معرفی و دانلود PDF کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد

عکس جلد کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد

کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد نوشته‌ی سعید زهره وند، جریان‌های نو در قالب، تفکر و محتوای شعر دهه‌ی 70 ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد.

پژوهش دربار‌ه‌ی تحوّلات ادبی، کاری سخت و مهم است و در عین حال، همواره با پرسش‌های زیاد، آرای مختلف و نتایج مختلف رو به رو می‌باشد، زیرا تحوّلات ادبی متغیّرهای گوناگونی دارند و مانند بسیاری دیگر از تغییرات انسانی از عوامل و انگیزه‌های مختلفی تأثیر می‌گیرند.

تعیین و سنجش تمامی این عوامل اگر نگویید غیر ممکن است (که به نظر می‌رسد چنین باشد) کاری سخت و دشوار است. برای مثال عامل زمان و پیشرفت‌های انسان در همه‌ی بخش‌های زندگی نه تنها بر سرعت تغییرات ادبی اثر گذاشته، بلکه بر ماهیّت و چگونگی این قبیل دگرگونی‌ها هم موثر بوده است.

این کتاب جریان‌های نو در شعر دهۀ هفتاد را مورد بررسی قرار داده و امکان دارد این گمان را به وجود آورد که تقسیم‌بندی‌های دهه‏‌ای ‏مبنای دقیقی برای بررسی تحوّلات شعری است، بنابراین کارآمدی آن را فرض مسلّم به حساب آورده است.

در بخشی از کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد می‌خوانیم:

هابرماس که آگاهی منحل از زمان را جزئی از شاخصه‌های مدرنیته زیباشناختی به شمار می‌آورد و معتقد است که این آگاهی در قالب استعاره‌هایی پیشرو (آوانگارد) خودنمایی می‌کند، درباره راز ماندگاری و استمرار مدرنیته می‌گوید: «مدرنیته علیه کار کردهای عادی ساز سنت دست به شورش می‌زند، مدرنیته به اتکای تجربه شورش علیه هر آن چه که هنجاری است، زنده می‌ماند و به حیات خود ادامه می‌دهد... . این آگاهی زیباشناختی به طور مداوم و مستمر نوعی بازی دیالکتیکی بین رازداری و رسوایی علنی برقرار می‌سازد.» (نوذری (صدرته، 1380: 100)

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات و تعاریف
فصل دوم: دهه‌ی هفتاد
فصل سوم: شعر گفتار
فصل چهارم: شعر پست مدرن
فصل پنجم: جریان‌های فرعی یا تک موج‌ها
فصل ششم: سخن اخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد
نویسنده
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۷۰
زبانفارسی
شابک978-964-374-695-7
موضوع کتابکتاب‌های نقد و بررسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد

Aref Moallemi
۱۳۹۹/۲/۹
شاعران دهه هفتاد یک مشت شاعر میانه و ضعیف اما پرمدعا
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد

برای دریافت کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.