معرفی و دانلود رایگان کتاب همیشه مردها مقصرند

عکس جلد کتاب همیشه مردها مقصرند
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب همیشه مردها مقصرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همیشه مردها مقصرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همیشه مردها مقصرند

کتاب همیشه مردها مقصرند نوشته‌ی عباس اژدرالدینی تلاش می‌کند با نگاهی دقیق و موشکافانه به روابط زن و مرد به شما در حفظ زندگی زناشویی‌تان یاری برساند. این کتاب زبان ساده و قابل فهمی دارد و مطمئن باشید با راهکارهایی که ارائه می‌دهد برای شما زندگی بهتری می‌سازد.

درباره‌ی کتاب همیشه مردها مقصرند:

در دنیای امروز در بیشتر جوامع متمدن، زوج‌ها زندگی مشترک خود را با عشق و علاقه شروع می‌کنند اما سوال اینجاست که چرا پس از مدتی کوتاهی از یکدیگر فاصله می‌گیرند و حتی از هم بیزار می‌شود؟ چرا آرامش بسیاری از افراد در نبود همسرشان است و از زوج خود فراری هستند؟ آیا چنین زوج‌هایی هنوز هم شانسی برای خوشبختی دارند؟ علت پیش آمدن چنین موقعیت‌هایی چیست؟ آیا مشکل اصلی، مجاورت دو خلق و خوی ناهمگون است؟

همه‌ی انسان‌ها حق دارند در تک تک لحظات زندگی‌شان عشق، آرامش، خوشبختی و... را تجربه کنند، بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشت و از کنار آن به سادگی نگذشت. از آن‌جایی که دلیل اصلی ازدواج بسیاری از افراد یافتن آرامش و خوشبختی است، عباس اژدرالدینی تمام تلاش خود را می‌کند تا در کتاب «همیشه مردها مقصرند» راهنمایی‌های موثر و مفیدی را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید با استفاده از آن‌ها کیفیت زندگی زناشویی خود را بهبود ببخشید.

کتاب همیشه مردها مقصرند مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی کتاب حاضر به جوانانی که در آستانه‌ی ازدواج هستند، افرادی که از زندگی خود کاملا راضی نیستند، خانواده‌های در شرف طلاق و خانواده‌های زن‌سالار توصیه می‌شود.

جملات برگزیده کتاب همیشه مردها مقصرند:

- هرگز دریای آرام از کسی ناخدای قهرمان نمی‌سازد.
- امتحان نهایی دین، دینداری نیست؛ محبت است.
- بیشتر مردها الگوی موفقی در زمان بلوغ‌شان نداشته‌اند.
- محبت مدام، سریع‌ترین راه غلبه بر همه مشکلات و تجلی میراث معنوی شما [یعنی] فراوانی و توانگری است.

در بخشی از کتاب همیشه مردها مقصرند می‌خوانیم:

گاهی قبل از ازدواج، شرایط روحی، روانی و هورمونی ما باعث می‌شود احساسات‌مان برای مدتی شدید شده و آمادگی پذیرش زیادی پیدا کند و با دیدن یک نفر از جنس مخالف، دلمان به تصویر مثبت اولیه‌ای که از او به ما رسیده، پیوند خورده و بدون دلیل کافی احساس می‌کنیم که گزینه مناسبی برای آشنایی یا ازدواج پیدا کرده‌ایم. مثل عشق در نگاه اول یا چیزی شبیه آن.

