معرفی و دانلود کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر

عکس جلد کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر

کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر اثر خاویر کرمنت، دومین کتاب از سری کتاب‌های بیشعوری با موضوع روانشناسی و با محوریت طنز است و به قربانیان نفهمی تعلق دارد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر (Assholes Forever: How to Spot 'Em) برای نفهم‌ها نیست. جلد اول مجموعه یعنی بیشعوری، برای بیشعورها نوشته شده بود و به آن‌ها راه رهایی را نشان می‌داد. این کتاب درباره آدم‌هایی است که نه توبه می‌کنند، نه اصلاح می‌شوند. آن‌هایی که انگشت‌نمای آدم و عالم شده‌اند. خاویر کرمنت (Xavier Crement) هیچگاه فکر نمی‌کرد روزی مجبور شود این کتاب را بنویسد.

خاویر کرمنت در کتاب صوتی نفهمی، مبتلایانی را مورد بررسی قرار می‌دهد که در آن‌ها بیماری بی‌شعوری شدت گرفته و ظاهرا کار از درمان هم گذشته است. آن‌ها انسان‌هایی هستند که بی‌شعوری تا ابد را انتخاب کرده‌اند.

کرمنت افسوس می‌خورد که با توجه به این‌ که دیگر برای بی‌شعوری درمانی وجود دارد، باز هم هستند افرادی که از قبول بی‌شعوری‌شان و اینکه به دنبال درمانش باشند سر باز می‌زنند.

آیا شده به خاطر محبتی که ارزانی داشته‌اید ناسزا و بد و بیراه بشنوید؟
آرمان‌ها و ایده‌های بزرگ‌تان را فراموش کردید؟ چه بلایی سرشان آمد؟ چه کسانی ایده‌آل‌هایتان را خام‌خام بلعیدند و به جایش اسباب بازی دست‌تان دادند؟
آیا هنوز هم منتظر نشسته‌اید تا آن بلیط طلایی را در درب منزل، دو دستی تقدیم‌تان کنند؟ همان بلیطی که شما را راحت و بی‌دردسر به سرزمین خوشبختی می‌رساند؟

اگر این سوالات ذهن شما را به کنجکاوی وا داشته، می‌توانید با دومین سفر روانکاوانه‌ی دکتر کرمنت در کتاب نفهمی، همراه شوید تا بالاخره بفهمید: چه کسی نمایش را می‌گرداند؟!

در بخشی از کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر می‌شنویم:

لحظه‌ای که نفهمی تمام‌عیار را شناختم، خودم را بطور مشتاقانه‌ای درون موج جدیدی از تحقیقات ریشه‌دار یافتم. اکنون هزاران ساعت مطالعه‌ی طاقت‌فرسا درباره‌ی این مسئله انجام داده‌ام و به سه نتیجه‌گیری عمده دست یافته‌ام:

1. بشرِ نجیب هنوز به گونه‌ای در حال‌ انقراض تبدیل نشده است، بجز در شهرهایی با جمعیت بیش از صدهزار نفر و البته بولدر کلرادو.
2- بیشعورها هنوز مقداری از نجابت انسانی را در هسته‌ی درونی خودشان حفظ کرده‌اند و بنابراین می‌توانند با عقلانیت و تلاش همه‌جانبه به رستگاری نایل شوند.
3- بعضی از آدم‌ها آنقدر به بدجنسی مبادرت ورزیده‌اند و در آن خبره شده‌اند که عاقبت تمام ردّپا‌ها و نشانه‌های نجابت و انسانیت را در درون خود از بین می‌برند.
4- این‌ها نفهم‌های تمام‌عیار هستند. به دلیل کمبود بلایای طبیعی پیش‌بینی می‌شود این جماعت تا ابد نفهم باقی بمانند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۰ دقیقه
مقدمه
۳۵ دقیقه
بخش اول: با هر اسم دیگری، هنوز همان بو را می‌دهد - یک: نفهم تمام‌عیار
۳۱ دقیقه
دو: نیکی یا نیرنگ
۱۸ دقیقه
بخش دوم: حقّه‌های زمینی - سه: نفهم قُلدر
۱۹ دقیقه
چهار: نفهم عقلِ‌کُل
۲۵ دقیقه
پنج: نفهم چموش
۲۱ دقیقه
شش: نفهم غُرغُرو
۱۷ دقیقه
هفت: نفهم مکنده
۲۱ دقیقه
هشت: نفهم حقیر
۲۴ دقیقه
نه: نفهم لزج
۲۷ دقیقه
ده: نفهم چرک
۱۹ دقیقه
یازده: نفهم قربانی
۱۳ دقیقه
بخش سوم: نفهم کیهانی - دوازده: نفهم کیهانی
۲۶ دقیقه
سیزده: نفهم خودسانسور
۲۰ دقیقه
چهارده: نفهم سبز
۲۲ دقیقه
پانزده: نفهم فاسد
۱۸ دقیقه
شانزده: نفهمی که زیاد متنفر می‌شود
۲۵ دقیقه
هفده: نفهم مُفت‌خور
۱۹ دقیقه
هجده: چوب پنبه‌اش را بگذارید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر
نویسنده
مترجمیاشار نبئی مقدم
گویندهمیلاد تمدن
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر

