معرفی و دانلود کتاب بهداشت روانی خانواده

عکس جلد کتاب بهداشت روانی خانواده
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بهداشت روانی خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهداشت روانی خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهداشت روانی خانواده

کتاب بهداشت روانی خانواده با این نگاه در 9 فصل تحت عناوینی همچون ازدواج، نشاط و سرزندگی، بخشش، زیر منظومه‌ها‌ی خانواده، ارتباط موثر، صله رحم، معنویت، تربیت دینی و... به رشته تحریر در آمده است تا عملکرد خانواده‌ی دارای بهداشت روانی را به خوبی نمایان سازد و اینکه نشان دهد سلامت در بعد اجتماعی نیز همانند شکل انفرادی قابلیت بروز دارد. کتاب مذکور از عناوین و موضوعات درسی رشته مطالعات خانواده در مقطع کارشناسی می‌باشد ولی در عین حال قدرت کاربرد در مقاطع بالاتر و سایر رشته‌های دانشگاهی (روانشناسی، مشاوره، علوم تربیتی و...) را نیز داراست چون تلاش شد تا دیدگاهی تقریبا یکپارچه نسبت به بهداشت و سلامت خانواده ارایه دهد.

بهداشت روان واژه‌ایی است که در بسیاری از موارد بیماری و اختلال را به اذهان نزدیک می‌سازد ولی در واقع معنای صوری و واقعی آن همان سلامت جسم و روان در ابعاد فردی و اجتماعی است. با این وصف انسان سالم و خانواده متعادل، کسی است که بتواند بین انتظارات و توان خود، تعادل پایدار و پویایی برقرار نماید. امروزه در رشته‌های تخصصی گوناگون بهداشت روانی، مفهوم کنار آمدن، به منزله معیار بهداشت روانی مثبت و سالم در نظر گرفته شده است که بر این اساس مولفه‌های زیر از عناصر بهداشت روان می‌باشند و چنانچه در هریک از اعضای خانواده نمایان شود آن خانواده دارای بهداشت روان می‌باشد: - نگرش مثبت به خود و خانواده - میزان رشد و نمو یا خود شکوفایی و تکامل اعضای خانواده - عملکرد یکپارچه روانی در سطوح مختلف - خودمختاری یا استقلال شخصی اعضا - درک صحیح از واقعیت و تسلط بر محیط و خود را قربانی محیط نشناختن، تعامل با دیگران، دسترسی به منابع موجود، گذر از مراحل مختلف رشد به طور موفقیت آمیز، بروز مناسب هیجانات که افراد خانواده بتوانند هیجانات خود را شناسایی کنند و آن احساسات را به طور مناسب بروز دهند. در غیر اینصورت، بهداشت روانی خود و دیگران را در معرض آسیب قرار خواهند داد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: ازدواج و سلامت روان
فصل دوم: سرزندگی و نشاط در خانواده
فصل سوم: بخشش
فصل چهارم: خانواده و مرزهای آن
فصل پنجم: ارتباط مؤثر در خانواده
فصل ششم: خانواده و صله ی ارحام
فصل هفتم: خانواده و معنویت
فصل هشتم: تربیت دینی
فصل نهم: سبک زندگی و سلامت روان
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهداشت روانی خانواده
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات آوای نور
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-600-309-133-7
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بهداشت روانی خانواده

کاربر B
۱۳۹۷/۱/۲۲
خیلی غیرمفید بود خیلی جملات تکراری داشت. رسما پایان نامه طرف بود که پررر کرده بود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب بهداشت روانی خانواده

برای دریافت کتاب بهداشت روانی خانواده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.