معرفی و دانلود کتاب انقلاب عادت‌های کوچک: 10 گام برای تغییر زندگی به‌ وسیله عادت‌های کوچک

عکس جلد کتاب انقلاب عادت‌های کوچک: 10 گام برای تغییر زندگی به‌ وسیله عادت‌های کوچک
قیمت:
۱۹۹۰۰ ۱۱۹۴۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب انقلاب عادت‌های کوچک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انقلاب عادت‌های کوچک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انقلاب عادت‌های کوچک: 10 گام برای تغییر زندگی به‌ وسیله عادت‌های کوچک

آیا تاکنون تلاش کرده‌اید عادتی را در زندگی خود نهادینه کنید؟ اگر این کار را انجام داده باشید، بی‌شک به سختی آن آگاه هستید. دیمون زاهاریادس در کتاب انقلاب عادت‌های کوچک به شما می‌آموزد چگونه با گام‌هایی ساده و کوچک، عادت‌های مثبت را در زندگی خود پدید آورید و آن‌ها را ماندگار کنید.

درباره‌ی کتاب انقلاب عادت‌های کوچک

حتماً تاکنون این ضرب‌المثل مشهور را شنیده‌اید: «ذره‌ذره جمع گردد وانگهی دریا شود.» اما آیا به معنای آن اندیشیده‌اید؟

برای رسیدن به هر هدفی، شروع با قدم‌های کوچک، همان کلید طلایی‌ای است که بسیاری از آن غافل‌اند. ما معمولاً به شکلی هیجانی، سعی در به وجود آوردن عادت‌های مثبت در خود داریم؛ با این حال، آنچه مهم است، اراده‌ای قوی و اندیشه‌ای مصمم برای پیمودن این راه است. ممکن است به دفعات دچار فرازونشیب، مشکلات و غفلت شویم، اما در آخر به هدف بزرگ خود دست پیدا می‌کنیم.

کتاب انقلاب عادت‌های کوچک (Small Habits Revolution) اثر دیمون زاهاریادس (Damon Zahariades) کتابی است که به شما کمک می‌کند به اهداف خود دست یابید. اما چگونه؟ با قدم‌ها، کارها و عادت‌های کوچک. روشی که عده‌ای از افراد به کارآیی آن شک دارند و عده‌ای دیگر آن را بسیار سخت می‌دانند؛ اما هیچکدام از این دو گروه به این موضوع دقت نمی‌کنند که بسیاری از افراد معروف و نام‌آور نیز همین روش را برای رسیدن به خواسته‌ها و زندگی مطلوب خود در پیش گرفته‌اند.

دیمون زاهاریادس، کتابی درمورد انقلاب به نگارش درآورده است؛ با این تفاوت که انقلاب مدّنظر او، شخصی و طولانی‌مدت است. اگر می‌خواهید در زندگی خود تغییری به وجود آورید با او همراه باشید، آموزه‌هایش را یاد بگیرید و در زندگی خود به کار ببندید. نهادینه‌ شدن عادت‌ها در وجود شما، به پیمودن همین مسیر به‌ظاهر ساده بستگی دارد.

فرض کنید که قصد تنظیم ساعت خواب خود را دارید. اولین قدم شما چیست؟ بسیاری تصمیم می‌گیرند که دست به کارهای بزرگ بزنند و روال زندگی پیشین خود را کاملاً عوض کنند؛ در حالی که این کار، نه‌تنها شما را به هدف نمی‌رساند، بلکه از هدفی که در ذهن دارید، ملول و خسته می‌کند. بهترین راه برای ایجاد این عادت مثبت در زندگیتان آن است که با کارهایی چون ورزش کردن، زودتر بیدار شدن و از این قبیل کارهای کوچک، عادت دیر خوابیدن خود را ترک کنید.

