معرفی و دانلود کتاب انگیزه

عکس جلد کتاب انگیزه
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب انگیزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انگیزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انگیزه

برایان تریسی در کتاب انگیزه، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های مدیر یعنی توانایی انگیزه دادن به کارکنان یک سازمان برای عملکرد بالاتر و پیشرفت در کسب و کار را آموزش می‌دهد.

موضوع کتاب انگیزه چیست؟

همانطور که همه ما می‌دانیم در هر سازمانی، نیروی انسانی ارزشمندترین منبع است. بزرگترین عوامل رشد، بهره‌وری، عملکرد و موفقیت بستگی به مهارت‌ها و توانمندی‌های کارکنان یک سازمان دارد. در کتاب انگیزه (Motivation) با بعضی از پیشرفته‌ترین عقاید و نظراتی آشنا خواهید شد که در طی 50 سال گذشته به کارکنان سازمان شما کمک کرده تا بیشترین زمان و توانمندی خود را صرف شرکت‌تان نمایند تا به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنید.

به گفته رابرت هاف و همکاران او، اشخاص به ‌طور متوسط از 50 درصد توانمندى خود استفاده مى‌کنند. 50 درصد دیگر در طى روز به شکل صحبت با همکاران، وقت گذرانى با اینترنت، دیر آمدن به محل کار، زود ترک کردن محل کار، صرف قهوه به مدت طولانى، صرف ناهار وقت‌گیر و رسیدگى به کارهاى شخصى از بین می‌رود.

یکى از دلایل این اتلاف وقت که یکى از خسارت‌زننده‌هاى عمده در همه سازمان‌ها می‌باشد؛ این است که کارکنان انگیزه کافى ندارند و روى کارشان متمرکز نمى‌شوند. آن‌ها احساس اضطرار نمى‌کنند تا قبل از هر چیز دیگر کارشان را انجام دهند. این چالشى است که یک مدیر خوب مى‌تواند از پس آن برآید.

کار شما باید این باشد که از آن 50 درصد اوقاتى که بهره‌بردارى نمى‌شود، استفاده کنید. شما باید این 50 درصد وقت را براى تولید و خدمت بیشتر به شرکت صرف نمایید تا کیفیت کار بالا برود تا پول بیشتری از سرمایه شرکت به دست آید.

عوامل ضد انگیزه را از میان بردارید:

دو نوع عامل ضد انگیزه در زندگى و کار وجود دارند. این‌ها هر دو عواملى هستند که در اوایل دوران کودکى شروع مى‌شوند و تا دوران بلوغ زندگى امتداد پیدا مى‌کنند. به این‌ها معمولاً انگاره‌هاى عادت‌هاى منفى یا پاسخ‌هاى شرطى شده نسبت به محرک مى‌گویند. اولین عامل ضد انگیزه ترس از شکست و دومین عامل ترس از رد شدن است. همه‌ی این موانع در دوران کودکی شکل می‌گیرد و باید آن‌ها را شناسایی کرده و از بین ببریم.

هدف مدیر به دست آوردن بیشترین بازدهی از افرادی است که در آنجا مشغول به فعالیت هستند. شما به عنوان یک مدیر وظیفه دارید این سرمایه انسانی را بیشتر کنید و آن‌ها را برای دستیابی به بزرگترین و مهم‌ترین نتایج سازمان آماده نمایید.

عامل اصلى و کلیدى در ایجاد انگیزه و رسیدن به عملکرد در سطح بالا تنها یک چیز است: ارتباط میان مدیر و مدیریت شونده. آنچه در لحظه تماس یا ارتباط میان مدیر و کارمند اتفاق مى‌افتد، عامل اصلى عملکرد، بهره‌ورى، اثربخشى، تولید، بازدهى و سوددهى یک سازمان است.

مدیران مؤثر به شدت عمل‌گرا هستند. وقتى ایده خوبى را مى‌شنوند، به سرعت دست به کار مى‌شوند تا آن ایده و نظر را به اجرا و عمل درآورند. بنابراین وقتى این کتاب را مى‌خوانید، اگر به مطلبى برخوردید که فکر مى‌کنید مى‌تواند به کارکنان شما انگیزه بدهد، درنگ نکنید. بلافاصله آن را به کار اندازید؛ از نتایجش حیرت ‌زده خواهید شد.