Farid Zam
۱۳۹۷/۱۱/۱۷
دوستان بزرگوار و عزیز لطفا همش نیاید بگید عالی بود و اونجوری بود و اینجوری بود
لطفا یه چیزی بگید واسه کسایی که میخوان بخونن یه اطلاع کلی دستشون بیاد و بدونن چی تو چیه الآن من هر کتابی که میرم نظراتشو میخونم همه نوشتن عالیه و فلان و بهمان
خب آقا جان این به چه درد من میخوره، وقت کردی کتابو گوش کردی یا خوندی لطف کنید یه ۵ دقیقه زحمت بکشید و یه اطلاع در مورد کتاب مورد نظر بدید
محمد جعفری
۱۳۹۹/۵/۲۵
من را واداشت، تا تغییر کنم. چون انسان باید لحظه به لحظه تغییر کند؛ تا به کمال واقعی خودش برسد، مثل علی علیه السلام باشیم تا بتوانیم کتاب نهج البلاغه را بنویسیم. باید تازه در حال حاضر تمام و کمال با نفس اماره خود بجنگیم لطفاً بخوانید یا گوش کنید جان من باعث می‌شود تا انگیزه لازم برای برنامه ریزی و و پیدا کرده به هدف خود که همان متعالی کردن آدم هاست برسیم فقط کافی است هرچه می‌گوید به خود بگیرید من اول فکر می‌کردم سکوت می‌تواند عقل را کامل کرده تمام انسان‌ها را کامل کنیم و سلام محمد جعفری حرف بسیار است و گفتنی پایان ندارد.... عیدتان مبارک باد. و من یکی می‌خواهم کتاب بخوانم برای کتاب راه کمکم کنید
مريم توكلى
۱۳۹۸/۱/۱۶
این کتابرو خوندم موضوع این کتاب با زندگى روزمرمون گره خورده و میتونیم براى هرکدوم از فصلاش مثال هایى بیاریم و حتى اشتباهات خودمون که شاید حتى فکرشم نمیکردیم رو میفهمیم و اصلاحشون میکنیم گوینده متن رو خیلى خوب درک کرده و خیلى خوب بیان میکنه انگار خود دکتر داره صحبت میکنه
Hengameh Raeisi
۱۳۹۹/۶/۱
هم کتاب عالیه هم ترجمه و هم صوت! می‌تونم بگم از نقطه نظر صوتی، بهترین کاریست که تا الان شنیدم. به حدی زیباست که شما فکر میکنید نویسنده کتاب داره کتاب رو براتون می‌خونه اونم با چه کیفیتی! ترجمه اینقدر خوبه که شما گاها فکر می‌کنی که نسخه اصلی کتاب به فارسی نوشته شده. محتوای کتاب هم که از اسمش هم نشون معلومه... میده خودمون کجاها دچار نفهمی شدیم هم اینکه چطوری بفهمیم که خوردیم به تور یه نفهم و اینکه چطوری از پس چنین موقعیت‌هایی برآییم.
مهسا تبریزی
۱۴۰۰/۵/۲۱
پیام کتاب خوبه ولی طرز بیان و نفرت و خشمی که از جملاتش میباره و با صفات و القاب زشت بیان میکنه جالب نیست! اون افراد نفهم هستند قبول ولی آیا در شخصیت ما هست که اینجوری بیان کنیم؟ شاید باید جور دیگری ترجمه میشد! چون کتاب دعوت میکنه به سکوت و خونسرد بودن آگاه بودن ولی خود نویسنده خودش اینجوری نیست و به شدت عصبیه حتی لحن گوینده!
کاربر sahar
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
بیان خیلی راحتی داره، و منظورش از آدم نفهم کسانی هست که خیلی امیدی به تغییرشون نیست، هر فصل از کتاب رو به یک سری از این افراد اختصاص داده و داستانهایی از برخورد خودش یا دیگران با چنین افرادی تعریف می‌کنه و در آخر راهکار میده که چطوری باید با اونها رفتار کرد که حقیقتش به نظر من بعضی راهکارهاش با فرهنگ ما سازگار نیست.
