معرفی و دانلود PDF کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

عکس جلد کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی
قیمت:
60000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی نوشته حمید محسنی، حاوی خلاصه‌ای از مهم‌ترین موضوعات و مفاهیمی است که انتظار می‌رود دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی برای آمادگی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها دربارۀ آن‌ها آگاهی داشته باشند.

سایر دانشجویان و حتی اساتید هم می‌توانند برای یادآوری برخی از مفاهیم پایه از این کتاب استفاده کنند. به همین دلیل برخی از قسمت‌های آن تا حدی ویژگی دانشنامه‌ای یافته است.

بر خلاف بسیاری از رشته‌ها، منابع و متونی که همه اساتید کتابداری و اطلاع رسانی برای آزمون ورودی دانشگاه‌ها بر آن اتفاق نظر داشته باشند وجود ندارد. به همین دلیل اگر چه سرفصل‌های آزمون ورودی دانشگاه‌ها معمولا مشخص است اما هر سال تفاوت‌هایی در منبع اخذ سوال و حتی موضوعات تحت پرسش ایجاد می‌شود. بهترین روش برای آمادگی در آزمون این است که:

1- سرفصل‌های اصلی آزمون با دقت بررسی شود.
2- کتاب‌های معتبری که بیشتر اساتید بر آن اتفاق نظر دارند، شناسایی و تهیه شود.
3- با توجه به مقطع مورد نظر، منابع و محتوی دسته‌بندی شود.
4- در هر زمینه، کتاب پایه مورد نظر انتخاب و با دقت مطالعه شود.
5- همپوشانی‌های سایر کتاب‌ها با کتاب پایه حذف شود و تازه‌های آن مطالعه شود.

شیوه‌های افراد برای مطالعه و کمیت و کیفیت یادگیری آن‌ها متفاوت است. اما مهم‌ترین عامل برای کسب نتیجه در آزمونی که به مسابقه شبیه است برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی باید با توجه به محدودیت‌ها و توانایی‌ها صورت پذیرد تا بهترین نتیجه را تضمین کند.

فهرست مطالب کتاب

درآمد
مبانی و کلیات کتابداری
تاریخ و فلسفه کتابداری
مجموعه‌سازی
سازماندهی اطلاعات
فهرست‌نویسی موضوعی
اصطلاحنامه پزشکی فارسی
رده‌بندی کنگره
رده‌بندی دهدهی دیویی
مرجع‌شناسی
شاخص‌های ارزیابی منابع جغرافیایی
آشنایی با انواع منابع اطلاعاتی و برخی از مفاهیم پایه
از کتابسنجی تا وب سنجی
نظریه‌های اطلاعات
سواد اطلاعاتی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات462
زبانفارسی
شابک978-600-5489-43-9
موضوع کتابکتابداری
قیمت نسخه الکترونیک
60000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

مینو سپهری
۱۴۰۱/۱۲/۸
اینکه کلی کتاب تخصصی کتابداری یکجا جمع و خلاصه شده بسیار عالی اما کتاب ویرایش اساسی لازم دارد. از طرفی اطلاعات ضد و نقیض زیاد دارد که آدم را گیج می‌کند مثلا در جایی بوجود آمدن فن آوری را یک زمانی عنوان کرده در جای دیگر زمان دیگری را داده. زمان قرون وسطی بالاخره سانسور شدید بود یا آزادی بود؟ حروف و متحرک فلزی چاپ را بالاخره گوتنبرگ اختراع کرد یا چینیها ص۳۹؟ اطلاعات تکراری هم زیاد دارد... اما منبع مفیدی برای امتحان هست و با خواندن یک فصل یا بخش ۲۰-۳۰صفحه‌ای یک کتاب مرور می‌شود.
زهرا حسینی
۱۳۹۹/۲/۹
زمانی که خواستم کنکورد ارشد بدم اصلا وقت نداشتم دوماه تا سه ماه کلی استرس داشتم. وقتی این کتاب دیدم نگاه اجمالی که بهش کردم. فهمیدم که می‌تونم قبول بشم. تمامشو خوندم. البته من کنار این کتاب کتاب تست همین مجموعه و با همین نویسنده رو داشتم. نه تنها قبول نشدم. بلکه دانشگاه تهران پذیرفته شدم. ممنون آقای محسنی کتابتون مسیر زندگی من رو زیبا عوض کرد
حمید محسنی
۱۳۹۷/۹/۱۴
برای مطالعه کارشناسی ارشد و حتا بخشهایی از آن برای دکترا مناسب است. برای مطالعه تک درسها و آمادگی برای برخی از درسهای دانشگاهی و نیز تدریس بخشهایی از آن در درس مورد نظر نیز خوب است. متنی روان دارد و خلاصه نویسی با رعایت بافت متن بوده است و نه تک‌جمله ای.
zahra kalhori
۱۴۰۰/۱۱/۵
کتاب عالی ایه
اگه همین کتاب خوب خونده بشه کسب رتبه تک رقمی توی آزمون کارشناسی ارشد صد در صد تضمینی ه
saman rajaie
۱۳۹۸/۱/۲۶
خوبه مطالعه کردم
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی

برای دریافت کتاب خلاصه مباحث کتابداری و اطلاع‌رسانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.