معرفی و دانلود کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی: شکستن چرخه خشونت روانی (کتاب کار)

عکس جلد کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی: شکستن چرخه خشونت روانی (کتاب کار)
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی: شکستن چرخه خشونت روانی (کتاب کار)

کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی نوشته‌ی ترزا کومیتو، کتاب کاری برای شکستن چرخه خشونت روانی است که به شما کمک می‌کند پیچیدگی سوء استفاده‌های عاطفی را درک کنید و با تمرین‌های ساده و کاربردی عزت‌نفس خود را دوباره بیابید، خودتان را دوست داشته باشید و همچنین از آزارهای عاطفی شریک خود رهایی یابید.

درباره کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی

آمار ملی ایالت متحده گویای این حقیقت است که تقریباً نیمی از مردان و زنان در این کشور در طول زندگی خود مورد سوء استفاده‌های عاطفی قرار گرفته‌اند. ترزا کومیتو (Theresa Comito) به عنوان مشاور ازدواج و خانواده به طور ویژه حدود ده سال با بازماندگان سوءاستفاده‌های عاطفی صحبت داشته است. او به افراد زیادی که مورد خشونت عاطفی واقع شده بودند کمک کرده تا زندگی خود را از سر بگیرند. اگر این افراد بهبود یافته و به زندگی طبیعی خود بازگشته‌اند، پس قطعاً شما هم می‌توانید.

اگر به دلیل سوء استفاده‌های عاطفی عزت‌نفستان را از دست داده‌اید، به خودتان اهمیت نمی‌دهید و... کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی (The Emotional Abuse Recovery Workbook) به یاری شما خواهد آمد؛ بهبودی از خشونت روانی به مرور صورت می‌گیرد و شما به تنهایی قادر به حل مشکلات خود نخواهید بود. از این رو در این راه باید کمک بگیرید.

کتاب حاضر به شما کمک می‌کند تا از پیچیدگی سوءاستفاده‌های عاطفی آگاهی پیدا کنید و با تمریناتی موثر به شرایط نرمال بازگردید. زمانی که تمرینات کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی را کامل می‌کنید، الگوی روابط خود را شناسایی خواهید کرد و به ارزیابی نقاط قوت و ارزش‌های خود خواهید پرداخت. با تمرینات این اثر میزان انعطاف‌پذیری شما سنجیده می‌شود و متناسب با آن استراتژی‌هایی عملی را می‌آموزید تا آمادگی مدیریت چالش‌های روزانه خود را داشته باشید و برای خود ارزش قائل شوید تا روحیه مثبت و سرزندگی شما افزایش یابد.

با مطالعه‌ی کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی شما می‌توانید با آنچه پیش‌تر تجربه کرده‌اید بیشتر آشنا شوید. این کار یک فرایند عاطفی محسوب می‌شود که با پیش رفتن در خواندن کتاب، کم‌کم احساسات قوی را تجربه خواهید کرد. این اثر برای شما فرصتی را فراهم می‌آورد تا تجربیات خود را جمع‌بندی کنید و مرحله به مرحله با توصیه‌های ترزا کومیتو پیش بروید. کمیتو با تمرینات و ارزشیابی‌هایی که ارائه می‌دهد شما را به سمت مهارت‌های تازه و سالم هدایت می‌کند. به این نکته توجه کنید که این کار با سرعت انجام نمی‌گیرد بلکه نیازمند صبر و حوصله است.

بسیاری از ترمینات کتاب کار بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی نیازمند این است که به طور دقیق فکر کنید. بهترین شیوه برای بهره بردن از کتاب حاضر این است که تمرینات را از ابتدا انجام دهید اینگونه به مرور پیشرفت خود را متوجه خواهید شد.

