معرفی و دانلود کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا

عکس جلد کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا
قیمت:
47600 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا

کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا نوشته‌ی رابرت الکس جانسون، در چهار مرحله به شما یاد می‌دهد که چگونه به تفسیر خواب و رویاهایتان بپردازید و با شناخت ضمیرناخودآگاه خود تحولی عظیم در زندگیتان ایجاد کنید.

ضمیر ناخودآگاه چیست؟

ناخودآگاه از دنیای منحصر به فرد انرژى‌ها، نیروها، اطلاعات و حتى شخصیت‌هاى مجزاى ناپیدایى که در درون شما زندگى مى‌کنند، تشکیل شده است. حیطه‌ی ضمیر ناخودآگاه بسیار بزرگ می‌باشد. او در کنار زندگى روزمره شما زندگى کاملى براى خودش ساخته است. در واقع ناخودآگاه منبعی از افکار، احساسات و رفتارهاى شما می‌باشد. او شما را از روش‌های محتلف تحت‌تأثیر قرار مى‌دهد و همه‌ی این راه و روش‌ها از شما قوی‌تر هستند، زیرا غیرمنتظره وارد می‌شوند.

شما هم تجربه انجام کارى به‌ صورت ناخودآگاه را داشته‌اید، زمانیکه ذهن‌تان «جاى دیگرى» است و از آنچه که انجام داده‌اید شگفت‌زده می‌شوید. شما در هنگام یک بحث بسیار عصبانی می‌شوید و با قاطعیت اظهار نظر می‌کنید که در حالت عادى حتی به آن‌ها اعتقاد هم نداشته‌اید.

بعضى وقت‌ها شما با تعجب از خود مى‌پرسید: «این از کجا آمد؟ من هرگز اطلاع نداشتم که همچین احساس قاطعی نسبت به این موضوع داشته باشم.» هر چقدر شما بیشتر نسبت به فوران‌هاى انرژى از ناخودآگاه حساس‌تر شوید، یاد مى‌گیرید به‌ جاى این سؤال بپرسید: «کدام بخش از وجود من به این موضوع معتقد است؟

شما کم کم یاد می‌گیرید که آگاهی بیشتری نسبت به موضوع داشته باشید و بدانید که آنچه بر شما مسلط می‌شود حمله ناگهانی ناخودآگاه شما می‌باشد. این بخش پنهان وجود احساسات بسیار قوی دارد که مى‌خواهند خودشان را بروز دهند.

برای مثال زنی را در نظر بگیرید پشت میز کارش نشسته و کارهای روزانه‌اش را برنامه‌ریزی می‌کند که یکى از همکاران مردش با عصبانیت وارد اتاق او می‌شود و قراردادى را که زن تنظیم کرده جلوى او پرت می‌کند و به مخالفت با زن می‌پردازد. زن تعجب کرده؛ چون عصبانیت مرد با میزان اهمیت موضوع متناسب نیست! چرا مرد اینکار را انجام می‌دهد؟

اگر آن مرد زمان کافى براى فکر کردن داشته باشد، متوجه می‌شود که حضور ناخودآگاه باعث عصبی شدن او شده است. شما اگر دقت کنید از راه‌هاى زیادی در نوسان‌هاى زندگى روزمره، قادر هستید فعالیت‌های ناخودآگاه‌تان را احساس کنید.

خواب چیست؟

خواب‌ها همان ضمیر ناخودآگاه شما هستند. بسیارى از افراد هرگاه مى‌خواهند خواب‌شان را تعبیر کنند، بدون فکر به‌ سراغ یک لغت‌نامه نمادشناسى مى‌روند؛ هر نماد رؤیاى‌شان را در آن نگاه مى‌کنند، معناى استاندارد آن را یادداشت مى‌کنند و بعد مطمئن مى‌شوند که خواب‌شان را تعبیر کرده‌اند.

این روش بر پایه نظریه بسیار غلطى بنا شده که هر نماد داراى یک معناى استاندارد جمعى است که براى هر شخص و هر رؤیا صادق است. اگر اینطور بود، کار بسیار راحت مى‌شد؛ اما اینطور نیست. اعتقاد به راهنماهاى تعبیر خواب آماده، حماقت محض است. اگر اینطور بود، هرکس مى‌توانست به‌ راحتى یک کتاب مرجع تهیه کند و نماد خاصى را در آن نگاه کند. هیچ نمادى در رؤیا از شخصى که آن رؤیا را مى‌بیند جدا نیست. ناخودآگاه هر فرد، متفاوت با دیگرى، ذهن آگاهش را تکمیل یا تعدیل مى‌کند و غیر ممکن است بتوان رؤیاها و نمادهاى آن‌ها را دسته‌بندى کرد.

