معرفی و دانلود PDF کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی)

عکس جلد کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی)
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی)

کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی) نوشته‌ی بیژن عبدالهی برای مدرسان و فعالان حوزه‌ی تعلیم و تربیت تألیف شده تا برای طراحی و اجرای بهتر کلاس‌ها از آن استفاده کنند. این کتاب تلاشی است تا مدارس با شیوه‌ی موثرتری در جهان امروز مدیریت شوند.

کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی) اثری است که دلسوزانه تلاش می‌کند راه ورود تجربه‌های جدید و مناسب را به کشور باز کند و شیوه‌های موفقیت‌آمیز کشورهای دیگر را در اختیار سیستم آموزشی ایران قرار می‌دهد.

معلمان و تمامی فعالان حوزه‌ی آموزشی در گروه اقشاری قرار دارند که باید همواره به دنبال ارتقای سطح دانش و بهبود فعالیت‌های خود باشند و به همین روی بیژن عبداللهی تلاش می‌کند تا در کتاب حاضر به وضعیت آموزش بپردازد و راهکارهای مناسبی برای رشد ذهنی دانش‌آموزان ارائه دهد.

مطالعه‌ی کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی) به چه کسانی توصیه می‌شود:

خواندن کتاب حاضر می‌تواند نقش بسیاری در بهبود و ارتقای سطح فعالیت مدیران، مدرسان و فعالان حوزه‌ی آموزش و پرورش داشته باشد.

جملات برگزیده کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی):

- مدیر بازیگر کلیدی در یک مدرسه است؛ جوّ مدرسه از مدیر نشأت میگیرد.
-
فرهنگ یک مدرسه به‌طور رسمی از طریق جلسات، بروشورها و لوگوها و به‌طور غیررسمی از طریق مکالمات انجام شده در راهروهای مدرسه و دفتر معلمان انتقال می‌یابد.
- شفا‌ف‌سازی فرصتی را به معلم می‌دهد تا از این طریق ناظر را با فرایندهای برنامه‌ریزی بیان نشده آشنا کند.

در بخشی از کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی) می‌خوانیم:

جوّ مدرسه انعکاسی از هنجارهای فرهنگی مدیر و معلمان است. همچنین جوّ مدرسه می‌تواند بر عمق ارزش‌ها و باورهای مشترک بین اعضای مدرسه تأثیر بگذارد. فرهنگ، کانون موفقیت مدرسه محسوب می‌شود. فرهنگ مانند چسبی است که اجزا و عناصر مدرسه را در کنار یکدیگر نگه می‌دارد. فرهنگ به الگوهای رفتاری آموخته شده، معانی مشترک و تعهد نسبت به ارزش‌های مشترک، اشاره دارد. جوّ، همان حال و هوایی است که در مدرسه جریان دارد.
برای مثال، مدرسه‌ای که نظریۀ یادگیری ساختارگرایی را جهت آگاهی از ماهیت دانش و تجارب تدریس ترغیب می‌نماید، فرصت‌هایی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌آورد تا خودشان مفاهیم را بسازند. تجارب یادگیری فعال و عملی در چنین مدارسی رایج است. جوّ کلاس باز و سرگرم‌کننده است و معلمان ضمن به‌کارگیری راهبردهای تدریس متنوع، آزمایش و تجربۀ عملی را تشویق می‌نمایند.

دانش‌آموزان هنگام کار روی پروژه‌های کلاسی در گرو‌ه‌های یادگیری، فعال و با انگیزۀ بالا با هم همکاری می‌کنند. برای این دانش‌آموزان آشوب سازمان‌یافته مشخصۀ تجربۀ کلاسی است. معلمان و مدیر از تعلیم و تربیت ساختارگرا حمایت نموده و معتقدند که افراد با ساختن مفاهیم توسط خودشان و حتی گاهی از طریق آزمون و خطا بهتر می‌آموزند. این معیارها که موجب تداوم یادگیری تجربی می‌شوند، جوّی را ایجاد می‌کنند که در آن یادگیری تبدیل به تعاملی زنده میان فراگیر و محتوای یادگیری می‌گردد و معلم در این میان نقش یک تسهیل‌گر را ایفاء می‌نماید. جوّی که متعاقب چنین باورهایی در مورد نحوۀ یادگیری دانش‌آموزان ایجاد می‌شود، به بهترین وجه تعهد مدرسه نسبت به یادگیری عملی را تأیید نموده و ژرفا می‌بخشد. بنابراین جوّ و فرهنگ، فرایندهای متقابلی هستند که نمایانگر جوهرۀ یک کلاس یا مدرسه می‌باشند (گلانز، 2006).

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ ناشر
پیش‌گفتار
فصل 1: مفهوم نظارت آموزشی
فصل 2: نظارت کلاس درس محور (نظارت بالینی)
فصل 3: ایجاد آمادگی
فصل 4: نشست قبل از مشاهده
فصل 5: مشاهدۀ کلاس درس
فصل 6: تحلیل و تفسیر داده‌ها و رویکردهای نظارتی
فصل 7: نشست بعد از مشاهده و ارزیابی جامع چرخۀ نظارتی
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی)
نویسنده
ناشر چاپیموسسه مدارس یادگیرنده مرآت
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-8585-79-4
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی)

عبدالقیوم قیومی
۱۴۰۱/۸/۸
ممنون از این که این سهولت را برای کسانی که نیاز دارند فراهم نمودید و یک ستاره به خاطر کم کردم که قیمت‌های کتاب‌ها کمی زیاد است اگر لطف کنید در این مورد توجه نمایید
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی)

برای دریافت کتاب نظارت آموزشی کلاس درس محور (نظارت بالینی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.