معرفی و دانلود PDF کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی

عکس جلد کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی
قیمت:
9000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی

دانیل فاکس در کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی از پرفروش‌های آمازون، به معرفی رویکردی یکپارچه برای فهم و مدیریت اختلال شخصیت مرزی می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا با استفاده از تمرین‌ها و آموزه‌های ارائه شده، به متعادل‌سازی هیجانات خود، بهبود روابطتان با دیگران و بازنگری افکار منفی‌تان بپردازید و بتوانید زندگی خود را از نو بیافرینید.

درباره کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی:

بسیاری از افراد در مورد چیستی اختلال شخصیت مرزی و چگونگی تأثیر آن بر زندگی سایر افراد ازجمله خودِ افراد مبتلا، اعضای خانواده، دوستان، افراد محبوب، همکاران و سایر افرادی که به‌نوعی با آن‌ها در ارتباط هستند، درک درستی ندارند. شاید اختلال شخصیت مرزی شما را متخصصین روانشناسی بالینی و روان‌پزشکی تشخیص داده‌اند یا اینکه روبه‌راه نبودن برخی مسائل در زندگی را احساس کرده و با جستجوی BPD برخی علائم آن را در خود یافته‌اید. داشتن تصویری واضح و مشخص از BPD در شروع سفر خودشناسی به شما امکان می‌دهد که برای رهایی از BPD و زندگی ورای آن رشد یابید.

اختلال شخصیت مرزی برخلاف باورهای پیشین که یک بیماری روانی غیرقابل درمان بوده، امروزه به‌ویژه با توجه به مطالب درج‌شده در کتاب (The Borderline Personality Disorder Workbook) اختلالی قابل درمان است که نیازمند روش‌های درمانی مناسب، داشتن دیدگاهی روشن و پذیرا نسبت به روش‌های درمانی و تمرین‌های ارائه‌شده و افزایش مهارت‌های فردی است. برای کامل کردن تمارین این کتاب می‌توانید یادداشت‌های خود را در کاغذ بنویسید.

لازم به ذکر است که منظور از کلمه درمان یعنی بهبود کامل یک بیماری و رهایی از تمام علائم و نشانه‌های آن که این اتفاق هرگز درباره هیچ اختلال روانی رخ نمی‌دهد. باری روش‌ها و تعاریف متنوعی برای دران موفقیت‌آمیز اختلالت شخصیتی وجود دارد که منوط به کاهش علائم و تأثیرشان بر فرد و زندگی شخصی و اجتماعی او است. آموختن، تمرین و استفاده از تمارین و آموزه‌های ارائه شده توسط دانیل فاکس (Daniel Fox) در کتاب حاضر نیازمند صرف زمان بسیاری است. پس برای انجام این کارها تا زمان بهبود و کاهش علائم اختلال روانی خود نیازمند یک تعهد و تکلیف درونی هستید تا خود را ملزم سازید که از ادامه این راه دست نکشید و بتوانید سرانجام تأثیر مثبت آن‌ها را در زندگی‌تان ببینید.

نکوداشت‌های کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی:

- این کتاب شما را آسوده رها نمی‌کند و انتظار دارد که روی خودتان کار کنید. (Jerold J. Kreisman - نویسنده)
- فاکس یک کتاب کار مهم و کامل برای افراد مبتلا به BPD تالیف کرده است که به راحتی می‌تواند در دسترس همگان قرار گیرد و هم جذابیت داشته باشد. (دکتر راس وود)

کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی مناسب چه کسانی است؟

چنانچه فکر می‌کنید دچار برخی از علائم اختلال شخصیت مرزی هستید و می‌خواهید به رفع این مشکل بپردازید استفاده از محتوای این کتاب و انجام تمرینات آن به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی می‌خوانیم:

میزان احساس علاقه‌ای که برای بزرگ شدن داریم، بر رشد عزت‌نفس و پذیرش خود، و نحوه شکل‌گیری عشق و پیوند با دیگران تأثیر می‌گذارد. بسیاری از حیوانات از خرگوش گرفته تا انسان همه به دنبال ارتباط با موجودات دیگر هستند. ما این سائق درونی برای ارتباط را دلبستگی می‌نامیم که از روز اول زندگی با انسان وجود دارد.

جان بالبی، پدر نظریه دلبستگی، معتقد است که نوزادان این تمایل رادارند، پس می‌توانند در محیطی امن آن را رشد و گسترش دهند. (بالبی، 1971). وقتی مراقبین توجه، حمایت و مراقبت را به نوزاد ارائه می‌دهند، نوزادان احساس امنیت، آرامش، ایمنی می‌کنند. این به نوزادان اجازه می‌دهد تا اعتماد و درک بالایی از دیگران و دنیای اطراف خود را ایجاد کرده و تلاش می‌کنند تا این توانایی را وارد روابط خود نمایند. این سبک دلبستگی ایمن است. افراد دارای این نوع سبک دلبستگی، خود را باارزش و مهم در نظر می‌گیرند. این افراد دیگران را نیز دلسوز و اصیل می‌دانند و قادر به ایجاد و حفظ روابط سالم و پایدار هستند (بارتولومویو هورویتز، 1991).