نکوداشت‌های کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی

- ترزا کومیتو همه‌ی موارد سوء استفاده عاطفی را در این کتاب بررسی می‌کند. کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی یک همراه ضروری برای درمان خشونت خانگی است و باید توسط متخصصان و مراجعان مورد استفاده قرار گیرد. این اثر به معنای واقعی کلمه می‌تواند یک زندگی را نجات دهد. (دانیل ساراگو)

- سوء استفاده عاطفی فریبکار است و می‌تواند قربانیان را به این فکر وا دارد که آیا آن‌ها خود باعث همه اتفاقات شده‌اند؟ کتاب کار ترزا کومیتو در مورد بهبودی از سوء استفاده عاطفی، منبعی عالی برای هر کسی است که می‌داند یا فکر می‌کند که از یک رابطه ناسالم نجات پیدا کرده است. این کتاب الگوهای سوء استفاده را آشکار می‌کند. پیشنهادات ترزا در مورد شیوه‌های درمان از طریق عشق به خود، روابط سالم و جستجوی امنیت، راهی به سوی بهبودی ارائه می‌دهند که قربانیان و عزیزان آن‌ها و همچنین ارائه دهندگان خدمات سلامت روان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. (ماریانا برونت لازارت، مدیر عامل و بنیانگذار TrueSelves Therapy)

- ترزا کومیتو یک درمانگر بسیار دلسوز است که درک عمیقی از تأثیر سوء استفاده عاطفی دارد. شفافیت او در این کتاب یک چراغ راهنما برای من و بسیاری دیگر است و ما را در به خاطر سپردن آنچه در فرآیند درمانی ارزشمند است، یاری می‌کند. پیام او برای خوانندگان در کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی واضح است: شما تنها نیستید، شما توانا هستید و می‌توانید درمان شوید. (Lysette Del Castillo)

- کتابی که قصد دارد کسی را به سمت تغییرات مثبت راهنمایی کند، نه تنها باید از نظر محتوا بلکه باید از نظر دانش و تعهد نویسنده نیز مورد توجه قرار گیرد. ترزا کومیتو سال‌ها تجربه کار مستقیم و عملی با قربانیان و بازماندگان سوء استفاده عاطفی دارد و با دلسوزی و مراقبت، توصیه‌های خود را به گونه‌ای بیان می‌کند که هر کسی می‌تواند درک کند و در مسیر درمان و بهبودی از آسیب‌های روانی قرار گیرد. (گوستین والادز، دستیار مدیر برنامه یک برنامه بهداشت روانی کودکان، جوانان و خانواده)

کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی مناسب چه کسانی است؟

اگر تجربه تلخ سوء استفاده‌های عاطفی را در زندگی خود دارید، خواندن کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی را از دست ندهید؛ چرا که بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

ترزا کومیتو را بیشتر بشناسیم

ترزا کومیتو، یک درمانگر ازدواج و خانواده است که بیش از 20 سال تجربه در ارائه خدمات درمانی به افراد، خانواده‌ها و کودکان دارد. او به بازماندگان سوء استفاده و آسیب‌های روحی و افراد تحت خشونت خانگی کمک می‌کند.

جملات برگزیده کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی

- افراد مورد هدف سوءاستفاده عاطفی ممکن است در برابر احساس گناه آسیب‌پذیر باشند.
- افراد بسیاری که ازنظر احساسی مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند، به‌سختی به خواب می‌روند.
- فرد سوءاستفاده گر وقت گذراندن شما با دوستان و خانوادتان را به‌عنوان یک تهدید تلقی می‌کند و برای جدا کردن شما از آن‌ها هر کاری می‌کند.
- داد زدن معمولاً به‌عنوان بلند کردن صدای فرد شناخته می‌شود اما سوءاستفاده کنندگان از فریاد زدن به‌عنوان نوعی شرطی‌سازی استفاده می‌کنند.