کشش بالایی که در این حالت در قلب انسان ایجاد می‌شود، می‌تواند پایه‌گذار یک انتخاب غیرمنطقی باشد. باورتان نمی‌شود که عامل کشش اولیه چنین عشق‌هایی بعضا یک عامل مثبت کم‌اهمیت مانند کفش زیبا، لباسی خوشرنگ، عینکی خوش‌استایل، لحن یا یک تن صدای خاص، مدل مو، طرز راه‌رفتن، یک خنده، یک گریه و... . می‌تواند باشد. عشقی که پایه و اساسش چنین عواملی باشد، مشخص است که به چه انتخاب‌های کوری منجر خواهد شد. اگر جوانان از عشق در نگاه اول و تأثیر سطوح هورمون‌ها در بعضی زمان‌ها بر شدت احساسات انسان اطلاع داشته باشند، انتظار می‌رود که بتوانند عکس‌العمل‌های منطقی‌تری در مواقع لازم از خود نشان دهند.

گذشته از عشق در نگاه اول، انسان‌های زیادی دیده‌ام که به هیچ نوعی از «عشق» اعتماد ندارند. این جمله را صراحتا از زبان ایشان شنیده‌ام: «من به هورمون عقیده دارم نه به عشق» انگار همه آن‌ها تحت تأثیر یک کتاب یا مکتب خاص باشند. اوایل با خودم می‌گفتم: «چه سرد و بی‌احساس. زندگی‌ای که با عشق شروع شود کجا، یک زندگی معمولی کجا؟ اصلا از کجا معلوم که بعد از ازدواج، عشق به وجود آید؟» اما بیشتر که فکر کردم و تجربه‌ام هم افزایش یافت، دیدم متأسفانه، تا حد زیادی حق با آنهاست.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
بخش اول: قبل از ازدواج
شاید محکوم به کسب رضایت همسر خود باشیم
انتخاب باید آگاهانه باشد، انتظار تغییر دیگران، بی‌جاست
انتخاب‌های مبتنی بر هورمون نه عقلانیت
عشق حقیقی. عشق غیرحقیقی.
معیارهای عوضی و در نتیجه، زندگی‌های عوضی
بخش دوم: بعد از ازدواج
«انتظارات»، یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده مدت دوران خوش زندگی
لزوم رعایت حریم‌ها و حفظ حرمت‌ها بین زوجین
«زن‌سالاری» مساوات یا ناهنجاری؟
علل پیدایش زنسالاری در یک خانه
لطمات زن‌سالاری به بنیان خانواده
چرا همیشه مردها مقصرند؟ (آیا نسل مردان مسئولیت‌پذیر منقرض شده است؟)
خانم‌ها مسئول ضعف و بی‌مسئولیتی مردها نیستند
بخش سوم: عدم رضایت از زندگی مشترک
تغییر زاویه دید
درک تفاوت‌ها و اصلاح انتظارات: مرد، مرد است. زن، زن است.
درمان زندگی از طریق ایجاد تغییر در خود
ایجاد تغییر در زندگی از راه گذشت، عشق و محبت بدون چشم‌داشت
تصمیم درست نباید پشیمانی داشته باشد
علل فرار از طلاق
چند نکته
سطرهای نمونه
بعضی از منابع به کار رفته در این کتاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همیشه مردها مقصرند
نویسنده
ناشر چاپینشر مانیان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۸
زبانفارسی
شابک978-622-7321-82-1
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب همیشه مردها مقصرند