رابرت الکس جانسون (Robert A Johnson) در کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا (Inner Work: Using Dreams and Active Imagination for Personal Growth) با بهره‌گیری از قدرت تخیل و شرح مفهوم نمادها و تصاویر خواب‌ها، شما را به مهمانی دعوت می‌کند که در آن رویاهایتان به واقعیت مبدل می‌شوند. این کتاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید اعماق پنهان ناخودآگاهتان را پیدا کنید و زندگی روزمره‌تان را هوشمندانه‌تر اداره کنید.

در بخشی از کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا می‌خوانیم:

شاید سریع‌ترین و عملى‌ترین روش براى ارتباط دادن تصویرى خاص با درون‌تان، پرسیدن این سؤال است که چه ویژگى مشترکى با آن تصویر دارید: مهم‌ترین خصوصیت این شخص حاضر در رؤیا چیست؟ شخصیت این زن یا مرد را چگونه تعریف مى‌کنید؟ کجا مشابه این ویژگى‌ها را درون خودتان مى‌یابید؟

اگر تصویر، فرد خشنى را نشان مى‌دهد، کجا درون شما ویژگى خشونت وجود دارد؟ اگر آدمى بى‌خیال و الکى خوش است، کجا مشابه این ویژگى را در درون‌تان پیدا مى‌کنید؟

همه ما خصوصیاتى اساسى داریم که سایر ویژگى‌هاى شخصیتى‌مان از آن‌ها نشأت مى‌گیرند. این‌ها احساسات، سیستم‌هاى اعتقادى، اندیشه‌ها، الگوهاى رفتارى و ارزش‌هایى هستند که به آن‌ها چسبیده‌ایم. تمام این ویژگى‌ها در رؤیاهاى ما ظاهر مى‌شوند و اگر به آن‌ها توجه کنیم، قابل شناسایى هستند.

هر رؤیایى، شمایلى از رؤیابین است. مى‌توانید به رؤیاى‌تان به‌عنوان آینه‌اى فکر کنید که شخصیت درونى شما را منعکس مى‌کند؛ جنبه‌هایى از شخصیت‌تان که کاملاً از آن‌ها آگاه نیستید. وقتى این موضوع را درک کنیم، متوجه مى‌شویم هر خصوصیتى که در رؤیا به تصویر کشیده شده است، جایى درون ما وجود دارد؛ بدون آن‌که از آن آگاه باشیم یا آن را بپذیریم. هر ویژگى و رفتارى که شخصیت‌هاى رؤیا داشته باشند، به‌نحوى در مورد رؤیابین نیز صدق مى‌کند.

البته منظور من این نیست که ویژگى یا رفتارى که در رؤیا نشان داده مى‌شود، عینا همان‌گونه که به تصویر کشیده شده است در مورد رؤیابین صادق است. رؤیاها معمولاً اغراق شده صحبت مى‌کنند و مى‌خواهند کمبود آگاهى از یک ویژگى را با تصویرسازى اغراق شده و تأثیرگذار از آن جبران کنند.

فهرست مطالب کتاب

1- مقدمه: ناخودآگاه و زبان آن
آگاهى از ناخودآگاه
کار درونى: جستجو در ناخودآگاه
واقعیت‌هاى متفاوت
دنیاى رؤیاها، قلمرو تخیل
کهن‌الگوها و ناخودآگاه
تضاد و وحدت: شهادت به یکتا
2- کار با رؤیاها
راهیابى به رؤیاها
روش چهار مرحله‌اى
مرحله اول: تداعى‌ها
مرحله دو: تحرکات
مرحله سوم: تعبیرها
مرحله چهارم: مراسم‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا
نویسنده
مترجمنیلوفر نواری
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی دیجیتال
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات168
زبانفارسی
شابک978-600-92251-5-6
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
47600 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا

