معرفی و دانلود کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت

عکس جلد کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت

کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت شامل ده داستان کوتاه از غلامحسین ساعدی نویسنده صاحب سبک ایرانی است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

در این کتاب استفاده از فضای رئال با کمی بزرگ‌نمایی باعث جذابیت هر چه بیشتر داستان‌ها شده‌ است. قلم پرقدرت و در‌عین حال ساده‌نویسی ساعدی این امکان را می‌دهد که حتی آدم‌های معمولی هم به‌ راحتی با داستان‌ها و شخصیت‌هایش ارتباط برقرار کنند.

عنوان‌های این کتاب عبارت‌اند از: اسکندر و سمندر در گردباد، شنبه شروع شد، بازی تمام شد، خانه باید تمیز باشد، آشفته حالان بیداربخت، صداخونه، پادگان خاکستری، میهمانی، ای وای تو هم!، واگن سیاه.

غلامحسین ساعدی معروف با نام مستعار گوهر مراد، نویسنده و پزشک ایرانی بود. ساعدی نمایشنامه نیز می‌نوشت و از نامدارترین نمایشنامه‌نویسان زبان فارسی در روزگار خود به‌ شمار می‌رفت. از داستان گاو او، فیلمی به همین نام ساخته شده‌ است که موفقیتی جهانی یافت.

در قسمتی از کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت می‌شنویم:

نه، نه، اسم و رسم درست و حسابی نداشت؛ مثل همه ولگردا، هر گوشه به یه اسم صداش می‌کردن، تو راه‌آهن و ته شاپور، مایک، تو مختاری، قاراپت، لاله‌زار، میرزا بوغوس، تو استانبول، بد ارمنی، آوانس خله، موغوس پوغوس. آخرشم نفهمیدیم اسم اصلی‌ش چی هس، کجا رو خشت افتاده، کجا بزرگ شده، پدر و مادرش کی بوده، کجا درس خونده، چه جوری زندگی کرده، از کی به کله‌اش زده...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
29 دقیقه
بخش اول
31 دقیقه
بخش دوم
28 دقیقه
بخش سوم
34 دقیقه
بخش چهارم
29 دقیقه
بخش پنجم
32 دقیقه
بخش ششم
25 دقیقه
بخش هفتم
31 دقیقه
بخش هشتم
25 دقیقه
بخش نهم
34 دقیقه
بخش دهم
21 دقیقه
بخش یازدهم
19 دقیقه
بخش دوازدهم
30 دقیقه
بخش سیزدهم
25 دقیقه
بخش چهاردهم
39 دقیقه
بخش پانزدهم
17 دقیقه
بخش شانزدهم
23 دقیقه
بخش هفدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت
نویسنده
گویندهمیلاد تمدن
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت

Ali Fattahi
۱۳۹۹/۷/۴
واگن سیاه، سیاه همچون شب، همچو هوایی که به ریه‌های سیاهی گرفته مان به کمند میکشیم و غرقه در سیاهی تیره افراخ آلایش‌ها و چرک‌ها و پلشتی‌های جوهر وجودمان میکنیم. واگن سیاه و تیره زده از تیره باران صدر آسمان ماتم گستران و دوده‌های گریزان از تازیانه‌ آتش همچو سرای زنگار گرفته و شوم زده ذهنمان در میان و انبوهی از این اذهان اندیش‌ها همچون مانده زیر آوار، در خموشی و فسردگی و عمود‌های قهر پی بر بر کشیده، اندر حال سرشت و سرنوشت و مسیر نازک و باریک آهنگ نیمه تمام، گونه تر میکنیم با همان اشک‌های سیاه سپهر ریشه مان و جوهرمان و رگ و پی و اعصاب درهم تنیده و گاه از هم گسسته. هیچی اندر پوچیم و نیستی اندر پوک. جمله مان در فریاد سکوت تنیده شده به دست عنکبوت استبداد نامی، سهیم هستیم و یک واج، غریو‌های مرئی و نامرئی مان را در خاک سرد درونمان، همان خاکی که ریشه خشکیده درختی، البته درخت که نه، بوته ای، نه بوته هم نه، جوانه ای، آری جوانه‌ای نامیده به امید، سرور، بزم، محبت، انسانیت و شاید هم عشق همچون نوزادی که مشت جانش یکبار برای همیشه بر کولون در سینه کوفته شد، و به انتظار پاسخی و حتی ندایی ننشست، خم ره را به پا گرفت و رفت، زنده بگور میسازیم، اما نوری کم سو، به سان شعله یک شمع، در این ولایت مدفون در تاریکی و سکوت و نموری، شعله میگیرد با تمام وجود، از بن بنیادش. گمان میبرم بادی خواهد وزید در هستی درون تهی غم گسار...
محمود اژدری
۱۴۰۱/۲/۱
با سلام و احترام
باز هم یکی دیگر از نوشته‌های با ارزش از ساعدی که این مجموعه شامل داستان‌های کوتاه در مورد افرادی است که به هر صورتی حال خوبی ندارند و حال خوب هیچ نیست جز شناختن خود درون آنها. با کمی تفاوت با آثار دیگر ساعدی که در آن شخصیت‌های غیر ایرانی هم به چشم میخورد. مطالعه یا شنیدن آنرا به همه پیشنهاد میکنم.
نیما امیدفر
۱۳۹۹/۷/۲۷
تلفیق رئال و سمبولیسم اجتماعی با کمی اغراق هنری، به زیباترین شکل ممکن خودش رو در این کتاب، کتاب آخر غلامحسین ساعدی نشون داده... عالیست...
Hossin Mazaheri
۱۳۹۷/۸/۱۸
بهترین کتاب از بهترین نویسنده و داستان فوق العاده جذاب
foad bonakdar
۱۳۹۹/۴/۷
عالی بود، خوانش درجه یک بود ممنون
Mahdi Zamani
۱۳۹۸/۳/۲۱
من عزاداران بیل را بیشتر پسندیدم.
آزاده وکیل زاده
۱۴۰۰/۱۲/۹
اصلا خوشم نیومد.
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت

برای دریافت کتاب صوتی آشفته‌حالان بیداربخت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.