برایان تریسی را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده و سخنران انگیزشی در زمینه بهبود مهارت‌های حرفه‌ای و خودیاری است. برایان تریسی (Brian Tracy) در 5 ژانویه 1944 در شارلوت‌تاون کانادا و در یک خانواده فقیر متولد شد. پدر او وضع مالی خوبی نداشت و قادر نبود هزینه‌های جاری زندگی را به آسانی تأمین نماید. به همین دلیل برایان و سه برادرش به کمک نهادهای خیریه تحصیل کردند و او همیشه طعم تلخ فقر را در زندگی چشیده است.

در بخشی از کتاب انگیزه می‌خوانیم:

انتخاب کارکنان مناسب، نقطه شروع مدیریت عالیست. احتمالاً 95 درصد موفقیت شما به عنوان یک مدیر بستگى به توانایى شما در انتخاب کارکنان مناسب دارد. اگر کارکنانى نامناسب انتخاب کنید، بدون توجه به اینکه چه مى‌کنید، از چه راهکارهایى استفاده مى‌نمایید و یا چه اندازه تلاش مى‌کنید، تفاوت چندانى بروز نمى‌کند. تقریبا تمامى مسایل شما به عنوان یک مدیر، یا ناشى از انتخاب کارکنان نامناسب است و یا به ارث بردن کارکنان نامناسب از مدیران قبلى.

جیم کالینز در کتاب خوب تا عالى مى‌گوید که اولین وظیفه و کار مدیریت الزاما این است که «اشخاصى مناسب را سوار اتوبوس بکند و بعد هر کدام را روى صندلى مناسب خود بنشاند و بعد اشخاص نامناسب را از اتوبوس بیرون کند.»

وقتى لى یاکوکا براى نجات کرایسلر به خدمت گرفته شد، شرکت کرایسلر در آستانه ورشکستگى بود. پس از آنکه یاکوکا 350 میلیون دلار براى حفظ کرایسلر وام گرفت، به سر وقت مدیران ارشد کرایسلر رفت. او در مدت سه سال 35 معاون مدیرعامل از 36 معاون مدیرعامل را تغییر داد. بعد از اینکه کارش را تمام کرد، توانست کرایسلر را به یکى از ممتازترین شرکت‌هاى تولیدکننده اتومبیل تبدیل کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل یک: عامل ایکس
فصل دو: کارکنان مناسب را انتخاب کنید
فصل سه: قدرتمند شروع کنید
فصل چهار: انتظارات خود را در میان بگذارید
فصل پنج: مدیریت مشارکتى را تمرین کنید
فصل شش: چهار عامل انگیزه ‌دهنده
فصل هفت: سه مورد مهم
فصل هشت: مدیریت بر اساس ارزش‌ها
فصل نه: مدیریت بر اساس هدف‌ها
فصل ده: مدیریت استثنایى
فصل یازده: اصل پارتو
فصل دوازده: یک معلم باشید
فصل سیزده: پیوسته آموزش بدهید
فصل چهارده: به اصل عیب و نقص در حد صفر اصرار بورزید
فصل پانزده: دوایر کیفى و تیم‌هاى کیفى ایجاد کنید
فصل شانزده: به طور منظم سیال‌سازى ذهنى بکنید
فصل هفده: مرشد و راهنما بشوید
فصل هجده: الگو شوید
فصل نوزده: به صحبت کارکنانتان گوش بدهید
فصل بیست: عامل دوستى را به خاطر بسپارید
فصل بیست و یک: جادوى انگیزه را خلق کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انگیزه
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات152
زبانفارسی
شابک978-600-118-141-2
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انگیزه

hamid cheraghi
۱۴۰۰/۵/۱۷
اگر کسی راهکارهای این کتاب را در زندگی خود بکار گیرد موفق خواهد شد
maryam tavana
۱۴۰۰/۲/۳
به مدیران توصیه می‌کنم حتما مطالعه‌اش کنن
محمد رزاقی
۱۴۰۲/۲/۲۱
بیانی بسیار روان و ساده
سید محمد حسینی
۱۴۰۰/۸/۲۸
کتاب خوبیست ولی کم حجم نسبت به موضوع
مهدی رحمانپور
۱۴۰۰/۷/۱۸
برای مطالعه توصیه میکنم
ایلیا سلیمی
۱۳۹۹/۹/۱۰
کتاب جالبی است. من که دوست داشتم
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب انگیزه

برای دریافت کتاب انگیزه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.