معرفی و دانلود کتاب نوابغ مربیگری والیبال: دیدگاه و تجربه مربیان بزرگ جهان

عکس جلد کتاب نوابغ مربیگری والیبال: دیدگاه و تجربه مربیان بزرگ جهان
قیمت:
22100 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نوابغ مربیگری والیبال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نوابغ مربیگری والیبال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نوابغ مربیگری والیبال: دیدگاه و تجربه مربیان بزرگ جهان

اگر بتوانید بیش از 40 نفر از بهترین مربیان والیبال جهان را گرد هم بیاورید، فکر می‌کنید آن‌ها چه چیزهای جالبی برای گفتن داشته باشند؟ کتاب نوابغ مربیگری والیبال نوشته‌ی جان فورمن و مارک لبدوف، تجربه، بینش و تخصص مربیان کارآزموده‌ی ورزش والیبال را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با به کارگیری آن‌ها به یک مربی درجه یک تبدیل شوید.

درباره کتاب نوابغ مربیگری والیبال

هدف جان فورمن (John Forman) و مارک لبدوف (Mark Lebedew) از تالیف کتاب حاضر نشان دادن این است که سوابق و تاریخچۀ مربیان بزرگ چیست. آن‌ها نشان می‌دهند که مربیان بزرگی در طیف وسیعی از زمینه‌ها و عرصه‌های مربیگری وجود دارند. اگرچه برخی تشابهات در میان مربیان بزرگ وجود دارد، با این‌حال هنوز طیف وسیعی از فلسفه‌ها و روش‌ها وجود دارند که پایه و اساس موفقیت آن‌ها را تشکیل می‌دهد.

یکی از مواردی که در خصوص منابع و مطالعات والیبال درنظر گرفته شود این است که منابع و مطالعات در این زمینه بسیار اندک هستند. در فوتبال، بسکتبال، کریکت یا هر ورزشِ دیگر داستان‌های مربوط به قهرمانان و غول‌های ورزشی از دیرباز به‌طور پیوسته ثبت و مستند شده و از این ورزش‌ها درس‌هایی گرفته شده است.

در والیبال - به‌جز در مجموعه‌های کوچک - این داستان‌ها گفته نشده‌اند. این درس‌ها به نسل‌های بعدی منتقل نشده‌اند. مربیان در کشورهای مختلف عمدتاً به‌صورت اختصاصی کار می‌کنند و به دنبال الهام گرفتن از اطرافیان یا سایر ورزش‌ها هستند.

هدف جان فورمن و مارک لبدوف در کتاب نوابغ مربیگری والیبال (Volleyball Coaching Wizards - Wizard Wisdom) توسعۀ این حوزه‌های کاری تا سطح گسترده‌تر است. با انجام این کار سطح مربیان در همه‌جا بهبود می‌یابد و به رشد والیبال کمک می‌شود. در واقع این کتاب به‌صورت متمرکز و اختصاصی ارائه می‌شود. می‌توانید آن را کتابی کاربردی درنظر بگیرید چراکه هدف آن ارائۀ مطالب و راهنمایی‌های مستقیم و کاربردی در زمینۀ سرمربیگری شماست.

برای این منظور، کتاب نوابغ مربیگری والیبال به چهار بخش تقسیم شده است.

شما مربی هستید: این بخش کاملاً مربوط به شماست و آنچه به‌عنوان مربی باید از خود به نمایش بگذارید. این بخش درمورد اهمیت یادگیری و شیوۀ انجام آن، ذهنیت شما، شیوۀ معرفی خود به بازیکنان و آگاهی از بهترین شیوۀ کمک به تیم در هر لحظۀ معین بحث می‌کند.

ایجاد و توسعۀ تیم: در این بخش، دیدگاه‌ها و بینش‌های نوابغ در زمینۀ توسعۀ ترکیب تیم و فرهنگ تیمی موردِ نیاز ارائه می‌شود. این بخش به شیوۀ همکاری شما با انواع مختلف بازیکنان در تیم با درنظر گرفتن رشد و حس مشارکت و انگیزش مربوط است.

تمرین: در این بخش این موضوع را بررسی می‌کنیم که در هنگام تمرین چه‌کاری را باید واقعاً انجام دهید. این براساس میزان کارایی در طول زمان و استفاده از مفیدترین تمرینات، دست‌یابی به حداکثر مزایا از بازی‌های تمرینی و درنظر گرفتن اثرات روان‌شناختی آنچه باید انجام دهید و بگویید است.

روز مسابقه: این بخش نهایی بر کار‌هایی که در روز مسابقه باید انجام دهید متمرکز است. زمینه‌های کلیدی در این خصوص به شیوۀ عملکرد تیمی، شیوۀ استفاده از اهداف میان‌مدت در طول یک مجموعه و محتوای گفت‌وگوهای تیمی متمرکز است.