کتاب انقلاب عادت‌های کوچک، شما را برای نهادینه‌ کردن عادات مثبت در وجودتان، یاری می‌کند و مسیری واضح را برای این کار در مقابل شما می‌گسترد؛ بنابراین با این کتاب می‌توانید راه جدیدی را آغاز کنید و از خطرات آن به‌هیچ‌‌وجه هراس نداشته باشید.

کتاب انقلاب عادت‌های کوچک مناسب چه کسانی است؟

کتاب انقلاب عادت‌های کوچک برای هرکسی که قصد تغییر در زندگی و نهادینه‌ کردن عادات مثبت در وجود خود را دارد، اثری مفید و کاربردی به‌شمار می‌رود.

با دیمون زاهاریادس بیشتر آشنا شویم

دیمون زاهاریادس، صاحب وبسایت «ArtOfProductivity.com»، نویسنده‌ی پرفروش کتاب در حوزه‌ی برنامه‌ریزی و بهبود عملکرد فردی است. او به دیگران می‌آموزد چگونه به شکلی بهینه از زمان خود استفاده کنند و به اهدافی که در ذهن دارند، دست یابند. آثار زاهاریادس از کتاب‌های پرفروش آمازون به‌شمار می‌روند و از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های «تمرکز سریع»، «هنر نه گفتن» و «فرمول برنامه‌ریزی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب انقلاب عادت‌های کوچک می‌خوانیم

همان‌طور که در فصل دوم با عنوان «محرک‌ها، روتین‌ها، پاداش‌ها و چرخه‌ها» بیان شد، محرک‌ها یا نشانه‌ها دست‌کم در ابتدا، بر هر رفتار آموخته شده‌ای تقدم دارند. مهم‌ترین چیزی که باید یادمان باشد این است که این ما هستیم که محرک‌ها را کنترل می‌کنیم. درواقع، شرایطی را به وجود می‌آوریم که به ما انگیزه‌ی اقدام می‌دهد.

به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید هر روز صبح بدوید، می‌توانید کفش‌های ورزشی‌تان را در کنار تخت قرار دهید. بیدار شدن و دیدن کفش‌ها، می‌تواند محرک شما برای دویدن باشد. برای تمیز نگه‌داشتن میز کار، می‌توانید هر روز درست پیش از ترک محل کار، میز را تمیز کنید. در این مورد، ساعت 5 بعدازظهر یا هر زمانی که محل کار را ترک می‌کنید محرک شماست.

قبلاً گفتم که از آن قطعه موسیقی شوپن به‌عنوان محرکی برای نوشتن استفاده می‌کنم. اکنون هم که در حال نوشتن این فصل هستم، دارم به آن قطعه گوش می‌دهم. 20 دقیقه پیش به کافی‌شاپ نزدیک محله‌مان رسیدم، قطعه را در لپ‌تاپ خود پخش کردم و بی‌درنگ شروع به نوشتن کردم.

فعالیت یا مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی را شناسایی کنید که می‌توانند محرک عادت جدیدتان باشند. تحقیقات نشان می‌دهد که بهترین رویکرد در این زمینه، استفاده از یک روتین موجود است تا به‌عنوان نشانه برای عادت جدید عمل کند.

پژوهشی که در سال 2011، در مجله «روانشناسی، سلامت و پزشکی» منتشر شد، روش‌های مختلف شکل‌گیری عادت‌های جدید و ماندگار کردن آن‌ها ‌را مورد بررسی قرار داد. مؤلفان دریافتند که مؤثرترین روش، پیوند دادن عادت‌های جدید به عادت‌های موجود است. آن‌ها خاطرنشان کردند: «رفتارهای جدید اغلب با روتین‌های موجود سازگار می‌شوند. پیش‌بینی پذیری، ثبات و نظم روتین‌های موجود، به‌طور ویژه در انسجام رفتارهای جدید مؤثر است.»