عباس اژدرالدینی
۱۴۰۰/۱/۱۵
عجیب است که با خواندن ۱۰ الی ۲۰صفحه از یک کتاب ۲۲۰صفحه‌ای آن را قضاوت و قضاوت خود را نیز منتشر کنیم. در ابتدای کتاب اعلام شده که این کتاب براساس تجربیات و مطالعات نویسنده نوشته شده است. این یک کتاب همه جانبه نیست، اما مطالب و تجربیات مفیدی در مورد انتخاب آگاهانه همسر، تاثیر زن سالاری در خانواده، به تاثیرات مافوق تصور انتقاد همسر، طلاقهای متمدنانه و کاهش ثاثیرات طلاق بر فرزندان طلاق دارد. آقای دکتر علیرضا افشین آذر اعلام کرده اند: [بدون شک بهترین کتابی بوده است که در زمینه ریشه اختلافات زن و شوهرهای امروزی مطالعه کرده بودم.]
با اینکه قرار نبود این کتاب به صورت رایگان توزیع شود، اما با توجه به اینکه احساس میکردم این تجربیات برای خیلی از جوانان لازم است، از سود مادی آن گذشتم تا تعداد بیشتری از آن استفاده کنند و از همان اسفند۹۹ رایگان توزیع شد.
با تشکر از لطف همه شما.
مهدی باقری
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
با توجه به مشکلات جامعه نوین خوندن این کتاب به همه توصیه میشه
من نمیدونم چرا همه دنبال این هستن که کتاب همه مشکلات تقصیر مرد بندازه. در این راستا هزاران کتاب هست این کتاب داره یه مطلب جدید رو بیا میکنه و همین خوبی این کتاب.
خانوم‌هایی که نتونستن انتقاد از زن سالاری رو بپذیرن اول برن مطالب دیگه
کتاب‌های روانشناسی رو بخونن و ذهن خودشون رو پاک کنن بعد بیان این کتاب رو بی طرف بخونن، درواقع این افراد دنبال یک کتاب مرد ستیز فلسفی در جانر روانشناسی بودن ولی این کتاب یک کتاب برای مشکلات خانوادگی بود و در واقع اینجوری کتابی که به صورت فلسفی مرد زن رو میکوبه جاش در بین کتاب‌های روانشناسی نیست کتاب‌های روانشناسی باید زن و مرد از هم آگاه کنن و حدودشون رو به هم دیگه یاد بدن، شاید کتاب‌هایی که به برعکس این موضوع میپردازن هزار برابر کتاب‌هایی با همین موضوع باشن پس لطفاً با دید باز هردو نوع کتا رو مطالعه کنید
ساویز سام
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
نگاه افراد به مقوله کتاب و کتابخوانی خیلی متفاوته
اگه قرار باشه با این دید نگاه کنیم مفاهیم و مطالب هر کتابی تنها به واسطه کتاب بودن درست مطلق هست نگاه درستی نیست. خصوصا در مورد همین روابط زن و مرد اون هم در عصر نوین، و در جوامعی که در دوره گذار از سنت به مدرنیته هستن، خبره‌ترین کارشنا سان و هم در
متخصصان هنوز نتوستن نسخه واحدی برای این موضوع تجویز کنن... واقع کارشناسان و مشاوران هم در همین حد کار کردن که که تجربیات و دیدگاه شخصی خودشون رو مطرح می‌کنن.. مطالعه یک تجربه و دیدگاه شخصی از میلیون‌ها تجربه و تحلیل نه تنها خالی از لطف نیست بلکه تشویق می‌کنه هر کدوم از ما هم قلم رو برداریم و تجربیات و تحلیل‌های خودمون رو به رشته تحریر در بیاریم
S.narges_Davoodi
۱۴۰۱/۵/۲۵
اول یه خداقوت جانانه تقدیم نویسنده فعال این کتاب
دوم اینکه کتابی خوب و کاربردی هستش که جنبه جمع بندی هم می‌تونه داشته باشه. و یه مجموعه از نظرات نویسنده با تجربه و نویسندگان مشهور برای ارتقای کیفیت زندگی مشترک که هم جنبه پیشگیری و هم جنبه درمان داره.
که شاید اگر به تاثییرات همراهی زن در زندگی
کمی بیشتر اشاره میشد بهتر هم میشد.
البته چون قالب و متن کتاب راجب مردان هستش همین مقدار هم خوب و کافیه ولی گاهی خواننده مخوصا اگر خانم باشه دچار فراموشی این موضوع میشه و برداشت‌های نامناسبی از این کتاب می‌کنه.
تشکر✨🌻
م م
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
عااالی
انگار در لابه لای کتابهایی که مربوط به ازدواج بودند، به دنبال مطالب و دریچه‌ی دید این کتاب و مطالبش بودم...
و خدا را شاکرم برای خواندنش....
و سپاس از نویسنده که چقدر راحت و دلسوزانه با مخاطب حرف زدنند، و با صداقت تجربه‌های ارزشمند خودشان را از لطف به رایگان در اختیارمان گذاشتند.. بود که