در این بخش‌ها سه چهار فصل کوتاه ارائه شده است که هریک از آن‌ها یک هدف و موضوعی خاص را دنبال می‌کند. ساختار این فصول به این شکل است که در ابتدا بر اهداف یک یا چند نابغه‌ای که با آن‌ها مصاحبه شده متمرکز است. درواقع گزیده‌ای از مصاحبه‌ها ارائه می‌شود. ادامۀ فصل به تشریح موضوع اولیه و اصلی می‌پردازد و ایده‌های مربوط به نوابغ دیگر را ارائه می‌کند.

هدفْ نقل‌قول همۀ گفته‌های نوابغ نیست. بسیاری از این نقل‌قول‌ها تکراری هستند و هم‌پوشانی دارند. بیشتر مطالب مطرح‌شده، ایده‌هایی هستند که توسط بسیاری از آن‌ها ارائه می‌شوند. نقل‌قول‌های خاص انتخاب‌شده، شامل آن‌هایی هستند که از نظر ما مهم و متناسب بودند. البته برخی ایده‌های مربوط به سایر نوابغ را به‌صورت ترکیبی ارائه کرده‌ که منجر به بحث‌های عمیق‌تری شده و نشان می‌دهند که حتی بزرگ‌ترین مربیان، دربارۀ همه‌چیز دیدگاه مشترک و اتفاق‌نظر ندارند.

کتاب نوابغ مربیگری والیبال یک کتابِ تمرین نیست. در اینجا فهرستی از فعالیت‌هایی که باید انجام دهید به شما ارائه نمی‌شود. بلکه مسائل یک مرحله قبل از انجام این فعالیت‌ها بررسی می‌شود. بایستی این موارد را هنگام تأمل در خصوص این فعالیت‌ها و کارهای مربیگری روزانه درنظر بگیرید. هدفْ تحریک سلول‌های مغزی شماست.

کتاب نوابغ مربیگری والیبال مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به علاقه‌مندان به فعالیت در زمینه مربیگری والیبال پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب نوابغ مربیگری والیبال بیشتر آشنا شویم

جان فورمن نویسندۀ وبلاگ مشهور مربیگری والیبال (CoachingVB.com) است. او در دو سال گذشته در دانشگاه ایالتی میدوسترن آمریکا، برنامۀ لیگ ورزشی دانشگاهی (NCAA) را مربیگری کرده است؛ سرمربی تیم سودالا والیبولکلوب در لیگ زنان سوئد بوده است. قبل از این، جان در انگلیس هم در سطح ورزش دانشگاهی و کالج (BUCS) و هم در سطح لیگ ملی (NVL) مربیگری کرده است. در طی این دوره به‌عنوان مربی مدعو با تیم بوندسلیگای آلمان کار کرده است. جان قبلاً در سطح لیگ ورزشی دانشگاهی (NCAA) دانشگاه براون و دانشگاه رود آیلند و نیز کالج لیگ ورزشی دانشجویان سال سوم (NJCAA) مربیگری کرده است. او همچنین چندین سال مدیر باشگاه جونیورز و مربی منطقه نیوانگلند بوده است.

جان چندین کتاب و ده‌ها مقاله در رشته‌های مختلف نوشته و منتشر کرده است. در 2011 کتابی با عنوان والیبال درون کالج منتشر کرده است که بر همکارانش در آمریکا برای استخدام بازیکنان جدید و خانوادۀ آن‌ها متمرکز بوده است. جان عضو انجمن مربیان والیبال آمریکا (AVCA) است. او دارای مدرک CAPIII از والیبال آمریکا و مدرک سطح سه از فدراسیون والیبال انگلیس و پی‌اچ‌دی از دانشگاه اکستر است.

مارک لدبدوف مربی باتجربه و فعال در لیگ‌های حرفه‌ای در اروپا است که اکنون مربی تیم لهستان در آلوران ویتو وارتا زاوریکا، پس از دو سال فعالیت در جاسترزبسکی ویگل است. او پنج فصل مربی برلین ریسایکلینگ والی بوده است و در طی این دوره سه بار قهرمان آلمان شده و مدال برنز لیگ قهرمانان CEV 2015 را کسب کرده است. تیم مربیگری حرفه‌ای قبلی شامل اس‌وی بایر واپرتال (آلمان)، وی‌سی پپ جیز آسه لنیک (بلژیک)، تونوکلیپ ویبو والنتیا (ایتالیا، کمک‌مربی) و وی‌سی فرانکن (آلمان) است. در سطح بین‌المللی، مارک، سرمربی تیم ملی مردان استرالیا بوده است. او قبلاً در تیم آلمان و استرالیا کمک‌مربی بوده و در بازی‌های المپیک، قهرمانی جهان، لیگ جهانی (اکنون لیگ ملت‌های والیبال) و قهرمانان منطقه‌ای مربیگری کرده است.