حال عادت جدیدی که می‌خواهید در خود ایجاد کنید را در نظر بگیرید. کدام رفتار موجود شما می‌تواند به‌عنوان محرک آن عمل کند؟

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
پیشگفتار
محتوای این کتاب شامل چه چیزهایی نخواهد بود
آنچه در کتاب انقلاب عادت‌های کوچک خواهید آموخت
فصل اول: اثر ایجاد عادت‌های سالم بر بهبود کیفیت زندگی
فصل دوم: محرک‌ها، روتین‌ها، پاداش‌ها و چرخه‌ها
فصل سوم: انگیزه در مقابل اراده: کدام‌ یک تعیین‌کننده موفقیت است؟
فصل چهارم: 10 گام برای ایجاد عادت‌های سالم و ماندگار
فصل پنجم: هفت قانون جهت آماده‌سازی خود برای موفقیت
فصل ششم: چگونه ماندگاری عادت‌های جدید را تضمین کنید
فصل هفتم: چند عادت که با استفاده از استراتژی عادت‌های کوچک می‌توانید ایجاد کنید
نکات پایانی در مورد به کار بردن عادت‌های کوچک برای تغییر زندگی
آیا از خواندن کتاب انقلاب عادت‌های کوچک لذت بردید؟ 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انقلاب عادت‌های کوچک: 10 گام برای تغییر زندگی به‌ وسیله عادت‌های کوچک
نویسنده
مترجمسمانه احمدزاده
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۰
زبانفارسی
شابک978-622-94573-8-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۹۰۰ ۱۱۹۴۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انقلاب عادت‌های کوچک