در بخشی از کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی می‌خوانیم

عدم قبول مسئولیت

فردی که آزار می‌دهد هیچ‌گاه مقصر نیست و مسئولیت رفتارش را بر عهده نمی‌گیرد. اگر آن‌ها در کار مشکل‌دارند یا نمی‌توانند شغل خود را حفظ کنند، به این دلیل است که با آن‌ها ناعادلانه رفتار می‌شود. اگر رفتار توهین‌آمیز نسبت به شخص دیگری داشته باشند، تقصیر قربانی است که وی را عصبانی می‌کند. شاید به خاطر تربیت نادرست والدین او یا سوءمصرف مواد باشد، مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، یا اینکه چقدر نقش آن‌ها در موقعیت واضح است، به‌هرحال تقصیر آن‌ها نیست. درواقع، اغلب تقصیر شما یا شخص دیگری است. هر عذرخواهی با یک بیانیه مقدماتی همراه است، مانند «اگر آن کار را نمی‌کردید، هرگز این اتفاق نمی‌افتاد.»

فقدان کنترل احساسی

فرد متجاوز ممکن است بین کمبود کامل کنترل عاطفی و پاسخ سرد و از راه دور، به آسیب عاطفی شما در نوسان باشد. نشانه شخصیت سالم، انعطاف‌پذیری و توانایی تنظیم احساسات است. امکان دارد که فردی باشخصیت توهین‌آمیز بیش‌ازحد احساسات خود را کنترل کند و این مسئله باعث می‌شود فرد بی‌احساس به نظر برسد. اگر تحت کنترل احساساتشان باشند، ممکن است واکنش‌پذیر، تحریک‌پذیر یا عصبانی باشند. قربانیان ممکن است شریک زندگی خود را به‌صورت نامتعادل و بین حالت‌های مهربان و خشن تجربه کنند. نوسانات خلقی دراماتیک، نمایشی و افزایش حساسیت اغلب باعث می‌شود که قربانیان احساس سردرگمی و ناراحتی کنند. شخصیت توهین‌آمیز و سوءاستفاده گر، ضعیف است و به‌راحتی مورد اهانت قرارگرفته، آزرده شده و اغلب حالت تدافعی به خود می‌گیرد.

