معرفی و دانلود PDF کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی

برای دانلود قانونی کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی

کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی نوشتۀ مایکل ای. کلارک و اسکات سی. لوست، تمرین‌های ساده‌ نرمشی و ورزشی را به شما آموزش می‌دهد تا با به کار بردن آن‌ها آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید و آسیب‌های جسمانی خفیف خود را درمان کنید.

دربارۀ کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی:

هم‌زمان با پیشرفت بشر و بالا رفتن توانایی او در استفاده از ابزارها، تحرک او بسیار محدود شده است، به‌ طوری که اکنون کم‌تحرکی یا بی‌تحرکی یکی از مشکلات انسان دنیای امروز شناخته می‌شود. با این روند تمرینات اصلاحی دیگر نه به‌عنوان یک ضمیمه و مکمل به همراه ورزش بلکه در جایگاه یک «نیاز حیاتی» شمرده می‌شود.

از این رو، تولید و بهبود منابع به‌روز و کارآمد در زمینۀ حرکات اصلاحی که نوشتن آن بر اساس نظریه‌ها و یافته‌های جدید علمی باشد، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی (NASM’s essentials of corrective exercise training)، یکی از آثاری است که می‌کوشد تا از راه ارائۀ راهبردهای جدید مبتنی بر یافته‌های علمی و مستند و تجربه‌های علاقه‌مندان، اثر باارزشی را برای مربیان سلامت و آمادگی جسمانی و ورزشکاران آماده کند. از نگاه نویسندگان یک دیدگاه علمی و نظام‌مند به آمادگی جسمانی و عملکرد، باید به شکل یک شیوۀ استاندارد به مربیان سرتاسر جهان ارائه شود؛ به همین دلیل بخش مهمی از سعی آن‌ها تأسیس مراکز جدید در دیگر کشورها جهت فراگیر کردن روش گفته شده است.

این کتاب توسط آکادمی ملی پزشکی ورزشی و به وسیلۀ مایکل ای. کلارک (Micheal Clark) و اسکات سی. لوست (Scott Lucett) به منظور معرفی زنجیرۀ تمرینات اصلاحی انحصاری NASM به متخصصان آمادگی جسمانی و سلامت تهیه و تنظیم شده است. این زنجیره یک سیستم تمرینی است که از راهبردهای تمرینات اصلاحی برای بهبود عدم تعادل عضلانی و کارایی حرکتی و در نهایت کاهش خطر آسیب بهره می‌برد.

خواندن کتاب مبانی آموزشی تمرینات اصلاحی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای تمام مربیان و متخصصان آمادگی جسمانی و دانشجویان این حوزه بسیار سودمند و کاربردی است.

در بخشی از کتاب مبانی آموزشی تمرینات اصلاحی می‌خوانیم:

به شیوۀ سنتی، اجزای آناتومی به‌صورت مجزا و چندپاره تدریس می‌شود. روش سنتی با نقشه‌برداری از بدن، به توضیح ساده ساختارها و طبقه‌بندی هر جزء می‌پرداخت. نمی‌توان با نگاه کردن به هر عضله به‌عنوان یک ساختار مجزا، به سؤالات پیچیده‌ای همچون «چگونه سیستم حرکت انسان به‌صورت یک سیستم یکپارچه عمل می‌کند؟» یا حتی سؤالات آسانی نظیر «هنگامی که ما حرکت می‌کنیم، عضلات چه کاری انجام می‌دهند؟» پاسخ داد. عملکرد روزانۀ بدن انسان، یک سیستم چندبعدی و منسجم است، نه مجموعه‌ای از قطعات مجزا و مستقل. تمرین سنتی در طول 25 سال گذشته به تمرین بخش‌های خاص بدن و اغلب در صفحات ثابت و منفرد پرداخته است. تفکر جدید، شامل ارائۀ آناتومی با یک نگاه عملکردی و یکپارچه است.

مربی آمادگی جسمانی و سلامت با داشتن درک جامعی از آناتومی عملکردی، بهتر می‌تواند به انتخاب تمرینات و طراحی برنامه‌ها بپردازد.

اگرچه عضلات می‌توانند عمدتاً روی یک صفحۀ حرکتی مشخص عمل کنند اما سیستم عصبی مرکزی به بهینه‌سازی انتخاب نوع همکاری عضلات می‌پردازد، نه انتخاب چند عضلۀ منفرد. سیستم عصبی مرکزی، وظایفی چون کاهش شتاب، ثبات و افزایش شتاب را در هر مفصل سیستم حرکت انسان و در هر سه صفحۀ حرکتی هماهنگ می‌کند؛ همچنین عضلات باید به‌صورت عمقی، نسبت به نیروی جاذبه، اندازۀ حرکت، نیروهای عکس‌العمل زمین و نیروهای تولیدشده توسط عضلات فعال، واکنش نشان دهند.

فهرست مطالب کتاب

بخش 1: مقدمه‌ای بر تمرینات اصلاحی
بخش 2: ارزیابی نقص عملکردی حرکت انسان
بخش 3: زنجیرۀ حرکات اصلاحی
بخش 4: راهبردهای حرکات اصلاحی
ضمائم
فهرست واژگان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی
نویسنده،
مترجممحمدحسین علیزاده، سید حسین میرکریم پور، محمد فلاح محمدی
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۳۴
زبانفارسی
شابک978-600-355-221-0
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۹۰۰۰ ت - 38.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی

Amin Javan
۱۴۰۱/۳/۳
کتاب از نظر بار علمی بسیار بالاست وهمچنین تمرینات عملی بسیار خوبی داره. ممنون از کتابراه بابت کتابهای خوب بدنسازی که فقط در کتابراه وجود دارند.
Marzieh Fakhraei
۱۴۰۰/۱/۱۴
بسیار کتاب مفید و کاربردی است
مطالبش کمی تخصصیه اما چون به بدنسازی و تربیت بدنی علاقه دارم کلی مطالب جدید یاد گرفتم
Bahaedini Maryam
۱۴۰۱/۸/۱۱
این کتاب کامل بود و بسیار دقیق با رفرنس‌ها ذکر شده بود
خریدش رو پیشنهاد میکنم
hadi nakhjavani
۱۴۰۱/۶/۱۷
کتابی جامع و کامل برای علاقه‌مندان به مباحث اصلاح فرم بدنی و ضعف عضلانی
Nasim Moradi
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
جامع و پر از تصویر.
فهیمه شهباز
۱۴۰۰/۱۲/۱
کتاب کاربردی و خوبی است
پری رحیمی
۱۴۰۰/۶/۲۸
واقعن ترجمه و تصویر کتاب عالی بود
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی

برای دریافت کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.