زمانی که مراقبان کودک نیازهای کودک برای موردتوجه قرار گرفتن را برآورده نمی‌سازند، توانایی او را برای اعتماد به خودش و دیگران به خطر می‌اندازند. تجربه تونی را در نظر بگیرید. او برای ایجاد رابطه عاشقانه با مادرش تلاش زیادی می‌کرد، اما مادرش مایل یا قادر به ایجاد این رابطه نبود. درنتیجه تونی یک دلبستگی ناایمن را رشد داد که در بسیاری از حوزه‌های زندگی وی تأثیرگذار بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: اختلال شخصیت مرزی و درمان موفقیت‌آمیز
فصل 1: اختلال شخصیت مرزی
فصل 2: منشأ اختلال شخصیت مرزی کجاست؟
فصل 3: دلبستگی و BPD
فصل 4: انواع BPD
فصل 5: علائم BPD
بخش دو: اولین گام‌ها برای رشد فراتر از BPD
فصل 6: محل شما در فرآیند تغییر
فصل 7: باورها، رفتارها و منافعی که شمارا درگیر نگه می‌دارد
فصل 8: هشت طبق محرک‌ها
فصل 9: تشخیص روابط مثبت و منفی
بخش سوم: شناسایی و تغییر رفتارها و الگوی منفی BPD
فصل 10: رهایی از دام تله‌های هیجانی
فصل 11: کنترل موقعیت‌های پرخطر
فصل 12: چالش و تغییر باورهای ناکارآمد
فصل 13: تکنیک خود آرام بخشی برای افزایش کنترل شخص
فصل 14: تقویت عشق و حل تعارضات ارتباطی
بخش 4: بازسازی دنیای خود و ساختن دنیای جدید
فصل 15: رسیدن به قلب موضوع
فصل 16: تحریف‌های نگهدارنده BPD
فصل 17: رشد فراسوی ترسها، باروها و آرزوهای مخرب
فصل 18: مکانیسم‌های دفاعی، پاسخ‌ها و مقابله‌های سالم
فصل 19: غلبه بر تعارض درونی عشق / نفرت
فصل 20: رهایی از روش‌های گذشته و حرکت با روش‌های جدید
بخش پنج: حفظ موفقیت و قدرت شخصی
فصل 21: حفظ دستاوردها
فصل 22: زندگی فرای BPD
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درمان اختلال شخصیت مرزی
نویسنده
مترجموحید صبری، آرزو قاسم خانلو، علیرضا احمدیان
ناشر چاپیانتشارات آکادمیک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات239
زبانفارسی
شابک978-622-7609-13-4
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی

نسیم ن
۱۴۰۲/۲/۱۹
ریشه یابی‌اش خوب بود. ولی در حوزه درمان اینکه می‌گفت محل یا فرد رو ترک کنیم خوب نبود گاهی اوقات بواسطه ارتباط تنگاتنگ این افراد با افراد مقصر امکان ترک اونها نیست، میتونست درش از بخشش هم صحبت کنه چیزی که موجب سبکی و آرامش افراد مبتلا میشه، ضمنا اگر کتاب‌های دیگه هم اسکن شده‌اش باشه با قیمت خیلی پایینتر از متنی گزینه خوبی برای علاقمندان هست.
سارا معیری
۱۴۰۱/۹/۱۷
چه نکات خوب و جالبی رو دربر داشت
دیدگاه خیلی خوبه به آدم میده و شناختمون از چنین اختلالی بالا میره و کامل میشه
حسین ادب
۱۴۰۲/۲/۱۶
دانیل فاکس از چهره‌های شاخص و معتبر در حوزه اختلالات شخصیت می‌باشد.
مهدیه رادمرد
۱۴۰۲/۱/۷
بی نظیره
فکر نمیکردم یه کتاب از یه روانشناس بیشتر به کارم بیاد
ارزو یدائی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
کتاب کاربردی هست. هم برای کسانی که با این افراد در ارتباطند هم خود بیمار ها
مریم
۱۴۰۱/۵/۲۲
روش‌های خوبی میده ولی راه حل‌ها کاربردی نیس
Fereshteh Sharifi
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
خوبه‌
توضیحات خوبی داده شد و با مثال قابل فهم
فرحناز شمشادی
۱۴۰۱/۵/۲
یک کتاب کاربردی و جامع برای درمانگران.
سوگند
۱۴۰۱/۱/۱۶
بسیار کاربردی و قابل فهم
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی

برای دریافت کتاب درمان اختلال شخصیت مرزی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.