Formika Eshtion
۱۴۰۱/۸/۲۱
سلام
به نظر من این کتاب برای کسایی که واقعا میخوان زندگیشون عوض کنن واجبه و حتما یادتون باشه به جای یه بار این کتاب رو چند بار بخونین و عادت هاز کوچیک رو با خوندن روزی۵صفحه از همین کتاب شروع کنین و در وسط راه متوجه میشین که ناخودآگاه چه عادت‌هایی هستن که دوست دارین اونارو روزانه انجام بدین و کنین
تقویتش واقعا عادت‌های کوچیک تو درارمدت انقلابی عظیم تو زندگیتون ایجاد میکنه و برای کسایی که ایده‌ای ندارن که فکر میکنم خیلی کم باشن نویسنده حتی فکر اونجاش روهم کرده و خودش بهتون ایده‌هایی برای شروع داده.
الهام رجایی
۱۴۰۱/۸/۱۱
این کتاب یک راهنمای عالی و کاربردی برای ایجاد عادتهای کوچک و سازنده در زندگی روزمره است. همچنین به نحوه‌ی ایجاد عادت کمک زیادی می‌کند.
در بخش‌هایی از کتاب آمده که چرا انگیزه و اراده به تنهایی نمی‌تواند عامل ایجاد عادت در زندگی ما باشد.
کتاب از تکرار و زیاده گویی به شدت پرهیز دارد. کاملا مختصر و
کاربردی با ذکر نمونه به مخاطب نشان میدهد که چطور برای رسیدن به عادت مطلوب از کم شروع کند. در واقع شعار نویسنده این است «شروع ناچیز بهترین گزینه برای ایجاد عادت است»
مطالعه‌ی این کتاب را برای هر گروه و سنی توصیه می‌کنم.
amin aslani
۱۴۰۱/۷/۲۲
کتاب بسیار خوبیه.
مخصوصا من جذب این بخش شدم که چجور یک عادت رو باید ساخت.
و در وهله اول باید از خودت بپرسی هدفت از این عادت چیه. میخوای این عادت رو ایجاد کنی که چی بشه؟
این واقعا سوال خوبیه که باید قبل از ایجاد عادت جدید از خودمون کنیم که واضح تر بتونیم عادت رو تعیین و ماندگار کنیم✔️
محمدرضا فرج زاده
۱۴۰۱/۷/۳
مضمون اصلی کتاب اینه: کار‌های را آنقدر آسان کنید که دیگر نتوانید به آن‌ها نه بگویید.
کتابی فوق العاده برای کسانی که دربرابر سختی‌ها مقاومت میکنند.
از کتابراه نیز کمال تشکر را دارم
روز خوش
آ م
۱۴۰۱/۶/۳۰
کتاب بسیار کاربردی هست انصافا. شاید مفاهیم ساده‌ای رو مطرح کنه ولی واقعا در قالبی نوشته شده که به راحتی قابل درک و مهمتر از اون قابل استفاده است. خوندن این کتاب رو برای کسانی که نیاز به پرورش عادتهای جدید دارن توصیه میکنم
صابر کیانیان
۱۴۰۱/۷/۱۶
سلامه به همه. به نظر من کتاب آموزنده‌ای بود. مفاهیم مشابه این کتاب رو در کتابهای عادتهای اتمی و برتری خفیف خوانده بودم. اما به یقین میتونیم بگم که خوندن این کتاب شما رو از خوندن کتاب‌های دیگه بی نیاز میکنه. بسیار ممنون بابت انتخاب این کتاب برای ترجمه
visa group
۱۴۰۱/۶/۲۸
این کتاب به نوعی جمع بندی تمام کتاب‌های مربوط به عادت است و نکات مفیدی برای شکل دادن عادت‌های جدید دارد و یک رویکرد مرحله‌ای را برای عادتهای جدید معرفی کرده
red rose
۱۴۰۱/۷/۱۴
این کتاب ساختار بسیار خوبی داره. اول به صورت خلاصه مزایا و فواید داشتن عادت‌های سالم رو توضیح داده. در فصول بعدی یک برنامه مرحله به مرحله برای اکتساب عادت‌ها رو شرح داده. کتاب به دور از کلی گویی و کاملا کاربردی هست.
Mona abad
۱۴۰۱/۸/۱۰
زندگی بهتر و با کیفیت حاصل عمل به فرامین این کتاب است. نتیجه انجام دستورالعملهای این نوشتار: استرس کمتر، شادی، خواب خوب، بهبودی وضعیت جسمانی و رسیدن به اهداف است.
پوریا بیاتی
۱۴۰۱/۷/۱
این کتاب به نوعی زندگی مثبت و عادتهای کوچیک ولی تاثیر گذار و قابل اجرایی را اراعه داده که خیلی از نظر بهبود روتین و روزمره زندگی مناسبه خیلیم عالی
Milad SabzehAra
۱۴۰۱/۶/۲۹
کتاب با زبانی ساده ایجاد عاداتی رو برای بهتر شدن و رسیدن به اهداف بیان کرده است. ترجمه کتاب کاملا روان و قابل فهم هست
فراز
۱۴۰۱/۶/۲۹
این کتاب رو پیشنهاد میکنم برای همه افرادی که واقعا به یک برنامه عملیاتی جهت تغییر و پرورش عادتهای جدید نیاز دارند. واقعا دست مریزاد
بهزاد کرمی
۱۴۰۱/۸/۱۴
این کتاب با بیان شیوه‌ها و اصول درست ایجاد عادت‌های جدید را می‌اموزد و با تکرار چند باره‌ی نکات طلایی مفید و راهگشا می‌باشد.
ح ق
۱۴۰۱/۸/۱۱
بسیار عالی مخصوصا اینکه راه حل خوبی برای ایجاد عادتهای خوب میده که کاملا قابل اجرا و علمی هست
ممنون کتابراه بیستی بیست
فاطمه شریفی فرد
۱۴۰۱/۷/۱۴
بسیار کتاب عملیاتی و عالی بود راهکارهای عملی و کوچک کردن اهداف که در این کتاب مورد تاکید قرار گرفته از مهمترین عوامل ایجاد عادات هست
مشاهده همه نظرات ۲۹

راهنمای مطالعه کتاب انقلاب عادت‌های کوچک

برای دریافت کتاب انقلاب عادت‌های کوچک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.