مارک نویسندۀ وبلاگ At Home on the Court (marklebedew.com) است. او دارای مدرک DSB A آلمان و مدرک سطح سه NCAS استرالیا است؛ از سال 2009 دوره‌های آموزشی را برای FIBV در سراسر جهان برگزار کرده است.

در بخشی از کتاب نوابغ مربیگری والیبال می‌خوانیم

انواع متفاوت تفکر و نگرش

دست‌یابی به این سطح از آرامش و خونسردی، به اندکی انضباط شخصی و خودفرمانی نیاز دارد. اساساً وقتی که هیجان‌زده می‌شوید سعی می‌کنید بالا و پایین نپرید. این به ایجاد یک شیوۀ نزدیک شدن به تیم و مربیگری درون‌گرایانه و اندیشمندانه منجر می‌شود. چنانچه احساسات خود را کنترل کنید، با ملاحظه و متفکرتر خواهید شد. در کتاب شیوۀ تصمیم‌گیری نوشتۀ یوهان لهرر، نویسنده دربارۀ تصمیم‌های مختلفی حرف می‌زند که بخش‌های گوناگون مغز باید آن‌ها را بهتر اتخاذ کنند. برخی تصمیم‌ها درصورتی‌که تحت شرایط هیجانی گرفته شوند، پیامدهای بهتری دارند. در یک بازی احساس و هیجان زیادی دخیل است. در صورت تبدیل تصمیم‌گیری به یک فرایند منطقی کامل، شاید برخی چیزها را از دست دهید. مثال ساده، گرفتن فرصت استراحت است. اگر از خود بپرسید «آیا باید اکنون وقت استراحت بگیرم؟»، می‌توانید برای گرفتن یا نگرفتن وقت استراحت هفت دلیل را درنظر بگیرید. البته زمان استراحت، پاسخی به رخدادهای هیجانی در زمین بازی است. درصورتی‌که هفت نکته را مرور کنید، زمان را از دست می‌دهید. این وضعیتی است که در آن دخیل کردن احساسات بیشتر در فرایند تصمیم‌گیری، امکان ارتباط بهتر با بازی را به شما می‌دهد. زیرا تنها بازی در اینجا مهم نیست.

احساساتتان را بیرون بریزید

همان‌طور که گفتیم ممکن است نخواهید احساساتتان را در زمین بازی و تمرین بیرون بریزید. بااین‌حال، نگه داشتن احساسات درونی ممکن است برای سلامتی شما مناسب نباشد. جان یک مثال از این را از تجربۀ مربیگری خود در کالج ارائه کرده است.

فهرست مطالب کتاب

مزایای خاص این کتاب برای خوانندگان
دربارۀ نویسندگان
 «نوابغ مربیگری والیبال» به چه معناست؟
نوابغ چه کسانی هستند؟
مقدمه‌ای بر دومین کتاب مربوط به نوابغ
ملزومات کلیدی برای مربیگری موفق
بخش اول: شما مربی هستید
1. قبل از اینکه بتوانید آموزش بدهید، ابتدا باید یاد بگیرید
2. اهمیت داشتن ثبات به‌عنوان یک مربی
3. پشت‌سر گذاشتن بازیکن درون
4. آگاهی از اینکه چه چیزی در لحظه مهم‌ترین است
بخش دوم: ایجاد و توسعۀ تیم
5. ایجاد ترکیب تیم
6. مربیگری از پایین به بالا
7. مربیگری و هدایت بهترین بازیکنان
8. مربی- بازیکن
بخش سوم: تمرین
9. توسعۀ یک برنامۀ تمرینی
10. استفاده از تمرین تصادفی برای دست‌یابی به نتایج بهتر
11. تقسیم بازیکنان برای بازی‌های غیررسمی22
12. روان‌شناسی تمرین
بخش چهارم: روز مسابقه
13. مربیگری عملکرد
14. تقسیم بازی به چندین بخش
15. گفت‌وگوهای تیمی پس از مسابقه
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نوابغ مربیگری والیبال: دیدگاه و تجربه مربیان بزرگ جهان
نویسنده،
مترجمکیارش ملکی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات128
زبانفارسی
شابک978-600-461369-9
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
22100 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نوابغ مربیگری والیبال

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب نوابغ مربیگری والیبال

برای دریافت کتاب نوابغ مربیگری والیبال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.