فهرست مطالب کتاب

آشنایی با کتاب
مقدمه
چگونه از این کتاب استفاده نماییم؟
انتخاب روان‌پزشک
شناسایی سوءاستفاده‌های احساسی
فصل اول: درک سوءاستفاده‌های عاطفی
نشانه‌های سوءاستفاده عاطفی
کنترل
استفاده از نام توهین‌آمیز
فریاد زدن
بهم ریختن آگاهانه‌ی فرد (پدیده‌ی روشن‌کننده چراغ‌گاز)
انزوا
تهدید
مجازات
رد کردن
غفلت
سوءاستفاده مالی
علائم رابطه سالم
عوارض جسمی ناشی از سوءاستفاده عاطفی
اضطراب
درد‌های شدید و مزمن
احساس گناه
مشکلات بی‌خوابی
عقب‌نشینی اجتماعی
تمرین ثبت وقایع روزانه
درک سوءاستفاده عاطفی
داستان یک بازمانده از سرطان
داستان یک پرستار
بازمانده کودک‌آزاری
بزرگداشت پدر
بی‌قانونی و آسیب‌پذیری
شرح‌حال فرد آزاردهنده
عدم قبول مسئولیت
فقدان کنترل احساسی
استفاده از شیوه‌های حسادت برانگیز
نقش قربانی را بازی می‌کند
خودبینی
اختلالات شخصیت فرد آزاردهنده
اختلال شخصیت ضداجتماعی
اختلال شخصیت خودشیفته
اختلال شخصیت مرزی
اختلال شخصیت نمایشی
اهداف سوءاستفاده کننده عاطفی
کنترل کردن
تحقیر کردن
بی‌ارزش کردن
شرمنده کردن
خلاصه فصل
فصل دوم: غم و اندوه
چگونه مراحل جدا شدن از رابطه را پشت سر بگذاریم؟
امیدها و آرزوها
بازگشت به فانتزی‌ها
بررسی باورهای فرهنگی عشق رمانتیک
افسانه‌ها در مورد عشق
کشف افسانه‌ها درباره عدالت
پیش‌فرض‌ها در مورد عدالت
کشف افسانه‌ها در مورد سوءاستفاده
بررسی اثرات شکنجه‌ای رابطه سوءاستفاده کننده
نوشتن دفترچه خاطرات
برگزاری مراسم سوگواری
نامه‌ی قدرتمند
خلاصه‌ی فصل
فصل سوم: قبول کردن و آگاهی
شناسایی تکنیک‌های فرد سوءاستفاده گر
رویداد‌های ماه گذشته
بررسی تاریخچه خانوادگی خود
درخت خانوادگی من
تاریخچه‌ی روابط
خلاصه فصل
پژوهش در مورد اقدام‌ها
فصل چهارم: دلسوزی برای خود و مراقبت از خود
اجزای کلیدی خود دلسوزی
دوست مهربانی برای خود باشید
یک نامه محبت‌آمیز به خودم
اعتراف به ویژگی‌های خوب خود
خودداری از قضاوت_ ذهن آگاهی
اسکن بدن برای افزایش خودآگاهی
آرام‌سازی پیش‌رونده عضلانی
قدم دوم
تنفس دیافراگم
ارتباط ذهن و بدن با مراقبت از خود
شیوه‌های معنوی
بررسی معنویت
تغذیه
ورزش
درگیری اجتماعی
حمایت اجتماعی
انتخاب‌های سبک زندگی
خواب
بهداشت خواب
توجه به مسائل بهداشتی
بهداشت فردی
آموزش حرفه‌ای و مجرب
سرگرمی‌ها
توجه به محیط فیزیکی
خودمراقبی احساسی
برنامه‌ریزی نیازهای کوتاه‌مدت و بلندمدت
اهداف هوشمندانه برای خودکفایی
خلاصه فصل
فصل پنجم: مرزها
مرز چیست؟
بررسی مرزها در خانواده اصلی
گذشته
حال
موانع بر سر راه مرزها
کاوش در افسانه‌ها درباره مرزها
افسانه‌های رایج درباره مرزها
تعریف و تعیین مرزهای شخصی
کشف ارزش‌ها
اگر کسی آن جا باشد کیست؟
اجرای مرزها
سبک‌های ارتباطی
نکاتی درباره تعیین مرزها
هم‌وابستگی
گذر از مرزهای شخصی من
خلاصه‌ی فصل
فصل ششم: برنامه‌ی ایمن
ارزیابی خطر
برنامه‌ی ایمنی چیست؟
بعدازاینکه مکان را ترک کردید
اهداف قابل‌دستیابی را شناسایی و کارکنید
فضایی آرام برای خود ایجاد کنید
ارزش زیاد خود را به خود یادآوری کنید
برنامه ایمنی من
دستور‌های باز دارنده
خلاصه فصل
حرکت روبه‌جلو
فصل هفتم: روابط سالم
تعریف ویژگی‌های روابط سالم
ویژگی‌های شخصی
شاخص‌هایی برای جستجو کردن آن‌ها در دیگران
هماهنگی احساسات در روابط
کاوش کردن روابط
انعکاس بر روابط گذشته، حال و آینده
ایجاد مهارت‌های ارتباطی
تشخیص خودآگاهی/ هوش هیجانی
ارتباط مجدد باعاطفه از طریق خاطرات
تنظیم هیجانی
راهکارهای تنظیم هیجانی / مهارت‌های مقابله‌ای
همدلی
مهارت‌های اجتماعی
افسانه‌هایی درباره توصیف هیجانات
مدیریت تعارضات در روابط
قواعد مبارزه عادلانه
بازتاب مبارزه عادلانه
موانع برقراری ارتباط
تأمل در مورد موانع من
سرمایه‌گذاری در روابط
جمع‌بندی
فصل هشتم: طرح ترک کردن
کاوش موانع ترک
استراتژی‌های مدیریت قلدری در محیط کار
تاب‌آوری چیست؟
جمع‌بندی
حرف آخر
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی: شکستن چرخه خشونت روانی (کتاب کار)
نویسنده
مترجمپریسا دونده تقی آبادی، فرزانه قره باغی
ناشر چاپیانتشارات آکادمیک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات120
زبانفارسی
شابک978-622-7609-19-6
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی

برای دریافت کتاب بهبودی سوء استفاده‌های عاطفی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.