کتابی واقعا به نظرم ارزشمند بود
و شاید اولین کتابی بود که به دیگران هم پیشنهاد کردم مطالعه کنند...
با سپاس از دوستان در کتابراه، و نویسنده و همه کسانی که به نوعی در بخش بالا بردن سطح آگاهی و فرهنگ جامعه میکوشند.
مریم قابلی
۱۴۰۱/۲/۴
تبریک به آقای اژدرالدینی برای نوشتن کتابی به این خوبی، اصلا
فکرشو نمیکردم اینقدر مطالب مفید در رابطه باخانواده و اصلاح اون رو درکتاب ببینم، تکه‌هایی از کتاب‌های دینی دیگر همین طور نویسندگان دیگر عالی بود، مثال‌هایی از زندگی خود نویسنده برام جالب بود، مثال‌هایی ازخانواده‌های ایرانی برام جالب بود،
مخصوصا همون خانواده مشهدی که بعد از جدایی با همسرشان عالی برخورد میکردند، زمان مطالعه کتاب ذهنم آمادگی درک مطالب را داشت و دوباره تشکرررررر میکنم از ذهن باز و مثبت و تلاشگر نویسنده.
ملیکه زهرا برخورداری
۱۴۰۱/۷/۱۷
این کتاب بسیار عالی، با متنی روان و جذاب، و در نوع خودش بی نظیر، فوق العاده، آموزنده، تاثیرگذار بود.
توصیه اکید به مطالعه آن برای تمام اقشار
من معمولا وقتی کتابهای روانشناسی را باز میکنم، ‌با خواندن چند سطر تا ته خطش میرم.
حرف‌های کپی پیس شده و تکراری و کلیشه ای.
گویی نویسنده‌ها فقط میخان یه
چیزی بنام شون چاپ بشه و فروش بره و معروف بشن.
ولی این کتاب، متفاوت و موثر است.
لذت بردم
متشکرم از اینکه این کتاب رایگان ارایه شد و خداروشکر که آن را دیدم و مطالعه کردم.
Anita
۱۴۰۱/۵/۱
کتاب خوبیه
قبلا خیلی همسرم رو سرزنش میکردم ولی الان با وجود این کتاب پی بردم بعضی اوقات مشکل از خود ماست و بنظر خودم و حتی همسرم اخلاقم خیلی بهتر شده و بیشتر همسرم رو درک میکنم
اگه ما خانوم‌ها اخلاقمون خوب باشه مطمئنن همسرمونم اخلاقش با ما خوبه
این کتاب هم برای کسایی که اختلاف و مشکل دارن و هم و
کسایی که با هم خوب هستن رو پیشنهاد میکنم چون به هر حال انسان جایز الخطاس ممکنه ناخواسته یه جایی اشتباه کنه
این کتاب شما رو تو امور زناشویی خیلی راهنمایی میکنه
Delaram Arian
۱۴۰۰/۱/۸
راستشو بخواین نمیدونم چی بگم
نتونستم کتابو تموم کنم کتاب برخلاف ادعاش فقط زنهارو مقصر میدونه نه مردها
ولی اینش مهم نیست اینکه هی به زن سالاری و بدی هاش اشاره میکنه ادمو کمی زده میکنه
به نظرم میشد توی یک فصل جمع کرد این حرفو ولی دوباره و دوباره تکرار میشد
سه ستاره دارم به خاطر یه قسمتی که خوشم اومد درمورد انتقاد و تشویق همین
موفق باشید
atefe Ghareghani
۱۴۰۱/۱/۲۸