Reza Nazifi
۱۴۰۲/۳/۶
کتاب فوق العاده از یکی از یونگین‌های عالی
رابرت الکس جانسون واقعا یونگین زبردستی هست که مفهوم رویا و کاربرد اون در خواب و زندگی از طریق ناخودآگاه رو با شیوایی و مهارت توضیح میده. دوستانی که کتابهای یونگ یا سایر یونگین‌ها رو خونده باشن مخصوصا کتابهای جیمزکمبل اسطوره شناس معروف یا رقص سایه‌های ریکو
دیوید و کتابهای جیمزهالیس
خط به خط این کتاب رو با خوندنش کیف می‌کنند
البته یه خورده قبل از رسیدن به مراحل ۴ گانه خسته کننده شده بود برام احساس می‌کردم تکراری داره میشه ولی وقتی وارد مراحل ۴ گانه شد واقعا حالت کاربردی پیدا کرد
توصیه میکنم قبل از خوندن یا همزمان، حتما کتابهای جیمزهالیس یا دیوید ریکو رو بخونید
و مراحل گفته شده کتاب رو تمرین کنید
abbas masjedian
۱۴۰۱/۵/۲
کتابیست بسیار پربار و‌ جامع و‌باید با دقت و‌تامل آنرا مطالعه کرد... نکات بسیار جالبی داره از دو دانشمند بزرگ فروید و یونگ که شما میتونید در آموزه‌های دینی خودمون از ۱۴۰۰سال قبل بیاموزید.. بعنوان مثال وقتی بحث فردیت را مطرح میکنه مصداق حدیث نبوی است که «طرق الی الله به عدد انفاس الخلائق یعنی راههای رسیدن به خدا به تعداد انسانهای روی زمین هست» و اینجا با عنوان مبحث فردیت مطرح میشه و......
این کتاب حاوی اطلاعات عظیمی هست... با دقت و‌ حوصله مطالعه کردن آن بسیار مفید است
سیامک درخشانزاده
۱۴۰۰/۳/۲۴
کتاب کوچکی درباره رابطه عظیم رویاها و ناخودآگاه انسان
این نسخه تنها نیمی از کتاب اصلی است که مترجم آن را به صورت دو کتاب پدید آورد
کتاب بعدی درباره ارتباط تخیل انسان و ناخداگاه اوست
البته نسخه الکترونیکی که در این اپلیکشن ارائه شده حاوی اشکالاتی است
صفحات انتهایی کتاب که شامل توضیحاتی درباره کتاب شناسی است در نسخه الکترونیکی قرار داده نشد
پارسا آزادی
۱۴۰۱/۷/۲۹
کتابی خلاصه وار و کافی برای تحلیل رویایی که ما گاها براحتی ازش میگذریم. در صورتیکه رویل حاوی داده‌هایی از درون ماست. و ما با این تحلیل میدونیم که چه بایدکنیم برای آن پیامی ک رویا ب ما میده. پیامی بسیار مهم از عمق درونمان
Hadi Kh
۱۴۰۱/۶/۱۹
رابرت جانسون تو این کتاب از روش و تعاریف یونگ استفاده کرده و اونو گسترش داده تا بیشتر کاربردی بشه
کتاب برای تحلیل خواب از سمبل یا نماد‌ها نام میبره که جایگاه ویژه دارند و این کتاب جلد دومم داره به اسم تخیل فعال که ادامه همینه.
مهدی شریف
۱۴۰۱/۲/۱۰
این کتاب کمک خوبی میکنه به این که رویا رو تعبیر کنید ولی قبلش باید اطلاعاتی درباره کهن الگو نمادها داشته باشید که همین کتاب تشویقتون میکنه که برید دنبالش اگه واقعا تعبیر رویا براتون مهم باشه
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۰/۵/۴
مطالب کتاب خیلی جامع و مرجع نبود که بشه با بکار بردن راهکارهاش خوابهارو تحلیل کنیم، این فهمیدم که اصلا براحتی نمیشه دست به تحلیل برد و سالها باید آموزش دید و ممارست کرد، این کتاب فقط محض آگاهی بود
baharan akbarpoor
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
خیلی کتاب کمک کننده و عالی هستش ولی باید بدونید اگر با روانشناسی یونگ آشنایی ندارید این کتاب اصلا به دردتون نمیخوره چون به شدت به مفاهیم روانشناسی عمق نگر وابسته اس.
زهرا معصومی
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
من خیلی استفاده کردم و معنی خیلی از خواب هام رو تونستم با استفاده از این کتاب در بیارم
پیشنهاد میکنم کتاب تخیل هم که بخش اول کتابه اگر اشتباه نکنم بخونید
محبوبه احمدی
۱۴۰۲/۳/۲۶
کتاب بسیار خوب و روانی بود. کاملاقابل فهم بود. و بهتر از اون که بهت راهکار میده که چطور خودت رویاتو تعبیر کنی. به من که خیلی کمک کرد
مخیا نادری
۱۴۰۲/۱/۶
در مورد تحلیل روانی بسیار خوب و درمورد تامل رویا با واقعیت روان زندگی روزمره بسیار قوی سرشته از بار مثبت بسیار عالی تحلیل شده
زهرا چراغی
۱۳۹۹/۴/۲۷
خیلی عالی بود برای فهم بهترش باید پیش زمینه‌ای از سایه‌ها داشت ک کتاب نیمه تاریک وجود پیش زمینه خوبیست
یوسف بذرا
۱۴۰۲/۳/۳۱
در مورد ناخودآگاه و خواب و رویا توضیح می‌دهد خیلی کمتر به نحوه انجام تخیل فعال می‌پردازد
سارا اسدی
۱۴۰۱/۱۱/۴
تمام کتاب‌های رابرت جانسون درخور توجه و کاربردی هستند و نیاز به بارها مطالعه دارند
ن حیدری
۱۴۰۱/۵/۲۱
کتاب برای کسانی که پیش زمینه ایی در nlp دارن مناسب تر هست ولی خواندنش خالی از لطف نیست.
مشاهده همه نظرات 26

راهنمای مطالعه کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا

برای دریافت کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.