معرفی و دانلود کتاب انتهای خیابان 77

عکس جلد کتاب انتهای خیابان 77
قیمت:
36000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب انتهای خیابان 77 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انتهای خیابان 77 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انتهای خیابان 77

کتاب انتهای خیابان 77، شامل سه نمایش‌نامه به یاد ماندنی و تاثیر‌گذار با نام‌های «حالت‌های مرگ تروتسکی»، «اطلسی‌های لگدمال شده» و «دیدار از یک سیاره‌ کوچک» به ترتیب از دیوید آیوز، تنسی ویلیامز و گور ویدال، است.

ویژگی‌های بارز در شخصیت و افکار این سه نویسنده سبب شد تا با کنار هم قراردادن این سه نمایش‌نامه در کتاب نمایشنامه انتهای خیابان 77، وجه مشترک هر سه نویسنده به مخاطبان ارایه شود. این سه درام نویس‌، در وحله اول آمریکایی‌اند، هر‌ سه هم‌ نسل بوده و در یک برهه بحرانی و مصیبت‌زای تاریخ ایالات متحده به دنیا آمده‌اند. مصائب و فجایع جنگ دوم را با تمام وجود لمس کرده و با آن زیسته‌اند.

روحیه نقّادی، جسارت و صراحتی که در قلم و شیوه بیان ایشان مشهود است، آثار و افکارشان را از لحاظ سبکی و محتوایی تا حد زیادی به هم نزدیک می‌کند. هر سه، از بودن در دنیایی که احاطه‌شان کرده بیزارند. گویا تنها هشیاران جماعتی خواب زده و ملول‌اند که هر یک به طریقی تلاش می‌کنند هم‌ قطارانشان را بیدار کنند، آن‌ها را از باتلاق خمودگی عبور داده و به رودبار زلال پویش و تکاپو رهنمون شوند. هریک به سبک و شیوه خاص خود گام در این راه می‌گذارند.

طنز تند و گزنده‌ای که دیوید آیوز (David Ives) نمایش‌نامه‌نویس معاصر آمریکایی، چه در برنامه‌های رادیو - تلویزیون و چه در آثار مکتوب خود از آن بهره می‌برد، در حکم نشتری است که به دُمَل‌های چرکین پیکر جامعه می‌زند تا چرک و خونابه عفونی را از آن‌ها بیرون کشیده و مرحم بگذارد.

آیوز، به خاطر اجرا‌ها و سِمَت‌هایش، از جمله مدیریت کارگردانان رادیو و تلویزیون "دبلیو. جی. بی. اچ 2، شناخته شد. نمایش‌نامه‌های او که اغلب در یک پرده نوشته شده‌اند، قریب به اتفاق از ساختاری کمدی برخوردارند. این آثار سرشار از چالاکی زبانی، ابداعات تئوریکی و مطایبه‌هایی متناقض نما هستند. 

تنسی ویلیامز (Tennessee Williams) نمایش‌نامه‌ نویس بزرگ آمریکایى، روحی شاعرانه دارد و سعی در تعدیل و تلطیف خشونت و سبعیت جهان پیرامونش دارد. قهرمانان او از بطن جامعه و برخاسته از دل پر عطوفت عامه‌اند. شخصیت‌هایی بیمار گونه که پس از شکستی تراژیک در دنیایی کابوس‌وار، در تقلّای بازیابی خود، جبران گذشته و نیز ساختن جهانی بهتر از ابتذال و مادیتی هستند که در آن دست و پا می‌زنند. 

ویلیامز از دوران کودکی به ادبیات علاقه‌مند بود و این علاقه به همراه پشتکار، از او نویسنده‌ای بزرگ ساخت. ویلیامز در سال‌های بعدی عمر خود، در شمار پرکارترین و برجسته‌ترین نمایش‌نامه ‌نویسان آمریکا قرار گرفت و شهرتی فراوان کسب کرد.

حضور گور ویدال (Eugene Luther Gore Vidal) در رسانه بسیار پر رنگ‌تر است. او که یک فعال سیاسی است، در قالب مقالات پر شمار خود و البته حضور پر رنگ رسانه‌ای، علاوه بر انگشت گذاشتن بر ضعف‌ها و مشکلات داخلی، با باریک بینی بسیار هوشمندانه‌ای روابط و سیاست‌های خارجی دولت آمریکا را نقد می‌کند. وی روحی بیدار و سازش ناپذیر دارد. در نمایش‌نامه‌ "دیدار از یک سیاره کوچک"، گور ویدال، داعیه داری آمریکا در کدخدایی جهان معاصر را به باد تمسخر گرفته و ناکار آمدی دولت ایالات متحده را حتی در اداره جامعه خود نشان می‌دهد. 

ویدال از رمان ‌نویسان و نمایش‌نامه‌ نویسان معروف آمریکا و فعال سیاسی بود. او تنها فرزند یوجین لوتر ویدال و نینا گور بود. گور یکی از جنجالی‌ترین نویسندگان معاصر است. او را وجدان بیدار جامعه آمریکا خوانده‌اند. مهم‌ترین شاهکار حماسی او، رمان "آفرینش" است. وی در فیلم گاتاکا 23 نیز نقش آفرینی نموده ‌است.

فهرست مطالب کتاب

پیش گفتار مترجم
دیوید آیوز
حالت‌های مرگ تروتسکی
تنسی ویلیامز
اطلسی‌های لگدمال شده
گور ویدال
دیدار از یک سیاره کوچک

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انتهای خیابان 77
نویسنده، ،
مترجمامیرحسین رضایی
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات96
زبانفارسی
شابک978-964-374-508-0
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
36000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انتهای خیابان 77

رها جعفری
۱۴۰۲/۲/۴
خود اسم تنسی ویلیامز شکسپیر آمریکا شکسپیر قرن ۲۰‌ام کافیه برای انتخاب یک نمایشنامه
جوری با دیالوگ هاش تو مغزت نفوذ میکنه که نمیتونی ازش دل بکنی
شخصیت پردازی عالی دیالوگ عالی
به دوست داران نمایشنامه که نه به دوستدارن زندگی پیشنهاد می‌کنم
Amin Taheri
۱۳۹۷/۹/۳۰
نمایشنامه‌های اجتماعی بسیار قوی با شخصیت پردازی و درام‌های جذاب
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۱۲/۲۹
سه نمایشنامه آمریکایی عالی.
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب انتهای خیابان 77

برای دریافت کتاب انتهای خیابان 77 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.