نمی‌دانم کدامین جمله را برای توصیف کتاب زیبای شما بنویسم. کتابی فوق‌العاده عالی و کاربردی در زندگی هست درست مثل کتاب شیوه نهنگ که به اون اشاره کردید این کتاب درباره زندگی متاهلی نوشته شده ولی در تمام زندگی میشه ازش درس گرفت و روابط با نشاط تر و بهتری با همه داشت از شما ممنونم که کتابی به این زیبایی رو خلق کردید و با استفاده از بهترین روش‌ها تاثیر گذاری متن رو بیشتر کردید بهتون تبریک میگم بابت استعداد و ذوق نوشتاری تون. ایام به کام و برقرار باشید💛
علی حسنی
۱۴۰۱/۲/۲۷
من این کتاب رور بیشتر به هوای اینکه نویسنده گفته بود بر اساس تجربیات و مطالعات نوشته شده خوندم
به هر حال خوندن تجریبات دیگران و اینکه چطوری مشکلشون رو حل کردن خیلی کمک میکنه
نکته اینکه بالای 40 درصد مطالب این کتاب از دیگر کتاب‌های دیگه پر شده بود
و انتظار داشتم که تجربیات بیشتری گفته میشد
در مجموع خوندن این کتاب رو توصیه میکنم
حتی افراد مجرد
با تشکر از نویسنده و مجموعه کتابراه
ساناز نادرزاده
۱۴۰۱/۷/۲
سلام. من کتابهایى در زمینه روابط زیاد خوندم ولى نویسنده خارجى بودن درسته خیلى عالى بودن ولى به نظرم این کتاب چون نویسنده‌اش ایرانى هست از نزدیک روابط و زندکى ایرانى هارو لمس کردن خیلى بهتره و باتوجه به فرهنگ ما مطالبش جا افتاده تره. و خیلى بهتر با نویسنده ارتباط گرفتم و همچنین از اینکه مطالبى رو از کتابهاى معروف دیکه قید کرده بودن خیلى جامع بود. درکل عالى
متین دهقانی
۱۴۰۱/۸/۱۶
نقد کتاب؛
این دیدگاه که اقدام به شروع رابطه در حالتی که تفاهم و درک از یکدیگر وجود ندارد بسیار مخرب هست. همچنین پیشنهاد سازگاری با همسری که با او تفاهم ندارید و درک از هم ندارید مخرب تر!
طلاق آپشنی هست که اسلام گذاشته و چیز غیر اخلاقی و بدی نیست، این خود نشاندهنده این موضوع است که تحمل زندگی سخت یا بی آرامش جایز نیست.
راحله‌سادات شرقی‌میلانی
۱۴۰۰/۱/۵
ممنون از نویسنده کرامی مشکلات را خوب ارزیابی کردید. منم نویسنده یک کتاب در این مورد هستم با تمامی تحقیقات به جرات می‌توانم اذعان کنم اکثر بهتره بگم تمام مشکلات زندگی اعم از زندگی مشترک، شغل، روابط احتماعی از ضعف ایمان به خدا نشأت می کیرد به خداشک می‌کنیم باور قلبی نداریم خالصانه ازته قلب باخدانیستیم. سپاس ازکتاب راه
زینب بیک زاده
۱۴۰۱/۷/۲۵
نیمی از کتاب درباره اهمیت مردسالاری و نیم دیگر آن نقل قول از کتب دیگر هست. فقط یک جمله ارزشمند از دیدم که در زندگی بد حق ندارید منفعل بمانید. خواندن کتاب را توصیه نمیکنم، برای من اتلاف وقت بود، بهتر است بجای جملات منفصل نقل قول شده برید سراغ اصل کتاب مردان مریخی زنان ونوسی، به نظرم بجای نویسنده باید گفت مولف
مشاهده همه نظرات ۱۸۲

راهنمای مطالعه کتاب همیشه مردها مقصرند

برای دریافت کتاب همیشه مردها مقصرند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.