نسا صادقى
۱۳۹۹/۵/۱۸
فصل اول بیشعوری خوب بود این خیلی خیلی مسخره بود، یعنی چی اخه رک گو و حاضر جواب باشی خوبه طرف مقابل رو ادم حساب نکنی خوبه، بهش رو ندی تنها بمونی؟؟ اون وقت خودت بیشعور میشی ن اون. هرچه قدر هم مثبت اندیش باشی ولی اسم کتاب خیلی بد هستش شاید خارج از کشور این کلمه عادی باشه فرهنگ شون فرق داره ولی تو ایران نه
محمد ملاحسنی
۱۳۹۹/۵/۱۷
یکی از آفت‌هایی که توی شیوه نگارش نویسنده‌های معاصر آمریکایی مثل مارک‌منسون و خاویر کرمنت دیده میشه، نوشتن متن کتاب به شکلی سخیفه. و متاسفانه این جور کتاب‌ها به خاطر متن زرد شون بسیار هم پر فروشند. من اسم این جور کتابها روانشناسی کوچه بازاری یا روانشناسی زرد میذارم.
Roya ...
۱۳۹۹/۷/۲۴
وقتی شروع کردم به خوندن کتاب بیشعوری و نفهمی میخواستم ادمای بیشعور و نفهم اطرافم رو بشناسم، ولی هرچی جلوتر رفتم فهمیدم خودمم بعضی از اون خصوصیات دارم😁 پس سعی کردم اول خودم بیشعور و نفهم نباشم تا شاید روی اطرافیانمم تاثیر بذاره.
آرش خان
۱۴۰۰/۵/۳
جالب بود
واقعا تا حالا اینطوری در مورد نفهم‌ها فکر نکرده بود
واقعا آدم‌های نفهم یک سری خصوصیاتی دارن که اکثرا بهش بی توجه هستیم و بعد از گوش دادن به این کتاب بیشترشو تو اطرافیانتون که حس میکنید ممکنه نفهم باشن جستجو میکنید و میبینید
صالح ایرانی
۱۳۹۹/۵/۱۶
بنظرم بعضی از ادم‌های نفهم که میشنایم. نمیتونیم با این کتاب مهارشون کنیم و ادم‌های هم نیستن که بیان و همچین کتاب‌های بخونن بنظرم ادم بودن چیزیه که باید در درون ادم باشه شاید هم اشتبا میکنم
نیلوفر نصیری
۱۳۹۹/۸/۴
یکی از کتابهایی هست که حتما باید نسخه‌ی چاپیش رو تو کتابخونه‌ام داشته باشم هرچه بیشتر جلو میرفتم متوجه میشد همه اطرافیانم و حتی خودم نفهم هستم ولی به نظرم ادم باید یه سری جاها نفهم باشه
Daryush Parsa
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
شفاف و بی‌پرده
تلاشی برای به تصویر کشیدن خصوصیاتی سودجویانه که به نظر نویسنده برخواسته از بیشعوری است.
بیشتر شبیه به روایت یکسری داستان و تحلیلی بر آن..
کامران اقبال پور
۱۴۰۰/۱۲/۲
کتاب خوبی نیست با این سبک کتاب‌ها ارتباطبرقرار نمیکنم نه بیشعوری نه نفهمی هیچ کدوم منو جذب نکرد شاید منم یک بیشعورم ولی ادمها نیاز دارن ک بیشعور باشن ینی انتخاب میکنن ک بیشعور باشن
رکسانا پی سپار
۱۴۰۰/۵/۱
لذتی که خواندن این کتاب میده با هیچی قابل قیاس نیست عصبانیت شما از نفهمی‌های دیگران را میتوانید خالی کنید و اگر رفتاری خارج از اتیکت دارید که ازش بیخبرید رو میتوانید متوجه بشید
مشاهده همه نظرات ۵۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر

برای دریافت کتاب صوتی نفهمی: شناسایی و مهار آدم‌های اصلاح ناپذیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.