683 صفحه منتشر شده بود. علت انتشار تقریبا هم‌زمان آن در قطع رقعی و در چند جلد مجزا تقاضای برخی از خوانندگان و مدرسان برای مطالعه و تدریس بخش‌های گزیده‌ای از آن بود. به همین دلیل تلاش شد بخش‌هایی که بیشتر به هم مرتبط بودند در یک جلد قرار گیرند تا هم جداجدا و نیز با هم عرضه گردد.

"گذر به اقتصاد دیجیتال" و "مدیریت دانش و اطلاعات" روح این کتاب جالب و خواندنی است که نویسندگان افرایم توربان (Efraim Turban) و لیندا ولونیو (Linda Volonino)، آن را در کالبد "فناوری اطلاعات و ارتباطات" درآمیخته‌اند. این سه‌ با هم، در وجودی یکپارچه و متناسب با اهداف افراد و نهادها، تحولی عظیم در مدیریت نهادهای اقتصادی و خدماتی و بلکه مدیریت هر فعالیتی ایجاد خواهند کرد. این کتاب محصول همکاری چندین دانشمند برجستۀ جهانی در حوزۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاربرد آن در اقتصاد و مدیریت است و تاکنون 7 بار ویرایش شده است.

نویسندگان کتاب مدیریت داده‌ها و امنیت اطلاعات در کسب و کارها (Information technology for management: transforming organizations in the digital economy) قویاٌ باور دارند که فناوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده است تا دنیای تجارت، کسب‌وکار و مدیریت شرکت‌ها و سازمان‌ها تغییر کند. آن‌ها همۀ این تغییرات را تنها بخش کوچکی از کوه یخ شناوری می‌دانند که قسمت بزرگ‌تر آن زیر اقیانوس است.

فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی نه‌تنها ارتباط فردی انسان‌ها را متحول ساختند بلکه ارتباط کسب‌وکارها با همدیگر، ارتباط مشتریان با کسب‌وکارها، مشتریان با دولت، دولت با دولت، و ده‌ها الگوی ارتباطی دیگر را نیز تغییر دادند. شیوۀ کار، خرید و فروش، رای دادن، سرمایه‌گذاری، تحصیل، بازی، سرگرمی، امور مالی، تعامل و گذران زندگی ما همگی در حال تغییر است.

تجارت و بازرگانی الکترونیکی، خدمات الکترونیکی، شهر الکترونیکی، شهروند الکترونیک، دولت الکترونیکی، دنیای مجازی و ده‌ها واژه دیگر همگی ناظر بر همین تحول در فضایی است که فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی بازیگر اصلی آن است. همه این‌ها در این مجموعه با نمونه و مثال بررسی شده است.

مجموعۀ حاضر بر این فرض استوار است که نقش اصلی فن‌آوری‌اطلاعات، فراهم کردن مزایای راهبردی برای شرکت‌ها از طریق آسان‌سازی حل مسئله، افزایش کارایی و کیفیت، خدمات ارتباطی و همکاری پیشرفته و توانمند‌ی برای بازسازی فرایند کسب و کار است. مدیریت هوشمند منابع اطلاعاتی، فن‌آوری‌ها و شبکه‌های ارتباطی، عوامل موثر و حیاتی در عملیات شرکت‌ها و بقای آن‌هاست.

این ویراست با توجه به نیازهای حال و آینده مدیران (در هر سطحی) تالیف شده است. اغلب کتاب‌های مرتبط با نظام اطلاعاتی یا رویکرد فنی دارند یا اجتماعی - رفتاری. در حالی که هر دو رویکرد، اهمیت دارد. ارتباط فناوری‌ها با حسابداری، مالی، بازاریابی، مدیریت عملیات/ تولید، مدیریت منابع انسانی و دولت نیز برجسته شد. مثال‌های گسترده، مفاهیم را شفاف‌تر ساخته‌اند. در تمام بخش‌های این مجموعه، علاوه بر کاربرد موفق فناوری‌های اطلاعاتی به شکست‌ها و درس‌های آن نیز توجه شد. هر کس متناسب با نیاز خود می‌تواند خوشه‌ای از این مجموعه برچیند؛ حتی اگر فصلی از آن باشد. برخی از جملات، مفاهیم و بحث‌های این مجموعه، جرقه‌ای است که می‌تواند مسیر و راهبرد یک کسب و کار را عوض کند.

در بخشی از کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها می‌خوانیم:

استفاده از داده به سرعت در لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌های هوشمند، و دیگر ابزارهای دستی افزایش می‌یابد. علاوه بر این، دستگاه‌های سیار و دستگاه‌های الکترونیکی، مشتریان سیار جدید ترافیک روی شبکه‌های بی‌سیم سیار را بالا می‌برند. تقاضا برای شبکه‌های بی‌سیم، و پرداخت هزینه‌ها، سرمایه‌گذاری در شبکه‌های بی‌سیم 4گیگ و هم‌گرایی را تشویق می‌کند.

برآوردهای بازار نشان می‌داد که تا سال 2011 نزدیک به 200 میلیون نوت‌بوک فروش خواهد رفت. شرکت اریکسون پیش‌بینی می‌کرد که 50 درصد این نوت‌بوک‌ها مجهز به قطعه باند گسترده موبایل اچ اس پی‌ای (دسترسی بسته‌ای با سرعت بالا) خواهند بود. یک مزیت دسترسی بسته‌ای با سرعت بالا این است که فن‌آوری گسترش طبیعی شبکه‌های دبلیو سی دی‌ام ای/ جی‌اس‌ام موجود است، یا در حدود 85 درصد شبکه‌های بی‌سیم موجود دنیاست. لذا، توانایی در دسترس قرار دادن برای تعداد زیادی از کاربران بی‌سیم، و ایجاد یک بازار عمده برای باند گسترده سیار وجود دارد. اچ اس پی‌ای پر استفاده‌ترین فن‌آوری باند گسترده سیار در جهان با بیش از 185 شبکه تجاری موجود در دنیاست، که تا اواسط سال 2008 به بیش از یک میلیارد مشترک خدمت‌رسانی می‌کرد.

