معرفی و دانلود کتاب محاکمه

عکس جلد کتاب محاکمه
قیمت:
9500 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب محاکمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محاکمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محاکمه

کتاب محاکمه نوشته نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات پیتر هانتکه، از سری مجموعه تجربه‌های کوتاه، ماجرای مردی را به تصویر می‌کشد که یک روز صبح با ورود مأموران پلیس به خانه‌اش و دستگیر شدنش غافلگیر می‌شود و هیچ اطلاعی از اینکه چه اتفاقی افتاده و چه سی به او اتهام زده ندارد.

درباره کتاب محاکمه:

این کتاب روایتگر داستان مردی به نام یوزف ک. کارمند بانک است که زندگی آرامی را می‌گذارند. یک روز صبح با ورود دو مرد غریبه به خانه‌اش و اعلام دستگیری‌اش از خواب بیدار می‌شود. این موضوع برایش بسیار عجیب است چرا که او هیچ گونه خلافی مرتکب نشده و رفتار این دو نفر او را متعجب می‌کند.

یوزف ک. از مأموران درخواست مشاهده حکم بازداشتش را دارد اما آن دو نفر خواسته او را رد می‌کنند. یوزف تلاش می‌کند با اعلام بی‌گناهی خود، از علت اتهامش باخبر شود. در نهایت این دو مرد غریبه او را نزد بازپرس می‌برند، هر چند مرد جوان کاملاً اطمینان دارد که به او تهمت زده‌اند...

پتر هانتکه (Peter Handke) سبک خاص خود را در نویسندگی دارد. نکته مشترک بین اغلب آثار او به تصویر کشیدن واقعیت است، آنچه که هست و آنچه که می‌شود. او در داستان‌های خود به ستیز و رویارویی با قواعد رایج زمان خود می‌پردازد.

درباره مجموعه تجربه‌های کوتاه:

بسیاری از شما در طول روز فرصت مطالعه یک رمان بلند را پیدا نمی‌کنید یا کتاب‌ها نیمه‌خوانده باقی می‌مانند. راه‌حل این موضوع روی آوردن به آثار کم‌حجم و کم‌ورق است که می‌توان آن‌ها را به سادگی مطالعه کرد.

کتاب خواندن در یک نشست کوتاه، میان دو ایستگاه مترو، در تاکسی فاصله بین محل کار تا خانه یا دانشگاه و ... . این مجموعه بهترین فرصت را برای شما عاشقان کتاب فراهم می‌کند تا در وقت‌های کم خود از شاهکارهای تاریخ ادبیات جهان و تاریخ نمایش لذت ببرید.

کتاب محاکمه (Prozess) برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های کوتاه و جنایی علاقه‌مند هستید، این کتاب را بخوانید.

با پیتر هانتکه بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و نمایش‌نامه‌نویس اتریشی در 6 دسامبر سال 1942 در گریفن اتریش متولد شد. وی از سن دو سالگی حدود چهار سال به همراه مادر و ناپدری‌اش در آلمان شرقی زندگی کرد و بعدها به گریفن برگشت. پتر هانتکه در رشته حقوق به تحصیل پرداخت و بعد به سمت ادبیات رفت.

هاندکه در سال 2019 برنده جایزه نوبل ادبیات شد و این انتخاب آکادمی نوبل اعتراضات و انتقادهای بسیاری را به دنبال داشت، چرا که معتقد بودند او در دوران جنگ بوسنی از نیروهای صرب حمایت کرده است. هاندکه در سال 2009 نیز جایزه فرانتس کافکا را دریافت کرد.

در بخشی از کتاب محاکمه می‌خوانیم:

روزهاى بعد را در این انتظار به سر برد که دوباره براى بازجویى فراخوانده شود. از آن‌جا که گمان مى‌کرد امتناع او را از پذیرش بازجویى جدى نگرفته‌اند، حدس مى‌زد که خودبه‌خود بار دیگر در همان ساعت فراخوانده شده است. از این رو دوباره عازم محل شد. ولى چون آن روز جلسه‌اى تشکیل نمى‌شد، در صحن تالار کسى را ندید. فقط دوباره در محوطه‌ى بیرونى تالار چشم‌اش به همان زن رخت‌شور افتاد و چون آن زن عشوه‌گرى کرد، کمابیش برخلاف میل خود با او باب گفت‌وگو را باز کرد و در پى شنیدن سخنانى تملق‌آمیز از سوى او، کماکان برخلاف میل خود، از وى تقاضاى کمک کرد.

مقصود ک. این بود که با شخص مورد اعتمادى مشورت کند. در طى گفت‌وگو معلوم شد که آن زن همْ‌سر مستخدم محکمه است و به واسطه‌ى روابطى که در محکمه دارد احتمالاً مى‌تواند براى ک. مفید واقع شود، به‌ویژه از آن رو که خود مدعى بود قاضى تحقیقات یکى از دوست‌داران اوست. با این‌همه آن زن فرد مورد اعتمادى نبود که ک. مى‌جست. هرچند که براى اثبات علاقه‌ى خود به ک. به گفته‌ى او عمل کرد و دفاتر قاضى تحقیق را، که پُر بود از تصاویر زشت و شرم‌آور، در اختیارش گذاشت. آن تصاویر سرشت ناهنجار اهالى محکمه را بار دیگر در نظر ک. آشکار کرد. سرانجام، درست در لحظه‌اى که چیزى نمانده بود ک. به اصرار زن با او راه گریز پیش بگیرد، دوباره سروکله‌ى آن مردى پیدا شد که در صحن دادگاه با زن در آمیخته بود. مرد دست پیش برد و زن را از چنگ ک. بیرون کشید. سپس او را روى شانه انداخت و با خود برد، درحالى‌که زن، برخلاف ادعاى خود که گفته بود به آن مرد میلى ندارد، مقاومت چندانى نشان نداد.

ک. بیش‌تر از سر کنج‌کاوى تا میل باطنى آن‌ها را تا انتهاى راه‌رو تعقیب کرد و آن‌جا پس از آن‌که از آن ‌دو چشم برداشت، از دست‌خط کج‌ومعوجى که به دیوار آویخته بود دریافت که ادامه‌ى آن راه به دفتر محکمه مى‌انجامد. ک. به این نتیجه رسید که سوءاستفاده و بى‌بندوبارى اخلاقى محکمه را به زوال کشانده است و از این رو دیگر تعجبى ندارد که بخش ادارى محکمه در اتاق‌هاى زیر شیروانى قرار دارند. سپس پیش از آن‌که بتواند در مورد اقدام بعدى خود تصمیم بگیرد، با مردى روبه‌رو شد و آن مرد خود را مستخدم محکمه معرفى کرد و ک. پیشنهاد او را مبنى بر هم‌راهى‌اش به بخش ادارى پذیرفت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محاکمه
نویسنده
مترجمعلی اصغر حداد
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات21
زبانفارسی
شابک978-600-229-633-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب محاکمه

حجت محمدنژاد
۱۴۰۰/۶/۹
بنده هیچ چیز متوجه نشدم واقعاً مسخره بود. یک کارمند بانک بی هیچ دلیلی که هرگز خودش متوجه نمی‌شود محکوم می‌شود و در نهایت چاقو در قلبش فرو می‌کنند و دوبار می‌چرخانند!!! اگر کسی فهمید منظورشو مشتاقم منم بدونم
Hossein Zahmatkesh
۱۴۰۱/۱/۱۰
بی معنی بود و ارزش خرید رو نداشت، بنظرم بسیار بد ترجمه شده...
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب محاکمه

برای دریافت کتاب محاکمه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.