کاربران به‌صورت فزاینده‌ای حق انتخاب ارتباطات باند گسترده را دارند، تحویل بر اساس باند‌ گسترده با خدمات کامل است، که دسترسی در هر زمان و مکانی است از صفحه یا دستگاه بر مبنای انتخاب. در حالی که پیش‌بینی می‌شود رشد جهانی ارتباطات بی‌سیم و باسیم به‌صورت ثابت باقی بماند، نرخ رشد ارتباطات بی‌سیم هشت برابر نرخ رشد خطوط باسیم است. فراهم بودن پهنای باند بی‌سیم با سرعت بالا، شبکه‌های 4گیگ، و خدمات سیاری که می‌تواند پشتیبانی کند تقاضا را برای خدمات بی‌سیم افزایش داده‌است. استفاده از بی‌سیم هنوز به‌صورت گسترده مورد استفاده است زیرا صدا از طریق آی‌پی (وُآی‌پی) انتقال به خطوط با‌سیم را کم خواهد کرد. وُآی‌پی در ابتدا برای استفاده خانگی بود، و هنوز هم برای استفاده تجاری نامطمئن است.

فهرست مطالب کتاب

یادداشتی بر مجموعه "اقتصاد دیجیتال و مدیریت فناوری اطلاعات"
فصل 1: شبکه‌ و همکاری به‌عنوان راه‌حل‌های کسب‌وکار
مدل عملکرد آی‌تی
شبکه‌ها، اتصال، و روندهای کسب‌وکار
دستگاه‌های شبکه
مدیریت شبکه و فن‌آوری همکاری
مدل شبکه، همکاری، و ارتباط عملکرد
هم‌گرایی و میانکنش‌پذیری خدمات اطلاعاتی
موانع یکپارچگی کامل خدمات اطلاعاتی
اینترنت و شبکه جهانی وب
زیرساخت محاسبات رایانه‌ای شبکه: شبکه‌های داخلی و خارجی
پرتال‌های اطلاعاتی
بی‌سیم، تحرک کسب‌وکار، و فن‌آوری آی‌پی
زیرساخت موبایل و بی‌سیم
استانداردهای شبکه‌سازی وای‌فای
شبکه‌های گسترده بی‌سیم
کسب‌وکار سیار چیست؟
چرا کسب‌وکار سیار مسئله ساز است؟
کشف، جستجو، و تحویل شخصی‌سازی شده
موتورهای جستجو، راهنماها، و عوامل هوشمند
بلاگ‌ها و بلاگ کردن
همکاری و جلسات مبتنی بر وب
ارسال پیام و همکاری
همکاری مجازی
مسائل اجتماعی، قانونی، و اخلاقی
شبکه‌های اجتماعی و ویکی‌ها
زندگی خارج از کنترل
مسائل مدیریتی
چگونه آی‌تی منافع شما را تامین می‌کند؟
برای تخصص حسابداری
برای تخصص مالی
برای تخصص مدیریت منابع انسانی
برای تخصص نظام اطلاعاتی
برای تخصص بازاریابی
برای تخصص مدیریت عملیات/ تولید
منابع
فصل 2: شبکه‌های اجتماعی در محیط وب2
مدل عملکردی آی‌تی
انقلاب وب 2
در وب2 چه چیزی وجود دارد؟
ویژگی‌هایی که وب2 را نمایندگی می‌کنند.
رسانه‌های اجتماعی
جوامع مجازی و دنیاهای مجازی
ویژگی‌های جوامع برخط سنتی و رده‌بندی آن‌ها
دنیاهای مجازی
شبکه اجتماعی برخط: مبانی و مثال‌ها
مفاهیم و تعاریف
خدمات شبکه اجتماعی نمونه
سایت‌های وبی شبکه اجتماعی نمونه
خدمات شبکه اجتماعی اصلی: از فیسبوک تا فلیکر
فیسبوک: تاثیر شبکه
کریگس لیست94: مکانی برای تجارت انقلاب سایبری
ارکات97: کشف ماهیت سایت‌های شبکه اجتماعی
فلیکر بعضی از کاربران خود را کنار می‌گذارد
شبکه‌های اجتماعی تجاری (کسب‌وکار)
شبکه‌های اجتماعی با رویکرد تجاری
در اینجا چگونگی کار سایت شرح داده می‌شود
خصوصیات و فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکار
بازارهای اجتماعی
جنبه‌های تجاری برنامه‌های کاربردی وب2 و شبکه‌های اجتماعی
چرا علاقه‌ای وجود دارد؟
تبلیغات
تبلیغ سیار
خرید
بازخورد مشتریان
خطرات کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی
سایر راهبردهای ایجاد درآمد در شبکه‌های اجتماعی
فعالیت‌های تجاری وب2 در درون یک کسب‌وکار
آینده: وب3
وب3: بعد چی؟
مسائل مدیریتی
چگونه آی‌تی به شما سود می‌رساند؟
تخصص حسابداری
تخصص مالی
تخصص مدیریت منابع انسانی
تخصص نظام اطلاعاتی
تخصص بازاریابی
تخصص مدیریت عملیات
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها
نویسنده،
مترجمزهیر حیاتی، غلامعلی تمهید
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات119
زبانفارسی
شابک978-600-241-180-8
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب‌های تجارت الکترونیک
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها

برای دریافت کتاب اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.